Author Topic: Hladno Pivo  (Read 206299 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #770 on: November 27, 2019, 12:15:56 pm »
Lepo. U zdravlje da se služiš.
Hvala  :) Jos da skupim ostatak aparature (lonac za kuvanje, flase i sl. ) i sirovine (ili onaj komplet, za prvi put jos bolje) i veselje moze da pocne  :staja:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #771 on: November 27, 2019, 12:21:57 pm »
Ja sam za svaki slučaj registrovao pivomanijak domen i brend.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #772 on: November 27, 2019, 12:40:09 pm »
Ja sam za svaki slučaj registrovao pivomanijak domen i brend.

Svaka cast. U zdravlju i veselju ga koristio.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #773 on: November 27, 2019, 01:49:15 pm »
:D

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #774 on: November 27, 2019, 03:29:38 pm »
Svaka čast Lero, ali sve što vidimo je obična kutija u kojoj mogu biti glava i ruke Nelsona Agholora...  :dry:

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #775 on: November 27, 2019, 07:30:20 pm »
Tuborg Christmas Brew

Za razliku od klasičnog Tuborga, ovo je malo aromatičnije, karamelizovanije, delom ukusa prepečenog slada, i otišlo je u taj "amber" ukus. Meni bolje od klasičnog, značajno.


Da meni je baš super, često i nakupujem za zalihe...




   

 

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #776 on: November 27, 2019, 09:54:56 pm »
Sneak peek


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #777 on: November 27, 2019, 10:14:18 pm »
A evo i za Pabla odgovor na pitanje svih pitanja


Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #778 on: November 27, 2019, 10:26:22 pm »
Sneak peek


Huwko beer, što bi rekli "negdje daleko u Ilinoji"...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #779 on: November 27, 2019, 10:34:18 pm »
Huwko beer, što bi rekli "negdje daleko u Ilinoji"...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Nisu jedini

https://www.ratebeer.com/beer/niska-pivara-huwko-serbian-lager/622549/

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #780 on: November 28, 2019, 02:10:54 am »
Sneak peek



Ja letos spremio dve konzerve kada sam išao na Dynasty draft da ti pošaljem po nekom, ali zaboravio da ih ponesem. ::)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #781 on: November 28, 2019, 02:46:19 am »
Ja letos spremio dve konzerve kada sam išao na Dynasty draft da ti pošaljem po nekom, ali zaboravio da ih ponesem. ::)

U Niš je stiglo i pivo ali ne i pošta  :lol:


P.S. Da si poneo, popilo bi se, slikali bi konzerve za Lera...  :staja:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #782 on: November 28, 2019, 03:14:20 am »
P.S. Da si poneo, popilo bi se, slikali bi konzerve za Lera...  :staja:

Zato su i bile dve konzerve, druga kao poštarina. :D

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #783 on: November 28, 2019, 08:33:41 pm »
Miller Genuine Draft

Nekako nekonkretno i bezukusno, ali sa primesom kiselkastog (malo vuče i na limun) ukusa. Nije tanko i to je jedini pozitivan utisak.


Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #784 on: November 29, 2019, 09:41:39 am »


Miller Genuine Draft

Nekako nekonkretno i bezukusno, ali sa primesom kiselkastog (malo vuče i na limun) ukusa. Nije tanko i to je jedini pozitivan utisak.

gde uze ovo govno da piješ... ts ts ts.  ne znam šta si drugo   očekivao od američke "što više proizvedemo to bolje po nas" pivare..

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #785 on: November 29, 2019, 10:32:39 am »

gde uze ovo govno da piješ... ts ts ts.  ne znam šta si drugo   očekivao od američke "što više proizvedemo to bolje po nas" pivare..
Nisam nista ni ocekivao, cak, pio sam ga ranije, ali uzeo sad samo i da ga "ozvanicim"  :)
Btw. ne znam za vas ali Nisko me je pozitivno iznenadilo, bas sam bio zadovoljan.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #786 on: November 30, 2019, 01:11:14 am »


Nisam nista ni ocekivao, cak, pio sam ga ranije, ali uzeo sad samo i da ga "ozvanicim"  :)

od velikih pivara iz US jedino vredi Sam Adams.. mada ni oni nisu veliki nešto preterano


bre, ja sam jednom ovde našao Peja kosovarsko pivo iz Peći i bio sam baš pozitivno iznenadjen. pilsner ali sasvim dobar.. mada to bilo pre mnogo godina

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #787 on: November 30, 2019, 02:17:19 am »

gde uze ovo govno da piješ... ts ts ts.  ne znam šta si drugo   očekivao od američke "što više proizvedemo to bolje po nas" pivare..

Meni se iskreno original svidelo puno, čak smem da kažem jedno od najboljih koje sam pio ali to je bilo pre 10-ak godina, ovde se prodaje ovo što italijani pune i ne vredi qrcu.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #788 on: November 30, 2019, 02:44:42 am »
Meni se iskreno original svidelo puno, čak smem da kažem jedno od najboljih koje sam pio ali to je bilo pre 10-ak godina, ovde se prodaje ovo što italijani pune i ne vredi qrcu.
ništa što oni rade ne vredi... u stvari vredi ako je napolju 30+ a ti žedan. onda i miller light leže... ali to se ne računa..

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #789 on: December 01, 2019, 12:11:11 am »
bre, ja sam jednom ovde našao Peja kosovarsko pivo iz Peći i bio sam baš pozitivno iznenadjen. pilsner ali sasvim dobar.. mada to bilo pre mnogo godina
Pre nekoliko godina, naleteo na Peju u Asprovalti i nije bilo ni za go qrac. Samo tanko i slatko. Mada, probao bih ga ponovo.
« Last Edit: December 01, 2019, 12:15:22 am by ulero »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #790 on: December 01, 2019, 12:14:56 am »
Btw. ne znam za vas ali Nisko me je pozitivno iznenadilo, bas sam bio zadovoljan.
Elem, jedva ga našao ovde u Bg, imao sam info gde da idem... Baš korektno pivo, usudio bih se da kažem da je u ovom trenutku možda i naše najbolje industrijsko pivo. Ok, vlasnik je Bugarin al ajde... Možda Sunđer da potvrdi ako je pio, a verovatno jeste :)





Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #791 on: December 02, 2019, 10:06:38 pm »
Kabinet Akrobata

Novo APA pivo kojim mnogo poznatiji Brkaaa dobija sasvim solidnu konkurenciju. Za razliku od pomenutog, malo aromatičnije, jače u ukusu i nekako je bliži IPA ukusu, nego APA, recimo da je negde između. Malo agresivnije i gorče nego uobičajeno za APA, malo manje u poređenju sa IPA. Uz to, malo suvlji aftertejst.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #792 on: December 05, 2019, 06:35:36 pm »
Belhaven Black Scottish Stout

Verovatno sam već predstavio ovo pivo, nisam proverio, ali pošto ga dugo nije bilo, da ponovim...
Malo laganiji i vodenastiji stout, malo više karamelizovan, manje kafen. Takođe, nije uobičajeno suv na završetku.

Jedna napomena, ovo je Black Scottish Stout, postoji takođe i "samo" Scottish Stout, koji je bolji od ovog, ali se više ne uvozi, što je prava šteta. Mala mana je relativno visoka cena, doduše 0.5l je u pitanju. E da, i flaša je skroz providna, što je neobično.





Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #793 on: December 09, 2019, 10:35:24 am »
Budweiser Budvar B:Original

Verovatno poznato svima, ali stiže na predstavljanje :)  Nije tanko, malo je sladunjavije i gorče uz minimum kiselosti. Koliko me sećanje služi, receptura je ranije bila drugačija, pivo je bilo manje slatko i više kiselo, meni se čak sad više sviđa s obzirom da mi je ranije smetao ukus. I dalje je uvoz iz Češke, ako nekome znači.
A tu je i čuvena peripetija sa imenom, vezana i za američki Budweiser...


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #794 on: December 09, 2019, 10:37:41 am »

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #795 on: December 11, 2019, 09:51:09 am »
Kaš Ryezen

Spominjali ga već ranije, sad samo u kratkim crtama... Ražani IPA, ok se uklopio, nije agresivan, srednje gorčine, malo veće citrusnosti i arome grejpfruta. Malo tamnije boje i podseća izgledom na crveno pivo, ali nema toliko voćnih primesa, barem u poređenju sa recimo Matadorom...




Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #796 on: December 12, 2019, 07:14:18 pm »
Blue Moon Belgian White

Pšenično pivo belgijskog stila, tj. witbier u kojem ćete osetiti arome narandžine kore, korijandera, a bogami i breskve. Uz sve to je i malo gaziranije, ali lagano pivo. Nije sok kao Salto Wit, nije ni kao Hoegaarden. Ne baš lični favorit, pogotovo kad se uzme u obzir cena.



Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #797 on: December 12, 2019, 08:06:42 pm »


Blue Moon Belgian White

jedan od retkih uspešnih craft piva koja se masovno proizvode. fino izvedeno skroz. ne znam koja je cena tamo, ali ovde nije toliko skupo, pogotovu kad se uzme cena craft piva

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #798 on: December 12, 2019, 08:45:27 pm »
Pa nije ni craft pivo. Komercijalna pivara, u vlasništvu Molson Coorsa, kod nas ovo pivo stiže iz Staropramena. Cena nešto manje od 2e. Konkretno, od ovog što sam probao witbier, Salto Wit, Kronenbourg, Blue Moon, pa Hoegaarden, od najlošijeg ka lošem :D

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #799 on: December 13, 2019, 01:13:26 am »
Pa nije ni craft pivo. Komercijalna pivara, u vlasništvu Molson Coorsa, kod nas ovo pivo stiže iz Staropramena. Cena nešto manje od 2e. Konkretno, od ovog što sam probao witbier, Salto Wit, Kronenbourg, Blue Moon, pa Hoegaarden, od najlošijeg ka lošem :D
pa sad, ne znam kako je to što ti piješ,  ali je to ovde medju boljim pivima koje dolaze iz komercijalnih pivara (ipak dolazi iz Denvera gde se ne zeza sa pivom). i ok, ovo nije craft pivo 100% ali je tog tipa pivo  - nije lager ili pilsner jebeni. sasvim korektno pivo koje može da se pije redovno

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #800 on: December 13, 2019, 09:46:37 am »
Pa nije ni pivo kraft samo zato sto nije lager ili pilsner. Nebitno, mozda jeste nekako kvalitetnije, meni se svakako ne svidja taj tip ukusa, belgian wit generalno. Uglavnom su mi bili kao sok da pijem.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #801 on: December 13, 2019, 01:44:41 pm »


Pa nije ni pivo kraft samo zato sto nije lager ili pilsner.
naravno, nisam to ni rekao. nije frka, ne mož' da se razborimo preko ovog sokoćala ;)




Uglavnom su mi bili kao sok da pijem.

onda ti se tek ne bi svideo mango verzija koja ima ovde da se prodaje. sinoć sam bio u lokalnoj craft pivari i pio sam banana   kokos IPA.... Mmmm nikad bolje voćno pivo nisam probao. nije kao sok da piješ samo ima jake ukuse voća ali su i dalje glavni ukusi pra i pivski

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #802 on: December 13, 2019, 02:56:09 pm »
onda ti se tek ne bi svideo mango verzija koja ima ovde da se prodaje. sinoć sam bio u lokalnoj craft pivari i pio sam banana   kokos IPA.... Mmmm nikad bolje voćno pivo nisam probao. nije kao sok da piješ samo ima jake ukuse voća ali su i dalje glavni ukusi pra i pivski
To mi je ok skroz, samo da ne ode u sok/radler varijantu. Ovde ima Zbir Akira, crveni IPA sa mangom, kao i Kabinet Loco About Coco, koji je (crni) NEIPA sa kokosom i to se recimo sve ok uklopilo. Pisao sam o oba, pa uporedi bas :)

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #803 on: December 14, 2019, 08:19:59 pm »
Lav Premium

Lav Premium je postojao u ovom obliku i bojama pre dosta godina. Generalno je balansiranog ukusa, malo praznjikavog, možda malo slađe i sa nekim čudnim ali ne neprijatnim aftertejstom. Nije baš katastrofalan kao klasičan Lav, ali mu ipak malo fali za prelaznu ocenu.


Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #804 on: December 16, 2019, 10:44:25 pm »
Mammut Prime

Pre nekog vremena sam predstavio Pilsner, sada Prime koji je Kolsch. Ovo pivce je lagane strukture, prijatne gaziranosti, sa blagom aromom limuna i nešto ananasa. Ukoliko želite neko lakše pivo, ovo bi bio dobar izbor.
Btw. jedino da znam da ima neki kolš kod nas na tržištu je Dogma Linden, on je sa čajem od lipe, ovaj je "čistijeg" ukusa.