Author Topic: Hladno Pivo  (Read 206287 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1435 on: March 30, 2021, 12:31:50 am »
Da li je blizu Schweppes tangerineu kao što je Blanc blizu soku od pomaradže?
Dobro pitanje :)
Ipak nije jer je gorčina oštra kao kora mandarine, nije baš kao sok kao što je kod Blanca slučaj. Možda bliže toniku kao tipu ukusa. Nisam baš oduševljen kombinacijom svakako...

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1436 on: April 03, 2021, 10:20:53 pm »
Brewdog Vagabond

Eto još nečeg neobičnog iz BrewDoga. Bezglutensko pivo, jer u žitaricama ima glutena, pa su neki ljudi netolerantni na pivo, što je priznaćete gre'ota.

Liči na pivo iako možda odbija nazivom Malo suvlje i gorče nego uobičajeno za APA, uz klasičnu citrusnost i nešto karamele. Telo lagano i vodenasto, na after tejstu blago suvo. Iako dobro, ništa spektakularno.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1437 on: April 03, 2021, 10:22:23 pm »
Brewdog Jack Hammer

Jedna bomba gorčine koja će vas udariti poput malja, kao što i samo ime kaže. Deklarisanih 250 IBU gorčine je u ovom trenutku najgorče kod nas na tržištu. Poređenja radi, prosečna gorčina kod IPA se kreće oko 50-70.

Ova gorčina je odlično upakovana uz telo u kojem preovlađuju  tropski ukusi. Ono što je baš ostalo upečatljivo je aftertejst koji je podugačak. Popio pivo, otišao psa da prošetam i vratio se kući i još osećao pivo i gorčinu. Iako se alkohol ne oseti tokom ispijanja, pivo udara kao čekić. Puno ukusom i brzo zasiti.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1438 on: April 06, 2021, 01:21:09 pm »
Belgijanci u Lidlu opet, od četvrtka. Ako bude kao prošli put, neće izdržati dva dana da budu u ponudi.

https://www.lidl.rs/sr/p/craft-beer-za-osvezavajucu-ponudu/bornem/p30411

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1439 on: April 06, 2021, 04:45:12 pm »
Malo im je jača cena sada.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1440 on: April 06, 2021, 04:57:48 pm »
Prvo te navuku...

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1441 on: April 06, 2021, 05:17:31 pm »
Malo im je jača cena sada.
Jeste, bilo je 900, sad je hiljadu.  A u međuvremenu je i mleko sa 1.5L poskupelo na 1.463L.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1442 on: April 06, 2021, 05:55:52 pm »
To je problem ovih sa "Hladno Mleko" topika. Kolliko ja znam, pivo se ne pravi od mleka, kurs evra se nije menjao.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1443 on: April 06, 2021, 10:08:25 pm »
BrewDog Duopolis

Iza ovog bombastičnog naziva (oat cream double dry hop milkshake ipa) krije se pivo koje ukusom najviše podseća na NEIPA piva iz početnih faza. Pritajena i dubinska gorčina, laktoza, tropsko voće, nešto ananasa i prijatna gaziranost, uz "juicy" efekat. Ipak, malo mekše za piće nego uobičajeno i pomalo tanko telo.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1444 on: April 07, 2021, 10:24:07 pm »
BrewDog Dead Pony Club

Primer da pivo sa niskim procentom alkohola (3,8%) može da liči na nešto. Mnogo mekano, dobra gorčina, lagano telo. Uz to blag citrusan ukus i sveukupno prilično neutralno pivo, predviđeno da ga pijete na duže staze. Ipak, aromom i ukusom ništa posebno što bi ga izdvojilo od drugih.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1445 on: April 24, 2021, 09:01:43 pm »
Igorijum Mornar

Ukratko, Igor, pivar iz Sremske Mitrovice koji je krenuo malo ozbiljnije.

Otvorih ovo pivo, probah i rekoh, što je dobar  lager. A onda videh na etiketi da je blond ejl u pitanju.

Ovo pivo je nekada bilo lager i to nagrađivani. Međutim, Igor nije skroz bio zadovoljan ukusom i odlučio se za jedan veoma neobičan potez, da napravi ejl sa ukusom lagera.

Kao što se dalo videti, rekao bih da je uspeo u tome. Pričamo o "najobičnijem" tipu ejla, koji ovaj put liči na nešto relativno uobičajeno, ali značajno bolje. Veoma balansiran lager koji možete da pijete u velikim količinama. Dobro de, ejl

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1446 on: April 26, 2021, 09:34:08 pm »
Igorijum Sirmijumsko

I Sremska Mitrovica imenom ima svoje pivo Jedan neobičan pejl ejl, zapravo liči više na neki engleski bitter.

Pretežno karamelnog ukusa, srednjeg tela i blage gaziranosti, gde vam dubinski prilazi dim. Takođe, gorčina je nestandardno iz dubine, a ne uobičajeno udarno i podseća na neki amber ejl.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1447 on: April 26, 2021, 10:35:51 pm »
Lager prodaju kao blond ejl, engleski biter kao pejl ejl. Preporučujem ti da obiđeš Mitrovicu u širokom luku kada ideš na tu stranu :D. Ti mu dođeš kao pivski KRIK :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1448 on: April 26, 2021, 11:16:27 pm »
Hahaha
Zapravo ovaj ejl mi se toliko svideo da sam planirao nešto tako da skuvam u maksimalnoj količini. Time bih izbacio industriju skroz iz upotrebe, osim onog što želim da predstavim. Naravno, pod uslovom da dobro ispadne.

A pejla ejl je po standardima, samo malo drugačije arome. Kuper je bio sličan, samo meni bolji od ovog.

Usput, iz Mitrovice su i Parobrodsko pivo (nekoliko vrsta, o kojem nisam čuo nešto dobro) i Manguliner za neki pab/restoran.
« Last Edit: April 28, 2021, 12:27:04 am by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1449 on: May 05, 2021, 01:29:27 pm »
Dogma Mangoa

Kažu Milkshake double IPA sa 7.5% alkohola . Tehnički govoreći... Dosta laktoze, voće tj. mango, juicy efekat, sveukupno neka jačina i kompleksnost ukusa, sve je tu. Međutim, ono što mi je smetalo je prevelika slatkoća piva, ovo je sigurno najslađe koje sam pio. To je malo ublažilo osećaj hmeljeva i gorčine i pokvarilo utisak. Kažu ljudi da je ovo super, a ja vas neću odvraćati


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1450 on: May 05, 2021, 04:10:31 pm »
Ja sam za praznike malo gustirao fabrička domaća piva. Popio sam po pola gajbice, čisto da budem siguran u sud. Tri piva su bila u opticaju: Nikšićko, Zaječarsko Ekstra filtrirano i Lav Premium. Nikšićko i dalje ima standardan kvalitet. Nisam ga pio sigurno 2 godine, ali mislim da se nije mnogo promenilo. Uvek sam se pitao zbog čega su ostavili kao poslednji udar ukusa malo jaču gorčinu. I dan danas mi kvari utisak. Ekstra filtrirano ima takođe dobar ukus za svaki dan sa blagom dozom kiselosti, koja pretpostavljam potiče od kukuruzne krupice. Vole ti Zaječarci kukuruz i to ti je, da l je Amstel il' domaće, svuda ga stavljaju. Od Lava sam očekivao najmanje, ali mi se najviše dopao. Lav pamtim kao pivo koje je najbliže vodi od svih piva, ali Premium nije ni nalik tome. Veoma prijatnog ukusa i punoće, bez neprijatnih iznenađenja kiselost/slatkoće/gorčine i činimi se odličnog balansa. Milslim da ću ga ubaciti u rotaciju sa Laškim pivom, obzirom da su Zaječarci odustali od pšeničnog piva, kako mi rekoše nepotvrđeno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1451 on: May 07, 2021, 01:43:04 pm »


Ja sam za praznike malo gustirao fabrička domaća piva.
Treba tu negde, jun-jul da pustim glasanje za najbolje naše industrijsko pivo, to će biti neki tradicionalni termin. Definitivno nisu ista piva tokom leta i tokom zime, tokom leta su neka ozbiljno lošija.

Zaječarsko ekstra filtrirano mi se svidelo, to je recept koji Heineken gura i kod Skopskog u vidu njihovog Smooth piva (koji je usput, isto sivo zelen). Ukusom su, barem meni, oba bolja od "matičnih" verzija. Zaječarsko klasično , manje više je stabilno ukusom.

Nikšićko je definitivno promenilo recept negde pre ... Da li prošle ili pretpošle godine. Neprijatna gorčina koju je imao je promenjena i nekako konačno "ublendovana" u ostatak piva. Tako da mi deluje bolje nego ranije, jer ono pre toga nisam mogao da pijem.

Lav premijum , definitivno bolji od običnog Lava, ali daleko od toga da je premijum. Fali gorčine da bi bilo ozbiljnije pivo, tj. neko koje bi ozbiljnije moglo da se pije.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1452 on: May 07, 2021, 05:34:53 pm »
Ako bi jos mogo da napravis podelu dal je svetlo, crno ili psenicno :)

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1453 on: May 07, 2021, 05:41:07 pm »
Ako bi jos mogo da napravis podelu dal je svetlo, crno ili psenicno :)
M?

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1454 on: May 07, 2021, 08:00:01 pm »
Verovatno bi bilo malo komplikovano da se naprave tri ankete. Ali ako bi se moglo iz jedne da izvuku i koja crna i psenicna piva su najbolja posto pretpostavljam da ce svetlo da pobedi

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1455 on: May 08, 2021, 01:09:44 am »
Verovatno bi bilo malo komplikovano da se naprave tri ankete. Ali ako bi se moglo iz jedne da izvuku i koja crna i psenicna piva su najbolja posto pretpostavljam da ce svetlo da pobedi
A to, nisam te razumeo. Biće svetlo pivo samo.
Pa što se naše industrije tiče, tu ni nema  izbor za tamno i pšenično :D A strana me generalno, za ovu stvar, ne interesuje.
Inače jeste komplikacija, zato sam odustao od izbora za najbolje naše zanatsko pivo i zadržao se na pivarama. Previše stilova i piva, a pritom ljudi dosta toga nisu pili.
« Last Edit: May 08, 2021, 12:34:58 pm by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1456 on: May 18, 2021, 05:23:43 pm »
Tsingtao

Karakteristika piva sa dalekog istoka je da se umesto kukuruza kao sekundarna sirovina koristi pirinač, a shodno tome i ukus piva je drugačiji. Lični utisak je da su piva sa pirinčem malo pitkija od onih sa kukuruzom, jer najčešće nema neprijatne metaliziranosti i kiselosti, već to ode na neku slatkastu stranu.

Lagano pivo, malo jače gaziranosti, pirinčane slatkoće i prijatne gorčine za sveukupno relativno balansirano pivo. Iako granično tanko (da je malo slabije ne bi valjalo), dosta dobro se uklopilo i uz kinesku hranu. Dovoljno za prolaz, iako generalno ništa posebno.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1457 on: May 18, 2021, 10:51:45 pm »
Jednom rečju, žensko pivo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1458 on: May 18, 2021, 11:05:26 pm »
Tsingtao

Karakteristika piva sa dalekog istoka .....
Probaj da nadjes Tsingtao Stout. Jedno od najboljih industrijskih stouta koje sam ikad probao....

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1459 on: May 19, 2021, 12:01:52 am »
Jednom rečju, žensko pivo.
Ne bih znao, ovo je bolje od nekih naših piva, ali je tanko i prazno, a ipak može da se popije. Žene u poslednje vreme ispijaju saure, neipe i ostala voćna sranja...
« Last Edit: May 19, 2021, 12:12:41 am by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1460 on: May 19, 2021, 12:02:26 am »
Probaj da nadjes Tsingtao Stout. Jedno od najboljih industrijskih stouta koje sam ikad probao....
Nema. I ovo je bilo u Lidlu u nestandardnoj ponudi.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1461 on: May 19, 2021, 07:52:57 am »
Nema. I ovo je bilo u Lidlu u nestandardnoj ponudi.
Pa dobro, ako naiđe ti uzni. Brat Xi vam možda pošalje neki polu-kontigent. Nikad se ne zna ...

Mada, da budem iskren, nisam ga u US ni video u prodaji, tako da ga možda ne izvoze... Bem li ga

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1462 on: May 19, 2021, 01:15:37 pm »


Pa dobro, ako naiđe ti uzni. Brat Xi vam možda pošalje neki polu-kontigent. Nikad se ne zna ...
Naravno, samo da naiđe :)

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1463 on: May 19, 2021, 01:16:10 pm »
A evo još jedne novotarije


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1464 on: May 19, 2021, 02:14:14 pm »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1465 on: May 19, 2021, 02:18:01 pm »
Razmišljao se dal tamo dal vamo :D

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1466 on: May 19, 2021, 02:41:42 pm »
Sad sam pokupio ovo, da vidim na sta lichi. realno, da nije Motorhead, ne bi ga ni pogledao  :zvizdanje:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1467 on: May 19, 2021, 06:46:08 pm »
U fazonu Džek Denlijelsa flaša, mada bi Lemi više voleo da vidi viskikolu u njoj.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1468 on: May 19, 2021, 09:07:34 pm »
Motorhead - The Road Crew

"..But I just love the life I lead
Another beer is what I need
Another gig, my ears bleed
We are the road crew.."

mora da je voleo i pivo isto toliko :D


Nego, pivo je bas dobro, iznenadio sam se. samo ima previse slatkosti i malo karamele, sta li je. Nije American Pale Ale da jebe raka, ukus kao da je neki dark ale.... Ali dobro. u svakom slucaju dobro pivo !!

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1469 on: May 19, 2021, 09:21:33 pm »
Najbolja pivska flaša koju sam ikada video.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.