Author Topic: Hladno Pivo  (Read 206355 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1295 on: January 08, 2021, 11:18:35 pm »
Crow Black Widow Cognac

Sada već uigranom kombinacijom Black Widow, stauta i barikiranja, dolazimo do poslednje verzije ovog piva sa konjakom. Da bi se do ovog došlo, prethodno pripremljeno pivo je odležalo devet meseci u buradima gde je prethodno bio konjak, za ukupnih 10,2%

Na papiru, ova kombinacija je dosta obećavala. U osnovi blago gazirano i glatko crno pivo čokoladne strukture sa aromama i mirisom vanile i šećeraste slatkoće. Sa druge strane suptilno prilazi konjak, koji sveukupno pojačava ukus. Možda i najbolja kombinacija do sad.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1296 on: January 10, 2021, 04:49:25 pm »
Dilemma Roggenbier

Evo vam ekskluziva, tek izašlo pivo, pa još novi stil :) Dakle, očekivao sam ejl ali ovo pivo je skroz drugačije od toga. Zapravo, liči strukturom na pšenično i grubo rečeno, možete sa nečim takvim da ga poredite.

Punije i glatkasto telo, sa aromom banane i diskretno karanfilića sa druge strane. Jačinu alkohola (6,8%) uopšte ne osećate. Za razliku od pšeničnog, nema one pšenične kiselosti, ima minimalno neke suve gorčine, ali to baš primetite ako se potrudite. Minimalno je gazirano, lični utisak je da je moglo još malo, ali to je subjektivno.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1297 on: January 10, 2021, 08:11:47 pm »
Ja sam probao priličan broj pšeničnih piva i Zaječarac mi je i dalje neprevaziđen. Žena voli Blanc, dok je za moj ukus presladak. Dobar je za recimo posle torte ili tako neke slične prilike.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1298 on: January 10, 2021, 11:15:17 pm »
Ja sam probao priličan broj pšeničnih piva i Zaječarac mi je i dalje neprevaziđen. Žena voli Blanc, dok je za moj ukus presladak. Dobar je za recimo posle torte ili tako neke slične prilike.
Ma Blanc je sok od pomorandže.
A ovo je stvarno interesantno.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1300 on: January 11, 2021, 01:16:43 am »
Ulero, znaš li ove?

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Najbolji-prijatelji-iz-Nisa-u-pandemiji-ispunili-zajednicki-san-da-prave-pivo.sr.html
Ne znam ih direktno, video sam kad su se zahvaljivali za prvo pivo. Ovaj iz Zanatskog piva nisam ja , ali znam ko jeste :D

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1301 on: January 11, 2021, 02:32:07 am »
Ja sam probao priličan broj pšeničnih piva i Zaječarac mi je i dalje neprevaziđen. Žena voli Blanc, dok je za moj ukus presladak. Dobar je za recimo posle torte ili tako neke slične prilike.
Zajecarac?!
Said no one ever :D

Blanc, klasican sok od pomorandze, sto uopste nije toliko lose  :staja:

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1302 on: January 11, 2021, 01:08:16 pm »
Zajecarac?!
Said no one ever :D

Blanc, klasican sok od pomorandze, sto uopste nije toliko lose  :staja:
Zaječarsko pšenično je bilo više nego korektno za one pare poslednji put kad sam ga pio.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1303 on: January 11, 2021, 10:33:01 pm »
The Black Turtle Stout

Jedan od najpoznatijih  pabova je konačno flaširao svoje povo... Ideja Black Turtle je bila da se ponude piva koja su bolja od industrije. Na papiru, ovo je  jedan laganiji staut, a takav je i ukusom, da podseti možda malo i na neko klasično crno pivo. Neko bi rekao i "generičko" pivo. Blago preprženi slad, malo kafa i kafena kiselost i odlična gaziranost koja to prati. Više nego dobro za svaki dan.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1304 on: January 12, 2021, 08:57:21 pm »
Hog Freyja

Ovaj američki blond ejl je relativno neutralnog ukusa, malo gaziranije , sa pretežnom ali blagom aromom četinara i nešto kajsije. Malo aromatičnija alternativa lageru i pivo za ulazak u kraft svet.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1305 on: January 12, 2021, 09:02:54 pm »
Pravo vikinško pivo. Koliki je procenat alkohola?

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1306 on: January 12, 2021, 11:52:42 pm »
Pravo vikinško pivo. Koliki je procenat alkohola?

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
Ovaj američki blond je 4,5%. Ukusom nema veze sa belgijskim blondom, da ne bude zabune.

Ne znam da li sam pisao o njima ovako đuture, sva piva su vezana za nordijsku mitologiju. I ovo HOG je zapravo skrećenica od Hammer of Gods i sva piva su im generalno dobra.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1307 on: January 13, 2021, 10:41:11 pm »
The Black Turtle Naše Borovnica Pivo

Legendarno pivo po kojem  je Kornjača i postala poznata.

Otvaranjem svojih pabova, pre nekih dvadesetak godina, bili su među prvima koji su ponudili nešto što nije bilo baš najobičnije industrijsko pivo, već nešto što je bolje, a i drugačije od toga. A glavno pivo i svakako najpopularnije u to vreme, takoreći otkrovenje, bilo je ovo sa borovnicom.

Iako u ovom trenutku nije zapravo ništa spektakularno, u to doba je bilo revolucionarno i drugačije. Nešto što je bilo karakteristično i specijalno za jedno mesto/pab što ste mogli da probate i popijete. Osvežavajuće pivo, pomešano sa borovnicom toliko da ga zasladi i  malo "zavoćka"... Umelo je to da varira, ali je sve u svemu bilo idealno za letnje dane.

Ako ništa drugo, jedan naklon za nešto što je svakako bila preteča današnje kraft scene.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1308 on: January 14, 2021, 07:05:13 pm »
Crna Ovca 69

Ovo 69 dolazi od 6,9% alkohola. Ipak, dosta lagano, takoreći mekano, cvetnih aroma uz nešto manga i blago meda. Gorčina nije jaka, a citrusnost je blaga. Srednjeg tela i odlične gaziranosti, koja je takođe nekako mekana.



Online Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1309 on: January 15, 2021, 12:43:37 am »
Ovo 69 dolazi od 6,9% alkohola.

A 6,9% alkohola dolazi od 88?


Srbi kad otkriju marketing to je šou.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1310 on: January 15, 2021, 01:03:09 pm »
A 6,9% alkohola dolazi od 88?


Srbi kad otkriju marketing to je šou.
Izvinite, nisam razumeo šta je pisac hteo da kaže ...

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1311 on: January 15, 2021, 01:58:14 pm »
Ja znam samo za jedno značenje 88, ono neonacističko, ali ne vidim kakve bi to imalo veze sa pivom :hm:

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1312 on: January 15, 2021, 10:12:45 pm »
Hog Loki

Ćilibarac iz Hoga, akcenat je na karamelnom  sladu i nešto suvoće, odličnom telu i blagoj gorčini, koja je dubinska i nekako diskretna, kao od badema. Odlično izbalansirano, lično, možda je mogao za nijansu intenzivniji ukus za perfektan utisak.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1313 on: January 16, 2021, 10:28:04 pm »
Dilemma Galaxy IPL

Indija pejl lager. Na tržištu kod nas ih ima tačno jedan, Gvintov. I ovo je drugi. A treći je Skopski IPL, ali njega nema ovde, plus je industrija... U svakom slučaju, generalno hibridni stil piva, koji spaja lager sa jedne strane i aromatične hmeljeve koji se obično koriste u proizvodnji (indija) pejl ejlova. Tako da ova vrsta piva u neku ruku predstavlja SMASH IPA verziju sa lager strane. Ovo Galaxy u imenu ne dolazi zbog neke tamo galaksije, već zbog Galaxy hmelja koji je korišćen u proizvodnji ovog piva.

Dakle, ovo je lepa prilika da osetite ovaj Galaxy hmelj , ukus i arome koje on sa sobom nosi, voće strasti (passion fruit), ananas i nešto citrusa. Uz lakše telo koje nam stiže sa lager strane, predstavlja veoma dobru kombinaciju. Iako je spoj dobar, fali nešto gorčine. Inače ,možda i bolji od smash IPA varijanti.




Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1314 on: January 17, 2021, 10:59:21 pm »
Revolution Umami Stout

Umami je konačno ponovo nakon dužeg vremena na tržištu, u flaširanom obliku. I rekao bih da ovo pivo vredi pažnje, jer predstavlja nešto neobično, što je već postao potpis Revolutiona.

Staut sa algama i morskom solju, na prvi pogled ne obećava i koliko su mi se javljali, u neku ruku i plaši ljude A ispod toga se krije jedno puno, glatko telom  i slađe crno pivo, sa osnovnim blagim ukusom kafe i minimalnom gorčinom. Osetićete teksturu laktoze, koje zapravo nema. A tu je i nešto vanile, ni toga zapravo nema. A nema nešto mnogo ni gaziranosti

Verovatno najbolje pivo koje nam stiže iz Revolutiona, sa sve svojim "alhemičarskim" ukusom.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1315 on: January 18, 2021, 10:01:47 pm »
Crna Ovca Teška Industrija

Umesto klasike za jedan klasičan tip piva , u Crnoj Ovci su se odlučili za štajerske (Styrian) hmeljeve i time nude različitost u odnosu na druga piva ovog tipa.

Ovaj pilsner je nešto sladak, minimalno kiseo i blago gorak. Ukusi i arome dolaze nekako iz dubine. Dosta dobar i lepa prilika da probate i štajerske hmeljeve u ukusu.



Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1316 on: January 19, 2021, 11:05:14 pm »
Hog Thor

Pivo nije ukusom agresivno kao imenom i alkoholom od 6.5%, zapravo je prijatno i mekano. Relativno klasična IPA u kojoj preovlađuju blage tropske arome, to prate srednja gorčina i citrusnost koje su odlično balansirani za meru u kojoj se nalaze.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1317 on: January 20, 2021, 09:50:15 pm »
Crna Ovca Underground

Upečatljiv je slatkast miris i ukus. Blago karamelnog ukusa, uz to se hmelj lepo i jako oseća , prisutne su cvetne arome kao i arome borovine. Minimalno gorko, gotovo bez citrusa uz dobru gaziranost. Neko bi možda rekao da je ukusom bliži APA nego IPA stilu.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1318 on: January 21, 2021, 11:52:30 pm »
Turtle's Head IPA

Za dvadesetogodišnjicu postojanja svojih  pabova iz Kornjače je za promenu stigao jedan indija pejl ejl.

Pivo karamelnog ukusa, koje blago ima i aromu dima, blage i opore gorčine, a oseća se i suvoća. Prilično laganog tela.

E sad... Iako je deklarisano kao IPA, ne mogu da se otmem utisku da je ovo zapravo jedan (sasvim korektan) amber ejl.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1319 on: January 22, 2021, 10:05:00 am »
Kakva je to aroma dima?

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1320 on: January 22, 2021, 10:16:14 am »
Kakva je to aroma dima?

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
Pa osetiš kao dim :) Obično izađe iz nekog preprženog slada. A imaš i dimljena piva, pisao sam o jednom, tu se dim baš klasično oseti.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1321 on: January 22, 2021, 10:25:36 am »
Nikad nisam probao. Mene dim asocira na birtiju, ili paljevinu, pa ne bih želeo da mi pivo ima takav ukus. E sad, ako se misli na ukus dimljenog mesa, onda je to već druga priča.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1322 on: January 22, 2021, 10:47:10 am »
Hehe :) Nije ni dimljeno meso ni paljevina. A nije ni kafansko cigarski :) Recimo kao u dimljenom siru onaj dim.
U principu u ovih 2-3 piva gde se osetilo je to nešto suptilno, verovatno od načina na koji je slad obrađen, ne pričamo o nekoj količini da smeta ili da se baš oseti.
I nema ih nešto. Eto Kuper i Kornjača ova da sam osetio, i jedno jedino baš dimljeno pivo onaj Aecht Schlankeria Rauchbier ili kako se već piše.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1323 on: January 22, 2021, 03:02:05 pm »
Ja sam probao neko dimljeno na beer festu pre recimo 5 ili 6 godina. Super je bilo, imao sam utisak kao da sam jeo neko dimljeno mesište
 :P

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1324 on: January 22, 2021, 08:47:22 pm »
Ja sam probao neko dimljeno na beer festu pre recimo 5 ili 6 godina. Super je bilo, imao sam utisak kao da sam jeo neko dimljeno mesište
 
Imala je Kornjača neko dimljeno.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1325 on: January 23, 2021, 06:23:49 pm »
Oettinger Winterbier

Ukusom sličan kao recimo Tuborg Christmas ili Lidlov Festbier, znači pojačani slad i karamel u ukusu. Prijatnog balansa i ne baš jakog ukusa, ali sasvim korektno da se proba za svaki dan.

« Last Edit: January 23, 2021, 06:27:28 pm by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1326 on: January 23, 2021, 06:26:40 pm »
Dogma Born to Rye

Ražanih piva, do sad, komada četiri, da mogu iz glave da se setim. Legendarni Kaš Ryezen, Razbeerbriga RyeRaj, od pre nekoliko dana Dilemma Roggenbier i ovo od Dogme. I svako je karakteristično na svoj način.

Ovo pivo postoji već neko vreme na Dogminom repertoaru, tj. nije novo, ali je pre nekoliko meseci izašlo u limenkama i proširilo svoju dostupnost.

Telom dosta podseća na ove Dogmine NEIPE iz ove sezone. Tropske arome , blaže gorčine i eto taj raž i malo karamele da to malo razbije. Čak ima i malo "juicy" efekta, u neku ruku bi možda moglo da se nazove i ražani NEIPA.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1327 on: January 23, 2021, 07:11:16 pm »
Na sajtu ga nema.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1328 on: January 23, 2021, 07:42:24 pm »
Moguće da je nestalo, radili su i ranije "male" ture.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1329 on: January 23, 2021, 09:19:50 pm »
Hog Mjölnir

Za kraj, sam nordijski čekić Mjolnir. Dosta dobro telo i blaga gorčina, uz prijatne tropske ukuse. Ipak, utisak je da fali malo arome, ostavljam lufta da je do ambalaže.  Sve u svemu, dobro izbalansirano pivo.
 
Opšti utisak o svim Hog pivima je da su dosta dobra i ako me neko pita sa kojim pivom da krene na kraft stranu, Hog bio definitivno bio među prvim preporukama.