Author Topic: Los Angeles Rams - The greatest show on turf  (Read 421917 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2100 on: September 12, 2018, 06:54:58 am »
Mogu li neki primeri?
Za razliku od cika zelenog,  ja ću jedan primer - američki ustav . Ostalo možeš sam da prokužiš,  ako hoćeš...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2101 on: September 12, 2018, 07:04:24 am »


Evo ja laicki da pitam, sta cemo onda sa gradjevinom, zdravstom, poljuprivredom, skolstvom i tu nema inovacija nikakvih, organizacije i nekog reda ili i to sve tehnologija ? Daj nemos me ubediti da mi nismo tu zatupljeniji i nazadniji i da kao nesto hocemo da menjamo. Kod nas ljudi ne mogu se dogovore bre 1 malu hladnjacu da uzmu, nego daju da ih drugi zezaju, ili jedan sanitet da se organizuje iz Uzica do BG, nego ljudi pojedinacno nose uzorke, gube dane, dobijaju placeno za to sto ne rade gde treba da radi, da ti ne pominjem sta radimo sa putevima sada itd. To je obicna prosta logika koja kod nas ovde ne funkionise. To je na mikroplanu, a vala i u globalu. Ja ne znam kako je u Americi, ali ne verujem da je gore. Ako smo uzeli tu definiciju za nesto konzervativno, to je veoma sirok pojam i mozemo diskutovati do sutra.

Sve sto si naveo je vezano za pare. Znam da je u srbiji loše i da su pare svima u misli, ali ako pare čine neko društvo liberalno, daj da proglasimo arapske emirate jednom od najliberalnijih područja na svetu.

Jeste, sve je to u US organizovano ali ne zato što su normalni nego zato što neko za to sve plaća. Hoćeš hitnu pomoć?  Stiže za 5 minuta, čak i sa pandurskim kolima kao ispomoć. Imaš osiguranje zdravstveno? E pa to nije pokriveno. Molim $600 za taj taksi. Hoćeš novi put? Nema problema 30% od plate ti je porez pa će biti dovoljno para i za novi put i slivnik pride... a treba kod doktora? Nema problema, zdravlje je najpreče   ali ćeš morati da uzmeš dan od godišnjeg odmora.  Treba ti hladnjača? Nema problema Bank of America daje povoljne kredite.. A treba ti i kamion? E tu Wells Fargo bolje stoji. njihovi krediti su bolji za kola.... Jel treba još?

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2102 on: September 12, 2018, 09:16:01 am »
Tačno je, nisi upoređivao sa ostatkom sveta, konkretno si pitao da uporedimo sa Srbijom. Ali pitanje je bilo generalno a ti se držiš nekih konkretnih primera.

Nego, ne razumem kakve veze sa konzervativizmom ima njihov ustav? :hm:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2103 on: September 12, 2018, 10:32:32 am »
@ Pablo
Razmisljao sam se da li da odgovorim na tvoje postove ili ne, ali sam onda shvatio da bi samo izgubio svoje vreme uzalud.
Nekome ko misli da sve zna tesko je bilo sta objasniti.

A upravo to je razlika izmedju uspesnih i neuspesnih ljudi.

Hej zeleni pami gotovo identično razmišljamo, i ja sam se dvoumio da li da odgovorim na pitanja kako ovo kako ono, poveži mi ovo, na šta si ovde mislio, kao neko dete u prvom osnovne koje ne može da se sastavi. Ipak sam odgovorio doduše reda radi kratko.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2104 on: September 12, 2018, 10:54:15 am »
Za razliku od cika zelenog,  ja ću jedan primer - američki ustav . Ostalo možeš sam da prokužiš,  ako hoćeš...

Ja ti tražio primer iz života ljudi ti mi dade ustav u ruke da čitam  :huh:

Nikad nisam bio fan čitanja ustava, ali sam zato veliki fan istorije. U tom smislu jedna od zanimljivijih knjiga koje sam čitao (a što bih i tebi preporučio) jeste triologija Amerikanci: https://www.delfi.rs/knjige/autor/1452_danijel_dz_borstin_delfi_knjizare.html
Tu je dosta valjano opisan svaki segemnt društva i države kako se razvijao, a ja ću ovde izdvojiti samo jedan koji mi je ostao urezan u pamćenje a u vezi je sa ovim

Ovde i dalje vladaju lokalni popovi i ostala ekipa.

U USA niti jedna crkva od ranih dana nije uspela da nametne dominantan uticaj, čak ni moćni papa nije mogao ništa da uradi po tom pitanju što i ne čudi baš mnogo imajući u obzir protestanskih duh ljudi koji su dolazili u SAD. Ali ono što mi je najzanimljivije jeste to što je crkva tretirana kao i svaki drugi biznis od strane vlasti, a same crkve su se međusobno borile za vernike tj za ljude podjednako kao što se ostale firme bore za potrošače. Tako nešto je nepojmljivo za Evropu niti bilo koju državu sveta. ULTIMATIVNO (ako Omiljeni čita svideće mu se ova reč) jedna Serena može javno i slobodno da bude jehovin svedok a Tom Kruz sajentolog. Takav verski šareniš kakav postoji tamo to je teško naći, e sada da li se u nekim zajednicama razvio učmali verski konzervativizam, vrlo moguće...

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2105 on: September 12, 2018, 11:11:23 am »
Sve sto si naveo je vezano za pare. Znam da je u srbiji loše i da su pare svima u misli, ali ako pare čine neko društvo liberalno, daj da proglasimo arapske emirate jednom od najliberalnijih područja na svetu.

Ako posmatramo isključivo islamski svet da li se može reći da su UAE jedna od liberalnijih.



Jeste, sve je to u US organizovano ali ne zato što su normalni nego zato što neko za to sve plaća. Hoćeš hitnu pomoć?  Stiže za 5 minuta, čak i sa pandurskim kolima kao ispomoć. Imaš osiguranje zdravstveno? E pa to nije pokriveno. Molim $600 za taj taksi. Hoćeš novi put? Nema problema 30% od plate ti je porez pa će biti dovoljno para i za novi put i slivnik pride... a treba kod doktora? Nema problema, zdravlje je najpreče   ali ćeš morati da uzmeš dan od godišnjeg odmora.  Treba ti hladnjača? Nema problema Bank of America daje povoljne kredite.. A treba ti i kamion? E tu Wells Fargo bolje stoji. njihovi krediti su bolji za kola.... Jel treba još?

Mladenko, da li se meni čini ili je za tebe liberalni kapitalizam - konzervativizam, a socijalizam - liberalizam.
Evo za tebe jedan relativno svež primer gde je nešto poluorganizovano zato što smo normalni i zato što neko drugi (država) plaća.
Recimo baba ti spuca kuk, i dobije 21 dan (standardan iznos dana u nas) rehabilitaciju u banji. E sada banja je državna i ona se naplaćuje od države, kako? Po krevetu. Šta raditi ako nemaš dovoljno kreveta? Pretvoriti dvokrevetne sobe u trokrevetne izbacivanjem suvišnog nameštaja tako da sobe liče na konzervu sa sardinama. Njih nije preterano briga da li će ti ljudi da se oporave za tih 21 dan, njima je bitno da dođu. U suštini se sve na kraju svodi na veze koje možeš pronaći čitaj debelo platiti ne bi li se doktor zainteresovao i ne bi li fizio stvarno odradio svoj posao. Tako to funkcioniše u liberalnim državama. Manje više je tako svuda gde ima države, pogotovo u zdravstvu.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2106 on: September 12, 2018, 01:07:48 pm »
Ako posmatramo isključivo islamski svet da li se može reći da su UAE jedna od liberalnijih.

Turska? Mada ima tu i bivših Sovjetskih država...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2107 on: September 12, 2018, 01:17:00 pm »
Ako posmatramo isključivo islamski svet da li se može reći da su UAE jedna od liberalnijih.

Šta je tebi ovde referenta tačka? I ja ne pominjem arapski svet jer oni izmedju sebe mogu da se svađaju ko je liberalnih a kad  svi znamo da su zatucani.




Mladenko, da li se meni čini ili je za tebe liberalni kapitalizam - konzervativizam, a socijalizam - liberalizam.

Ne, ja kažem da to što neko ima razvijeno zdravstvo, i tehnologiju,  na primer, ne znači da su po default liberalni, a to i ti i grandilof pričate ...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2108 on: September 12, 2018, 01:31:29 pm »
Tačno je, nisi upoređivao sa ostatkom sveta, konkretno si pitao da uporedimo sa Srbijom. Ali pitanje je bilo generalno a ti se držiš nekih konkretnih primera.
Baš se tražilo nešto konkretno. A ja nisam ocenio srbiju još uvek. Samo sam rekao da je amerika konzervativna.

Nego, ne razumem kakve veze sa konzervativizmom ima njihov ustav? :hm:
Ja ti tražio primer iz života ljudi ti mi dade ustav u ruke da čitam  :huh:
Ja da vas hranim informacijama kao da ste 3. Osnovne neću. Vi ako hoćete razmišljate o ovome.  Ako nećete,  i to je sasvim ok.





U USA niti jedna crkva od ranih dana nije uspela da nametne dominantan uticaj, čak ni moćni papa nije mogao ništa da uradi po tom pitanju što i ne čudi baš mnogo imajući u obzir protestanskih duh ljudi koji su dolazili u SAD. Ali ono što mi je najzanimljivije jeste to što je crkva tretirana kao i svaki drugi biznis od strane vlasti, a same crkve su se međusobno borile za vernike tj za ljude podjednako kao što se ostale firme bore za potrošače. Tako nešto je nepojmljivo za Evropu niti bilo koju državu sveta. ULTIMATIVNO (ako Omiljeni čita svideće mu se ova reč) jedna Serena može javno i slobodno da bude jehovin svedok a Tom Kruz sajentolog. Takav verski šareniš kakav postoji tamo to je teško naći, e sada da li se u nekim zajednicama razvio učmali verski konzervativizam, vrlo moguće...
A šta si hteo ovom da kažeš osim da potvrdiš ovo što sam ja rekao? Nisam rekao da postoji dominantna religija, ,nego sam pominjao religiju ko generalnu pojavu. Church on Sunday ti je ovde i dalje obavezna

Srbija jeste srbija ali je evropa (jer srbija je deo evrope) generalno mnogo mnogo liberalnija od amerike.. mnogo..

Ali pametan je zeleni. Dobro je da vi sve znate iz srbije a ja ništa živeći ovde ove godine . Gde bi završio da imam vaše znanje ....

Nego, ova Arizona mora da se otrsi...
« Last Edit: September 12, 2018, 01:34:24 pm by mladenko »

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2109 on: September 12, 2018, 01:44:07 pm »
Kaže "Ustav" i sve nam je objasnio... :lol:

Pa ja mogu tako da ti repliciram sa "Zelengora". A-ha, šta ćeš sad da kažeš? :lol:

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2111 on: September 12, 2018, 02:36:24 pm »
Kaže "Ustav" i sve nam je objasnio...

Pa ja mogu tako da ti repliciram sa "Zelengora". A-ha, šta ćeš sad da kažeš?
Ima samo jedan ustav US. A zelengora ima dosta. Svaki grad ima barem jednu. Evo, u Kg je to nekad bila najbolja kafana u gradu... više nije...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2112 on: September 12, 2018, 03:16:16 pm »
Kad god vidim da ste pisali ovde nesto ponadam se nekim vestima, da je neko pogodio na IR, da je neko cutovan, da je nekog suspendovalo a ono vi i dalje nesto lupardate

Uprava da ovo splituje


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!


Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2114 on: September 12, 2018, 04:51:53 pm »
И Хекер је био одличан

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2115 on: September 12, 2018, 05:40:08 pm »
Ja mislim da je Pablo u pravu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2117 on: September 13, 2018, 04:18:11 pm »
Thx za info. Od kada sam krenuo da proučavam US ustav nemam vremena da jedem a kamoli da čitam vesti  :blink:

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2118 on: September 13, 2018, 06:34:24 pm »
Nema frke.  Tu sam za pomoć...

Niko ne čita a kamoli proučava taj dokument..

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2119 on: September 14, 2018, 02:40:19 am »
« Last Edit: September 14, 2018, 09:15:05 am by starr »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2120 on: September 14, 2018, 09:08:17 am »
Dal je bre ovo realno  :worthy:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2121 on: September 14, 2018, 09:17:00 am »
Imaš takvih ludaka tamo... Rodgers je u jednom intervjuu rekao da pamti svaki TD pas i onda novinar počeo da ga propituje i ovaj sve znao.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2122 on: September 14, 2018, 11:02:00 am »
Čovek živi za fudbal. Da ga je pitao gde je Indija, ne bi mogao da je nađe na karti 5 minuta.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2124 on: September 17, 2018, 04:45:53 am »
Najveća briga na meču nam je bila da li da idemo na 2pt conversion ili da pustimo puntera da vežba kickove  :ohmy:

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2125 on: September 18, 2018, 03:07:12 pm »
Izgleda da se Zurlein baš fino povredio... opet smo potpisali on og mučenika od prošle godine..

https://theramswire.usatoday.com/2018/09/17/sean-mcvay-greg-zuerlein-will-be-out-at-least-a-few-weeks/

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2126 on: September 18, 2018, 06:26:20 pm »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2127 on: September 18, 2018, 06:26:44 pm »

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2128 on: September 19, 2018, 08:32:04 pm »
Izgleda da se Zurlein baš fino povredio... opet smo potpisali on og mučenika od prošle godine..

https://theramswire.usatoday.com/2018/09/17/sean-mcvay-greg-zuerlein-will-be-out-at-least-a-few-weeks/

Ovo je ozbiljan i nerešiv problem, izgubili smo ozbiljan leverage u napadu, tipa 3&13 na 35y i mi idemo na pass i bude sack i Legatron ga zabiberi sa 55y kao kada ja bacim kesicu od kinder buena u korpu koja mi je sa desne strane radnog stola. Čova je imao 12-12 za 40-49y i 6-7 na 50+y mislim da je Legatron bio bezobrazno dobar, i onda smo potpisali ovog nesrečnika kao i sada koji na 2 meča nije imao realizovan FG jači od 30y i usput je promašio 1 PAT iz 5 pokušaja.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2129 on: September 19, 2018, 08:56:16 pm »
Od sledeće 3 realno za 2 nam nije neophodan... za dve nedelje (TNF) igramo sa vikinzima i tad će trebati.. sreća te nam divizija nije toliko teška.  Ali i bolje da se lepo oporavi nego da ga prerano vrate...
 2pt conversion all the way to superbowl (u inat sunđeru)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2130 on: September 19, 2018, 09:18:23 pm »
Čemu inat? Osvatila nam se Fila za porazu u SB, treba dati i vama drugu šansu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2131 on: September 24, 2018, 01:05:10 am »
Ramsi 3-0.  :worthy:
Poslednji put su sezonu poceli sa tri pobede jos 2001. godine. Sami poceci ovog foruma.


https://twitter.com/ESPNStatsInfo/status/1043992072645152768

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2132 on: September 24, 2018, 05:46:18 am »
Meni je i dalje teško da se naviknem na sve ovo. Toliko dugo, dugo smo suckovali big time da mi je nekako nerealno da se sve preokrene bukvalno preko noći i da mi sada kidamo...

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2133 on: September 24, 2018, 01:13:20 pm »
Pa dosta bilo loše igre bez nade za bolje sutra..

Nego išao nam na ruku lak raspored na početku.

Pozitivno je kako se Goff kreće u džepu :) i kako produži lepo akciju i opet baci raketu...

Odbrana još uvek nije legla i kad se nameste  oni trebalo bi da bude extra..

Sad TNF sa vikinzima je dobar ispit da vidimo gde smo

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Los Angeles Rams - The greatest show on turf
« Reply #2134 on: September 24, 2018, 02:35:32 pm »
Samo da The Brka ovaj buzz prenese i na Arsnal, na radost Pabla.  :D