Author Topic: Dynasty 2018 - FA Pijaca  (Read 8838 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #35 on: June 28, 2018, 02:58:14 pm »
Au, braćo, ostavite kojeg LB i za draft, a i za FA kad počne liga!

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #36 on: June 28, 2018, 03:56:08 pm »
ako je neko još planirao da se uključi, sad je pravo vreme.
ostalo je oko 20 sati do isteka roka.

ne zaboravite usput da ne smete imati više od 7 jednogodišnjaka (računaju se potpisi i FA)
ko ima para, može nekog FA potpisati na duže uz veću platu.
takođe sačuvajte pare za TAGove i draft.


Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #37 on: June 29, 2018, 02:30:35 am »
Ljudi hoće li iko potpisati Big Bena, prvog igrača ikada potpisanog u istoriji ove lige?!?!?

http://web.archive.org/web/20110706130143/http://www.endzone.rs/extrapoint/nfl-dynasty-f67/page120.html

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #38 on: June 29, 2018, 12:39:50 pm »
Čestitke za tonyka, sačuvao je 30M za draft  :rock:

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #39 on: June 29, 2018, 04:51:11 pm »
Koji lesinar ovaj tonyk, sve otpatke je pokupio.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #40 on: June 29, 2018, 05:02:09 pm »
vidiš da se pablo brine da imam previše para.

kukaće posle kad na draftu niko nema prostora za njegove trejdove

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #41 on: June 29, 2018, 05:03:24 pm »
Koji lesinar ovaj tonyk, sve otpatke je pokupio.

Lešinari sačekaju pa kupe ostatke, ovde se radi o brutalnom otimanju, otimačina bez reda i plana po sistemu daj šta daš.


Bečkerek Scavengers  :rant:

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #42 on: June 29, 2018, 05:05:05 pm »
Koji sam kurac i bidovao Mereditha, osecam da ga inace niko ne bi taknuo, mogao bih da ga pokupim u 3. rundi.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #43 on: June 29, 2018, 05:08:13 pm »
svi osim PMII su mi bili na listi želja.
ali, za koliko god da ode biće OK, pa makar samo da uskoči 2020 na nečiji BYE :)

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #44 on: June 29, 2018, 05:09:10 pm »
Koji sam kurac i bidovao Mereditha, osecam da ga inace niko ne bi taknuo, mogao bih da ga pokupim u 3. rundi.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk



ne bi, kao što rekoh malopre.
da sam bio kod kuće, ja bi ga prvi pomenuo.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #45 on: June 29, 2018, 05:09:23 pm »
BTW, ko god zna tonyka, zna da je on picajzla samo kada su njegove tabelice u pitanju, tu je skoro perfektan, mada i tu obožava da mu se potkrade koja greškica čisto da vidi dal će neko da primeti. Što se tiče svega ostalog on obožava sve vrste abnormaliteta, nenormaliteta, rebusa i začkoljica i tako toga.


Lik iz super lige neće više da igra? To se u roku od 2 minuta i 36 sekundi rešava, prebacuju se likovi iz druge, iz treće u drugu i sve rešeno ko da nikad nije bilo. Ostalo?  :lol:

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #46 on: June 29, 2018, 05:11:57 pm »
svi osim PMII su mi bili na listi želja.

 :lol:


Kako odustade od Tarika Kohena? Ode za previše?

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #47 on: June 29, 2018, 05:18:18 pm »
prosto mi nije toliko značio RB, kao WR.
imao sam para, ali ne i mesta u tom momentu.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #48 on: June 29, 2018, 05:29:40 pm »
prosto mi nije toliko značio RB, kao WR.

Pa ti ništa ne pratiš  :palm:

Trener Bearsa je bivši OC Chiefsa poslednje 2 godine, tj godine nastajanja Tyreeka Hilla, i od kada je došao krenuo je da hajpuje priču o tome kako će od Kohena napraviti novog Hilla. Cohen nema tu visinu da bi mogao tek tako da se konvertuje u WR ali je svakako zanimljiv slučaj vredan ovako niskih para.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #49 on: July 01, 2018, 03:06:51 pm »
Nisi skinuo godine ugovora:

Kod mene Breshad Perriman
vladarule Sterling Shepard i Julio Jones

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #50 on: July 03, 2018, 11:18:05 am »
Nego, Pablito, sad kad je sve gotovo, reci mi kako si zadovoljan FA periodom?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #51 on: July 04, 2018, 02:10:21 am »
Nego, Pablito, sad kad je sve gotovo, reci mi kako si zadovoljan FA periodom?

Zujo batice da sam znao da ćeš me svakih par dana pitati za moje zadovoljstvo fri ejdžensijem fakat bih pokrenuo blog gde bih redovno apdejtovao svoje utiske o toku potpisivanja igrača.

Bilo kako bilo, i pre početka FA sam imao najviše igrača, balansiranu ekipu na svim pozicijama, da bi kao šlag na bradavici legao FA period gde sam formirao brutalnu skupinu lajnbekera koja će dominirati od starta do kraja sezone  :yes:


Mnogo je zanimljivije pak čuti da li si ti zadovoljan i da li i dalje misliš da je pametno potrošiti skoro 13M na Crowella i Andersona koje ionako niko ne bi potpisao, pa ti je ponestalo keša za Boldvina koji će u najgorem slučaju biti high-end WR2??

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #52 on: July 04, 2018, 11:27:37 am »
Batice, ja sam super-zadovoljan FA periodom, svi zacrtani ciljevi su ostvareni.

Najpre da ti odgovorim za Crowell-a i Andersona - tačno je da ih niko ne bi potpisao, ali je istovremeno tačno i da bi jako teško ostali dostupni na 11. piku u trećoj i četvrtoj rudni, respektivno.

Crowell je prošle godine u jednomTM Klivlendu imao skoro 1.000 jardi, a ja kuburim sa RB2 pozicijom koja mi je ostala upražnjena nakon sunovrata Mišićavog hrčka, tako da su na rosteru Hrčak, Fat Rob i onda je Isaija delovao kao neko za koga bi vredelo dati tih cca. 7 miliona.

Anderson je takođe imao 900 i nešto jardi (skoro isto koliko i Baldwin, btw), a on mi je kandidat za poziciju WR3 (iza neprikosnovenih Evansa i Allena), zajedno sa Agholorom (hvala ti još jednom, batice), Jordanom Matthewsom (koji možda ponovo proradi u Patsima), John Ross-om (koji će možda da pokaže zašto je bio visok pik), a pošto je to flex pozicija, tu možda uleti i jedan od dva TE (Jordan Reed ili Jimmy Graham). Dakle, jeste far fetched, ali opet, nije preveliki rizik odvojiti i tih cca 7 miliona za njega.

S tim u vezi sam i odustao od Baldwina, 34-35 miliona je mnogo za njega ako već imam toliko opcija za WR3 poziciju, neka će valjda da proradi. Bitnije mi je bilo da obezbedim vrhunskog QB-a (Wentzara je prošle godine imao manje FP jedino od Brejdija, a kažu da oporavak ide dobro), kao i da otplatim što je moguće više od Evansovog taga (između ostalog, zato sam i trejddaunovao iz prve dve runde).

Ostaje činjenica da nisam adresirao odbranu, ali zato imam 5 pikova u prve tri non-rookie runde drafta, a kod odbrambenih igrača uvek neko zablista tokom sezone i onda može da se pokupi sa FA (sećaš se Blake Martineza prošle sezone, i kako si me prozivao zato što sam ga katovao, a onda te je moj argumentovani odgovor ostavio textless, kao što će biti i ovog puta), samo je potrebno da budem aktivan na FA tržištu.

Tako da, suma-sumarum, izuzetno sam zadovoljan, hvala na pitanju.
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #53 on: July 04, 2018, 12:08:08 pm »
Robby Anderson za 5$ je što se kaže vrh potpis. najbolji od svih WR potpisa sigurno i verovatno jedan od overall boljih potpisa ove godine
Crowell za 6-7$ je isto dobar potez. ne treba tu sad očekivati neke velike poene, ali nije bilo skupo a on je dobar igrač, biće najbolji back u Jetsima, dobiće najviše nošenja i imaće dobru priliku da bude solidan RB2. 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #54 on: July 30, 2018, 10:27:00 pm »


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #55 on: August 03, 2018, 03:37:20 pm »
Možda je sada pravo vreme za jedan ozbiljan "closure" nešto što je naročito sa Omiljenim skoro pa nemoguće jer on stalno navlači na novo pa se staro lako zaboravlja. Pogađate u pitanju je Dez Bryant, prošlo je 3 sezone, vreme je da se sumiraju rezultati i utisci....

Za početak da uporedimo brojke Deza Bryanta i Jarvisa Landrya (koji mi je bio utešna nagrada) a potom da se prisetimo ko je šta pisao...

IME2015201620172018
DEZ BRYANT401Y 3TD796Y 8TD838Y 6TDFA
JARVIS LANDRY1270Y 6TD1136Y 4TD987Y 9TD5Y, 75,5M$

Brojke ne lažu, i kao što se može videti Landry je u sve 3 sezone bio bolji tj donosio više poena od Deza i naravno kao nagrada je stigao i bogati ugovor naspram Deza koga više niko neće...A sada da vidimo šta se pisalo ne tako davno...

Dača je pobednik ovog free agency perioda.
Ali pobeda u bidwaru za Deza je ono o čemu se radilo u ovogodišnjem free agency.

ja bih rekao da je pablo najveći "luzer" ovog FA.
kad smo već kod najveće zvezde prelaznog roka, očigledno je dača imao sreće što pablo nije bio hrabriji.



pleo sam džemper za Pabla
kad sam čuo tu tužnu vest
on me je napustio i otišo

:D

U istoj godini sam uzeo i Jarvisa Landrya (poročni ga pustio na FA) koji je imao 3x više poena od Deza (zahvljajući povredi) ali prikan ima samo 23 godine, i jedva čekam da vidim dal će se ovo na kraju otkotrljati u moju korist or jok.

Landry je imao dobru fantasy sezonu, ali ti nisi normalan ako očekuješ da će on da ti ispravi grešku sa Dezom.

E tako, treba sve stvari postaviti na svoje mesto, i za kraj...

neće ti to proći, ne ne
The Dynasty Remembers

 :smile3:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #56 on: August 03, 2018, 05:19:08 pm »
aj da i zanemarimo što su Deza samo povrede sprečile da bude top5 sve te godine ali činjenica je da je Landry imao u najboljoj godini brojke jednake ko Robby Anderson, koji je trebao ostati nepotpisan u našoj ligi. brojke ne lažuTM


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #57 on: August 03, 2018, 05:40:52 pm »
aj da i zanemarimo što su Deza samo povrede sprečile da bude top5 sve te godine ali činjenica je da je Landry imao u najboljoj godini brojke jednake ko Robby Anderson, koji je trebao ostati nepotpisan u našoj ligi. brojke ne lažuTM

Koje povrede, prestane da lupetaš gluposti sve vreme. Dez je 2015 odigrao 9 utakmica (samo te sezone je bio povređen a i za tih 9 je imao očajnue stats) 2016 je odigrao 13 utakmica i konačno 2017 je odigrao celu sezonu i završio je kao no26WR, dok je Landry bio lagano WR1 kao no10 overall.

Povrede ili ne, nije ni bitno, u fantasyu su brojke ono što je bitno a ne tvoje beskorisne prognoze da baba ima qrac bila bi deda filozofija.

Što se tiče Andersona, nemam ništa protiv da izdivlja kod čika Zuje...a što se tiče njegovog učinka iz prošle sezone i nije neko iznenađenje pogotovo kad se Enunwara povredio, morao je neko da sipliva još poršle godine sam pisao:

svi WR Jetsa zanimljivi sa gledišta dynasty lige, neko "mora" da ispliva a svi mladi.


Sve u svemu Omiljeni druže, ti jednostavno samo mnogo kenjaš ali baš mnogo  :lol:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #58 on: August 03, 2018, 06:31:22 pm »
jbt kakav tupić  :(  zaboli me glava kad čitam njegove gluposti.
dez je do pre 3 godine bio ubica i jedan od najeksplozivnijih igrača u istoriji lige, a onda se nešto desilo i dez više ne liči na sebe. šta ti misliš šta je to nešto? ako je odigrao 16 utakmcia sigurno nije povređen, sigurno je zdrav 100%. mora da su mu vanzemaljci kidnapovali talenat.

a pušti me sad te priče neko će isplivati i navijam za zuju i robbya...ono što je bitno za raspravu je da si ti decidno tvrdio kako je anderson igrač kojeg nije trebalo potpisati. a taj anderson imao jednake brojke kao veliko fantasy mudo i onaj koji je učunio da dez postane nebitan, jarvis landry. kako sad to jebiga?
brojke ne lažu i one su jedine bitne u fantasy, jel tako?

a taj potpis Deza je najbolji FA potpis od kada postoji ova dinasty liga i verovatno će to ostati još duuuugo vremena, ali si ti previše tup da to shvatiš.
a što se tiče lupetanja, kad me ne bude mrzelo sastaviću top 10 tvojih dynasty odvala. taj spisak, to će biti nacionalno blago


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #59 on: August 03, 2018, 06:58:38 pm »
dez je do pre 3 godine bio ubica i jedan od najeksplozivnijih igrača u istoriji lige, a onda se nešto desilo i dez više ne liči na sebe. šta ti misliš šta je to nešto? ako je odigrao 16 utakmcia sigurno nije povređen, sigurno je zdrav 100%. mora da su mu vanzemaljci kidnapovali talenat.

Nema šta da mislim, čovek je potpisao novi ugovor za 70M i posle ga je boleo qrac za sve (seća li se neko drame i priče kako mu nije stalo do para nego želi da ga tim ispoštuje  :lol: )

a pušti me sad te priče neko će isplivati i navijam za zuju i robbya...ono što je bitno za raspravu je da si ti decidno tvrdio kako je anderson igrač kojeg nije trebalo potpisati. a taj anderson imao jednake brojke kao veliko fantasy mudo i onaj koji je učunio da dez postane nebitan, jarvis landry. kako sad to jebiga?
brojke ne lažu i one su jedine bitne u fantasy, jel tako?

Anderson je bitan samo kada je vezan za Baldwina. Baldwin je već proveren WR1 poslednje 3 sezone, i sasvim sigurno bi bolje legao Zuji kao neko ko ima šampionski tim i želi da iskoristi momentum nego da uzme nekog ko ima jednu WR2 sezonu iza sebe. 


a taj potpis Deza je najbolji FA potpis od kada postoji ova dinasty liga i verovatno će to ostati još duuuugo vremena, ali si ti previše tup da to shvatiš.

Ono, ti možeš reći i da je nebo crveno ali te to tiči jebenim retardom, tvoja stvar. Dača je pustio te sezone Landrya i potpisao Deza, brojke su jasne za ove 3 sezone. Verujem da u tvom univerzumu stvari izgledaju potpuno drugačije, svakom tvojom novom ovakvom tvrdnjom ja iznova uživam  :lol:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #60 on: August 04, 2018, 02:21:15 am »
ma ti druže moj lupetaš ko otvoren prozor i to bez imalo blama
i inače se može prepoznati da li igrač igra loše zbog motivacije ili prosto ne može da uradi to što treba (zbog povrede), a kod Deza se to vidi iz aviona. On je trčao svoje 3-4 rute celu karijeru i bio nezaustavljiv, a onda poslednje 3 godine kreće pad da bi prošle sezone bio uuuužasan. on upire koliko god može, ali nema goriva. nije mogao da ga pokriva živ krst a sad došao u situaciju da ga pokriva ko oće i kako oće. 0 separation i to malo hvatanja je bilo kada uhvati samo zato što je jači i veći. db nije odmah pored njega samo ako slučajno zajebu assignments ili ako slučajno pogreši u tehnici i napravi false step ili ako ga dez na nekim rutama uspe izgurati. i to tako već 3 sezone i svaki play. da je problem motivacija on bi tu i tamo odigrao neku utakmicu dobro ili bar bi neki play odigrao kao što je igrao ranije, ali ne, on je 2017 svaki play igrao tako što je hteo ali nije mogao. to je povreda 10000%

a što se tiče tog potpisa...nije nebo crveno nego si ti tupav.  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #61 on: September 23, 2018, 06:00:58 pm »
Robby Anderson za 5$ je što se kaže vrh potpis

Zujane da li si zadovoljan svojim vrh potpisom? Jeste da ima 2 krompira (2x po 0 poena) u poslednja 2 meča, ali je zato upside minimalan plus Omiljeni kaže  :lol:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Dynasty 2018 - FA Pijaca
« Reply #62 on: September 23, 2018, 08:59:30 pm »
Znaš kako kažu, hit some, miss some...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill