Author Topic: 2018 FIFA World Cup Россия  (Read 104151 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #980 on: July 16, 2018, 08:46:45 pm »
Ne treba, kad lopta zavrsi nesrecno u mrezi, jbg, desava se. Takvih golova uvek ima, ali cemu dodavanje na njih i golova iz penala posle mikro nepaznji igraca u kaznenom? Ako vec ne moze lopta da se izvadi iz mreze kod autogola (i ne treba), moze makar da se ne svira penal (koji maltene gol)?

Nek se svira nesto drugo, igranje rukom jeste prekrsaj, ali je penal prestroga kazna i fudbal nema pravila koja mogu pokriju ovo.

Drugi sportovi su lakse primili pregledavanje snimka, jer gol jednostavno vredi vise nego poeni u drugim sportovima i jer drugi sportovi nemaju tako strogu kaznu kao sto je penal. To sto pregled snimka nije izmenio druge sportove, ne znaci da tako mora proci i sa fudbalom.

Donekle se slazem sa tobom, za neke stvari je penal prestroga kazna, ali vrlo je tesko doneti pravilo koje bi razdvajalo ovakvo igranje rukom i npr Suareza protiv Gane pre 8 godina. Mi ne znamo sta bi se desilo da Perisic nije igrao rukom, da mu je ruka bila u prirodnom polozaju lopta je mogla da se odbije od njegovog lakta i udje na prvu stativu. Jeste trenutak nepaznje i zbog toga je odlucen mec prakticno, ali da nije sviran penal Francuska bi bila ostecena i dok se pravila ne promene bzvz je kriviti VAR
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #981 on: July 16, 2018, 08:58:18 pm »
Tako je, sad vec i ne krivim VAR, sad sam vec za menjanje pravila kako bi se sport prilagodio uvodjenju istog. Fudbaleri su i sami vec poceli da se prilagodjavaju, simuliranja je bilo mnogo manje (za Nejmarovo valjanje tek treba da se otkrije tehnologija koja ce to da spreci :D ).

Tako da sam od najveceg protivnika Pablo footballa, stigao do toga da ja jedini imam problem sa trenutnim pravilima. :D Konkretno penalom, s ostalim pravilima sam ok.

A to sto je svima sve sjajno i odusevljeni smo prvenstvom i sudjenjem, samo govori da svi polako postajemo Dejan Nedic i postajemo, kako je i on sam rekao, ljubitelji sudjenja, i na Mundijal pocinjemo da posmatramo kao na smotru najelitnijih svetskih sudija sa svih kontinenata, a fudbal je tu tek toliko da oni imaju sta da sude. Btw kad ce docek Noleta i Mazica ispred skupstine..

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #982 on: July 16, 2018, 09:01:04 pm »


jebenti kud ne ode u zg, danas je gorilo ko nikad a tek će večeras da bude ludara
gleda sam stream al nije to to


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #983 on: July 16, 2018, 09:13:46 pm »
jebenti kud ne ode u zg, danas je gorilo ko nikad a tek će večeras da bude ludara

Kunim vam se ljudi, znao sam da će sada da se javi  :mr.green: hteo sam da dodam komentar uz sliku: Omiljencetov Omiljeni pevač i Rakita, ali hteo sam da se javi samoinicijativno  :thumbsup:

gleda sam stream al nije to to

Ima prenos na NOVATV ceo dan, ima i napred nazad opcija, ja gledam i uživam, pogotovo kako se među prvima uključio Ivanišević legenda nad legendama, ako me ne bude mrzelo moram to snimiti i okačiti na YT  :cool:

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #984 on: July 16, 2018, 09:21:42 pm »


A to sto je svima sve sjajno i odusevljeni smo prvenstvom i sudjenjem

Uh daleko da sam odusevljen prvenstvom :D Uzbudljivo da, ali kvalitet fudbala  :palm: :palm: Sudjenje realno najbolje od kada pratim sveCka, kakve se gluposti ranije desavale majko mila  :wall: :wall:
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #985 on: July 16, 2018, 09:28:56 pm »
Vidara najveći car na dočeku


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #986 on: July 16, 2018, 10:01:34 pm »
Mi ne znamo sta bi se desilo da Perisic nije igrao rukom

https://static.independent.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2018/07/15/17/world-cup-final-28.jpg?width=1368&height=912&fit=bounds&format=pjpg&auto=webp&quality=70

Možemo da pretpostavimo da bi došla do Mbapea za lagan zgoditak?! Ali ne, ipak je penal prestroga kazna. :j

Omiljencetov Omiljeni pevač i Rakita

Ovo li je Tompson?
« Last Edit: July 16, 2018, 11:37:37 pm by starr »

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #987 on: July 16, 2018, 11:04:47 pm »
Da, seo sam da gledam fudbal i dobio ovo sranje. Pravda me ne zanima, samo fudbal

Mislim da ovo u mnogome objasnjava zasto volis calcio.  :D

A mozes i da pitas npr irce sta misle o VARu pa dobijes odgovor suprotan tvom ubedjenju. Jebes ti sto je Partizan igrao fudbal protiv Reala kad sudija to resi tako sto zazmuri na Raulov offside od pola metra.

Donekle se slazem sa tobom, za neke stvari je penal prestroga kazna, ali vrlo je tesko doneti pravilo koje bi razdvajalo ovakvo igranje rukom i npr Suareza protiv Gane pre 8 godina.

Svaka ruka u 16 je penal i tacka. Ako ne mozes da kontrolises ruke, meti ih na dupe, kao sto je to radio Miha u Interu i gotova stvar.
« Last Edit: July 16, 2018, 11:12:12 pm by masterplan »
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #988 on: July 16, 2018, 11:05:43 pm »
Мислим да се судија руководио тиме да Mатуиди није закачио лопту, самим тим је лопта летела доста дуго и опет си дозволио да те погоди у руку - пенал. Доста зезнута ситуација за судију у сваком случају.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #989 on: July 16, 2018, 11:35:32 pm »
A mozes i da pitas npr irce sta misle o VARu pa dobijes odgovor suprotan tvom ubedjenju.
Ja bih pitao njihovog predsednika saveza i siguran sam da bi bio protiv VAR-a. Tebi je poznato da je FS Irske dobio par miliona eura da ne uloži žalbu na Anrijev gol, a da predsednik FS Irske ima veći platu od predsednika FS Nemačke i FS Francuske zajedno?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #990 on: July 17, 2018, 12:01:46 am »
biće dobro kad kod nas uvedu VAR tehnologijuTM. Cigani će ispasti u 3. ligu

ali nazanimljiviji će biti uvodni period adaptacije i prilagođavanja. bar 10 godina će im trebati da nauče da snimaju utakmicu tako da se snimak može koristiti za suđenje. ono pre nekoliko godina kad je cigan šutirao našeg pogodilo u nogu a sudija bogu fala okrečio i ponavljali 15 puta kao i nikako da se ustanovi da li je u nogu ili u ruku. ono, vidi se da je u nogu ali kao mutno je, nedostaju ključni frejmovi

evo našao sam


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #991 on: July 17, 2018, 12:15:48 am »
Ovo li je Tompson?

A TKO bi drugi bio?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #992 on: July 17, 2018, 01:12:13 am »

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #993 on: July 17, 2018, 01:40:24 am »
Ne znam koja si ti pravila fudbala citao, alo ovo si napisao je nidje veze. Svaki prekrsaj koji bi se svrirao van sesnesterca, mora pod ISTIM kriterijumima da se svira i unutar sesnestrca za penal. TACKA. Nigde se u pravilima ne pominje mali/veliki faul, niti faul za penal, faul za ne-penal...

 :facts:
Nigde u pravilima nije pisalo da sudija ima pravo da izadje sa terena i pogleda snimak, pa je uvedeno i to si prihvatio?? Sto tad niste vikali Ne moze. TACKA.

Pravila su trenutno losa, s uvodjenjem tehnologije stavila su akcenat na pogresne vrednosti poput pazljivosti u kaznenom, zbog cega sigurno ova igra nije nastala, niti iko od nas poceo da je voli.

I zasto se ne bi menjala ako su losa? Uvek je bilo promena, sto niste vikali "Golman ima pravo da uzme loptu u ruke, kad mu saigrac vrati. Tacka."?
Quote
The back-pass rule was introduced in 1992[4] to discourage time-wasting and unduly defensive play after the 1990 World Cup was described as exceedingly dull

Ljudi tada izgleda nisu bili toliko opsednuti pravdom i drzali se pravila kao da su Bogom dana, i shvatili da su da je potrebna promena.

Izmene ofsajd pravila tek, mozda i najzasluznija za danasnju lepotu ove igre, menjala su se 4-5 puta, dok se nije dostiglo danasnje pravilo. Igra evoluira, nema razloga zaustaviti to i reci da su trenutna pravila savrsena i udarati tacku..

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #994 on: July 17, 2018, 01:51:10 am »
Svaka ruka u 16 je penal i tacka.
Ja ne znam, jel udaranje tacke na primitivne stvari koji bi mogle da se unaprede i budu bolje toliko kul ili sta.

Pablo football thread iz 2014. godine, prepun ideja za poboljsanje igre, danas u 2018. vas samo sudjenje zanima i odusevljeni ste poboljsanjem sudjenja, a igra vise nije bitna.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #995 on: July 17, 2018, 01:54:09 am »
Cekaj, mozda se nismo razumeli, nigde ja nisam rekao da pravila ne treba menjati i unapredjivati, samo da ne mogu postojeca pravila da se tumace po proizvoljnoj zelji. Dok trenutna pravila vaze nema mesta slobodnom tumacenju i izmisljanju "faula za penal".

Pre uvodjena back pass pravila niko nije mogao slobodnom ocenom da dosudi indirekt i u tom trenutku je apsolutno vazilo da "Golman ima pravo da uzme loptu u ruke, kad mu saigrac vrati. Tacka." :D

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #996 on: July 17, 2018, 02:06:18 am »
Ja ne znam, jel udaranje tacke na primitivne stvari koji bi mogle da se unaprede i budu bolje toliko kul ili sta.

Pablo football thread iz 2014. godine, prepun ideja za poboljsanje igre, danas u 2018. vas samo sudjenje zanima i odusevljeni ste poboljsanjem sudjenja, a igra vise nije bitna.

Igra je najbitnija, Var je neophodan jer ce sudjenje biti pravednije pa kontra onome sto ti tvrdis, sudije nece moci da uticu na rezultat i odlucuju pobednika kako je to bilo ranije mnogo puta. A manje drzave poput Hrvatske sada ce moci da igraju finale i to je dovoljan napredak i razlog da Var opstane.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #997 on: July 17, 2018, 02:28:59 am »


Pravila su trenutno losa, s uvodjenjem tehnologije stavila su akcenat na pogresne vrednosti poput pazljivosti u kaznenom, zbog cega sigurno ova igra nije nastala, niti iko od nas poceo da je voli.

Ti si malo pobrkao lončiće. Pravila fudbalske igre se nisu menjala od 1992. i te zabrane vraćanja lopte golmanu. Ono što se menja su organizaciona pravila kao i akcenat na suđenju. VAR je, kao što mu ime kaže, ispomoć sudijama pri donošenju odluka. To je (prirodna?!) evolucija posla koji su dugo obavljala tri čoveka. Posle je uveden četvrti kao ispomoć. Sada se eksperimentiše sa sudijama uz gol liniju i VAR tehnologijom. Ko zna šta će nam budućnost doneti.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #998 on: July 17, 2018, 02:41:54 am »
Pravilo je da onaj ko udari loptu rukom napravi prekrsaj. A svaki prekrsaj u svom sesnaestercu je penal. Tako da se igraci uce da ne prave prekrsaje u svoj sesnaestercu. Po tvome bi se igraci mogli da tuku bez kazne, ako lopta ne ide ka njima. Ili bi bilo kaznjeno sa opasnom pretnjom prstom.
Ako te igrac predje da ga ti fauliras u sesnaestercu, onda je on bolji od tebe, i ti nemas sta tu da trazis. VAR je doneo to da se takve stvari mogu proveriti. To je ko kad bi Panama trazila da englezi igraju sa hendikepom, posto su mnogo bolji od njih. Ili da kazes da za obican gol bi trebalo da se dodeli dva poena a za autogol jedan, jer nije pravedno da se racunaju isto posto protivnik nije dao gol.
I opsajd i vracanje lopte je uvedeno da timovi to ne bi zloupotrebljavali. Postojanje blazih i tezih prekrsaja jeste nesto sto bi timovi zloupotrebljavali, a u NFL-u najbolje vidis kako sudije sude po reputaciji igraca. Boljim igracima bi uvek lakse sudili. Osim mozda Neimaru.  :cackalica:
Ovako, nemoj da igras rukom u sesnaestercu, a ne posle da se pravdas da te napao roj muva ili bi loptu i ovako izbacili jer igrate bolje i placeni ste 20M po sezoni, pa valjda ste vi neko i nesto u tom fudbalu.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #999 on: July 17, 2018, 11:36:09 am »

Ti si malo pobrkao lončiće. Pravila fudbalske igre se nisu menjala od 1992. i te zabrane vraćanja lopte golmanu. Ono što se menja su organizaciona pravila kao i akcenat na suđenju. VAR je, kao što mu ime kaže, ispomoć sudijama pri donošenju odluka. To je (prirodna?!) evolucija posla koji su dugo obavljala tri čoveka. Posle je uveden četvrti kao ispomoć. Sada se eksperimentiše sa sudijama uz gol liniju i VAR tehnologijom. Ko zna šta će nam budućnost doneti.
Ili nisam, te promene i uvodjenja ispomoci sudijama, imale su direktne i ocigledne posledice na igru:
Quote
0.56
The average number of penalties per game, the most since 1966. In 2006 and 2010 there were just 0.06 per game at this stage.
Evoluciju sudjenja mora da isprati i evolucija igre.

Dakle ne smeta meni VAR, ne smeta mi sto su mali prekrsaji detektovani i sankcionisani, smeta mi kojom kaznom su sankcionisani. Dok je bilo dakle 9 puta manje penala, tako stroga kazna je imala mnogo vise smisla, kada se retko svirala. A pazljivost u kaznenom je bio manje bitan faktor, kao sto i treba da bude. Sada je penal postao drakonska kazna, koja isuvise nemilosrdno utice na tokove utakmica i ishode. 0.56 najstrozih kazni po mecu, jednostavno je previse.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1000 on: July 17, 2018, 11:45:09 am »
Nadjoh sad negde da je 10 penala na ovom svetskom dosudjeno nakon gledanja VAR-a, od 28 ukupno. Ako na to dodamo da je nekoliko penala nakon VAR-a ponisteno dodjemo do brojke od nekih 23-4 penala cak i bez VAR-a. Tako da VAR nema mnogo veze sa ovolikim brojem penala na ovom svetskom.

Nadjoh i ovo na netu, na mnogo vecem uzorku. I opet pokazuje da nije problem do VAR-a



Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Kiki

  • Starter
  • **
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1001 on: July 17, 2018, 12:47:44 pm »
Sto se tice Var-a samo treba da promene da bude kao u nfl-u u obliku challenge-a,jasno se definise sta je podlozno istom,stim sto bih ja stavio po jedan po poluvremenu i dok pogadjas imas idalje taj jedan,kad promasis to je to ,cekas sledece poluvreme/produzetak. A ono sto bih momentalno izbacio iz fudbala, jer kad to vidim povraca mi se,je kad neka ekipa vodi pa se zabije u jebeni korner i drzi loptu ili pravi korne ,aute napucavanjem protivnickih igraca. Tu bih odmah svirao neki indirekt ili tako nesto,ili bih dozvolio da tu nema faula ,pa kad jednom polomis nogu nekom da vidim kako ce opet to da radi :)

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1002 on: July 17, 2018, 12:51:46 pm »
Dakle ne smeta meni VAR, ne smeta mi sto su mali prekrsaji detektovani i sankcionisani, smeta mi kojom kaznom su sankcionisani. Dok je bilo dakle 9 puta manje penala, tako stroga kazna je imala mnogo vise smisla, kada se retko svirala. A pazljivost u kaznenom je bio manje bitan faktor, kao sto i treba da bude. Sada je penal postao drakonska kazna, koja isuvise nemilosrdno utice na tokove utakmica i ishode. 0.56 najstrozih kazni po mecu, jednostavno je previse.


Smeta ti kazna kojom su određeni prekršaji sankcionisani? Upravo to nije menjano decenijama. To što je ranije bilo manje penala više ima veze sa onim što je rekao Vlada.

Nije fudbal nespreman za VAR, nego fudbaleri.

To se provlači kroz razvoj fudbala. U početku je bilo malo odbrambenih igrača i mnogo napadača i postizalo se mnogo golova. Onda je neko primetio da je lakše braniti se i da iz dobre odbrane može lakše da se dođe do pobede.

Igra odbrambenih igrača se menjala, faulovi nisu pravljeni namerno sve dok nisu otkrili da je pametnije zaustaviti igrača ako već ne možeš da zaustaviš loptu.

Toliko se išlo sa faulovima da su morali da uvedu kaznene kartone, mislim na WC 1970 u Meksiku.

Generalno, odbrane su se uvek trudile da idu maksimalno oštro, na ivici kartona, i kada se pretera i previše igrača počne da se povređuje onda se ide na pooštravanje kazni. Ali ne kazni o kojima ti govoriš nego o propuštanju utakmica.

Dakle, ukratko, odbrambeni igrači se trude da igraju što oštrije i nadaju se da neće baš svaki faul biti primećen. VAR tehnologija je donela mogućnost pregledanja situacije i eventualne naknadne kazne. Pošto se najviše obraća pažnja na prekršaje u šesnaestercu samim tim je možda povećan broj penala.

U budućnosti možemo očekivati promene u treninzima odbrane, npr da se više obraća pažnja na položaje ruku u skoku i slično.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1003 on: July 17, 2018, 02:02:43 pm »
To se provlači kroz razvoj fudbala. U početku je bilo malo odbrambenih igrača i mnogo napadača i postizalo se mnogo golova. Onda je neko primetio da je lakše braniti se i da iz dobre odbrane može lakše da se dođe do pobede.
Mislim da to ima vise veze sa ofsajd pravilom, kada je ono bilo mnogo strozije, i morao si ispred sebe da imas tri protivnicka igraca da bi primio pas unapred. Pa su napadi bilo mnogo individualniji, bila je gotovo nemoguca kombinatorika, i bilo je dovoljno prvo 2, a potom od Herberta Chapmana krajem 20ih, 3 igraca u zadnjoj liniji. Tek sa liberalizacijom ofsajda, napadi postaju raznovrsniji, brzi, tezi za pracenje i pojavljuju se odbrane sa 4 nazad.

Ofsajd je po meni odlican ovakav kakav je od poslednje promene, sa benefit of doubt na strani napadaca.. Tako da malom promenom moze mnogo da se poboljsa igra, ne treba se bojati promena.

Eto bila su dve promene 2016. godine, ne moze i direktan crveni i penal. Pokazalo se sjajno, bilo je slucajeva kada je time spreceno da utakmica bude upropastena. I druga, cetvrta izmena u produzetku, isto nista lose u tome.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1004 on: July 17, 2018, 02:12:14 pm »
Više penala - više golova , otvorenija utakmica. Kako se sude penali meni, tako se sude i protivniku. Na odbrani je da pazi kako igra u 16.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1005 on: July 17, 2018, 02:44:05 pm »
Све сам веровао осим тога да неко наш може да оспорава ВАР, па на сопственој кожи смо осетили непримењивање истог.
Колико пута су тимови оштећени, Ирци издували првенство због гола примљеног руком, поента спорта је да победи бољи у равноправној игри, а не онај који боље вара.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1006 on: July 17, 2018, 03:08:30 pm »
Kako se sude penali meni, tako se sude i protivniku.
Ovo ne da je los argument, nego ni nije argument.

@Bitter, valjda smo apsolvirali da se ne osporava VAR, nego penal.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1007 on: July 17, 2018, 03:33:20 pm »
Eto bila su dve promene 2016. godine, ne moze i direktan crveni i penal. Pokazalo se sjajno, bilo je slucajeva kada je time spreceno da utakmica bude upropastena.

Ovo je uglavnom dobro pravilo ali ona situacija na utakmici Danska - Hrvatska je primer kako se takvo pravilo moze zloupotrebiti. Danac je sprecio siguran pogodak startom sa ledja, Hrvati promasili penal i ostalo da se igra 11 na 11. Da se to desilo recimo u 10om minutu mislim da to nikako ne bi bilo pravedno. Ako ono nije za kaznjavanje igracem manje onda ne znam sta jeste
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1008 on: July 17, 2018, 04:01:07 pm »
Treba uvesti pravilo da se igrači isključuju na određeni period nakon žutog kartona, a nakon crvenog isključenje do kraja utakmice sa pravom zamene nakon određenog vremenskog perioda. Tako ne bi bila mnogo oštećena ni ekipa koja je napravila faul, ni protivnička ekipa.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1009 on: July 17, 2018, 04:40:18 pm »
Mislim da to ima vise veze sa ofsajd pravilom, kada je ono bilo mnogo strozije, i morao si ispred sebe da imas tri protivnicka igraca da bi primio pas unapred. Pa su napadi bilo mnogo individualniji, bila je gotovo nemoguca kombinatorika, i bilo je dovoljno prvo 2, a potom od Herberta Chapmana krajem 20ih, 3 igraca u zadnjoj liniji. Tek sa liberalizacijom ofsajda, napadi postaju raznovrsniji, brzi, tezi za pracenje i pojavljuju se odbrane sa 4 nazad.

Ofsajd je po meni odlican ovakav kakav je od poslednje promene, sa benefit of doubt na strani napadaca.. Tako da malom promenom moze mnogo da se poboljsa igra, ne treba se bojati promena.

Eto bila su dve promene 2016. godine, ne moze i direktan crveni i penal. Pokazalo se sjajno, bilo je slucajeva kada je time spreceno da utakmica bude upropastena. I druga, cetvrta izmena u produzetku, isto nista lose u tome.



Naravno, ovakav ofsajd je alfa i omega ovog sporta i jedan od najzaslužnijih za popularnost. Kad čujem da neko kaže da ga treba ukinuti samo zakolutam očima. Ipak, individualnost u fudbalu je bila "jaka" mnogo nakon uvođenja ovog ofsajda, ne bih išao toliko daleko da je postao timski sport tek sa holandskim totalnim fudbalom, ali u svakom slučaju tek nakon drugog svetskog rata.

Pričao mi čovek koji je bio na jednoj od oproštajnih utakmica Šekularca, ne znam da li je igrao za Zvezdu ili reprezentaciju. Elem, kaže da se videlo koliko je njegov stil pregazilo vreme. Predribla on igrača kao što je radio kroz čitavu karijeru ali taj igrač nije ostajao da čuva praznu livadu nego bi se vraćao nazad da ponovo napada Šekularca. A Šeki nije naučio na to pa počeo da greši, bleda senka nekadašnjeg igrača.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1010 on: July 17, 2018, 05:32:58 pm »
Naravno, ovakav ofsajd je alfa i omega ovog sporta i jedan od najzaslužnijih za popularnost. Kad čujem da neko kaže da ga treba ukinuti samo zakolutam očima.

Sasvim je komotno braniti ofsajd sada kada imamo VAR i kada je sudijama preporučeno da ne sviraju ofsajd ako nisu 100% sigurni pa ako je i bio svakako će biti promenjeno.

U preVAR eri, ofsajd u teoriji i dosuđivanje ofsajda u praksi su 2 različita pojma u skoro svakoj utakmici, do te mere da smo se navikli na loše dok tehnologija nije toliko postala moćna a pritisak gledalaca ogroman da jednostavno više nije bilo izbora.

Kao primer uvek navodim nikad prežaljeno ispadanje od Murinjovog Porta u 1/8 finala LŠ 2004 godine kada je ovaj gol nepravedno poništen:



Tebe Betula pretpostavljam boli uvce a mislim da ti je čak i drago zbog ovoga, ali realnost je takva da jedno pravilo koje je bilo nemoguće pravedno sprovoditi u praksi dovelo do grešaka nesluđenih razmera. Šta bi bilo sa Murinjom da je ovaj gol priznat? Sa Portom koji je kasnije postao prvak Evrope?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1011 on: July 17, 2018, 06:05:26 pm »
Može i ceo klip ne traje dugo, ali glavno kreće od 1:20  :) nakon toga, a kao neko ko je doživeo Bari 91, Atinu 95, Indianapolis 02, gledanje fešte je bilo "uzbudjivo"


Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1012 on: July 17, 2018, 07:30:34 pm »
Ja bih pitao njihovog predsednika saveza i siguran sam da bi bio protiv VAR-a. Tebi je poznato da je FS Irske dobio par miliona eura da ne uloži žalbu na Anrijev gol, a da predsednik FS Irske ima veći platu od predsednika FS Nemačke i FS Francuske zajedno?

Pa ti onda pitaj njega, meni ta prica nije poznata, a i ne zanima me njegovo misljenje. Pod "pitaj irce" mi on nije bio ni na kraj pameti. To bi bilo kao da sam napisao da pitas srbe da li smatraju uspesnim nastup na WC, a ti mi kazes nesto u fazonu "pa naravno, Savo i Kokeza su rekli da je to uspeh".

Kao primer uvek navodim nikad prežaljeno ispadanje od Murinjovog Porta u 1/8 finala LŠ 2004 godine kada je ovaj gol nepravedno poništen:



Tebe Betula pretpostavljam boli uvce a mislim da ti je čak i drago zbog ovoga, ali realnost je takva da jedno pravilo koje je bilo nemoguće pravedno sprovoditi u praksi dovelo do grešaka nesluđenih razmera. Šta bi bilo sa Murinjom da je ovaj gol priznat? Sa Portom koji je kasnije postao prvak Evrope?

Mene boli i vise od usiju ali ovo je realno jedna od dve najvece kradje u istoriji CL, druga je jos i veca kad je Mourinho sa Interom izbacio Barcu, tu se kralo i sakom i kapom u obe utakmice. Zato je VAR jedino logicno resenje za koje sam iskreno mislio da ovi lopovi nikada nece uvesti ali srecom, tu je.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1013 on: July 17, 2018, 07:34:39 pm »
lol pablo
jebate ivanišević, on to gleda iz perspektive tenisera. on je tebi mio jer si i ti teniser, ali oni su realno sportisti C ili D kategorije.
ono što je istina je da se svi sećaju mađara i holanđana, svi znaju da je pele pobedio švede, svi će se sećati kako je mesi izgubio finale...a broj ljudi koji znaju ko je prošle nedelje osvojio vimbldon je simboličan.

ljudima će trebati neko vreme da skontaju šta se na ovom sveckom desilo i koliki je to uspeh hrvata.

a ovo za barije i atine lupetaš samo zato što silno propatio u poslednjih mesec dana.  :(
realno, finale sveckog se posere i po 16 barija i 10 indijanapolisa i atina. nisam siguran ni da li je neki naš pojedinačni uspeh mogao da parira i njihovoj bronzi iz francuske, a sad im možemo staviti samo soli na rep što se toga tiče


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #1014 on: July 17, 2018, 07:58:48 pm »
realnost je takva da jedno pravilo koje je bilo nemoguće pravedno sprovoditi u praksi dovelo do grešaka nesluđenih razmera.

Nijedno pravilo nije moguće 100% sprovesti u praksi, uvek će se desiti neka greška. Englezi su '66 postali prvaci nakon sumnjivog gola u produžecima. Lampardu nije priznat čist gol u Južnoj Africi. Brih je priznao gol kada je lopta ušla u gol sa spoljne strane kroz rupu u mreži...

Kod presuđivanja ofsajda se greške primećuju češće zato što se cela igra vrti oko njega. Napadači paze da ne budu u ofsajdu ali žele da budu na granici. Odbrambeni igrači se trude da budu u liniji da bi lakše mogli uhvatiti protivničke igrače u ofsajd zamci. Kada se mnogo igrača mota u liniji onda su greške neizbežne. Ukidanje ofsajda bi taktički promenilo igru u drugom pravcu, borba bi se vodila oko nekog drugog pravila i onda bi se sudijske greške dešavale na tom delu.

Ova situacija sa Skolsom se definitivno ne viđa svaki dan i možemo nagađati da li je reč o grešci ili "grešci" linijskog sudije. Ono što sigurno znamo je da ovo pravilo nije nikakav izuzetak, sudije greše kod svih ostalih pravila a sigurno je i nakon nekih grešaka, naizgled nebitnih, dolazilo do značajnih promena. Npr, onaj košarkaš, Janković?, koji je iznerviran sudijskom odlukom udario glavom u konstrukciju koša i ostao nepokretan. Da li to znači da treba ukinuti lične greške u košarci da se još neki ne bi iznervirao i možda ostao nepokretan?