Author Topic: Meč za 5. mesto i draft order  (Read 2312 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Meč za 5. mesto i draft order
« on: May 24, 2018, 03:13:15 pm »
Mislim da je vreme da se ispravi jedna od nelogičnosti koje imamo od početka, a to je da pobednik duela za 5. mesto biva "nagrađen" slabijim pickom, dok se u isto vreme taj meč smatra potpuno nebitnim u takmičarskom smislu, i većina ga ili ignoriše u potpunosti ili se trudi da ispoštuje kakvu takvu formu, što i nije baš logično i u duhu fantasy fair playa.

Moj predlog br.1 jeste da 7. pick dobije onaj tim koji je bio slabije plasiran na kraju regularnog dela sezone, i pošto se tu stavlja tačka kada je draft order u pitanju onda fino mogu timovi punom snagom da odigraju taj pooslednji meč za čast, pod uslovom da i tako žele, a zašto i ne bi, nemaju šta da dobiju ako izgube, plus nema ništa gore od 6. mesta, ušao si u PO sa ambicijama i onda izgubio oba meča do kraja.

Moj predlog br.2 jeste da ishod meča donosi obrnuti rezultat od trenutnog, tj da pobednik meča za 5. mesto dobija taj 7. pick, time se naravno obezbeđuje situacija da se timovi stvarno bore za nešto, i čisto sumnjam da bi bilo ko ležerno ušao u taj duel jer je u prvoj rundi svako mesto napred-nazad bitno.

Moj predlog br. 3 jeste da taj meč za 5. mesto bude u potpunosti nebitan za draft order, tj da kada se izvlače kuglice za no1 pick tada se obavi i mini žreb za taj 7. pick.



Jeste da tema nije baš nešto atraktivna, ali ništa se drugo i ne dešava pa se valja pobrinuti za sitnice koje život znače  :)

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Meč za 5. mesto i draft order
« Reply #1 on: May 24, 2018, 05:28:02 pm »
Kako se uopšte sada određuje draft poredak od 3. do 6. mesta? Da ne gledam sad istoriju lige i upoređujem sa draftom jer je možda bilo i nekih trejdova...

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Meč za 5. mesto i draft order
« Reply #2 on: May 24, 2018, 10:06:54 pm »
Za predlog broj 2.

@starr
Od 1-6. mesta izvlacenjem (meskoljenje jaja  :D), a od 7-12. obrnuto od plasmana u play offu (gubitnik meca za peto mesto ce imati 7.pik, pobednik lige, logicno, 12.pik)

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Meč za 5. mesto i draft order
« Reply #3 on: May 24, 2018, 11:19:37 pm »
Nisam se precizno "odrazio", mislio sam na one u plejofu koji završe 3-6 mesta, ne na pikove.

Znači, trenutno od sedmog do dvanaestog pika biraju:
7 - Poraženi u meču za peto mesto
8 - Pobednik u meču za peto mesto
9 - Poraženi u meču za treće mesto
10 - Pobednik u meču za treće mesto
11 - Poraženi finalista
12 - Pobednik

Da preciziram...

Predlog br. 1 važi za sve osim za pobednika koji bira poslednji? Ili možda poraženi finalista u svakom slučaju bira pretposlednji?

Predlog br. 2 bi obrnuo pikove 7-8 i 9-10?

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Meč za 5. mesto i draft order
« Reply #4 on: May 24, 2018, 11:59:59 pm »
Koliko sam razumeo, predlog broj 2 bi samo mogao da obrne 7. i 8. (tj. pobednika/porazenog u mecu za peto mesto). Timovi koji igraju mec za bronzu imaju dovoljno motiva da pobede tako da nema razloga da se obrcu pikovi broj 9. i 10.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Meč za 5. mesto i draft order
« Reply #5 on: May 25, 2018, 12:41:29 am »
Koliko sam razumeo, predlog broj 2 bi samo mogao da obrne 7. i 8. (tj. pobednika/porazenog u mecu za peto mesto).

Tačno tako, kao i što naziv teme kaže: Meč za 5. mesto i draft order
Kao i ostali predlozi, odnose se samo na meč za 5. mesto

Timovi koji igraju mec za bronzu imaju dovoljno motiva da pobede tako da nema razloga da se obrcu pikovi broj 9. i 10.

Tačno!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Meč za 5. mesto i draft order
« Reply #6 on: May 25, 2018, 01:06:17 am »
Meh, bronza... Ako nisi prvi onda si poslednji.

Nisam fan tog parcijalnog mikromenadžerisanja pa ću se uzdržati od glasanja.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Meč za 5. mesto i draft order
« Reply #7 on: May 25, 2018, 03:00:54 am »
predlog 3 sa mini zrebom mislim da je najfer opcija