Author Topic: Hladno Pivo  (Read 206310 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1050 on: June 25, 2020, 12:25:20 am »
kad već pominješ vrste hmelja... jel ima da neko koristi Citra? to je ovde svaka mala pivara morala da ima barem jedan Citra IPA. Ali jeste dobro mamu mu jebem..
Ima, na prvu da se setim je Zbir Citrozaik, ima i onaj BBB Hopile, Crow Mr. Moose sa Sabrom...  Mislim da ima i Hope... Popularan je i ovde dosta, mada nisam nikad na to previše obraćao pažnju.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1051 on: June 27, 2020, 02:16:31 pm »
E  e bi bilo loše i da prokomentarišeš cenu svakog piva koje postavljaš.
Mislim nije sve u ceni no nije nebitno...

I druga stvar nešto sam načuo da će da se vrati Efes Draft staklena "bombica".
Meni je to jedno vreme bilo najbolje "samoposluga" pivo...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk

 

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1052 on: June 27, 2020, 03:55:25 pm »
E  e bi bilo loše i da prokomentarišeš cenu svakog piva koje postavljaš.
Mislim nije sve u ceni no nije nebitno...
Ovde ne stavljam, ali mogu i to da krenem, nije problem... Na Pivomanijaku sve pišem u info, stavim naziv, tip piva, gde sam kupio, opseg cene i % alkohola. I nakon toga ide otprilike ovaj tekst koji i ovde okačim, eventualno uz neku pričicu :) Naravno, ima i razumno i nerazumno skupih :)


I druga stvar nešto sam načuo da će da se vrati Efes Draft staklena "bombica".
Meni je to jedno vreme bilo najbolje "samoposluga" pivo...
Pa pisao sam ovde valjda već o tome... Ima i "bombica" Draft, i klasičan plavi Pilsener. Draft je ok skroz, a Pilsener ima previše pirinča, pa mu nisam dao prođu. A i uleteo posle u raspravu oko toga :)









Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1053 on: June 27, 2020, 04:10:47 pm »
Meni iz ovih lobanja nekako ne leži pivo, samo viski :) 0
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1054 on: June 27, 2020, 04:37:17 pm »
Meni iz ovih lobanja nekako ne leži pivo, samo viski :) 0
To ovo? :D


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1055 on: June 27, 2020, 04:39:57 pm »
Nemam tu, samo ove iz jumba za viski i manje za rakiju i tekilu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1056 on: June 27, 2020, 07:32:05 pm »
Izvinjavam se što nisam pazio na času...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk

 

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1057 on: June 27, 2020, 07:40:18 pm »
Izvinjavam se što nisam pazio na času...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
Oprostićemo ti ovaj put ;)

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Hladno Pivo
« Reply #1059 on: June 27, 2020, 10:56:22 pm »
Sinoc probao - To the Moon & Back - Kabinet ... prilicno dobro 4.5/5

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1060 on: June 27, 2020, 11:59:18 pm »
Sinoc probao - To the Moon & Back - Kabinet ... prilicno dobro 4.5/5
Odličan je on.

Zaboravih da se javim sa onog Noćnog Marketa, tu sam konačno probao Zebrew Lollihop, stvarno je onako kao što si rekao. Bila Piva Colada od Zbira novo pivo, a pio Taštu i Dođoša od novosadskih Beerokrata. Tašta odlična, Dođoš ok.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1061 on: June 29, 2020, 07:46:31 pm »
Dogma Raspberry Hefeweizen

Na točilici: Dogma
Cena: skuplje (250-450 din / 2-4€)
Alkohol: 4,5%
Tip: pšenično

Ovo pivo sam pio sa još jednim drugarom i obojica smo imali isti utisak. Pivo ima pšeničnu osnovu, ali onaj kiseli deo. Kroz to je prošarana malina, osetite onu njenu kiselost i spoljnu "dlakavu" teksturu i  gustinu. Dakle, lep spoj svega toga, ali previše kiselo i verovatno će se svideti ljubiteljima kiselih (sour) piva.

Preporuka : malo kiselije

'Ajd živeli





Hoćete ovako? Ako teram ovako, da objasnim kategorije zvezdica i para :)





« Last Edit: June 29, 2020, 07:48:32 pm by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1062 on: June 30, 2020, 06:01:42 pm »
Stari stil znači , da ne ide onda identično sa IG i FB ;)

Elem, doneli mi moji Nikšićko koje pravi Trebjesa i s obzirom na količinu komentara, očekivano je dosta bolje od naše verzije iz Apatina. Nije da je CG verzija nešto sad super, niti naša da je go qrac, ali je razlika osetna.







Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1063 on: June 30, 2020, 06:16:46 pm »
Ma samo daj pločice, ostalo je manje važno. :D

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1064 on: June 30, 2020, 06:35:23 pm »
Ma samo daj pločice, ostalo je manje važno. :D
Standard je standard

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1065 on: June 30, 2020, 07:16:04 pm »
A je l ide majica uz 4 crnogorca, ko za 4 naša?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1066 on: June 30, 2020, 09:06:14 pm »
Od četvrtka će se u Lidlu prodavati Duff Beer (tačnije, Legendary Duff Beer), 100 dindži konzerva od pola litre


https://en.wikipedia.org/wiki/Duff_Beer?wprov=sfla1

Wiki kaže da se proizvodi u Minhenu, i da je i dalje nejasno vezano za licencu...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1067 on: June 30, 2020, 09:20:59 pm »

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Hladno Pivo
« Reply #1068 on: June 30, 2020, 11:28:57 pm »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1069 on: June 30, 2020, 11:40:12 pm »
Spreman za karantin.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1070 on: July 01, 2020, 12:43:45 am »
lerove pločice bolje?  :hm:
šta ti kažeš, sunđere?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1071 on: July 01, 2020, 12:40:24 pm »

Iha :) Probaj samo jedan Pumpkin da podgreješ, ako te ne mrzi, živo me interesuje kakav je tad.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1072 on: July 02, 2020, 01:30:27 am »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1073 on: July 02, 2020, 10:06:33 pm »
Zapraćeno.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Hladno Pivo
« Reply #1074 on: July 03, 2020, 08:57:12 pm »
Probao sam Hope i Quincy veceras... i oba su "meh"... nisu toliko losa da se ne moze popiti, ali nista za reci pozitivno... Quincy za nijansu bolje.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1075 on: July 04, 2020, 10:25:40 pm »
Dogma Svetionik

I ovo zvanično da overim... Prilično prijatan ejl punije strukture gde su gorčina i citrusnost usklađeni i nisu prejaki, a tu je i malo cvetnih aroma. Idealan ako želite nešto neutralnije ili ako želite da se upustite u svet kraft piva, a ne želite nešto preagresivno.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1076 on: July 05, 2020, 10:42:10 pm »
Crow Heller Bock

Novotarija, em novo pivo, em novi stil. Grubo rečeno, u osnovi svetlog boka je zapravo nemački svetli (helles) lager, koji je spremljen na malo drugačiji način, a pripremano za majske festivale.

Pivo je prijatne i blage gorčine, blago slatke arome (kažu da sve to liči na pokošenu travu), blage gaziranosti i malo veće punoće od industrijskih lagera. Meni dosta dobro, iako liči na klasiku.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1077 on: July 07, 2020, 10:07:57 am »
Od četvrtka u Lidlu piva Steam-Brew kraft pivare. Cena od 100 kinti je smešna, sajt pivare je fenomenalan, samo još da vidimo kakvo je pivo. Biće stouta, session i imperial IPA i red. Pivnica još proizvodi i wheat i raddler, ali ga neće biti u ponudi. Ako ovaj imperial ipa ima ok ukus, kupujem ceo karton.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1078 on: July 07, 2020, 01:13:32 pm »
Od četvrtka u Lidlu piva Steam-Brew kraft pivare. Cena od 100 kinti je smešna, sajt pivare je fenomenalan, samo još da vidimo kakvo je pivo. Biće stouta, session i imperial IPA i red. Pivnica još proizvodi i wheat i raddler, ali ga neće biti u ponudi. Ako ovaj imperial ipa ima ok ukus, kupujem ceo karton.
Ja se plašim da ne bude sve na Nikšićko IPA fazon, jer je to sve Eichbaum pivara :) Svakako je cena dovoljno dobra da se bar proba pivo.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1079 on: July 07, 2020, 01:21:00 pm »
Ja sam zimus u lidlu u Budimpešti pazario neko crveno pivo i nekog ipa indijanca za 1€ po 0.33 flaši. Bilo je i više nego korektno. Neka Mađarska pivara.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1080 on: July 07, 2020, 01:32:26 pm »
Pa to, zato i kažem. Pre nekoliko godina kod drugara u Beču pili isto neka piva na tu foru iz Lidla, umlatismo se.
Usput, meni je onaj Festbier skroz ok i uglavnom njega uzimam tamo ako mi treba pivo.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1081 on: July 07, 2020, 02:37:56 pm »
Dobar je festbeer.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1082 on: July 07, 2020, 03:39:55 pm »
Asahi Super Dry

Ovo pivo je na prvi pogled delovalo dosta egzotično, iz Japana. Međutim, ono se proizvodi i puni u Italiji (Birra Peroni), a kod nas dolazi uvozom iz Albanije. S obzirom na životni put ovog piva da bi došlo do nas, neko bi pomislio da je u pitanju nešto dosta ozbiljno.

A u pivu svega i svačega, slada, kukuruzne krupice, pirinča, rekao bih svega što u pivu ne želite. Ipak, napravljen je korektan neutralan ukus, lagan za tople dane, taman toliko da može da se popije. S obzirom na cenu, predstavlja potpuno besmislenu kupovinu jer nikako ne vredi ovih para. Cena oko 150 din.


Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1083 on: July 07, 2020, 04:49:53 pm »
Uuuuu, batice, nisi ni svestan značaja i uticaja Asahi Super Dry piva na marketinšku strategiju, to je čuveni case study (studija slučaja) koji se i dan-danas izučava na svim kursevima, koledžima i fakultetima koji se bave marketingom... Imao sam čast da mi moj prvi šef u Sony-ju, čuveni Waka-san, ispriča malo detaljnije o tome.

Za početak, evo c/p-a sa Wikipedije i još jednog linka koja govore od "dry wars" u Japanu, ne daju baš previše informacija, čak mislim da je ovaj drugi tekst na linku malo detaljniji.

Izvadak sa Wiki-ja:

Quote
Dry Wars
The Dry Senso or ドライ戦争 (どらいせんそう, dorai sensō) meaning Dry Wars, was a period of intense competition between Japanese brewery companies over dry beer. It began in 1987 with the launch of Asahi Super Dry by Asahi Breweries which led to the introduction of dry beer by other breweries.

The Kirin Brewery Company, which held 50% share of the Japanese domestic beer market, launched Kirin Dry in February 1988 in an advertising campaign featuring actor Gene Hackman, and in April of the same year launched the all-malt Kirin Malt Dry. However, they were unable to stop Asahi's momentum. In 1990 Kirin launched Ichiban Shibori in direct competition with Asahi Super Dry, but ended up cannibalising profits on their own Kirin Lager Beer brand. Kirin never ended up regaining its 50% market share.

Sapporo Breweries launched the doomed Sapporo Dry in February 1988, and in May 1989 rebranded their flagship product Sapporo Black Label as Sapporo Draft to an unfavourable reception. Production of Sapporo Dry and Sapporo Draft was halted less than two years after their respective launches, and Sapporo Draft later returned to being Black Label.

Suntory launched their Malts brand in February 1988 in an "I don't do dry" campaign, while at the same time launching Suntory Dry, later rebranded Suntory Dry 5.5 in an advertising campaign featuring boxer Mike Tyson after increasing the alcohol content from 5% to 5.5%. This achieved reasonable results, although not enough to slow down demand of Asahi Super Dry.

The Dry Wars were criticised in an episode of the manga Oishinbo (the Gourmet), published at around the time of the saga.[citation needed]

Link ka tom drugom tekstu:

https://www.peak-experience-japan.com/blog/667


Ukratko, Kirin pivo je imalo maltene totalnu dominaciju na tržištu, sa preko 60% market share-a. Waka-san je pričao da, u to vreme, ako sedneš u kafić/restoran i kažeš da ti donesu pivo, po difoltu bi ti doneli Kirin. Ako si želeo neku drugu marku, morao si da naglasiš. Onda su u Asahiju rešili da to malo promene i osmislili su i sproveli briljantnu marketinšku strategiju koja se, kao što rekoh, i dan-danas naširoko izučava.

Najpre su definisali ciljnu grupu. Fokusirali su se na mlade (tipa 25-35 godina), kao platežno relativno sposobnu grupu koja rado prihvata zapadnjančki način života i stoga voli često da pije pivo. Onda su, na osnovu njihovih navika rešili da potrefe ukus. Zaključili su da oni često jedu brzu azijsku hranu (tipa kinesku, tajlandsku i korejsku), koja se mnogo razlikuju od japanske, i to po tome što je dosta začinjenija, pa su u skladu sa tim odredili ukus budućeg piva (sličan utisak sam i ja stekao kada sam nedavno, nakon 25 godina, ponovo probai Tsing Tao - samo po sebi nije ništa posebno, ali kada ga jedem uz kinesku hranu legne k'o budali šamar).

Onda su takođe sebi postavili pitanje "kad i gde oni kupuju pivo". Zaključak je bio da to rade uglavnom kasno uveče/rano ujutru, vraćajući se iz provoda (kao što mi Srbi volimo da svratimo na burek i jogurt), pa su za glavni kanal prodaje odabrali te Asian fast food lokale i lanac SevenEleven koji radi 24/7 (nisu se fokusirali na velike lance supermarketa ili nešto slično). Čak su i pakovanje prilagodili tome, mislim da su išli na 4-pack (kao, za društvo).

Uz sve to su bili osmislili i (za to vreme) inovativan lanac distribucije uz prilično precizno praćenje tzv. sell-out-a (tj. koliko se piva prodalo krajnjim kupcima iz prodavnica i lokala) i organizovali vrlo brzo dopunjavanje lagera, kako ne bi ostali bez piva. Uz sve to su koristili tzv. Lancaster strategiju kako bi proračunali u kojim oblastima treba da direktno napadaju Kirin, a u kojima ne, jer bi to bilo uzaludno trošenje energije i resursa.

Na kraju, ne sećam se tačnih cifara, ali znam da su uspeli da bitno poprave svoj market share na japanskom tržištu. Ima tu još goooooomila stvari, ovo je bilo samo ukratko (a ne mogu svega ni da se setim), nadam se da vam je bilo makar malo zanimljivo... ipak sam morao da odbranim čast tog legendarnog piva (legendarnog ne po svom kvalitetu, već po ovom drugom uticaju koji je imalo).
Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #1084 on: July 07, 2020, 05:41:23 pm »
Sve je to super, nama analiza tržišta rekla da mogu da nam uvale bilo šta da pijemo
:D Pa tako imaš Lav i ostali bućkuriš.
Šalu na stranu, uparivanje hrane i pića daje svemu drug(ačij)i utisak, a bez uparivanja je ovo pivo i dalje ništa posebno osim skupo, barem kod nas.