Author Topic: EZ Force Trade 2017  (Read 32555 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #210 on: December 14, 2017, 04:12:28 pm »
Upravo tako, u prvoj situaciji Sabotage ima korist u drugoj ti nemas nikakvu.
U sustini ajde mene sto ste zajebali ovim na kraju, ja ionako nisam zasluzio da igram PO, ili Sabotage-a mozda mislis da je on zasluzio da mu vracas ili sta vec ali makar iz obzira prema username-u, Loosers, niste trebali to da uradite. Jer ako tebi nije stalo do lige njemu jeste...

i jos jednom, Loosers BK je u poslednjem kolu napravio po meni sasvim legitiman potez, zbog koga si i ti imao koristi i to je to. kapiras razliku koja bode oci ovde?

Problem je u tome sto ne kapiram razliku, i jedan i drugi su uradili skoro sve da bi izgubili. Mada mi nije jasno ni zasto nisu postupili kao Sundjer cisto da se osiguraju al dobro to je njihova stvar
« Last Edit: December 14, 2017, 04:16:10 pm by vladarule »
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #211 on: December 14, 2017, 04:13:15 pm »
a sad su pablo i masterplan koalicija?  :rofl:
našla krpa zakrpu.  :rock:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #212 on: December 14, 2017, 04:13:56 pm »
Znaci kada npr Patriote odmaraju startere u poslednjem kolu jer su obezbedili prvo mesto to nije fer?

Reci mi da troluješ? :D

Znači, Sabotage je u stvari odmarao kikera za PO da se jadničak ne povredi. :rofl: :rofl: :rofl:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #213 on: December 14, 2017, 04:17:26 pm »
Reci mi da troluješ? :D

Znači, Sabotage je u stvari odmarao kikera za PO da se jadničak ne povredi. :rofl: :rofl: :rofl:

I jedni i drugi to rade da ne izgube igrače.
Sabotage čak i dobije bonus tuđeg igrača po izboru.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #214 on: December 14, 2017, 04:19:16 pm »
Reci mi da troluješ? :D

Znači, Sabotage je u stvari odmarao kikera za PO da se jadničak ne povredi. :rofl: :rofl: :rofl:

Nope, nisam to mislio. Hocu da kazem da ne moze da bude nefer da koristis nesto sto si zaradio tokom sezone. U slucaju Patriota to je izbegavanje rizika od povreda u slucaju Sabotage-a to je luksuz dodatnog poraza zarad zadrzavanja igraca

Tvojom logikom nije fer da neko kupi igraca sa waivera za 70 jer si ti potrosio svoj budzet i imas samo 30 npr
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #215 on: December 14, 2017, 04:23:21 pm »
Upravo tako, u prvoj situaciji Sabotage ima korist u drugoj ti nemas nikakvu.
U sustini ajde mene sto ste zajebali ovim na kraju, ja ionako nisam zasluzio da igram PO, ili Sabotage-a mozda mislis da je on zasluzio da mu vracas ili sta vec ali makar iz obzira prema username-u, Loosers, niste trebali to da uradite. Jer ako tebi nije stalo do lige njemu jeste...

nisi ti ni zasluzio da budes zajeban, ni Loosers, ni Tonyk naravno. ali ste svi cutali na potez koji vam smeta kao i meni, Pablu, Sundjeru. niko kome je stalo do lige ne moze opravdavati ovo sto je uradio Sabotage, kao ni ovo sto ja radim ali to je posledica, nikako uzrok. Sabotage je naveo da smo samo nas dvojica od 14-oro ljudi protiv onoga sto je uradio, u ligi od 10 clanova, eto nas vec na polovini nezadovljnih, a nisu se svi izjasnili.

necu vise da pisem, nema smisla, poceo i omiljeni da zalazi ovde, eto koliko je ozbiljna liga ispala na kraju.  :D
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #216 on: December 14, 2017, 04:56:54 pm »
Nope, nisam to mislio. Hocu da kazem da ne moze da bude nefer da koristis nesto sto si zaradio tokom sezone. U slucaju Patriota to je izbegavanje rizika od povreda u slucaju Sabotage-a to je luksuz dodatnog poraza zarad zadrzavanja igraca

Tvojom logikom nije fer da neko kupi igraca sa waivera za 70 jer si ti potrosio svoj budzet i imas samo 30 npr



Kada Patriote odmaraju startere onda u igru ubace rezerviste. Rezervisti mogu da suckuju ali takođe mogu da odigraju fenomenalno. Sabotage je mogao da rizikuje sa rezervistom ali nije bio siguran da i taj neće poludeti. Da je ubacio nekog kikera sa lošim matchupom niko ne bi ni reči rekao.

Waiver "logiku" neću ni da komentarišem ::)

Offline username

  • Rookie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #217 on: December 14, 2017, 04:59:26 pm »
edit: e da, zaboravio sam da prokomentarisem i potez Loosers BK koji je izgubio mec za 1p tako sto je postavio najslabiji moguci roster. to je to, nije covek posegao pa izbacio pola rostera da bi osigurao poraz.

malo mi se pocelo ne svidja sve ovo.
da sam hteo da stavim najlosiji roster, izbacio bi Bell-a....valjda! :) i u krajnjem slucaju startovao Drake-a pa ga izbacio pred MNF! :yes:, to sto se Olsen povredio....opet i sto je def Pitt imao -1P  :wall: je rezultiralo porazom, jer manje vise ovaj roster koji je igrao je bio najjaci koji sam mogao izvedem u ovom kolu. Svakako ne bi startovao Cook-a umesto Olsena.... jedino je mozda stvarno moga Drake umesto McKinnon-a, ali jbg okrenulo se i Min je gubila vise od pola tekme i stalo stizala i igrala pasom tako da ova dvojca nisu ni trcali, jbg 7&46 je bezmalo 7y po nosenju, sto je sjajan prosek po nosenju, samo je bilo malo nosenja!

Srecno svima u PO!
« Last Edit: December 14, 2017, 05:04:00 pm by username »

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
EZ Force Trade 2017
« Reply #218 on: December 14, 2017, 05:08:27 pm »


Kada Patriote odmaraju startere onda u igru ubace rezerviste. Rezervisti mogu da suckuju ali takođe mogu da odigraju fenomenalno. Sabotage je mogao da rizikuje sa rezervistom ali nije bio siguran da i taj neće poludeti. Da je ubacio nekog kikera sa lošim matchupom niko ne bi ni reči rekao.

Waiver "logiku" neću ni da komentarišem
Sabotage-u su mogli i Goff, Jefferi, lynch, Gurley da polude pa je taj rizik preuzeo i startovao sve njih. Kao sto rekoh nije mi jasno zasto nije i njih benchovao ali “logika” da nije fer koristiti nesto sto si zaradio tokom sezone je potpuno ista kao “logika” za waivere
I zasto niko nista ne bi rekao da je nasao lose igrace i sa njima izgubio a ovako posto je startovao najbolji tim i izbacio kikera i slota je problem? Mozemo diskutovati dal je fer ili nije namerno izgubiti, nacin na koji to uradis je potpuno nebitan.
« Last Edit: December 14, 2017, 05:11:30 pm by vladarule »
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #219 on: December 14, 2017, 05:50:05 pm »
I zasto niko nista ne bi rekao da je nasao lose igrace i sa njima izgubio

Ako nema dovoljno loših igrača onda mora da izbacuje dobre iz tima. ;)


To ima veze sa Pablovim slučajem od pre neku godinu. Pokupio je sve kvotere da ih ne bi imao njegov protivnik ali je u tom procesu morao da izbaci igrače koji su mogli da mu zatrebaju u nastavku sezone.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #220 on: December 14, 2017, 06:52:19 pm »
malo mi se pocelo ne svidja sve ovo.
da sam hteo da stavim najlosiji roster, izbacio bi Bell-a....valjda! :) i u krajnjem slucaju startovao Drake-a pa ga izbacio pred MNF! :yes:, to sto se Olsen povredio....opet i sto je def Pitt imao -1P  :wall: je rezultiralo porazom, jer manje vise ovaj roster koji je igrao je bio najjaci koji sam mogao izvedem u ovom kolu. Svakako ne bi startovao Cook-a umesto Olsena.... jedino je mozda stvarno moga Drake umesto McKinnon-a, ali jbg okrenulo se i Min je gubila vise od pola tekme i stalo stizala i igrala pasom tako da ova dvojca nisu ni trcali, jbg 7&46 je bezmalo 7y po nosenju, sto je sjajan prosek po nosenju, samo je bilo malo nosenja!

Srecno svima u PO!

rekao sam da necu vise da pisem ali moram jos jednom. pas rek'o, pas porek'o.  :D

Bell vs Bal i Gore vs Buf je logicnije nego Drake vs NE? meni ne, ali 'ajde to. Olsen koji je najavljen kao 3.TE i znalo se da ce igrati par snapova (odigrao jedan) vs MIN je bolje resenje nego Cook vs KC kad je WR korpus OAK izranjavan. meni ne.

ali sve je to nebitno, niko te ne napada, uradio si sve kako treba i to je to. da lakse shvatis, pohvalio sam te, nisam te kritikovao.

Mozemo diskutovati dal je fer ili nije namerno izgubiti, nacin na koji to uradis je potpuno nebitan.

za kraj, poenta svega, fer je namerno izgubiti, nacin na koji to uradis je veoma BITAN!

Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #221 on: December 14, 2017, 07:00:20 pm »
molio bih samo još jednom objašnjenje zašto je toliko različito izbaciti ceo tim u cilju poraza ili izbaciti samo jednog?
očigledno ceo sme, jer niko nije komentarisao sunđera. ili je to zato što je protiv sabotagea? pa je onda u redu.
kakve veze ima da li je čekao MNF  pa izbacio igrača, kad je svakako od početka namera bila poraz.
pa sve i da je hteo da sakrije nameru, ne vidim razliku.

Ja moram da priznam da sam poprilično zbunjen tvojim stavovima, najviše zato što jedino što imamo na ovu temu jeste tvoja izjava iz prošle sezone da barem rosteri treba da budu puni, sada kao da to nisi ni rekao jer nije uklesano u kamenu pa samim tim nije ni obavezujuće. Ja sam to shvatio veoma ozbiljno, i normalnoj osobi je dovoljna i reč data među ljudima koji se poznaju i igraju fanatsy godinama. Ja sam se jedini prošle sezone pobunio zbog rezervnog sastava, a ja i privatno imam stav da kada sam jedini u svom stavu ili svom mišljenju, obavezno preispitam taj stav. I kada je došlo za to vreme za odlučivanje koje lige igram a koje ne (osim Dynasty i LLL, to su mi 2 najdraže lige i njih planiram dokle god postoje) u aprilu kada se lige otvaraju, malo sam porazmislio i prihvatio stav većine da je startovanje rezervista legitimna taktika uz obavezan full roster. Koliko sam shvatio ti si sada godinu dana kasnije potpuno promenio stav i sada smatraš da rosteri ne treba da budu puni?

Offline username

  • Rookie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #222 on: December 14, 2017, 07:20:08 pm »
Iskeno ne znam na osnovu cega vi sastavljate roster, ali.....

Olsen je igrao 59 od 64 snepa.....sto rotoworld kaze da je to 92 posto! ;) znaci nije bilo planirano da ne igra, povreda je zajebala.
Ball @Bal 30.50p, i Ball vs Bal 30.60p.....meni logicno, ako je odigrao prvu tekmu dobro i razvalio, odigrati ce i drugu koja im je pri tome jebeno bitna
Gore vs DEF Buf......Buf po Yahoo dozvoljava najvise poena RB u celoj ligi i Gore uze 14p, logicno
Drake @NE 8,7p......logicno da Drake vs NE bude slicno, ali eto tu sam pogresio jer sam mislio da je Min bolja ekipa od Car i da ce voditi veci deo tekme i samim tim i RB ce vise trcati, ali jbg bilo je "Ader vej araund" ;)
« Last Edit: December 14, 2017, 07:24:36 pm by username »

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #223 on: December 14, 2017, 07:51:25 pm »
Ako nema dovoljno loših igrača onda mora da izbacuje dobre iz tima. ;)


To ima veze sa Pablovim slučajem od pre neku godinu. Pokupio je sve kvotere da ih ne bi imao njegov protivnik ali je u tom procesu morao da izbaci igrače koji su mogli da mu zatrebaju u nastavku sezone.
Ako nema dovoljno losih rizikovao bi sa ovim igracima koje je ionako startovao. Ne bi bio siguran da ce izgubiti ali nije bio ni ovako, Na kraju krajeva izgubio je sa manje od 10 a da je ubacio rezerviste, uz pravu kombinaciju, izgubio bi sa dosta vise.
A pablu je bilo dovoljno jednog igraca da otpusti, jer ako se dobro secam skupljao je i vracao na waivere a ne zadrzavao u timu
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #224 on: December 14, 2017, 07:57:32 pm »
A pablu je bilo dovoljno jednog igraca da otpusti, jer ako se dobro secam skupljao je i vracao na waivere a ne zadrzavao u timu

Ja prosto ne znam odakle i da li uopšte da krećem da ti repliciram iz prosto razloga jer mislim da sve što si napisao jeste površno i pogrešno najviše iz neznanja, ali ajde bar nešto da ti objasnim, kada pokupiš igrača i istog dana ga otpustiš on NE ide na waiver nego postaje FA tj može da ga pokupi ko želi.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #225 on: December 14, 2017, 08:00:29 pm »
Aha, ok to nisam znao :) Ali svakako ne menja poentu
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #226 on: December 14, 2017, 08:04:38 pm »
Aha, ok to nisam znao

Znam da nisi, ovo je samo mali deo koji ne znaš...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #227 on: December 14, 2017, 08:07:07 pm »
Nije znao ni da moras startovati Garrapola ako neko pokupi sve QBs sa waivera.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #228 on: December 14, 2017, 08:15:30 pm »
Znam da nisi, ovo je samo mali deo koji ne znaš...
Siguran sam u to, ali znam da nije Sabotage upropastio ovu ligu nego Master i ti ;)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #229 on: December 14, 2017, 08:35:00 pm »
Siguran sam u to, ali znam da nije Sabotage upropastio ovu ligu nego Master i ti ;)

Pa gde, ne znaš ni to, nego si dobio pobedu na poklon i nezaslužen plasman u PO pa ti je odjednom proradio takmičarski duh pa bi ti sada da igraš na finjaka ali ti ovo sve kvari osećaj dobre zabave.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #230 on: December 14, 2017, 08:38:45 pm »
E vidis sada ti gresis, ali to dobijes kad projektujes svoja moralna nacela na druge ljude
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #231 on: December 14, 2017, 09:01:05 pm »
E vidis sada ti gresis

Deder pojasni, jer ja ne mogu da se setim kada si ti uopšte uzeo bilo kakvo ozbiljnije učešće u fantasy diskusijama...do sada

ali to dobijes kad projektujes svoja moralna nacela na druge ljude

Ja se lično ne određujem prema nekim pravilima, moralu pravdi i sl, nego prema ljudima. U ovom konkretnom slučaju određujem se prema nekome na osnovu fantasy reputacije i generalno kao osobe (ukoliko ga poznajem lično) Prema ljudima koje poštujem važe sva moguća pisana i nepisana pravila a ako se o nekog ogrešim tu sam i da priznam (ja sam jedini komesar u istoriji koji je kaznio samog sebe sa 8M u salary capu u dynasty, jedino ne mogu sada da se setim zašto) međutim prema ljudima koje ne poštujem ne važe nikakva pravila, moral pravo i pravda, takve čekam na zicer i ne zanima me.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #232 on: December 14, 2017, 10:29:05 pm »
za kraj, poenta svega, fer je namerno izgubiti, nacin na koji to uradis je veoma BITAN!
Aj za kraj samo jedan suvisli argument kako je taj nacin namjernog gubljenja bitan?
Namjera ista, efekat po vlastiti tim isti, efekat na poredak isti. Malo da razikujemo formu od sustine?

PS I to velikomucenicko odustajanje od lige kad je vec izgubljeno. lol :D Hoce li i Moralna Verikala odustati? :D


PS Moralna Veritkala je u zadnjem postu i objasnio korijen problema. Odavno on ima misljenje i ceka zicere. Samo je smjesno sto za zicer smatra opstrukciju najzanimljivije lige na endzone. :)
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline username

  • Rookie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #233 on: December 18, 2017, 02:11:56 pm »
FINALE!!!!! :thumbsup:  :y :y :y

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #234 on: December 18, 2017, 09:38:51 pm »
Misliš titula? Sabotage će verovatno biti diskvalifikovan, kako čujem.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #235 on: December 19, 2017, 11:34:24 am »
Cestitke Sabotage, a sad mi vrati Hunta :D

Williams - Hunt
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #236 on: December 19, 2017, 11:44:33 am »
Cestitke Sabotage, a sad mi vrati Hunta :D

Williams - Hunt
Sta? Neces me castiti Evansom kao Master sto je castio Moralnu Vertikalu sa AB-om?  :A
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #237 on: December 19, 2017, 11:47:42 am »
Pa vidis kako prosli i Pablo i AB, bolje ne :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #238 on: December 19, 2017, 05:26:59 pm »
DeAndre Hopkins <----> Marqise Lee

Offline username

  • Rookie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #239 on: December 26, 2017, 10:27:43 am »
Cestitke Sabotage!
Zanimljiva liga, interesantna u svakom pogledu!

Srecni svima ovi predstojeci praznici i vidimo se dogodine!!

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #240 on: December 26, 2017, 02:24:41 pm »
Cestitke Sabotage :)
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #241 on: December 26, 2017, 02:31:43 pm »
Ne preostaje mi ništa drugo već da čestitam protivniku, tj Sabotažari, na pobedi. Uspeo je da prebrodi sve prepreke koje smo mu postavili poslednjih par kola i osvoji titulu. Jbg, nije mi lako ovo što pišem ali na kraju se negde ipak mora podvući crta.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: EZ Force Trade 2017
« Reply #242 on: December 27, 2017, 10:07:00 pm »
Hvala svima! Iako mi je ovo jedina pobjeda od tri finala koja sam igrao moram priznati da mi nije donijela bog zna kakvu satisfakciju poslije svega izrecenog i uradjenog. Ipak je ovo trebao biti FF, razbibriga uz zdravu dozu zajebancije a ne ovo sto se na ovom topicu zbilo.

Daj da poboljsamo pravila i odigramo sl sezonu normalno. ;)
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."