Author Topic: 2018 FIFA World Cup Россия  (Read 104923 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #805 on: July 07, 2018, 08:32:25 pm »
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111111111111111111111111
Eh što nisam Subašić da pogledam let lopte iz najboljeg ugla.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #806 on: July 07, 2018, 08:41:55 pm »
Kakva kontra :worthy: Glavom među 5 pravoslavaca. Kakvo zakucavanje Kramarića :worthy:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #807 on: July 07, 2018, 08:53:09 pm »
Da mi je neko pre pocetka ponudio 1:1 na poluvremenu oberucke bi prihvatio.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12755
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #808 on: July 07, 2018, 10:37:53 pm »
Kakav meč jbt  :rock:


Kolindica i Medvedev dominiraju na tribinama  :lol:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #809 on: July 07, 2018, 10:39:00 pm »
Da mi je neko pre pocetka ponudio 2:2 na kraju oberucke bi prihvatio.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #810 on: July 07, 2018, 10:52:41 pm »
alal vera, kakav mec, neverovatno

Nejde brze...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #811 on: July 07, 2018, 10:53:38 pm »
Čestitke Nikši i Fejvoritu. A u Srbiji muk. Prvo Šaćiri i Džaka, sad Rakitić. Ruska tragedija u punom smislu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #812 on: July 07, 2018, 11:16:59 pm »
Mi recimo o ovakvom spektaklu mozemo samo da sanjamo, s pravom slave Rusi na ulicama, treba da se ponose i da vrate veru u fudbal.

Em je cetvrt finale mega uspeh, s obzirom na sve, na nedostatak talenta, los rad u ruskom fudbalu.. Em borba koju su momci prikazali, kapa dole, epski, 2:2 protiv toliko toliko talentovanije nacije. Mozda ovo moze da pokrene nesto i donese bar neki napredak..


Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #813 on: July 07, 2018, 11:17:46 pm »
Fernandes dao, Fernandes uzeo... ::)

Sjajna tekma ali pitanje je koliko će Hrvati moći da se oporave za polufinale. Dalić je već morao da bira sa eci peci pec koga da izvede na kraju. :novak:

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #814 on: July 08, 2018, 05:45:41 am »
Хрвати очекивано прошли, али много, много, теже него што сам очекивао, Руси надмашили себе и пријатно ме изненадили. Колико год да је Хрватима играча повређено ја просто не видим да Енглези могу да их победе. Мада, не би ме ни изненадило ако се то деси, Енглези су нови Италијани. :)

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #815 on: July 08, 2018, 06:39:58 am »
Finale Belgija vs Hrvatska.
Hrvati uzimaju.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #816 on: July 08, 2018, 07:44:32 am »
Mislim da bi bila najlepša ironija da Engleska uzme SP u sred Rusije. Kladionice Hrvatskoj daju najmanje šanse, Francuzi favoriti broj 1. Engleska i Belgija na istoj kvoti, 3,75.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #817 on: July 08, 2018, 08:52:27 am »
Jebo kladionice.
Sve dok nisu ispali Brazil je bio apsolutni favorit br. 1.

Kroati uzimaju.  :facts:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #818 on: July 08, 2018, 08:55:52 am »
Bili su favoriti, ali ne sa nekom izrazito niskom kvotom.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #819 on: July 08, 2018, 09:05:06 am »
Пре почетка СП квота на Хрвате је била 70, мој другар ставио 500 динара, каже нешто осећа да ће Хрвати да освоје. Ако освоје узеће 35 тисућа, тако да ја навијам за њега, кад нисмо ми освојили бриде ми муда ко ће други. :)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12755
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #820 on: July 08, 2018, 02:08:04 pm »
Vidim da je prelako postao primamljiv šahovničarski šinjel. Ne i kod mene, ja navijam prevashodno protivu hrvata a što se tiče finala po volji bi mi bilo Belgija:Engleska. Inače uopšte nisam impresioniran igrom Hrvata. Bili su debeli favoriti i protiv Danske i protiv Rusije i prošli jedva na penale.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #821 on: July 08, 2018, 02:16:47 pm »
Ja sam se potajno nadao polufinalu Rusija - Engleska. Kakve bi tu tenzije bile :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #822 on: July 08, 2018, 02:28:19 pm »
Ipak u polufinalu uz staru ljubav engleze. U finalu za pobednika tog dvomeca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #823 on: July 08, 2018, 02:40:57 pm »
Vidim da je prelako postao primamljiv šahovničarski šinjel. Ne i kod mene, ja navijam prevashodno protivu hrvata a što se tiče finala po volji bi mi bilo Belgija:Engleska. Inače uopšte nisam impresioniran igrom Hrvata. Bili su debeli favoriti i protiv Danske i protiv Rusije i prošli jedva na penale.
Ја мислим да су то више фолирања, чисто сумњам да неко заиста навија за њих, него је то сад модерно да се буде љубокомшијски оријентисан. Али ако већ Енглеска игра финале онда бих више волео Французе за противнике, ценим да више шанси имају против Енглеза него Белгијанци. У полуфиналима су све сама говна, тако да није пуно битно које ће говно махати заставом на крају, ипак, било би погрешно рећи да нису заслужили да буду ту где јесу.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #824 on: July 08, 2018, 03:08:36 pm »
Vidim da je prelako postao primamljiv šahovničarski šinjel.

Inače uopšte nisam impresioniran igrom Hrvata. Bili su debeli favoriti i protiv Danske i protiv Rusije i prošli jedva na penale.
Apsolutno se slazem za obe stvari, ovu prvu sam i ocekivao da ce takva moda biti. I sam Djokovic izjavljuje kako navija za hrvatsku, to je sada in.

Ova druga stvar, jos jedna stvar koja promice ljudima koji ne prate fudbal osim na svetskom prvenstvu. Ljudi misle kako su hrvati underdogovi, i kako je ovo cudo sto rade i maksimum njihovih mogucnosti. Kad nemaju pojma o kakvim se tu igracima radi, ne samo najvece zvezde, tu su Brozovic, Badelj, Kramaric koji u svojim klubovima igraju vrhunski atraktivan fudbal. Ovo sto hrvatska igra je nista u odnosu na ono na sta su oni stvarno sposobni.

Ovo je samo suma njihovog individualnog kvaliteta, tu ima potencijala za mnogo mnogo bolji fudbal od ovoga, steta sto za to nemaju selektora i struku oko njega da mu pomogne. Kao sto to imaju Englezi, koji su sa Sautgejtom kao tim bolji od sume svojih delova.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #825 on: July 08, 2018, 03:11:43 pm »
Vidim da je prelako postao primamljiv šahovničarski šinjel. Ne i kod mene, ja navijam prevashodno protivu hrvata a što se tiče finala po volji bi mi bilo Belgija:Engleska. Inače uopšte nisam impresioniran igrom Hrvata. Bili su debeli favoriti i protiv Danske i protiv Rusije i prošli jedva na penale.

E pa jbg sad, mozda su bili losiji nego obicno protiv danaca ali su realno bili bolji od njih jer su i ovi bili losi. Rusi su odigrali iznad mogucnosti ali nisu bili bolji i tu je neka kosmicka pravda zadovoljena prolaskom hrvata. Ja nemam tu potrebu da navijam uvek protiv njih iz raznoraznih razloga ali naravno, u polufinalu cu morati jer igraju protiv reprezentacije za koju uvek navijam. Kako god, samo da afrikanci ne osvoje, voleo bih da ih Belgija zgazi pa da konacno gledam finale i uzivam.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12755
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #826 on: July 08, 2018, 04:11:27 pm »
ипак, било би погрешно рећи да нису заслужили да буду ту где јесу.

Naravno da su zaslužili ne radi se ovde o tome, nemoguće je doći do polufinala nezasluženo, ovde se radi o navijanju za HR, a ono što ja hoću da kažem da nisam našao fudbalske razloge da mi budu bar malo simpatični, naprotiv.

E pa jbg sad, mozda su bili losiji nego obicno protiv danaca ali su realno bili bolji od njih jer su i ovi bili losi. Rusi su odigrali iznad mogucnosti ali nisu bili bolji i tu je neka kosmicka pravda zadovoljena prolaskom hrvata. Ja nemam tu potrebu da navijam uvek protiv njih iz raznoraznih razloga ali naravno, u polufinalu cu morati jer igraju protiv reprezentacije za koju uvek navijam. Kako god, samo da afrikanci ne osvoje, voleo bih da ih Belgija zgazi pa da konacno gledam finale i uzivam.


Da su Hrvati ljudski dobili Dance 3:1 i Ruse 4:2 pa da čovek može da kaže ovi momci igraju fudbal. Naravno dramatika prolaza na penale samo pojačava utisak pobede, pa ako si Hrvat sve ti je drugo nebitno, međutim ja nisam pa mi je sve bitno. Hrvati su sinoć imali 3 šuta u okvir gola (dakle moćni hrvati su za 130 minuta igre šutnuli 3x u okvir gola, ili prosečno 43 minuta ili skoro jedno poluvreme, smešno) Rusi 6. Ne znam po čemu se to Hrvati bili bolji sinoć? Po posedu lopte? pa to se znalo i pre početka šampionata kakav vezni red imaju Hrvati. Pretočiti posed u ozbiljne prilike i golove to je ono što se očekivalo od njih, a na kraju se sve svelo na penaldžije.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12755
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #827 on: July 08, 2018, 04:51:46 pm »
Ivicu Osima sam kao klinac voleo kao oca, ali nikad mu neću oprostiti što je kod nas popularizovao taj glupi izraz da su penali lutrija.

Nisu lutrija nego umeće. Nisu lutrija ako uvek biraš iste igrače da izvode penale. Nisu lutrija ako u 120. minutu uvodiš specijalistu za penale. Nisu lutrija ako mali broj golmana konstantno češće brani penale nego većina ostalih.

Slažem se sa tobom, ali izgleda da stvari u praksi ne funkcionišu baš tako.

Ako jedan Ronaldo promaši penal i tako u mnogome unazadi šanse svoje reprezentacije (jer da je dao gol za 2:0 protiv Irana to bi bila gotovo sigurna pobeda i meč osmine finala sa Rusijom...) pa onda ako jedan Mesi promaši penal (isto tako očajno izveden kao Ronaldo) i time u startu umanji šanse svoje reprezentacije, e onda cela stvar u vezi penala dobija novu dimenziju.

Što se sinoćnjih penala tiče, izuzmimo odma onog degenerika Smolova kome nikako nije trebalo davati šansu da šutira, videlo se odma da je momak totalno pogubljen i da ne zna gde se tačno nalazi. Mnogo je zanimljivij za analizu penal Luke Modrića. Dakle posle promašenog penala protiv Danaca njemu je malo poljuljano samopouzdanje. Ali Luka je inteligentan fudbaler i ne bi bio to što jeste kada bi se prepustio sopstvenom slobodnom padu. U tom smislu je on provalio kako Šmajhel brani penale, on krene ranije izabere stranu, te fudbaler koji ne gleda golmana već je i sam izabrao stranu ima velike šanse da mu penal bude odbranjen, zato je on u penal seriji promenio taktiku gledao golmana i naravno šutnuo lagano po sredini i dao gol. Sličnu taktiku je hteo da primeni i sinoć, međutim Akinfejef ga je zajebo, ostao je u mestu ukopan:



Ovo je zbunilo Modrića pa je zato Lukica u poslednjem momentu odlučio koju će stranu i to je bio nedovoljno precizan udarac, ali pošto je isto tako Akinfejev čekao ni takva lopta nije bila laka za odbraniti, pa se ona odbija u stativu a odatle završava u maloj mreži na 10cm od druge stative. Tako da može da se kaže da je taj penal nešto najbliže lutriji ili ti sreći.

A recimo ako uporediš penal Modrića i prvi penal Brozovića:


Onda shvataš da je ovaj brozovićev majstorija ni 2 golmana ne bi odbranila, dok je Lukin više sreća nego bila šta drugo.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #828 on: July 08, 2018, 05:06:26 pm »
I meni je bas tesko kada vidim da moji drugari sa foruma ovako snazno pate  :(


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12755
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #829 on: July 08, 2018, 05:15:56 pm »
I meni je bas tesko kada vidim da moji drugari sa foruma ovako snazno pate  :(

Ne znam za vas ostale ali jedna od stvari koje najviše volim jeste da polemišem sa ljudima koji su prestali da prate fudbal (i to iz razloga što kao fanovi Arsenala nisu mogli više da podnesu tu količinu luzerovanja) a onda počeli da prate MUNDIJAL, te se iz nekog razloga identifikovali sa selekcijom Hrvatske. Bukvalno patim što jutarnje kafice ne provodim sa Omiljenim diskutujući o dešavanjima na MUNDIJALU  :(

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #830 on: July 09, 2018, 01:06:24 pm »
Eeezveneee Pablo, kakvo je stanje u "viningovanju" Mancester Junajteda, kidate a? Kakve veze Arsenal ima sa ovim? Kakve veze ima sto neko navija za Hrvatsku? Mozda Fejvorit samo troluje? Ja nemam problema da navijam za Hrvatsku, navijao sam i za Bosnu na proslom SP. Nisam od onih da i komsiji crkne krava a to da li su komsije ovakve ili onakve a sliku stvaram kroz nekakvu zutu stampu ili nacionalisticki ostrascene politicare debile me apsolutno ne zanima.

Idemo komsije, jebite kolonijaske inbreedse!

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #831 on: July 09, 2018, 02:17:20 pm »
Ја не могу да верујем да се неко пеца на коментаре Омиљеног, ја пређем погледом преко њих као да су наслови Информера или Курира.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
« Last Edit: July 09, 2018, 05:55:57 pm by lordnex »

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #833 on: July 09, 2018, 07:47:03 pm »

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #834 on: July 09, 2018, 08:02:56 pm »
Dezinformer dominira


Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #835 on: July 09, 2018, 10:25:17 pm »


Drugari na aparatima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #836 on: July 10, 2018, 06:04:36 am »
Meh, ambasada u Zagrebu se ne računa.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #837 on: July 10, 2018, 10:19:08 am »

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #838 on: July 10, 2018, 09:38:41 pm »
Didije "fer-plej" Dešam. Stavlja Žirua u ekipu da bi protivnici imali neke šanse.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: 2018 FIFA World Cup Россия
« Reply #839 on: July 10, 2018, 09:55:32 pm »
Cestitke Francuzima. Potpuno zasluzeno. :rock:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu