Author Topic: Pre-draft analysis  (Read 3814 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Pre-draft analysis
« on: July 01, 2016, 02:18:35 pm »
Dakle, topić gde analiziramo potpise i free agency akvizicijeTM

Ja ću sad započeti svoje pisanije i to sa nekoliko timova koji su bili manje aktivni na FA marketu, a analizu ću kompletirati večeras i nadam se sutra.
Svako neka se oseća slobodnim da uleće i sa svojim analizama, komentarima na moje analize itd itd

omiljeni
Jerick McKinnon (8,56$)

Najpre sam bidovao Marshalla, pa sam razmišljao o još nekim IDP ali je na kraju prevagnuo rezon da je pametnije da poslednjih 8.56$ investiram u nešto što se može višestruko vratiti longterm posmatrano.
McKinnon je neupotrebljiv sve dok je Peterson na rosteru i zdrav, ali on već ima 31y i možda mu je ovo poslednja sezona u Vikingsima, a moja procena je da bi mlađani Jerick onda mogao starter i RB1. Moraću biti strpljiv, ali mogu da ga čekam i nadam se scenariju koji sam imao sa Ivoryem, tj da imam RB1 po ceni od svega par miliona godišnje sa 5y ugovorom.
Dao sam svih 8.5 miliona koje sam mogao ostaviti za tag što nije baš beznačajan ulog ali potencijalni reward je bio previše primamljiv.

Ne znam kako sad ovo da ocenim numerički, ali u principu sam zadovoljan potpisom iako sam skroz svestan rizika koji nosi ovakav potpis.
A još sam zadovoljniji što sam izbegao puštanje svih bitnih igrača na open market. 
Možda na kraju, kad izanaliziram sve timove, podelim i numeričke ocene da se ne frljam sad kad ni nemam kompletan uvid ko je šta radio i kakav kriterimum za ocenjivanje da usvojim.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #1 on: July 01, 2016, 03:06:34 pm »
nidžge

Brandon Marshall (8.3$), Sammie Coates (5$)

Marshalla sam već spominjao jer sam ga i ja bidovao što naravno znači da mi se dopada igrač, a dopada mi se i cena.
U tom cenovnom rangu su bili Alexander, Polsluzny i Anthony, ali je Marshall tu bolji potpis od svih i to dosta bolji.
Coates mi se ne dopada. Voleo sam da ga gledam na koldžu, ali mislim da on neće moći da zameni Bryanta u napadu Steelersa. Previše je raw a ja sam se tu opekao sa Stephenom Hillom i nisam siguran koliko se isplati ulagati u takve igrače dok ne dokažu da mogu biti korisni fantasy igrači. Tih 5$ nije mnogo, a Nidžgetu nije ni potreban instant fantasy starter jer to već ima, pa razumem potpis iako ga ne ljubim previše.

Popularni Ercov je takođe stavio akcenat na potpisivanje igrača koje već ima i čuvanje šampionskog jezgra. Naravno, skroz ispravna strategija iako verujem da se nidžgetu mnogo ne dopada odnos value/money koji ima kod Murraya ali nije uspeo da ga trejduje za sada. Ali sa druge strane to nadoknađuje bargain ugovorom kod Hopkinsa.
Dobar roster sa 18 igrača i Nidžge će sa 12 pickova imati priliku da sklopi tim koji opet može jako i do samog kraja.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #2 on: July 03, 2016, 07:00:26 pm »
evo u ime svih da kažem da se uglavnom slažem sa napisanim.

daj sad nešto što će isprovocirati repliku ;)

ja ću verovatno večeras svoje prve utiske.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #3 on: July 04, 2016, 03:32:58 pm »
Zujo

LaGarrete Blount (4.92), Jaelen Strong (1.55), D'Qwell Jackson (19.40)

Ne dopadaju mi se ovi potpisi.
Jackson je preskup. Sa tih 19.4$ se moglo potpisati 2 ili čak 3 jako dobra IDP. Već godinama je u vrhu po LB produktivnosti, ali nije toliko specijalan da bi vredeo skoro 20$
Blount jeste bio jeftin ali ne vidim ni smisao potpisa jer Zujo već ima Gurleya, Martina i Bernarda, pa bi mi logičnije bilo da se od RB tražio igrač koji možda nema status nominalnog startera u svom timu, ali ima veći upside. I u ovako slaboj FA klasi bi se lako mogao pronaći neki takav igrač.
Strong je bio hapšen, a i Texansi su draftovali WR u 1. i 3. rundi tako da je situacija dosta daleko od idealne, ali velik je i dobar atleta pa će moći da se bori za minutažuTM Verovatno i najbolji Zujin potpis.

Od in-house igrača, Zujo je zadržao je Pryora, a pustio Funchessa i Austina koji nisu sure thing, ali imaju neuporedivo veći fantasy value od Pryora.
Jedna od malobrojnih dobrih stvari je to što je Zujo odoleo da ne zalepi i Murrayu svoj trademark: 3y ugovor

Nema tu ništa tragično loše i kad se svaki potpis posebno posmatra nema tu ništa jako loše, ali prosto mi se ne dopada kako su Džukci odradili ovaj free agency.
Mislim da bi idealan scenario bio da se tagovao recimo Gurley i uštedeo novac za njega umesto preskupog IDP potpisa i reda radi RB potpisa, pa da se sledeće i 2018. godine može nadmetati za najskuplje tzv elitne free agente.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #4 on: July 04, 2016, 04:04:58 pm »
evo malo da spasem omiljenog, sa svojim timom.
stvarno nema neke nauke tu.

imao sam sreće da sakupim extra IDP prošle godine, i bila bi šteta ne potpisati ih većinu.
ipak, poslužavnik je morao da ispadne, tako da ove godine imam samo pola od JAX udarnog tandema.
svi su mladi, ali i skloni povredama, nadam se najboljem.
i pored 3DB i 4LB pokušao sam neke IDP dok nisu otišli u nebesa.

u napadu potpisan je jedino golden tejt, bez razmišljanja, tu sam najtanji godinama.
plan je bio da uzmem ove matore fitza ili stevu smita, ali ostadoh bez para brzo za tu ideju,
i uzeh rukija iz NO (Snead). niko nije ni pokušao da mi ga preotme. to sa NO WR nikad neće biti sigurica,
ali morao sam uzeti bar nekog WR.
naravno, omiljeni je imao primamljive igrače viška, ali nisam ga ni cimao, prosto nemam čime da trgujem.

jedini koji je još bio u razmatranju je tevin coleman za oko 4 $.
sam mi je krivo što nisam, ali loša procena...
uzeh Rashad Jenningsa kao 3ili4RB, taj će bar igrati kad mi zatreba za BYE.

i poslednji moj potpis Gary Barnidge.
nisam uopšte planirao TE, osim možda delanie walkera ako baš niko neće ;)
ali kad su krenuli masovno da se biduju TE, morao sam i ja.
neće ponoviti 2015, ali bar da bude u rangu mog wittena iz te godine. nije prevelik zahtev.


što se potpisa u globalu tiče, jedino me je old iznenadio što nije potpisao aarona za 37, nego winstona i carra za 60 ukupno. ispostavilo se da bi mogao obojicu upola cene kasnije.

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #5 on: July 04, 2016, 04:33:05 pm »
omiljeni
Jerick McKinnon (8,56$)

Ja sam ga uzeo čim je AP suspendovan. Pričali su bajke o njemu o tom trenutku itd. Imao sam game pass pa sam ga gledao u skoro svakoj tekmi. Pokazao se kao iznad prosečan runer, ali čim bi ušli u RZ stvari su postajale drugačije, joše gore je bilo u GL, pa nije prošlo dugo, izgubio je kompletan GL job, pa je sezonu završio sa 0 TD dok je Asiata dominirao short fieldom sa 9 TDs. Povredio se i završio na IR, iako niko ne zna kada se povredio. Imao je dream situaciju za breakout, mesto toga fail. Prošle sezone se pokazao kao solidan back up.

Ništa ovo ne znači, može da ispadne solidan RB, čak bi i RB2 bio uspeh, ali ja više nisam mogao da ga gledam u rosteru ionako imam previše mladih sa upsideom.


EDIT: RZ u GL  :)
« Last Edit: July 04, 2016, 04:49:16 pm by Pablo »

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #6 on: July 04, 2016, 04:57:03 pm »
što se potpisa u globalu tiče, jedino me je old iznenadio

Zujo daje skoro 1/3 salary capa (tačnije 32,08% ili 59,35M) za 4 defa + 1 u dead money?

Nidgze ništa nije naučio iz šampionske sezone pa je pustio Wilsona da ode na FA, top3 QB overall i TOP1 QB u drugom delu (najvažnijem delu) prošle sezone.

Offline Nidzge

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1122
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #7 on: July 05, 2016, 01:45:07 am »
Bilo je ili potpisati Wilsona ili potpisati 4 druga igraca -> po meni, vise nego logican izbor za ovo drugo -- vreme ce pokazati da li sam bio u pravu :)

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #8 on: July 07, 2016, 12:40:41 pm »
Old School

Funchess (6.16), Fitzgerald (18.52), Ertz (8.15)

Fitz je prošle godine imao maltene sezonu karijere što niko nije mogao ni da pretpostavi posle par slabih godina. Bilo bi logično da brojke sada padnu, ali ne baš drastično tako da je za očekivati da će Fitz biti WR2/3. Što bi trebalo biti dobro potrošenih 18.5$
Za Funchessa sam već rekao da bi za njegovu fantasy karijeru bilo neuporedivo bolje da je označen kao TE ali to se za sada ne dešava, a verovatno se nikad neće ni desiti. Nisam njegov veliki fan ali u svakom slučaju dečko ima neki value i sam potpis nije loš. U 2016 ne očekujem značajne brojke i ne vidim ga kao fantasy startera. Benjamin, Olsen, trčanje i QB draw su opcije koje će Panthersi u red zone dosta više koristiti nego mlađanog Funchessa.
Ertz je jedan od onih igrača koji je uvek tu negde, odmah iza ugla, ali nikako da stigne. 4. sezona u ligi je valjda konačno vreme kada će početi da isporučujeTM. Isto dosta logičan potpis.

Ono što nije logično su 2 QB na rosteru koji zajedno nose 60 miliona opterećenja na cap. A ni jedan od te dvojice nije Aaron Rodgers koji je bio stub Gravediggersa već bogami barem 6-7 godina. Carr i Winston jesu mladi i u usponu, a Rodgers jeste iza najgore sezone u karijeri ali mnogo mi se ne dopada ova odluka. Trebao je Old potpisati i Hurnsa za 13.5$

Gravediggersi su ušli u proces rebuildinga nakog iznenadnog gubitka Calvina Johnsona. Odrekli su se i Rodgersa zbog mlađih QBs, ali se npr potpisivanje Fitzgeralda ne uklapa u tu širu slikuTM. Mislim da bi zadržavanje Hurnsa dugoročno bio bolji potez, a Fitz je više igrač za timove koji su u win now modu. Mack je prebačen na DE što je verovatno odlična vest za Olda jer mislim da bi on možda mogao da bude #1 DL čak i ispred Watta.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #9 on: July 07, 2016, 03:37:09 pm »
Ja sam ga uzeo čim je AP suspendovan. Pričali su bajke o njemu o tom trenutku itd. Imao sam game pass pa sam ga gledao u skoro svakoj tekmi. Pokazao se kao iznad prosečan runer, ali čim bi ušli u RZ stvari su postajale drugačije, joše gore je bilo u GL, pa nije prošlo dugo, izgubio je kompletan GL job, pa je sezonu završio sa 0 TD dok je Asiata dominirao short fieldom sa 9 TDs. Povredio se i završio na IR, iako niko ne zna kada se povredio. Imao je dream situaciju za breakout, mesto toga fail. Prošle sezone se pokazao kao solidan back up.

Ništa ovo ne znači, može da ispadne solidan RB, čak bi i RB2 bio uspeh, ali ja više nisam mogao da ga gledam u rosteru ionako imam previše mladih sa upsideom.


EDIT: RZ u GL  :)

On je small school prospect koji je izdominirao Combine i zbog toga je draftovan relativno visoko (3rd round mislim), ali se otprilike znalo da će mu trebati par sezona da sazriTM. Ali cenim da je premašio dosadašnja očekivanja i da će sigurno dobiti šansu, a deluje mi i kao da je može iskoristiti. Imao je lepe i rushing i catching statse, eksplozivan je...mogao bi on biti RB1 ako bude starter sledeće godine. 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #10 on: July 07, 2016, 09:58:55 pm »
Vec krajem prosle sezone sam odlucio da pustam Rodgersa i zadrzavam Carra. U medjuvremenu se i Winston nametnuo, ipak ima preveliki "upside" i premlad je da bih ga pustio. Ako udje u somophore slump, priznacu da sam pojeo govno. Ako procveta, bicu na slatkim mukama i vagati ponude.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Pre-draft analysis
« Reply #11 on: July 07, 2016, 11:15:09 pm »
Ako procveta, bicu na slatkim mukama i vagati ponude.
Jes vala, ljudi se ubise od trejdovanja za QB-ove od 30+ miliona...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #12 on: July 08, 2016, 12:31:08 pm »
Šta znam, meni je dosta upitno da li treba potpisivati bilo koga po toj ceni. Možda bih razumeo da neko potpisuje QB za kog je 99-100% siguran da će biti top 3 ili top 5, ali potpisivanje mladih i još nedokazanih QBs mi je baš prevelik rizik.
Prošle sezone je Cam imao neku osetniju prednost u odnosu na ostale koji su manje-više bili potpuno izjednačeni. Do povrede je Dalton bio top 3 a posle Wilson. Bortles i Palmer su nabijali statse. Brees, Brady, Rodgers, Big Ben uvek standardni starteri. Pa Eli, Stafford, Cousins, Rivers, Tyrod Tyler...
Njim mali milion je bilo u 50 bodova i tu je sasvim svejedno koga ti imaš, a koga protivnik.
I ono što je zanimljivo, ljudi širom lige misle da to nije bio fluke. Npr Fitzpatrick je još uvek free agent. Do pre 5 godina je bilo jebeno nezamislivo da zdrav igrač star 32-33 godine posle sezone sa 30+ TD passova ne može da nađe tim. Za takve stvari su se dobijale ozbiljne ugovorčine. A sad Jetsi nemaju cap da ga potpišu i ostalih 31 GMs smatraju da već imaju svog startnog QB koji će ostvariti zadatih 30 TD passova. I verovatno su oni tu u pravu.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #13 on: August 24, 2016, 12:09:04 am »
završile olimpijske igre, sad ću se valjda nakanuti da završim ovo  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #14 on: August 25, 2016, 01:31:35 pm »
ako stvarno stigneš, bolje pokušaj sa "team needs"
da malo prodrmaš

i dogovori neke "goste" za draft, kao i uvek...
sad i dača spada u tu kategoriju.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #15 on: August 25, 2016, 01:52:01 pm »
Friketa i Veljson pod obavezno.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #16 on: August 25, 2016, 03:27:42 pm »
Koliko sam ja cuo Friketa i Dacha hoce, njima to najbolja varijanta (rostilj bez obaveza), veceras stizem u NS pa cemo se cuti.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Pablo

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Pre-draft analysis
« Reply #17 on: August 30, 2016, 12:22:52 pm »
***BREJKING NJUZ***











Do nove godine biće odrađene analize svih timova  !!!

P.S. Osim za DePabla DePuebla, on je pokupovao 10 igrača, tko će se cimati jbt  :pablo: