Author Topic: New England Patriots  (Read 353173 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #70 on: October 30, 2011, 11:34:18 pm »
sekta2 se budi  :rock:

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #71 on: October 30, 2011, 11:36:39 pm »
tako ti je to Niksa kad neki klub ima vise od dva navijaca na forumu  :P

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #72 on: October 30, 2011, 11:49:54 pm »
 Dinu,ni napad nije nista bolji veceras

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #73 on: October 30, 2011, 11:55:17 pm »
Upravo, Tomica jebe ale, nervira me(fantasy). Prvo ovog novog promasuje, pa ne daje sansu 85. Sad il nikad.

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #74 on: October 30, 2011, 11:59:42 pm »
posto nam treba mesta na rosteru zbog igraca koji se vracaju sa PUP,nekako mislim da sledece kolo 85 vise nece biti u ekipi  ::)

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #75 on: October 31, 2011, 12:04:36 am »
ukradose nam TD i bar 20 sec  :(

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #76 on: October 31, 2011, 12:30:15 am »
mislim,sta reci?pored ovakve igre i odbrane i napada i specijalnog tima mi smo bili tu negde...do samog kraja!
ajmo sad lepo sto pre kuci i da se uigrava na NYG jer evo,Billsi su opet tu,a i Jetsi su na samo korak

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #77 on: October 31, 2011, 12:32:28 am »
stanija iskuliraj, popi pivo

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #78 on: October 31, 2011, 12:35:02 am »
 :A

Offline dinustef

  • Starter
  • **
  • Posts: 424
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #79 on: October 31, 2011, 01:09:28 am »
Stana u Veljinom stilu, jako do samog kraja. :D

Sto se tice utakmice, mogu reci samo jedno -  :palm:
panika?
prvi smo u diviziji, imamo Tebowa i deremo sve redom.
koja crna panika.

When you win say little, when you lose, say less.

Offline freak

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #80 on: October 31, 2011, 09:20:07 am »
protiv tima s postenim QB nemamo sansi..mislim da bi na rodgers lagano bacio 400+ yardi..
kako to mislis? pa Rodgers baca 400yds dobrim odbranama ;)

inace, vatanja Millera u prvom drive-u, omiljeni i ja se cak nismo ni smejali koliko je ono otuzna odbrana... stvarno, ono je nevidjeno da covek ima tri vatanja za redom, svako od po 10ak yds a da u momentu hvatanja nema nikoga, ali bukvalno nikoga na nekih 10yds oko njega... I TO PO SREDINI TERENA!!!
you can think im wrong, but thats no reason to quit thinking - House M.D.

Offline 3rd down and long

  • Starter
  • **
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #81 on: October 31, 2011, 11:06:26 am »
Aj pa da se kaze da napad nije imao dan (ili pre da nisu mogli da izadju na kraj sa pass rushom i sjajnim man coverom pozadi), ali sa ovakvom odbranom treba da budemo presrecni ako zabodemo PO. Sve se svede na to da li ce Tomica uspeti da ubaci vise poena nego sto ce oni primiti. Protiv ekipa sa ozbiljnim odbranama, tesko.

Offline hicpra

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 683
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #82 on: October 31, 2011, 11:27:16 am »
obrana je uzasno losa..i mislim da cak vise ne mozemo govoriti da je to zbog lose pass rusha, nego su jednostavno prelosi igraci u secondaryu..krpat cemo se nekako do kraja sezone na foru dobrog napada..a onda draft i opet po O-line i RBs  :wall:

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #83 on: October 31, 2011, 11:35:34 am »
stanija iskuliraj, popi pivo
Ma jasno ,no frks

Posle prespavane noce,malo mi je bolje jer ipak imamo defanzivnog gurua na klupi,in Bill we trust  :bigfunny:
Dobro smo prosli,trebalo je biti 30 razlike :palm:

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #84 on: October 31, 2011, 12:37:24 pm »
Aj pa da se kaze da napad nije imao dan (ili pre da nisu mogli da izadju na kraj sa pass rushom i sjajnim man coverom pozadi), ali sa ovakvom odbranom treba da budemo presrecni ako zabodemo PO. Sve se svede na to da li ce Tomica uspeti da ubaci vise poena nego sto ce oni primiti. Protiv ekipa sa ozbiljnim odbranama, tesko.

Ma sve to stoji, imamo lošu odbranu ali...ta odbrana koliko god da je loša, a po statistici (za koju inače nikad nisam mario) je najgora (da statistika je sranje jer je tik do nas GB koji verovatno ima najbolju odbranu u ligi), zadržala je Dallas (koji je btw, Detroitu uvalio 30, Jetsima 24, 49ima 27, a sve te odbrane važe za kvalitetne) na 16 poena, a sinoć Pittsburgh na 23. Činjenica da ponovo do izražaja dolazi naš jednolični napad koji toj odbrani u poslednje dve tekme i nije puno pomogao, obzirom da su ovi proveli na terenu 2/3 tekme. Da je sinoć sviran onaj DPI na Priceu (a bio bi sviran s kim god drugim da smo igrali) ili da nam nisu ukrali minut poništivši onaj TD Gronkowskom mogli smo i do pobede (nezaslužene ali jbg.) Onda bi napad opet pokupio zasluge, a mi bi smo kenjali po odbrani, ne računajući to što su nam RB's istrčali jedva 40y na celoj tekmi. Sve u svemu, nismo ni računali ove godine na 16-0 seriju ali i pored nikad jebenijeg rasporeda, mi smo sigurica za PO, a tamo...pa jebemo redom, zna se. :cool:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Chipi

  • Starter
  • **
  • Posts: 270
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #85 on: October 31, 2011, 05:25:15 pm »
Odbrana je poslednja u ligi i tako ce verovatno ostati do kraja sezone, to nam je sto nam je.... nema dalje!  Zato sve i zavisi od brejdija i kompanije ! Kad je vec takva situacija ove sezone, onda iz toga treba da se izvuce maksimum a ne da igramo isti napad 7 utakmica! Da ne trcimo uopste!! Da nam igra Faulk posle pucanja ACLa i pauze od 2 meseca!! I ostale gluposti....

Sreca pa je cela liga u kurcu inace bi nas prangijali ovako stalno, al to nas ceka u PO svejedno!!!

Raspored: Sve timovi sa negativnim skorom (sem BUF)! Znaci u PO lagano... a dalje...

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #86 on: November 01, 2011, 11:19:43 am »
http://www.nfl.com/news/story/09000d5d823a6659/article/steelers-polamalu-violated-nfl-rule-by-punching-ball-forward?module=HP11_headline_stack

Uh, sad su nam oči otvorili, kao da nismo navikli godinama da se navlači na njihovu stranu kad treba i ne treba. Njima je dovoljno da dođu na 0,5y od EZ da bi im se priznao TD, sve to u SB, a oni se zamaraju sa ovakvim sitnicama. :dry:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #87 on: November 01, 2011, 11:52:57 am »
Dobro, nije strašno što smo izgubili. Sudije mora da ostavimo po strani, jer se dešavalo ranije da pomažu i nama. To je jednostavno domaće suđenje jakim ekipama i sa time se treba pomiriti. Picburg je pokazao kako treba igrati odbranu protiv nas, ali su opt mogli da izgube, da je bilo malo "sportske sreće". I dalje imamo dobru šansu za PO, a tamo može da se desi svašta. Problem je što nemamo odbranu za PO, ali mene neće niko da sluša godinama. Skonderni je krš i očajtm dildo, tako da može svaka šuša da nam uvali prvi daun kad god joj je volja.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline pacPo

  • Starter
  • **
  • Posts: 195
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #88 on: November 01, 2011, 02:33:24 pm »
Uh, sad su nam oči otvorili, kao da nismo navikli godinama da se navlači na njihovu stranu kad treba i ne treba. Njima je dovoljno da dođu na 0,5y od EZ da bi im se priznao TD, sve to u SB, a oni se zamaraju sa ovakvim sitnicama. :dry:

 :rofl:

Ti druze mora da si navijac zvezde. Osecam sindrom "Tole" u tvojim recima...
Nije sudjen RTP Wilforku jos u prvoj cetrvrtini kad je (namerno-nenamerno who knows) odbalio Bena zamisli bas tamo gde je ovaj povredjen vec nedeljama. Nije sviran DPI nad Brown-om u end zoni iako ga je covek drzao bukvalno za ruke...
Nemojte traziti izgovore, sagledajte svoje probleme i prihvatite poraz ko ljudi...

Offline Chipi

  • Starter
  • **
  • Posts: 270
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #89 on: November 01, 2011, 04:00:09 pm »
Napad, kakav god da je,  ne moze da igra 16 utakmica sa 500y+ !!  Odbrana je poslednja u ligi i tu se svaka prica zaustavlja! Sa takvom odbranom nismo materijal za SB i to je to... nista od ove sezone!  Jedino mi nije jasno sta se trenutno desava u glavi BBa ?! I zivo me interesuje da li odbrana moze da podigne nivo igre u toku sezone...koliko toliko.... Pored svega mislim da cemo imati sasvim solidan skor na kraju sezone, a u PO sta nam Bog da !!!


Btw. Edelman uhapsen.... raspadamo se....  :D

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #90 on: November 01, 2011, 09:32:45 pm »
Koji kurac da i idemo u PO sa ovakvom odbranom! otkako pratim NFL uvek sam zeleo ono sto sad nemamo,a to je dominantnu odbranu.
Nervira me ova godinama unazad filozofija dati vise poena od protivnika,imati najbolji napad u ligi,bla bla bla... I onda kad ti naprave haos blicevima i presingom na WR ne znas sta te je snaslo i pucas jer odbranom ne mozes da uzvratis,pih!
Godinama unazad gledam kako draftboard manipulator sere i ne uzima igrace koji trebaju u odbrani nego se kocka sa tamo nekim prospektima koji ce biti ili nece biti makar prosecni starteri.Naravno ,vecinu otpusti vec posle par godina i opet smo na pocetku stvaranja necega. :j




Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #91 on: November 01, 2011, 09:45:50 pm »
kako je albert haynesworth? sta radi ovih dana?
nesto ga i ne vidjam na utakmicama.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #92 on: November 01, 2011, 09:57:26 pm »
Koji kurac da i idemo u PO sa ovakvom odbranom! otkako pratim NFL uvek sam zeleo ono sto sad nemamo,a to je dominantnu odbranu.
Nervira me ova godinama unazad filozofija dati vise poena od protivnika,imati najbolji napad u ligi,bla bla bla... I onda kad ti naprave haos blicevima i presingom na WR ne znas sta te je snaslo i pucas jer odbranom ne mozes da uzvratis,pih!
Godinama unazad gledam kako draftboard manipulator sere i ne uzima igrace koji trebaju u odbrani nego se kocka sa tamo nekim prospektima koji ce biti ili nece biti makar prosecni starteri.Naravno ,vecinu otpusti vec posle par godina i opet smo na pocetku stvaranja necega. :j




Brejdi ima 3 titule, sada juri rekorde. Teorija zavere ili?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline freak

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #93 on: November 01, 2011, 11:29:57 pm »
pa ako juri rekorde fale mu dve titule  :P
you can think im wrong, but thats no reason to quit thinking - House M.D.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #94 on: November 02, 2011, 02:05:22 pm »
:rofl:

Ti druze mora da si navijac zvezde. Osecam sindrom "Tole" u tvojim recima...
Nije sudjen RTP Wilforku jos u prvoj cetrvrtini kad je (namerno-nenamerno who knows) odbalio Bena zamisli bas tamo gde je ovaj povredjen vec nedeljama. Nije sviran DPI nad Brown-om u end zoni iako ga je covek drzao bukvalno za ruke...
Nemojte traziti izgovore, sagledajte svoje probleme i prihvatite poraz ko ljudi...

Uh, jbt... :palm:...'ajde odgovoriću najprostije što mogu...

Sinoć sam ponovo odgledao tekmu pa su mi ove situacije jasnije. RTP Wilforku nije sviran jer je čovek bukvalno poleteo na Bena dok je ovaj još imao posed. To što se prizemljio kad je ovaj već bacio loptu jbg, nije mogao da se zaustavi u vazduhu. Mada, dešava se i da se ovakve gluposti sviraju. I nije ga odvalio već mu je pao na nogu. Da ga je odvalio u onakvoj situaciji, a bilo je s leđa, ovaj bi umro. Činjenica je da RTP nije postojao. Što nisu svirali, jbm li ga, i mene čudi kakve se i veće gluposti sviraju Shitsburghu godinama unazad. A zašto je trebao da bude sviran DPI nad Brownom, zašto nije sviran recimo TD Browna? Nebuloza je potpuno ista jer nije bilo ni jednog ni drugog. Mogao bi da malo slušaš stručnjake koji objašnjavaju situacije u toku prenosa, možda nešto i naučis. Osim ako gledaš neke domaće kanale, onda ti je oprošteno. Činjenica da DPI nije postojao. Što nije sviran, ne bih ti znao reći, i meni je čudno jer (da apsolviramo) Shitsburghu se obično sviraju stvari koje nemaju veze ni sa pravilima ni sa mozgom. Takođe, činjenice su da pas od 50y na Pricea nije kompletiran jer je bio čist DPI koji nije sviran, ne u ranim fazama igre kao ove dve situacije koje si naveo već u 4. četvrtini pri vodstvu Shitsburgha od 6 razlike. Zašto ovaj DPI nije sviran, kao i razlog poništavanja čistog kao suza TD Gronkowskog, jasno ti je valjda pa makar navijao i za grobare.

Sve u svemu, ja sam svestan nedostataka u timu za koji navijam i napisao sam da je poraz svakako zaslužen ali sam pomenuo i da se u utakmicama Shitsburgha javljaju konstantno greške sudija koje su uvek ali uvek na štetu protivnika, ko god on bio. Meni ostaje da kao po navici čekam PO gde ćemo da vas odučimo od fudbala, a tebi da se zamisliš kako superiorni Shitsburgh nije ranije završio tekmu protiv tima sa toliko nedostataka, koji je btw i verovatno odigrao najlošiju tekmu do sada nego je dozvolio neizvesnost do poslednjih sekundi. Eto, toliko.

A da...i Deda Mraz ne postoji.  :smile3:


pa ako juri rekorde fale mu dve titule  :P

Pičkin dim.  :D
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #95 on: November 02, 2011, 02:53:12 pm »
Ako mislis na Prajsa pred kraj tekme, prvo treba reci da je Brady bacio a la Orton pas iako je Prajs imao ozbiljno odvajanje, a onda nije bilo nikakvog DPI. Od "strucnjaka" bas moze do jaja da se nauci, Pedja Jurisevic stil, samo skolovan, lupetaju iz sve snage osim mozda dve-tri(plafon) ekipe komentatora. Sudjenje je bilo ok. Sto se Gronka tice greska ko greska, ne znam cemu taj Vlada Nepravda stav, postoji i crvena zastavica kad je tako ocigledno.  ::) A onda i double whammy-cekanje odluke o celindzu i gubitak dodatnog vremena.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #96 on: November 02, 2011, 03:22:15 pm »
Ja sam stekao utisak da Gronk nije uspeo odmah da uhvati loptu, dok je bila iznad gol linije, nego tek u padu... :hm:

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #97 on: November 02, 2011, 03:34:36 pm »
Ako mislis na Prajsa pred kraj tekme, prvo treba reci da je Brady bacio a la Orton pas iako je Prajs imao ozbiljno odvajanje, a onda nije bilo nikakvog DPI. Od "strucnjaka" bas moze do jaja da se nauci, Pedja Jurisevic stil, samo skolovan, lupetaju iz sve snage osim mozda dve-tri(plafon) ekipe komentatora. Sudjenje je bilo ok. Sto se Gronka tice greska ko greska, ne znam cemu taj Vlada Nepravda stav, postoji i crvena zastavica kad je tako ocigledno.  ::) A onda i double whammy-cekanje odluke o celindzu i gubitak dodatnog vremena.
+1
Kratko i jasno Ledeni!

Zadnjih par godina je postala moda da svaki tim koji izgubi od Pitta odma udari u kukanje. Nije to nista novo, samo je tuga koliko ljudi nece da sagledaju svoje timove i realno procijene koliko gresaka sudijskih se desi na svakoj utakmici. Pogotovo Patsi i Tomica kojeg stite kao bijelog medvjeda.
I da, niko nije spominjao superiornost Steelersa! Igrali su bez pola odbrane, Koreanca i sa grupom gradjana u OL a opet pobijedili. Ako se neko treba zapitati o toj utakmici to je sigurno tim koji na rosteru ima 4CB ! :smile3:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline pacPo

  • Starter
  • **
  • Posts: 195
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #98 on: November 02, 2011, 03:36:38 pm »
@masterplan (da ne citiram ovoliki post)

Whatever gets you through the night... Samo ti slusaj "strucnjake" i brady lover-e i imaces podrsku ceo zivot. Za DPI konkretno "strucnjaci" su rekli da nije sviran zato sto je WR naleteo na odbrambrenog igraca, sto je ok, ali to sto ga je drzao sa obe ruke za nadlaktice to su propustili da spomenu...

Znam da svi mrzite Pittsburgh, to je i najveci razlog sto ga ja volim, ali bas zato, once again: POGNITE SE! :*

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #99 on: November 02, 2011, 03:48:24 pm »
Ako mislis na Prajsa pred kraj tekme, prvo treba reci da je Brady bacio a la Orton pas iako je Prajs imao ozbiljno odvajanje, a onda nije bilo nikakvog DPI. Od "strucnjaka" bas moze do jaja da se nauci, Pedja Jurisevic stil, samo skolovan, lupetaju iz sve snage osim mozda dve-tri(plafon) ekipe komentatora. Sudjenje je bilo ok. Sto se Gronka tice greska ko greska, ne znam cemu taj Vlada Nepravda stav, postoji i crvena zastavica kad je tako ocigledno.  ::) A onda i double whammy-cekanje odluke o celindzu i gubitak dodatnog vremena.

Ne znam tačno koliko pre kraja, u 1. polovini 4. četvrtine se desio pas na Pricea koji je bilo moguće uhvatiti da nije ometan. Što se tiče stručnjaka, ja sam sa ovima na engleskom Skyu prezodovoljan. Ameri od svega prave cirkus pa im i komentari liče na zajebanciju ali nemoj da preteruješ, jedan je Peja. Što se tiče crvene zastavice i meni je bilo čudno što BB nije reagovao ali sam pročitao objašnjenje da nije dobio potvrdu, a iz njegovog ugla je bilo nemoguće da bude siguran, uz to je Brady, da ne bi izgubio mnogo vremena, brzinski organizovao napad. Zaključak, Brady je kriv, u usta ga jbm. :D  Svejedno, nisam ni pričao o greškama BB, već o sudijskim. Stav, kakav god da je, izazvan je glupostima, naspram činjenica, što je dalje otišlo u razvodnjavanje teme. Poenta je da safety koji je sviran u korist Shitsburgha nije bio safety. I nije poenta onoga što sam hteo da kažem da je NE oštećen, već da kad god je sumnjiva situacija ili pak i nije, Shitsburgh profitira. Ko je oštećen, uopšte nije bilo predmet rasprave.

@masterplan (da ne citiram ovoliki post)

Whatever gets you through the night... Samo ti slusaj "strucnjake" i brady lover-e i imaces podrsku ceo zivot. Za DPI konkretno "strucnjaci" su rekli da nije sviran zato sto je WR naleteo na odbrambrenog igraca, sto je ok, ali to sto ga je drzao sa obe ruke za nadlaktice to su propustili da spomenu...

Znam da svi mrzite Pittsburgh, to je i najveci razlog sto ga ja volim, ali bas zato, once again: POGNITE SE! :*

Hronološki, svi koji mrzimo Shitsburgh, to radimo jer postoje razlozi, a ne obrnuto, da se ti razlozi dešavaju jer mi mrzimo Shitsburgh. Prosto ko pasulj.

I ponoviću još jednom, NE je zasluženo izgubio i to nije sporno, kao i što je Shitsburgh najogavniji tim, realno.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #100 on: November 02, 2011, 04:10:02 pm »
Tesko je danas gotiviti nekad omiljeni AFC tim, Pitsburg, sa svojim Clarkovima, Rapistima i sl. Ali generalno ta prica o navlacenju za njih vazi koliko i za svaki high profile tim-postoji ali nije drasticno niti menja ishod. Istorijske polemike o Sijetlu sa PI i prvim TD i sl su najblaze receno preduvane, a po mom vidjenju i neistinite.

Sto se zadnje utakmice tice, taj zadnji scoring drive najbolje opisuje prosecno sudjenje u NFLu. Prvo nesudjen DPI na valjda Hernandezu, onda nakon prvog downa vracen poklon u nesudjenju jednog od smesnijih off holdinga koje sam ikad video, i na kraju gaf sa Gronkom. Drago mi je da si to napisao, jer je to i poenta-ako ekipa za ekranima odozgo nije mogla punih 40 sekundi (ne secas se lepo, Brejdi je drzao challenge u igri do kraja) da se potvrdno izjasni za challenge, kako onda za sudije u live akciji u toj situaciji reci da su nesto namerno i pristrasno presudili ? Bilo je tesno, i brzo.

Ne ide ni da pricamo o tendencijama NFL-a kao navlacenju za jedan tim. DPI se obicno sudi i za sitan kontakt kad odbrambeni igrac ne gleda loptu i trci uporedo uz aut liniju, ili znacajno omete putanju ili ruke hvataca. Kada lopta putuje i oba igraca je gledaju, mnogo vise grubosti se dozvoljava.

Tek ne ide da pricamo o potezu Polamalua, iz vise razloga, ono prosto ne moze da se sudi. Bilo je potrebno 3 ugla i ozbiljan zoom da bi mi videli da je namerno sutnuo loptu, koji sudija ima to oko sokolovo da u onoj guzvi to vidi, i ta jaja da presudi da je neko u toj guzvi nesto ucinio namerno ?

I uopste, tolika prica o sudjenju smara, uvek je neko ostecen, gomilu stvari i ne vidimo na svakoj tekmi. Ako nije ocigledna i krupna greska-prica smara.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #101 on: November 02, 2011, 04:13:54 pm »
Zna se ovde ko je pošteđen kod sudija!  ::)

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #102 on: November 02, 2011, 04:15:01 pm »
Zna se ovde ko je pošteđen kod sudija!  ::)
Reci im bre, dzaba se kurce!   :D

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #103 on: November 02, 2011, 04:15:51 pm »
Tek ne ide da pricamo o potezu Polamalua, iz vise razloga, ono prosto ne moze da se sudi. Bilo je potrebno 3 ugla i ozbiljan zoom da bi mi videli da je namerno sutnuo loptu, koji sudija ima to oko sokolovo da u onoj guzvi to vidi, i ta jaja da presudi da je neko u toj guzvi nesto ucinio namerno ?

A nakon što su apsolvirali to gledajući iz više uglova?

Zna se ovde ko je pošteđen kod sudija!  ::)

Sorry buraz, što vas nisam pomenuo, neće se ponoviti.  :(
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: New England Patriots
« Reply #104 on: November 02, 2011, 04:18:53 pm »
Pa slabi su ti ti strucnjaci. :D Judgement calls nisu challenge-abilni.  ;)