Američki Fudbal > NFL

Tampa Bay Buccaneers

(1/47) > >>

freak:
posle nocasnje pobede(ali namucili smo se sa onim pacerima, jako), 3-1. bolje od ocekivanog rekao bih :)

sledece nedelje ako dobijemo u Diggerovoj all gay avliji(dobijemo tekmu a ne ono sto bi Digger i njegovi da dele), imacemo savrsen start sezone. to je do jaja. ono sto nije do jaja je igra u napadu. Freemen se mnogo gubi tokom tekme, i generalno igra ispodprosecno. sreca te nije Sanchize, pa zagrize kada je game on the line, kao juce recimo kada je fenomenalno otrcao treci down i izvukao neophodnih 3-4yds i to nakon saplitanja! uz njega, OL standardno uzasna(mada ne toliko losa koliko sam ocekivao!) i sto je zabrinjavajuce Kellen je mnogo usporio. Benn pokazuje minimalan napredak, Mike Williams je ocekivano u bunaru, sreca te se pojavio Parker i radi nam posao...

DL izgleda dobro, ali fali nam safety ko lebac... i Talib je konj sa hvataljkama! >:(


al aj da ne kukam non stop, mi smo 3-1, ehej :)

Nikola:
Samo da pohvalim potez da se ide na 4. down u zadnjoj cetvrtini. Potpuno razumna odluka koja je odlucila tekmu 

freak:
kada ti vidim signature, najurio bih te sa teme oma :D

freak:
Bucs @ Niners

pre svega, treba istaci da nece biti lako igracima veceras. morace dobro da se upasu i gledaju da ne izlete u publiku, inace ode sweet cherry pie u tri materine... stvarno, football poprima potpuno drugacije znacenje kada se igra u San Franu... uostalom, cinjenice da Smith sto vise sackova primi, gde zavrsi na ledjima a DE na njemu, postaje sve popularniji u SF, definitivno zvuci zastrasujuce...
al dobro, aj se manemo Diggerovih i Mixxerovih vlaznih snova, i pogledamo ko gde ima kakve prednosti

Niners prednosti:
a- DEF front 7
obzirom da ljudi igraju 3-4, tesko je gledati ko je bolji u liniji a ko na LBovima, tako da posmatrajuci celu grupu, velika je prednost na strani Ninersa. pre svega, ILB duo Willis i Bowman koji su oslonac cele odbrane. uz njih valja istaci i Justina Smitha koji odlicno probija sa DE mesta i bice verovatno najveca opasnost za Freemana. ceo unit sjajno brani trcanje i Blountu ce biti djavolski tesko da ih izmori, mada ima i jedna koliko toliko pozitivna stvar. nase trcanje je bolje sa desne nam strane, znaci idemo na levu stranu Niners odbrane koja je ipak zero slabija(ako nista drugo nema Willisa :D). igracki, rekao bih da je ovo jedina prava prednost za Ninerse, na nasu zalost upravo tamo gde smo nesto napravili ove gpdine, u trcanju i dink and dunk pasovima...

b-home field advantage
znaci pored vec navedenog straha za bulju svaki put kada normalan covek ode u San Francisco, mi smo morali da proputujemo celu US of A i to tokom short week da bi stigli na ovaj mec... NFL rasporedi, youve got to wonder...

Bucs prednosti:
a- OL
sedeo sam 15 minuta na rukama ne bi li pomislio da je ovo neko drugi napisao, jer kada procitas da nasa OL ima prednost nad bilo kime pomislis da je Tica pisao post... ali realno, OL Ninersa im je gora i od secondaryja, tako da, zaista nasi jesu bolji, makar minimalno.

b-Freeman
nasa najveca prednost. iako Digger i ostali Niners fanovi smatraju da je Smith bolji od Bradyja i Rodgersa zajedno, Freeman je za ovih godinu ipo pokazao zasto je jedan od najboljih QB u ligi. on nema fancy statse, pola bacenih pasova su mu dump off ka FB ili RB, ima problema da udje u ritam bacanja tokom meca, katastrofalno cita zone cover... znaci mnogo toga mu ide na negativnu stranu. however, Freeman mu taman dodje kao superman, kao da covek promeni odecu u poslednjoj cetvrtini i neki drugi QB izadje na teren(neko bi rekao danko bananko, ali kada igras protiv Ninersa bolje je ne spominjati gutanje banana...). covek je jednostavno gamer. tada baca prave pasove, zna da kontrolise ToP, uzima trcanjem nove downe kada se pocket srusi, apsolutno dominira terenom. tu ga cak i statistika podpomaze. u prvoj cetvrtini ima QB rating od 54, u cetvrtoj 95(prosle godine je bio 77 vs 97). i razlog je zasto verujem da cemo dobiti ovu tekmu. sumnjam da ce biti blowout za bilo koju ekipu, dakle u poslednjih 10ak minuta ocekujem da se udje sa prednoscu od najvise jednog poseda za bilo koji tim, a tada je Freeman top3 izbor u celom NFLu...




sve ostalo, rekao bih da je izjednaceno. rushing attack je osnova napada oba tima, Gore ce verovatno biti bolji u prvom Blount u drugom poluvremenu, sa Hunterom i Grahamom kao hvatackim opcijama. Davis i Kellen na TE su najbolji hvataci, WR prosecni u najbolju ruku(iako je Mike Williams realno pokazao najvise do sada, ne vidim da je toliko bolji od SF WRova...), secondary losiji deo odbrane u oba tima, konzervativni OC, itd itd...

freak:
uffff... sta reci posle ondakvog meca?! ovo ni sva voda Mølleåena(reka koja protice kroz Kopenhagen) nece oprati...

prvo, Ninersi su odlican tim. defintivno nisam ocekivao onako dobru igru, pre svega specijalnog tima i secondaryja. njihov secondary je izdominirao utakmicom. front 7 smo im koliko toliko ustopovovali, ali dzabe kada ne moze nijedan pas proci...

sto se nas tice, prvo odbrana. DL koji je bio odlican cele sezone se raspao povredom McCoya. jeste da je covek bio najbolji cele sezone, ali nisam ocekivao toliku razliku sa drugim igracem. to je prva stvar koja nam je falila. druga je Tanard fucking Jackson koji nikako da se vrati(i nemam pojma sta se desava :wall:), ali qq meni ako ono nije najgori par safetyja u ligi. sto je jos gore, ni corneri nisu puno bolji :( ceo secondary potpuni raspad... kako ce sve izgledati u nastavku, nisam optimistican, jer ne moze samo DL da igra, moraju se pojacati i ostali delovi tima.
o napadu ne vredi trositi reci. playcalling je bio katastrofa prve cetiri utakmice, juce smo pokusali da otvorimo malo napad, i ajmeeeeeee... jos prosle nedelje je Olson kukao Grudenu kako su hvataci suvise neiskusni i ne mogu da odrade komplikovane rute, i ocigledno je to tako. retko se vidi onolika nemoc. kao sto rekoh, secondary Ninersa je odigrao perfektno, ali brate mili nisu oni bas toliko dobri da niko ne moze da bude slobodan u nijednom playu... tako da to je prvi deo problema. drugi je da vanila offense koju smo igrali prosle godine vise jednostavno ne moze da funkcionise. zaustavlja nam se primarna meta, ne dozvoljava se Freemanu izlazak iz dzepa, i covek se potpuno izgubi... i tu je treci, verovatno najveci deo problema. Freeman igra ko kurac. mislim, lepo je sve sto on radi u poslednjoj cetvrtini, kada ga odbrana drzi u mecu 3 cetvrtine, ali batice, ovo nikako ne valja. na pocetku meca, kada je bacio onaj pass za Benna sto je umalo presecen u end zoni Ninersa, komentator je rekao da ga malo plasi Freeman, da izgleda preagresivno na terenu. i to nam se obilo o glavu. covek je pokusao da igra agresivno, i bio je toliko los da nemam reci. overthrowing, underthrowing, staring at primary target, horrible zone read, etcetc... ne znam zasto je tako niti znam sta se desava sa Freemanom, ali ovo se mora popraviti. sezona ce verovatno otici u kurac, sada se videlo da kada neko izadje sa dobrim game planom protiv nas, da smo mi izgubljeni ko crvenkapa u sumici. ali daj makar da se nesto izvuce iz svega ovoga... sigurno je da cemo izvuci jos par pobeda ove sezone, ali posle ovakve tekme mnogo ce me vise interesovati igra nego dalji rezultati....

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version