Author Topic: Hladno Pivo  (Read 206286 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #910 on: April 06, 2020, 09:32:08 pm »
Me, myself and I (Heineken)

Heineken edition Na meniju su bugarska , slovenačka , rumunska i ovaj put i izvorna holandska verzija. Bugarska verzija je gostujuća, ostale možete naći kod nas na tržištu i policama po prodavnicama. Sva piva imaju 5% alkohola.

Dakle, holandsko bure da uzmem kao original i polaznu tačku, pivo koje je ukusom slatkasto, blago gazirano. Bugarska limenka (radi je Zagorka) je u skladu sa bugarskim pivom, najlošije od svih, tanko i kao da ima malo kukuruza u ukusu, ali nije deklarisano. Slovenačka (tj. Laško) flaša ima pivo malo svetlije boje, malo kiselijeg i manje slatkog ukusa u poređenju sa originalom. Čak je ostavilo utisak punijeg piva. Rumunska limenka je bila suvlja i malo gorča, čak malo alkoholnijeg ukusa i takođe je ostavila puniji utisak. U osnovi, bio je sličan ukus, lični izbor bi bila flaša ili rumunska limenka, ali su (osim bugarske verzije) generalno u pitanju nijanse u ukusu.





Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #911 on: April 08, 2020, 09:19:37 pm »
Dilemma Mittelfruh Lager 1722

Seriju pančevačke Dilemme krećem sa onim koje je najpribližnije je klasičnom pivu. Ovde ćete osetiti puniji ukus piva sa dobrom gorčinom i nešto kiselosti . Uz to će možda podsetiti i na neki ejl, jer ima malo mednih i cvetnih aroma koje možete da nađete kod nekih APA piva, ali naravno u dosta blažoj meri. Sve u svemu, dosta dobro.



Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #912 on: April 09, 2020, 10:07:52 pm »
Dilemma IPA

Jedno agresivnije pivo, jake gorčine,  standardno citrusa (grejp), uz malo meda i minimalno cvetne arome. Punije strukture, malo alkoholnije i suvo na završetku. Za one koje vole jače IPA pivo. Flaša je od pola litre, što je karakteristika svih Dilemminih piva.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #913 on: April 10, 2020, 08:39:12 pm »
Dilemma Braggot

Ja sam zapravo hteo ovo pivo da vam predstavim juče. I na pola pisanja sam shvatio da Braggot nije samo ime, već i tip piva, o kojem ništa nisam znao, pa sačekah iz Dilemme da mi pojasne :)

Bragot je srednjevekovni stil piva, koji uglavnom ukršta slad i med (kažu u Dilemmi 30%) , uz nešto malo hmelja. Što ne znači da pivo nema gorčinu, naprotiv.

Ukusom negde između crvenog i belgijskog stila. Med se oseti ali nije preuzeo ukus piva, tu je i malo  pojačan alkohol, nešto malo karamela i prepečenog slada. Uz puniji ukus, zaista neobično i dosta dobro.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #914 on: April 12, 2020, 12:16:04 pm »
Dilemma Black IPA

Sa jedne strane IPA ukus na koji ste generalno navikli, ali ne toliko jak kao u prethodno opisanom Dilemminom IPA. Sa druge strane, crno pivo, sa akcentom na kafu i nešto malo čokolade. Uz sve to, puniji ukus. Sve u svemu, jedan dobro napravljen spoj koji bi trebalo da prija kako ljubiteljima IPA, tako i crnog piva. Lično, najbolje Dilemmino pivo.





Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #915 on: April 18, 2020, 02:34:38 pm »
Dilemma Hefeweizen

Već sam pisao o ovom pivu, ali ću ponoviti sličnu priču. Meni jedno nekako  neprežaljeno pivo... Ima punoću, ima pšenični miris banane, malo manje slatko, ali ima i neku čudnu gorčinu koja smeta svemu ovome. Bolje nego prošli put kad sam ga pio svakako (oseća se da je promenjen recept), ali nije to to. Čak nije ni pšenično IPA.





Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #916 on: April 18, 2020, 02:42:56 pm »
Dilemma Hefeweizen Schwarz

Interesantan spoj crnog i pšeničnog piva, kad krenete da pijete ovo pivo, osetićete na mirisu pšeničnu notu i bananu. Na ukusu, crno, sa akcentom na kafu, uz malo preprženog slada. Lepo se uklopilo između ta dva stila. Na tržištu kod nas od sličnog ima samo još Paulaner Dunkel i crni Erdinger. Durlachera da ne spominjem...


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #917 on: April 23, 2020, 12:34:52 pm »
Crow Gargojl

Dva piva koje je Crow uradila za pab Samo Pivo su Gargojl Raspberry Gose i Ih Bin Ajn Gargojl, Berliner Weisse (berlinsko pšenično). Oba piva su vrste kiselih piva. Gose su kiselo-slana pšenična piva sa (najčešće) voćnim primesama, dok je berlinsko pšenično još laganije od toga. Kiselost nastaje ubacivanjem lactobacillusa (probiotika) pre samog kuvanja i ovo je tzv. "kettle souring" metod.

Gargojl Raspberry Gose ima 4,3% alkohola, malina se oseća malo jače i uz to je dosta kisela, dok je pivo malo slano. Nekako se sve uklopilo u "malinski" ukus. U opisu piše da ima i korijandera, ja nisam osetio, što i nije toliko bitno...

Ih Bin Ajn Gargojl Berliner Weiss ima 4,1% alkohola, kod njega je dodata šljiva. Ta šljiva se oseća ne toliko jako kao malina u goseu, čak ukus blago podseća na šljivovicu i on je prožet nekako dubinski i diskretno. Kiselost je blaža nego kod gosea, dok pivo uopšte nema gorčinu.

U oba piva, neki osnovni ukus je bio sličan. Iako nisam ljubitelj ovakvih piva, preporučujem da probate ova dva stila jer nisu toliko uobičajeni kod nas i ukus se razlikuje od klasičnog piva. Za one koji očekuju klasiku, ovo nije pivo za njih.





Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #918 on: April 26, 2020, 10:24:43 pm »
Crow Peacock V

Peacock (Paun), peto izdanje, ovaj put je u pitanju dvostruki NEIPA. Sa dosta strana mi je sugerisano da ovo probam :)  Puniji ukus, osnova blago slađa i arome meda. Ono što je bitno, (barem meni) oseća se pivo i voće nije potpuno preuzelo ukus, tu su ananas i kajsija malo jači, kao i grejp diskretno. Iako ima 8% alkohola, to se nimalo ne oseća. Prilično pitko pivo, dosta dobro.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #919 on: April 26, 2020, 11:41:26 pm »
Ja sam pio pre izvesnog vremena neku od verzija. Privukao me je naravno veći procenat alkohola. Sećam se da je ukus bio prilično pitak, bez one standarnde gorčine, pa sam mislio da je neka prevara. Dva komada su se ipak osetila :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #920 on: April 27, 2020, 12:36:28 am »
To je to :) Peacock IV je bio "samo" NEIPA sa 6,6%, ali verujem slične recepture...

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #921 on: April 27, 2020, 12:37:16 pm »
Uzeh Mittelfruh  :worthy: i Hefeweizen  :(

Slazem se za Hefeweizen, ubi ga gorcina bas a ima jako interesantan after taste
Mittelfruh ocesam da bih mogao da pijem do prekosutra, vrlo dobro.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #922 on: April 29, 2020, 06:12:43 pm »
Crow Jolly

Laganije pivo, sa blagom aromom limuna, blage gorčine i blagom gaziranosti. I to je otprilike to, ništa specijalno, možda bi se najbolje reklo  idealno za letnje dane. Podsetilo malo na stari Nik Cool, samo bolje od toga. Odlična stvar je flaša od 0.5l.

 

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #923 on: May 01, 2020, 01:17:09 pm »
Crow Kokonaut Stout

Samo Pivo i Crow vole da eksperimentišu, ovaj put, spoj crnog piva (tačnije stouta) i kokosa doneo nam je jednog pivskog astronauta tj. Kokonauta.

Kombinacija ova dva sastojka obećava, prvo, crni stout sa čokoladnom osnovom, blage slatkoće i prijatne gaziranosti, možda malo vodenast. Sa druge strane kokos, lepo i diskretno prožet kroz celu priču, za sveukupno dosta pitko pivo.

Od sličnog, imate i Kabinetov Loco About Coco.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #924 on: May 01, 2020, 05:19:52 pm »
Crow Cibzar

Prijatno pivo, malo jače gaziranosti koje u osnovi ima čokoladu, a uz to i malo suv aftertejst. Relativno jednostavan, ali lepo uobličen ukus i dosta pitko pivo, koje bi trebalo da privuče i ljubitelje klasike. Flaša je od 0.5L, odlična kupovina.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #925 on: May 07, 2020, 07:25:11 pm »
Crow Freidrich's Koln Ale

Da razjasnimo na kraju jezičku, tačnije slovnu dilemu, dakle, u pitanju je kElš, kao u Keln (jer odatle potiče). Freidrich (kažu Fridrih) je jedno od novijih piva pivare Crow. Kelš je po načinu proizvodnje nešto između ejla i lagera.

Ukusom relativno klasičan, malo tanji, laganiji, sa akcentom na kiselo i malo gorkog, kao u nekom pilsneru. Kvalitet na stranu, verovatno previše uobičajen ukus. Stiže u flaši od 0.5l.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #926 on: May 10, 2020, 11:56:27 pm »
Ravangrad Penal IPA

Iz Sombora i Ravangrad pivare stiže odlično IPA pivo punog i jačeg ukusa, relativno klasične arome. Odlična gorčina (ne prejaka) i odlična citrusnost koja prati tu gorčinu su uz dobru, gaziranost ukombinovani baš kako treba. Uz to, tu je i malo cvetnih aroma. Sve to tera na još, još i još... A i pena je odlična.

Imao sam priliku da ga pijem u flaširanoj i točenoj varijanti. I opet, razlika je možda samo u svežini piva.




« Last Edit: May 11, 2020, 09:49:16 pm by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #927 on: May 10, 2020, 11:58:38 pm »
E da, Ravangrad iz Sombora i Libeeri iz Krčedina...





Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #928 on: May 11, 2020, 09:52:13 pm »
Ravangrad Honey I'm Drunk

Double IPA sa 8%, u svom sastavu ima i med koji se diskretno oseća, samo pivo je malo više gorko i oporije, malo manje citrusno, uz to je suvlje i manje slatko. Sve je dosta pitko i nemate osećaj tolike jačine, a ukusom liči na klasičan IPA, ali ipak dovoljno drugačije. Inače, odlično.

Ovaj put flaša bolja od točenog, nekako mi je onaj medeni i oporiji deo ukusa bio bolji iz flaše, dal je malo više odstojalo, bem li ga...





Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #929 on: May 12, 2020, 12:06:48 pm »
sad i krčedin ima pivaru? jebi me


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #930 on: May 13, 2020, 05:35:12 pm »
sad i krčedin ima pivaru? jebi me
I to sasvim ok piva prave.

Libeeri Pilsner

Jedan lagani pilsner/lager, ipak malo puniji i konkretniji. Malo gorko, blago slatko uz kiselkast aftertejst. Podseća na ono što redovno kupujete, samo je dosta bolje od toga.




« Last Edit: May 18, 2020, 02:57:13 pm by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #931 on: May 13, 2020, 09:48:48 pm »
Libeeri Stout

Rekao bih ovde svega po malo u jednom lepo oblikovanom "crnom" ukusu stauta, doduše nema kafe. Na mirisu malo karamel, a podjednako nekako prožeta sa preprženim sladom i nešto čokolade. Iako možda malo vodenastog utiska na početku, na aftertejstu je malo suvo.

« Last Edit: May 18, 2020, 02:55:46 pm by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #932 on: May 18, 2020, 02:27:40 pm »
Ravangrad Odžačar Stout

Staut izbalansiranog ukusa, malo punijeg i malo vodenastog, uz karamel, malo preprženog slada i još manje kafe. Blago kisele završnice. Nije nešto "teško".

« Last Edit: May 18, 2020, 02:55:06 pm by ulero »

Online Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Hladno Pivo
« Reply #933 on: May 20, 2020, 10:54:30 am »
Evo ti malo da se odmoris od domacih buckurisa iz kade.




Gulden Drak je odlicno pivo. Piraat sam vidjao, ali nisam probao...ovo trece ne znam sta je, ali ne moze biti lose.

edit: Linda

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #934 on: May 20, 2020, 10:58:00 am »
Video, hvala, uzimam ako ne bude bio kilometarski red ispred Lidla :)  Gulden Draak odlično, samo ga ne predstavih... i Pirat je dosta dobar (ista pivara ih radi), prošle godine bio onaj 4pack ako se sećaš...

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #935 on: May 20, 2020, 11:03:11 am »
Evo ti malo da se odmoris od domacih buckurisa iz kade.

Gulden Drak je odlicno pivo. Piraat sam vidjao, ali nisam probao...ovo trece ne znam sta je, ali ne moze biti lose.

edit: Linda

da, da, videh ovo juceR i cekam u redu ako treba :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #936 on: May 20, 2020, 11:20:31 am »
Idem sutra u 8, samo je pitanje da li će ih biti u svim prodavnicama. Piraat je odličan, već smo pisali o njemu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #937 on: May 21, 2020, 11:09:10 pm »
Večeras ostalo još par paketa belgijskog piva na rafu. Ponovo ima irskog kraft piva (IPA i pils su odlični), italijanksog krafta, još uvek ima Ćing Tao-a. Ostala kraft piva iz kataloga su još uvek na rafovima. Pojavilo se neko tajlandsko pivo Chang. Ratebeer kaže da je loše, ja kupio za probu, pa javljam utiske. Očekujem sledeće nedelje pad cena preostalog piva, pa ću uzeti čega bude bilo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #938 on: May 21, 2020, 11:24:52 pm »
Uf Chang, mislio sam da sam pisao ovde, nije nizašta :(
Ja ću probati sutra da probam do Lidla, danas nisam stigao, valjda će ostati nešto :(

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #939 on: May 22, 2020, 12:01:32 pm »
Ja se isto nacrtao juče ujutru u 8 tamo, kupio dva paketa ovih Belgijanaca.

Kod mene su povukli Tsing Tao i Chang. Tsing Tao sam bio kupio nekih 15-ak limenki, kada ga piješ samog, dosta se razlikuje od piva na koja smo navikli, dosta manje i peni, ali kada ga piješ uz kinesku klopu, legne k'o budali šamar.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #940 on: May 22, 2020, 01:34:23 pm »
Ja sinoc u 21:45 lagano uzeo dva paketa :D
Bornem bas jak, da ne kazem tezak, jer to sigurno nije ali je pun tog neceg. Zadovoljan sam u svakom slucaju, veceras nastavak  :staja:

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #941 on: May 22, 2020, 01:43:34 pm »
Tsing Tao sam bio kupio nekih 15-ak limenki, kada ga piješ samog, dosta se razlikuje od piva na koja smo navikli, dosta manje i peni, ali kada ga piješ uz kinesku klopu, legne k'o budali šamar.
Generalno pio sam ga smao  nekoliko puta i uvek mi je bio korektan.. Ali sam zato u Hong Kongu pio Tsingtao stout. i mogu vam reci da je to bio jedan od boljih stouta koji dolazi iz velike fabrike. Bas je bio dobar

Ćing Tao-a.
Kad vec hoces, izgovara se Djingdao (ovaj prvi glas bi trebalo da je ono nit Ð nit Č, nit Ć nego nesto izmedju. jebes ga, nisam ja ucio kineski kao provordjeni..)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #942 on: May 22, 2020, 02:54:50 pm »
Ma kad Beijing možemo da zovemo Peking, možemo i Đ/Č/Ćingdao Ćing Tao.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #943 on: May 22, 2020, 03:13:00 pm »
Peking nismo mi izmislili, to je stari međunarodni naziv koji je relativno nedavno promenjen, ali se i dalje koristi u većini zemalja. I to je promenjen samo za grad ali je ostao u upotrebi u mnogim drugim slučajevima.

Npr. guglaj izraze beijing duck ili beijing university pa ćeš videti šta ćeš dobiti.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #944 on: May 22, 2020, 06:10:01 pm »
Ma kad Beijing možemo da zovemo Peking
a Xi Jinping u shoku... ne mere do daha da dodje