Author Topic: Hladno Pivo  (Read 206292 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #140 on: May 22, 2017, 08:49:57 pm »
Jel ovo ono pivo sto se reklamiralo kod nas tokom one kosarke za SP u Areni?


Sent from Lt. Commander Data console using LCARS
pa sad, nisam bas bio tu da gledam...

     

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #141 on: May 23, 2017, 08:19:21 pm »
Jel probao neko Niksicko nefiltrirano? Videh ga ovde u Amanu, ali jos nije stiglo na red da se proba.

Sent from Lt. Commander Data console using LCARS


Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #142 on: May 27, 2017, 12:10:50 am »
Пробао након мноштва других пива тако да вероватно нисам компетентан да судим. Коректно, али ништа епохално.

Тренутно има да се узме Гримберген 0.33 за 80 дин у Максију (поготово је бланш интересантан) и из моје перспективе гнусни Ердинген за стоткицу 0.5. Обе опције су боље од Никшића, пре свега прва.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #143 on: May 27, 2017, 07:22:33 pm »
Grimbergen je svakako bolja opcija nego bilo koje Niksicko :) Blanche uzmem kad pozelim da promenim ukus.

Probah ovu YU garnituru. Pan je sladunjav, losija varijanta Carlsberga. Definitivno nije Lav u drugoj ambalazi jer sam odmah uzeo jedno da proverim teoriju. Sarajevsko neutralno, mozda blago gorko. Karlovacko mi ostavilo najbolji utisak, dosta mi lici na Lasko (a oni ga i proizvode/pune). Tuzlansko mi bilo nekako najzabavnije.
Sve u svemu, klasicna i svakodnevna piva koja mogu da se piju, uz nista spektakularan utisak.


Sent from Lt. Commander Data console using LCARS


Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #144 on: May 27, 2017, 07:30:56 pm »
Stavio da se hladi. Ovaj Albino me interesuje, kaze psenicni IPA.

Sent from Lt. Commander Data console using LCARS


Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #145 on: May 27, 2017, 09:01:21 pm »
Tronov Skiper mi je kul...

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #146 on: May 27, 2017, 10:26:42 pm »
Pre nekog vremena skoknuh do Zagreba, i u povratku naletim na pivaru Medvedgrad.
Probao Gricku vjesticu, crnu kraljicu i Fakina.
Sve prilicno kvalitetno.
Neko mi rece da ima da se nadje i u bgdu na jednom mestu.

http://www.pivovara-medvedgrad.hr/

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #147 on: May 27, 2017, 11:40:08 pm »
Mislio sam da ga probam kada odem na godišenje okupljane u Gospić, ali tamo ga ne prodaju, kako vidim.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #148 on: May 28, 2017, 04:05:25 am »
ali gospić ima pivaru jebote...šta je sledeće? donji lapac?  :rofl:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #149 on: May 28, 2017, 01:03:24 pm »
Госпић је већи од моћног Челарева, има више становника чак и након рата.

Јуче сам опет локао нефилтрирано Никшићко - убеђен сам да 95% људи не би извалило разлику у укусу између тог и обичног Никшићког маде ин Апатин. У принципу, од домаћих у лименци је међу бољим опцијама колико год то ужасно звучало  :mr.green:

Што се хрватских пива тиче, мени је до недавно Карловачко било убедљиво најбоље њихово, али ми се чини да се покварило од прошлог пута кад сам га локао, а да им се Жуја поправио значајно мада могуће да трипујем с обзиром да их пијем 0-2 пута годишње.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #150 on: May 28, 2017, 01:23:58 pm »
U zadnjih godinu dana sam pio samo Niško pivo. :rock:


Popio sam jednu flašu. :A


A kakvo je, recimo da se reklamiraju kao jedino srpsko pivo sa etiketom na ćirilici. :staja:

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #151 on: May 28, 2017, 02:15:03 pm »
Госпић је већи од моћног Челарева, има више становника чак и након рата.
al čelarevo se pre rata nije zvalo čelarevo nego nekako po švapski i zbog toga imaju pivaru, a njemaca po ličkim vukojebinama nije bilo ni 41-45 a kamoli pre ili kasnije.

p.s.
sad vidim da je ta pivara u gospiću otvorena pre 20 godina. i godišnje prave piva koliko čelarevo za 2 dana.
a vlasnik je onaj hspovac starčević.  :worthy:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #152 on: May 28, 2017, 02:23:39 pm »
Omiljence koliko si imao akcija apatinske?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #153 on: May 28, 2017, 10:42:04 pm »
Jbt kroz kakvu sam noćnu moru upravo prošao, kupio sam pivo koje nije bilo dovoljno ohlađeno!!! A psihički sam se već pripremio da ga sručim kao od šale. Ni 20 minuta u frizu nije bilo dovoljno da ga oladi na zadovoljavajući nivo. Košmar  !!!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Hladno Pivo
« Reply #154 on: May 28, 2017, 11:21:42 pm »
Pro tip: Zamotas pivo u nakvasene maramice/salvete/papirne ubruse i tako stavis u zamrzivac...


Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #155 on: May 28, 2017, 11:22:02 pm »
NooB. Stavis ga u zamrzivac :)

Albino i Skiper odlicni za sve pare, bas po mom ukusu.

Sent from Lt. Commander Data console using LCARS


Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #156 on: May 28, 2017, 11:26:44 pm »
Pro tip: Zamotas pivo u nakvasene maramice/salvete/papirne ubruse i tako stavis u zamrzivac...


Hahaha, ladno u istom trenutku :) Ne moraju kese bre, dovoljno je 20ak min da odstoji. Jedino ako ti ovo nije fora da ti vude tri dana u zamrzivacu :)

Sent from Lt. Commander Data console using LCARS


Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Hladno Pivo
« Reply #157 on: May 28, 2017, 11:30:23 pm »
Ne moraju kese bre, dovoljno je 20ak min da odstoji. Jedino ako ti ovo nije fora da ti vude tri dana u zamrzivacu :)

Nisu kese, ne trebaju kese, nego papirni ubrus skvasen. To se mnogo brze sledi i onda time ladi flasu/limenku Ne treba tri dana. 20ak minuta i... well, u svakom slucaju, ladnije nego pre toga :)

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #158 on: May 29, 2017, 07:19:32 am »
Ppdržavam lordov savet. U nedostatku ubrusa može se flaša ili limenka nakvasiti pod česmom,  pa se tako mokra staviti na led.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mladenko

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2409
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #159 on: May 30, 2017, 09:19:20 pm »
auu al ste vi amateri. pa to je moralo da se sazna od prvog dana pijenja piva (mada mozda sam ja imao pomoc od mog ujaka sa sela koji zna tak'e stvari - ale ! )

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #160 on: May 31, 2017, 04:05:43 pm »
Za vikend sam bio u Banja Luci. U Kazamatu ( restoran u tvrdjavi na Vrbasu) sam pio neko jedino lokalno tamosnje pivo. Jako je pitko i prijatno za popiti. Jedino sam bio nestrpljiv da mi konobar kaze kako se pivo zove. Samo sam ga pitao da li ima neko lokalno pivo,a ne neko tamo iz NATO drzava 😁😁😁 i covek doneo natoceno...onako casa se maglila...bas kako i treba da bude toceno pivo. Prijatno sam bio iznenadjen ukusom.

Online sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #161 on: May 31, 2017, 06:49:57 pm »
Za vikend sam bio u Banja Luci. U Kazamatu ( restoran u tvrdjavi na Vrbasu) sam pio neko jedino lokalno tamosnje pivo. Jako je pitko i prijatno za popiti. Jedino sam bio nestrpljiv da mi konobar kaze kako se pivo zove. Samo sam ga pitao da li ima neko lokalno pivo,a ne neko tamo iz NATO drzava 😁😁😁 i covek doneo natoceno...onako casa se maglila...bas kako i treba da bude toceno pivo. Prijatno sam bio iznenadjen ukusom.
Kako je prica pocela mislio sam da ces pisati da si bio na Kraftingu. :) Bilo je gomila izlagaca i degustatora za nase uslove a ti pricas kako ti je covjek donio toceni Nektar. :D

Jesi to bio na Motofestu? :)
« Last Edit: May 31, 2017, 06:55:05 pm by sabotage »
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #162 on: May 31, 2017, 06:53:40 pm »
Ne...plivacki miting.

Online sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #163 on: May 31, 2017, 06:57:24 pm »
Ne...plivacki miting.
Ada da i to je bilo za vikend. Inace nektar nije los sa popiti ponekad i do dva velika. Sve vise od toga je toksicno. :)
Ako si fan piva a put te ponovo nanese obidji pab Tvornica. Imaju solidnu selekciju domacih piva ukljucujuci i kraft. Moja preporuka Gorstak i Sova.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #164 on: May 31, 2017, 07:23:59 pm »
Nisam neki fan,volim popiti kad je drustvo dobro. Volim da popijem nesto lokalno kad odem negde...rakija,vino ili pivo ali u malim kolicinama . Vidim ti se razumes u tematiku 😉

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #165 on: May 31, 2017, 07:25:06 pm »
Zapamticu sova i gorstak...hvala

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3601
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #166 on: June 01, 2017, 12:06:40 am »
Mene interesuje, kao off tema, kakve veze imaš sa plivanjem?  :)

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #167 on: June 02, 2017, 05:21:50 pm »
Isao sam da gledam cerku.Cerka je isla sa plivackim savezom Vojvodine na taj miting.Ima 11 godina i za sad je prilicno uspesna ,nikakav vunderkind ali je ok.  :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #168 on: June 05, 2017, 11:44:02 pm »
http://rs.n1info.com/a273749/Lifestyle/Lifestyle/Opada-prodaja-alkoholnih-pica-sirom-sveta.html
Opada prodaja piva, a raste raznoraznih džibri i bućkuriša.
Inače, u Tempu je na akciji Carlsberg. Pio sam ga pre par godina i nisam bio oduševljen, pogotovo jer je imao jaku cenu. Sada sam uzeo deset flaša za ponovnu probu, ali mislim da će žena da ih dokrajči. Isuviše je sladak za moj ukus. Na flašama inače piše da se ne plaća kaucija, ali ne znam da li će se biti zamenskih boca ubuduće.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nada Macura

  • Starter
  • **
  • Posts: 478
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #169 on: June 06, 2017, 12:33:10 am »
Никад се није плаћала кауција за Карлсберг, али је зато мало јачи са ценом кад је у питању стакло 0.5, сумњам да ће мењати ту праксу.

Ау како су упропастили Нектар, ово није хумано...зимус ми је лик из БЛ причао како га ваља локати само зими из неког разлога и колико год чудно звучало, испаде да има смисла. Не памтим да сам нешто гнусније пио у претходних ко зна колико месеци. Почео је пре неког времена да се појављује по граду и точени Нектар, али исто је прилично бедан.

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #170 on: June 06, 2017, 09:38:22 am »
Jeste, zeznuli su ga, evo ja koji sam se u njega kleo da potvrdim :)
Mada, generalno sam primetio dosta piva kod nas je otislo u qrac. Tuborg je bas debelo roknuo (i to nije samo moj utisak), Carlsberg losiji nego ranije, Amstel takodje, mada moze da se pije. Krusovice i Erdinger jos losiji... Jebem li ga.

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2333
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #171 on: June 06, 2017, 10:14:06 am »
Ni pivo vise nije kao sto je bilo, i ono je pobesnelo i zapenilo.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #172 on: June 06, 2017, 10:56:23 am »
Ja carlsberg nisam trošio odavno,  jer mi je bio skup, pa ne znam da li se pokvario . Sa cenom sličnom beksu može da se kupi. Bilo kako bilo, od domaćih piva nameravam da ostanem na beksu i amstelu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #173 on: June 06, 2017, 01:23:03 pm »
Никад се није плаћала кауција за Карлсберг, али је зато мало јачи са ценом кад је у питању стакло 0.5, сумњам да ће мењати ту праксу.

Ау како су упропастили Нектар, ово није хумано...зимус ми је лик из БЛ причао како га ваља локати само зими из неког разлога и колико год чудно звучало, испаде да има смисла. Не памтим да сам нешто гнусније пио у претходних ко зна колико месеци. Почео је пре неког времена да се појављује по граду и точени Нектар, али исто је прилично бедан.
Jeste, zeznuli su ga, evo ja koji sam se u njega kleo da potvrdim :)
Mada, generalno sam primetio dosta piva kod nas je otislo u qrac. Tuborg je bas debelo roknuo (i to nije samo moj utisak), Carlsberg losiji nego ranije, Amstel takodje, mada moze da se pije. Krusovice i Erdinger jos losiji... Jebem li ga.

Sunovrat Nektara je davno poceo. Poslije "uspjesne privatizacije" naravno. Citave ekipe tehnologa, ekipe sa odrzvanja postorojenja i sl je dobilo otkaze i "proces je unaprijedjen". Pivo nikada gore, prodaja naravno opada, jelen ih gazi na vlastitom pragu.
I dalje je to ok pivo koje mozes popiti na rostilju par komada ali nista vise od toga.

PS U kafani pijem uglavnom Beks (poceli su i toceni da rade u BL), Paulaner i ponekad crno Niksicko.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Hladno Pivo
« Reply #174 on: June 06, 2017, 01:30:18 pm »
Jos 2 dana do odlaska u Belgiju, a vi nastavite o krsevima tipa amstel i staropramen :D


Sent from my iPhone using Tapatalk