Poll

Novi šampion će biti...

Philadelphia Eagles
8 (53.3%)
New England Patriots
7 (46.7%)

Total Members Voted: 15

Voting closed: February 05, 2018, 01:01:03 pm

Author Topic: Super Bowl LII  (Read 12946 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #70 on: February 06, 2018, 12:38:40 am »
Фолсов ТД хватањем је нерегуларан из извесних разлога.

Da, to sam negde video. Izgleda da nisu imali sedam igrača na LOS, desni WR je bio malo više povučen nego što bi trebalo. Možda nisu prekinuli zato što nije bio više u backfieldu nego je to neka siva zona.

A i nije baš da je to jedina sumnjiva situacija na tekmi. Rekao bih da su puštali da se igra, bilo je dosta nekih sitnih povlačenja koje bi svirali tokom sezone. Nisu se držali pravila kao pijan plota. :)

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #71 on: February 06, 2018, 12:47:37 am »
Kuliša, idi spavaj, leganje posle 23h dve večeri zaredom nije dobro za tvoje zdravlje.
Hvala Nado Macuro.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11690
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #72 on: February 06, 2018, 09:44:55 am »
Da, to sam negde video. Izgleda da nisu imali sedam igrača na LOS, desni WR je bio malo više povučen nego što bi trebalo. Možda nisu prekinuli zato što nije bio više u backfieldu nego je to neka siva zona.

A i nije baš da je to jedina sumnjiva situacija na tekmi. Rekao bih da su puštali da se igra, bilo je dosta nekih sitnih povlačenja koje bi svirali tokom sezone. Nisu se držali pravila kao pijan plota. :)
I meni izgledalo kao da su "puštali da se igra" . I meni je to bilo ok...
 

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #73 on: February 06, 2018, 09:56:58 am »


 :)

Али генерално гледано коректно суђење и врхунска утакмица. Мени се чини да није одбрана Њу Ингланда (пре свега против паса) била толико лоша колико је Фила ненормално добро одиграла.

Занимљиво да се из сезоне која је објективно била међу најгорима у овом веку изродио овакав Супербол.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #74 on: February 06, 2018, 10:07:37 am »
Jeffery je pre snepa pitao sudiju da li je na liniji i ovaj mu je rekao "ok". Tu se sva prica zavrsava.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #75 on: February 06, 2018, 10:15:19 am »
Jeffery je pre snepa pitao sudiju da li je na liniji i ovaj mu je rekao "ok". Tu se sva prica zavrsava.
.


Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11690
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #76 on: February 06, 2018, 11:56:23 am »
Sad vidim po netu da M.Butler bio spreman da igra ali ga B.B. "oladio" . Hmmm

 

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #77 on: February 06, 2018, 03:32:54 pm »
A sto ga nije ostavio inactive?
Garant se vece pre tekme u hotelu ushikao, pa srbovao i pevao Na Kordunu grob do groba pa ga ovaj zbog provokacije benchovao.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2410
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #78 on: February 06, 2018, 03:52:26 pm »


A sto ga nije ostavio inactive?

Ovako je kazna gora...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #79 on: February 06, 2018, 03:54:03 pm »
Da, kaznjavam te bas ono najstrozije, ali ako se povrede dvojica...


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!


Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11690
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #81 on: February 07, 2018, 09:42:58 am »
On je valjda UFA sad? Mislim da će dobru kintu da uzme...


 

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #82 on: February 07, 2018, 10:25:59 am »
Mislim da je BB hteo da mu pokaže da mogu da pobede i bez njega, apropo njegovog ponašanja u ofsizonu. Izgleda da se BB prilično zajebo :D. Batler je mogao da bude tas na vagi koji okreće u našu korist.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #83 on: February 07, 2018, 11:11:03 am »
Mislim da je BB hteo da mu pokaže da mogu da pobede i bez njega, apropo njegovog ponašanja u ofsizonu. Izgleda da se BB prilično zajebo :D. Batler je mogao da bude tas na vagi koji okreće u našu korist.

Nisam toliko siguran... Odbrana Patsa jeste dopustila mnogo jardi ali ako pogledaš malo bolje nije bilo velikih propusta, Nick the Dick je pogađao neverovatne pasove a hvatači su hvatali čak i kad su bili skoro savršeno pokriveni. Sa druge strane, hvatači Patsa su nebrojeno puta bili sami samcijati pa je Brady imao mnogo lakši posao čak i kad je bio pod pritiskom.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #84 on: February 07, 2018, 11:28:26 am »
+1 Ovo sto kaze starri

Folsara >>>>> Brejdishka

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #85 on: February 07, 2018, 11:41:22 am »
Sam si rekao, hvatači su hvatali kada su bili pokriveni. Batler je mogao da ih omete u tome mnogo bolje od Rowea.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #86 on: February 07, 2018, 01:17:11 pm »



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #87 on: February 09, 2018, 02:03:47 am »
BOGOVI!!!  :rofl: Gledaju usporen snimak i upoređuju ga kao da ima vremena u realnom vremenu, a u realnom vremenu:



Dečkonja Klement u punoj brzini hvata pas duboko u EZ, ima oko sekundu vremena pre nego li izađe van EZ i kako on koristi tu sekundu, pa tako što će da krene da je prilagođava ne bi li je još bolje zadržao  :thumbsup: u stvari on gubi kontrolu, ali opet uspostavlja i krajnjim naporom ne uspeva da zadrži tu levu nogu u terenu.

Onaj deo o sudijama je Betula lepo objasnio, od posle meča sa JAX nije bilo medija niti društvene mreže gde se nije emitovao snimak onog sudije kako slavi TD sa Patsima kao i onog sudije što je došao do Brejdija i drugarski ga potapšao posle pobede. Nesrećni Steratore nije imao izbora morao je da kaže "stands" a muka mu na licu to se jasno vidi ali i on sam zna da ako to pregura biće miran, niko mu neće zameriti  :lol:

Naravno da se i ja slažem da pravilo treba promeniti tako da ovo bude TD bez dileme tj "confirm" nakon gledanja snimka, ali do tada se moraju gledati postojeća pravila i tumačiti ih onako kako ih tumači onaj koji je pravilo i doneo a to je prvo se gleda trenutak kontrole nad loptom pa onda noge, a to prilagođavanje o čemu vi pričate to je samo deo procesa do pune kontrole nad loptom.

Ili kao što Kolinsvort reče: I give up, I dont know the rules...

šta to šuketaš gluposti, časti ti?  :lol:
taj malecki Clement je uhvatio i odmah loptu držao sa dve ruke, ali je levom nije držao baš lepo (bila mu je previše na podlaktici) i instinktivno ju je odmah spustio niže da bi je lepše držao i da bi lakše uradio "survive the ground" deo. dok je spuštao loptu bila mu je na prstima, kontrolisao ju je u potpunosti.
koje crno gubljenje kontrole. kod takvih hvatanja ako izgubiš kontolu nad loptom makar malo najverovatnije je nećeš ni uhvatiti ili će u najboljem slučaju biti doublecatch. to što ti pričaš je verovatno fizički nemoguće izvesti. hvatanje, gubitak kontrole i uspostavljanje kontrole odmah sledećeg trenutka... na takvoj ruti kod pasa koji kroz vazduh leti 35-40 yarda? good luck with that.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #88 on: February 09, 2018, 02:16:34 am »
Zapravo oba jesu :P
Klemente je dragovao stopalo, tacno se vidi kako se podize tamna zelena vestacka trava.

kad đonom draguješ neće to nikad priznati kao korak već će da gledaju gde je stopalo skroz dodirnulo teren. tiptoe se zato uvek radi gornjim delom stopala tj prstiju.
ali, kao što rekoh maločas, to ništa ne menja jer Clementu taj treći korak nije ni bio potreban zato što je sve vreme kontrolisao loptu.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #89 on: February 09, 2018, 02:29:42 am »
evo dobrog ugla iz kojeg se vidi o čemu pričam

premotati na 25:13



potpuna kontrola nad loptom od početka do kraja.

javljaju mi iz režije da imamo i bonus coverage za naše verne gledaoce: na 25:54 se vidi kako Steratore uopšte nije siguran šta treba da dosudi, kako mu sigurno kroz glavu prolazi svašta, pita se šta će se desiti ako opet sumnjiv call ode domoljubima i zbog toga odlučuje da call stands...jbt, pablo je jebena maskota ovog foruma.  :rofl:  :rofl: 20 godina gleda fudbal a nije naučio ama baš ništa. peja juriševiće je jebeni parcells za njega.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #90 on: February 09, 2018, 04:58:52 am »
Evo sad sam pročitao sve što si napisao i idem na spavanje pa ću sutra kada se probudim podjednako ignorisati sve što si napisao.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #91 on: February 09, 2018, 08:49:48 am »


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #92 on: February 09, 2018, 10:35:32 am »




Cheerleadersice Patsa  :sick:
Cheerleadersice Eaglesa  :wub:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #94 on: February 09, 2018, 01:26:24 pm »
Amendolin fumble na početku 4th qtr kada je dosuđen forward progres...heh, to je moglo lagano da ode na drugu stranu.
fajt za loptu je počeo dok je Amendola još uvek išao u napred. A fajt za loptu prekidati zbog forward progress calla je malo diskutabilno. Ako si napadač i vidiš da ti stripuju loptu spusti koleno ili nešto drugo na zemlju i prekidaj play.
Viđali smo i mnooogo drastičnije primere forward progressa koji nisu dosuđeni i kada su sudije ostavljale fumble.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #95 on: February 09, 2018, 01:46:32 pm »
Jel imas neki dobar snimak toga, jer koliko se secam uopste nisu pustali nikakav replay. A ono sto se vidi je pitanje zasto nisu ranije svirali forward progres. Posto bi po tvome svakom RB-u mogli da rade fajt za loptu, dvojica ga uvate a treci mu vuce ruku.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #96 on: February 09, 2018, 02:09:58 pm »
Sto je dobro kad imas advokate i ne moras da se cimas  :D

Steratore je bas lepo prokometarisao sta su videli i sta sude, drzi je podlakticom, jeste bio malo pomeranja, ali ima kontrolu lopte. Evo vam Blandina i Pereire sta vele povodom Clementa jos ondah :

https://twitter.com/DeanBlandino/status/960332665470808064
https://twitter.com/MikePereira/status/960333965906264064

Sto se tice tog play-a Amendole imas ga na ovom gore linkovanom snimku 29:40, doduse kratko i iz samo jednog ugla, pored GP video sam negde na netu detaljno taj play, sad cu potrazim.

Nego, https://twitter.com/MikeGiardi/status/961632699407626240/

A pokusavao sam da se setim sta su nam tada prodali, imao sam u podsvesti da je bilo nesto :D, a i tu tekmu su pukli. Mada mi tu tekmu napadom nismo dobili koliko se secam :P, poceli ocajno i onda smo ih nakantali sa special teams i tipa neki pick 6 za 95+ yards.
« Last Edit: February 09, 2018, 03:31:36 pm by starr »

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3494
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #97 on: February 13, 2018, 09:56:57 pm »




Sent from Lt. Commander Data's console using LCARS


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #98 on: February 13, 2018, 10:00:33 pm »
Prosto neverovatno koliko nesreće je imao Met u PO. Uvek igra portv najjačih.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #99 on: February 13, 2018, 10:27:45 pm »
Pa plejof je, naravno da su najjaci...realno najblizi su bili da izbace Fili. Sark proziva plej sa SAFS pasnjaka, Hulio se oklizne i pas prolazi kroz ruke. Mada poraz od 49ersa je bas bolan bio. Te godine su Falconsi igrali ludilo. Prosla sezona epski fejl u clock managementu.
Sve ostalo nije bilo ni blizu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #100 on: February 13, 2018, 10:59:17 pm »
Najblizi da izbace nas ?

Daj bre ono prosle godine ni moja baba ne bi prodala, a kamoli NFL ekipa u Super Bowl-u. Protiv nas ste sve poene uzeli posle TO, veoma bledo vase izdanje.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #101 on: February 14, 2018, 12:10:28 am »
Najblizi da izbace nas ?

Daj bre ono prosle godine ni moja baba ne bi prodala, a kamoli NFL ekipa u Super Bowl-u. Protiv nas ste sve poene uzeli posle TO, veoma bledo vase izdanje.
Pa bili smo na goal to go. Nemoj mi reci da se guza nije malo stisla :)


Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #102 on: February 14, 2018, 01:20:22 am »
Naravno da priznajem, na toj tekmi sam bio ubedljivo najnervozniji. Ali brate, reci da ste tu bili blizi gde ste ofanzivno bili dobrano u kanalu, nego na 8 razlike i lopta na NE 25y na par minuta do kraja je nebuloza.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Super Bowl LII
« Reply #103 on: February 14, 2018, 07:01:22 am »
Drugacije je. Ovo sa Fili je kao Batlerov INT,   tu smo ispred gola, Coleman unistava ceo mec i ne dobije ni jedno nosenje.
« Last Edit: February 14, 2018, 07:04:41 am by Reignman »