Author Topic: Knjige  (Read 72685 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #210 on: December 03, 2016, 10:12:01 am »
Svaka čast. Samo tako nastavi. Da li će biti dostupna u epub formatu?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3495
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #211 on: December 03, 2016, 09:27:26 pm »
И, приближило се време да се штампа моја књига. Толико се приближило да је "Блиц" чак то објавио на насловној страни сајта
(Што испрва и не чуди, радим тамо. Али, то су урадили без да су ме обавестили да ће то да ураде :) Хвала им на томе, наравно)

Елем...

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/oziveo-gvozdeni-puk-novinar-blica-napisao-knjigu-o-najcuvenijoj-jedinici-srpske/vb0se84
Alal ti vera, jos jednom!

Sent from my C64 using Tapatalk


Offline Huddle

  • Starter
  • **
  • Posts: 63
    • View Profile
    • Sve o koledz fudbalu
Re: Knjige
« Reply #212 on: July 07, 2017, 12:12:44 am »
Само да јавим радосну вест. Књига "Гвоздени пук" је одштампана и... стварно се дели.

https://www.facebook.com/knjigagvozdenipuk/photos/a.552045744991281.1073741828.552025571659965/646234688905719/?type=3&theater&notif_t=photo_comment&notif_id=1499328567523974

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #213 on: September 20, 2017, 02:00:15 pm »
Noćas sam dovršio sa čitanjem knjigu PETAR VELIKI - NJEGOV ŽIVOT I SVET (prvi tom od 750 strana, sad krećem i drugio deo od samo 500 strana)

Utisci od prvom delu knjige su beskrajni, ali bih za početak sa vama podelio jedan isečak iz knjige:

"Tako je za jedno prepodne, bitka kod Poltave okončala Švedsku invaziju na Rusiju i trajno promenila političu osu Evrope. Sve do tog dana su državnici svih zemalja isčekivali vest da je Karl odneo još jednu pobedu, da je njegova slavna vojska ušla u Moskvu, da je car svrgnut a možda i ubijen u sveopštim neredima i ustancima koji svakako moraju izbiti među obezglavljenim ruskim masama. Biće proglašen novi car, koji će postati marioneta poput Stanislava. Dosadašnja gospodarica severa, Švedska če sada postati carica istoka, arbitar svega što se dešava između Labe i Amura. Ponizna Rusija će se smanjiti čim Šveđani, Poljaci i Kozaci, a možda i Turci, Tatari i Kinezi budu od nje odsekli pozamašne komade. Sankt Peterburg će nestati sa ruske karte, izlaz na baltičku obalu će biti zapečaćen, a Petrov tek razbuđeni narod zastaće u svome hodu, obrnuće se u mestu i odmarširaće poput zatvorenika natrag u svoj senoviti svet stare Rusija. Ove kule u vazduhu srušile su se uz tresak. Između zore i ručka, osvajač se pretvorio u begunca.
Politva je bila prva gromovita objava svetu da se rađa jedna nova Rusija..."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #214 on: September 20, 2017, 03:49:25 pm »
Zabeleženo za budućnost.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #215 on: December 06, 2017, 07:34:43 pm »
Ovo moram da podelim sa vama. Posle male pauze uzeo da čitam drugi tom Petra Velikog, i sada je već Carski grad izgrađen, administracija je prebačena St. Petersburg a samim tim i inostrana diplomatska predstavništa krenula su da sele. I sada oni opisuju ruse i rusko društvo i živopisna pisma su sačuvana od strane Hanoverskog diplomate:

...Patuljci su se naročito cenili u Rusiji. Svaki veliki plemić želeo patuljka kao simbol statusa ili da bi udovoljio supruzi...1708 knez Mešinkov , naročito strastven sakupljač patuljaka, ppiše svojoj ženi: Šaljem vam sad na dar dve devojke-dvoranke, od kojih je jedna mala, može vam biti namesto papagaja, tako je govorljiva da se retko takva viđa među tim mališanima i može vas lepše uveseliti nego papagaj  :rofl:

Inače u knjizi je posvećen ceo odeljak na 14 strana ovih izveštaja gde su stranci ostajali potpuno šokirani rusima i šta sve rade. U Rusiji se se extremno cenili svi ljudi sa abnormalitetima svake vrste, mucavci, kepeci, hendikepirani, onemoćali starci itd itd i tako oni organizuju svadbu kepeca u rangu kraljevskog venčanja a sve zajebancija sa bezbroj zvanica (Petar je bio dobošar na toj svadbi) i nađu 2 najveća mucavca u carstvu da prozivaju zvanice, za sveštenika nađu čoveka od preko 100 godina koji jedva stoji na nogama pa jedva vidi i čuje, pa za glavu vežu stalažicu sa svećama da bi mogao da vidi, pa još uzmu i 2 medveda u kavezu čiji je zadatak da riču sve vreme jer ima par momaka čiji je jedini zadatak da bodu ove medvede kako bi rikali, sve to uz ogromne količine alkohola i na kraju vatromet koji je trajao satima...pa onda pijanke koje se završavaju masovnim tučama...pa kupanje u hladnoj vodi i valjanje satima goli u snegu...inače su također bili šokirani visokim higijenskim navikama u Rusa koji su se redovno kupali jedanput nedeljno, dok je u evropi to išlo jednom u 2,3 nedelje a često i jedno mesečno...Ja sam se bukvalno valjao od smeha dok sam ovo čitao  :thumbsup:

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #216 on: December 06, 2017, 07:46:29 pm »
Boli te kurac, mene drma rana kriza srednjih godina, pa sam poceo da citam Murakamija.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #217 on: December 24, 2017, 03:01:02 pm »
Jel citao neko Andžej Sapkovskog? Plaqniram da krenem sa "Vestcem" pa me zanima odakle je najbolje da se pocne.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #218 on: December 24, 2017, 03:30:38 pm »
Ja sam čitao samo "Poslednju Želju" u vreme kada se pojavila igra. Sećam se da mi je bila izuzetno zanimljiva. Ostale knjige nisam čitao. Što se tiče saveta odakle da se krene, ja sam uvek za to da se krene od početka, tj. prve knjige.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #219 on: December 24, 2017, 03:46:46 pm »
Ja sam čitao samo "Poslednju Želju" u vreme kada se pojavila igra. Sećam se da mi je bila izuzetno zanimljiva. Ostale knjige nisam čitao. Što se tiče saveta odakle da se krene, ja sam uvek za to da se krene od početka, tj. prve knjige.
To i jeste moje pitanje, jer sam procitao komentar da je " Mac sudbine" uvod u celu pricu.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #220 on: December 24, 2017, 06:12:50 pm »
To i jeste moje pitanje, jer sam procitao komentar da je " Mac sudbine" uvod u celu pricu.

Ja preferiram da čitam redom kojim su pisani, to što je naknadno napisan neki prequel ne mora da bude neka prednost.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #221 on: December 24, 2017, 08:49:57 pm »
Rekose mi da je "Sezona oluja" prva.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #222 on: December 24, 2017, 09:09:52 pm »

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #223 on: December 24, 2017, 09:24:43 pm »
Na wiki piše da je poslednja. :D

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Witcher#The_Witcher_stories

"Objavljena 2013. godine u Poljskoj, Sezona oluja je odmah postala hit. Za to postoji dobar razlog: ona predstavlja uvodnu knjigu sage o vešcu Geraltu, upotpunjujući jedan od najpopularnijih serijala na svetu."

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #224 on: December 24, 2017, 09:26:58 pm »
Tebe stvarno drma ta kriza čim se baviš knjigama za vreme NFLa i fantasy finala  :P

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #225 on: December 24, 2017, 09:40:10 pm »
Tebe stvarno drma ta kriza čim se baviš knjigama za vreme NFLa i fantasy finala  :P
Kog finala  :palm: :dry:
A i Dzeksonvil igra od 22h.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #226 on: December 24, 2017, 09:42:51 pm »
"Objavljena 2013. godine u Poljskoj, Sezona oluja je odmah postala hit. Za to postoji dobar razlog: ona predstavlja uvodnu knjigu sage o vešcu Geraltu, upotpunjujući jedan od najpopularnijih serijala na svetu."

Kao što rekoh:

Ja preferiram da čitam redom kojim su pisani, to što je naknadno napisan neki prequel ne mora da bude neka prednost.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #227 on: December 24, 2017, 09:55:07 pm »
JBG, teracu ovako za sad.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #228 on: December 24, 2017, 10:01:29 pm »
Kako vidim ti si već odlučio kojim redom ćeš da čitaš, samo si ovde tražio potvrdu. Malo smo te pokolebali, ali si ipak istrajao u nameri :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #229 on: December 24, 2017, 10:06:08 pm »
On verovatno i Star Wars gleda od Epizode 1 pa se posle čudi što se digla halabuka o Lukovom ocu kad se to znalo odavno. :mr.green:

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #230 on: December 24, 2017, 10:14:10 pm »
On verovatno i Star Wars gleda od Epizode 1 pa se posle čudi što se digla halabuka o Lukovom ocu kad se to znalo odavno. :mr.green:
Kom Lukovom ocu?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #231 on: December 30, 2017, 02:08:54 pm »
Drugo razočarenje je bila želja moje majke da joj za rođendan ne kupim biografiju Petra Velikog koju je predložio Pablo, već Podzemnu železnicu, tako da ću čitanje Perinog života morati da odložim za neki drugi povod.

Valja li?

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #232 on: December 30, 2017, 08:00:48 pm »
Moja majka kaže da je dobra. Ja trenutno nemam vremena za čitanje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4452
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #233 on: December 31, 2017, 10:58:57 am »
Koliko su usrali prevod, prosto mi je neverovatno, kao da su dali ovima sa SK sto komentarisu NFL da prevode.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #234 on: December 31, 2017, 11:42:13 am »
Koliko su usrali prevod, prosto mi je neverovatno, kao da su dali ovima sa SK sto komentarisu NFL da prevode.

Upoređivao si sa poljskim originalom? :P

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #235 on: December 31, 2017, 04:26:07 pm »
:rofl:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #236 on: April 26, 2018, 10:49:31 pm »
Martin opet odložio izdavanje Vetrova zime. Ali je zato najavio da u novembru izlazi Fire and Blood, neka vrsta prequela.

“No, winter is not coming… not in 2018, at least. You’re going to have to keep waiting for THE WINDS OF WINTER. You will, however, be able to return to Westeros this year,” said George R. R. Martin. “I do want to stress… indeed, I want to shout… that FIRE & BLOOD is not a novel. This is not a traditional narrative and was never intended to be… let’s call this one ‘imaginary history’ instead. The essential point being the ‘history’ part. I love reading popular histories myself, and that’s what I was aiming for here… As for me, I’m returning once again to THE WINDS OF WINTER.”


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #237 on: April 28, 2018, 01:18:03 pm »
Prethodnih nekoliko dana testirao sam bookmate aplikaciju. Bookmate sajt je https://bookmate.com. Postoji promo koda za mesec dana premium sadržaja. On se ukucava na stranici https://bookmate.com/code, a kod je DELFI. Bez obzira što je prvi mese gratis, potrebno je imati karticu i uneti podatke. Pretplata se može otkazati odmah nakon aktiviranja promo perioda, dok se promocija ne prekida. Ukoliko se pretplata ne otkaže, bookmate će nakon mesec dana automatski obnoviti pretplatu i skinuti vam određenu svotu sa računa (oko 800rsd ako se ne varam).
Aplikacija postoji za android i prilično je jednostavno za korišćenje. Pretraživanjem se nalazi željena knjiga, koja se klikom skida na telefon, tako da se može čitati i kada je telefon offline. Ne znam da li je knjige moguće čitati i nakon isteka promo perioda. Ja sam skinuo dvadesetak knjiga, a za svaki slučaj sam odradio i bekap na računaru :D. Postoji mogućnost promene pozadine stranice, promene tipa i veličine fonta, promene širine proreda, margine i osvetljenja.
Knjiga nema mnogo, ali mi se čini da postoji za svakoga po nešto i da definitvno vredi probati aplikaciju. Pretplata je preskupa, a cenu može da opravda ako aplikacija dozvoljava čitanje skinutih knjiga i nakon isteka pretplate..
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #238 on: April 28, 2018, 02:00:59 pm »
Meni piše da su prva tri meseca 79 dinara?!

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #239 on: April 28, 2018, 02:20:23 pm »
Za nove korisnike. U principu, imaš mogućnost 79rsd za 3 meseca, ili da probaš besplatno mesec dana pomoću koda koji sam ostavio, ako sam dobro shvatio.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #240 on: May 31, 2019, 08:39:22 pm »
Biblioteka konačno sređena i uređena, tačno 615 knjiga iz 3 generacije u porodici...




P.S. Tu su i 1000 zašto 1000 zato, kao i edicija Dečje Sveznanje  :mr.green:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #241 on: May 31, 2019, 10:09:10 pm »
Al' su neke police ulegle... :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15021
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #242 on: May 31, 2019, 10:35:29 pm »
Mnogo je to šareno. Trebalo je mnogo bolje da uklopiš boje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12753
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #243 on: May 31, 2019, 10:56:07 pm »
Al' su neke police ulegle... :D

Znao sam da će to biti prvi utisak, samo me je zanimalo ko  :mr.green:


I nisu neke, nego sve, manje ili više, i bez knjiga su nepovratno iskrivljene. Imam je oko 3 godine, a sada sam je konačno sredio do sada je tu bilo svega i svačega. Tada nisam imao pojma kako se to radi, drugi mi je radio, ali od tada sam naučio znanje plus kupio alata tako da bih lako napravio drugačiju strukturu cele biblioteke nikad da se išta iskrivi pa bilo i 2tone teško.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21043
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #244 on: May 31, 2019, 11:30:20 pm »
Evo i drugi utisak/pitanje...

Što je komplet Dostojevskog podeljen na pola? :hm: