Author Topic: Knjige  (Read 72217 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #175 on: November 17, 2014, 12:46:03 pm »
Ima li negde u el. formi neka knjiga od Sven Hassel-a. Hvala unapred


Proveri PM

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Zeka

  • Rookie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #177 on: November 18, 2014, 10:54:39 am »
Hvala puno,
E ovo je brzina.
 :rock: :rock: :rock: :rock:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #178 on: January 04, 2015, 05:35:42 pm »
http://www.amazon.com/QB-Making-Modern-Quarterbacks/dp/0553418459/ref=asap_bc?ie=UTF8

Deluje zanimljivo, sledeći vikend putujem za Germaniju pa taman ću sa ovim da ubijem vreme. Evo torent ako nekoga zanima, meni nije radio onaj crveni link torrent download ali magnet link je završio posao.

Code: [Select]
http://1337x.to/torrent/982475/The-QB-The-Making-of-Modern-Quarterbacks-Bruce-Feldman-Retail-azw3-epub-Itzy/

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #179 on: January 04, 2015, 07:32:47 pm »

Uzeo juce! Za sada odlicno, prava sf klasika za novogodisnje praznike. Odlicno se slaze uz mamurluk i sarmu. ;)
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #180 on: February 26, 2015, 11:39:31 pm »
Stefan Nemanja nastanak evropske Srbije


Isecak:

U borbi za nezavisnost Srbe nisu dali zaplasiti neuspesi. Viljem Tipski pise, sredinom druge polovine 12 stoleca, da Srbi zive u planinam i sumama, ne poznaju zemljoradnju, imaju mnogo stada, mleka, sira, masla, meda i voska, da oni neko vreme sluze caru, ali da svojim pljackaskim pohodima iz nepristupacnih planina i suma uznemiravaju citavo susedstvo. Takodje istice da su Srbi neobrazovan, nepokoran i ratoboran narod.


btw, ko zeli da cita, da zna, da ovo nije roman, vec skup cinjenica i informacija o nastanku Srbije. Citam i ne verujem, sve je isto samo malo drugacije. Tada smo bili izmedju Rima i Vizantije, danas smo izmedju Amerike i Rusije. Tadasnji glavni neprijatelji su nam bili Bugari danas Siptari. Inace je bilo povuci-potegni da li cemo biti katolici ili pravoslavci. Kao novorodjeni ljubitelj alternativne istorije zivo me zanima kako istorija izgledala da je Rimski uticaj pobedio i da su Srbi postali katolici.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #181 on: February 26, 2015, 11:58:57 pm »
bilo bi dve hrvatske :D

Offline Huddle

  • Starter
  • **
  • Posts: 63
    • View Profile
    • Sve o koledz fudbalu
Re: Knjige
« Reply #182 on: February 27, 2015, 08:57:18 am »
Кад смо већ код српске историје, почео сам да пишем историјски роман о српској војсци од 1912. до 1918. Роман о - Гвозденом пуку.

Прва глава је овде - https://www.facebook.com/notes/huddle-bre/%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD-%D0%BE-%D0%B3%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BC-%D0%BF%D1%83%D0%BA%D1%83-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B2%D0%B0/756240021126630?pnref=lhc (ту је и линк за пролог који најпре треба прочитати, јелте)

Offline aleksandar

  • Starter
  • **
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #183 on: February 27, 2015, 09:09:16 am »
Stefan Nemanja nastanak evropske Srbije


Isecak:

U borbi za nezavisnost Srbe nisu dali zaplasiti neuspesi. Viljem Tipski pise, sredinom druge polovine 12 stoleca, da Srbi zive u planinam i sumama, ne poznaju zemljoradnju, imaju mnogo stada, mleka, sira, masla, meda i voska, da oni neko vreme sluze caru, ali da svojim pljackaskim pohodima iz nepristupacnih planina i suma uznemiravaju citavo susedstvo. Takodje istice da su Srbi neobrazovan, nepokoran i ratoboran narod.

Ако је читава књига као овај исечак онда не вреди губити време на њу. Срби су се бавили познавали земљорадњу, такође констатација о необразованости је прилично дискутабилна. Књига ми више звучи сензационалистички неко историјиски али можда грешим, тако ми звучи овај исечак. Мислим да тај, а поготову период пре Немањића има толико рупа и нејасноћа да се не могу олако доносити коначни закључци.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #184 on: February 27, 2015, 12:58:44 pm »
Nisam čitao pa ne mogu da sudim, ali deluje mi kao klasični populizam. Nemam ništa protiv autora, ali koliko vidim iz kratke biografije čovek nije istoričar a napao je ozbilju istorijsku temu...
Period Nemanjića se prikazuje previše romantično, a prilično je neistražen. Na primer, jako se malo govori i zna o istrebljivanju pripadnika hrišćanske  bogumilske zajednice. Takođe, isti Stefan Nemanja kog predstavljamo danas kao oca Srbije je veći deo svog života bio katolik. Imate tu pitanja i dilema koliko vam volja...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #185 on: February 27, 2015, 04:32:21 pm »
Kakve veze ima što je bio katolik? Opredeljenje za neku od hiršćanskih sekti je politička, a ne verska odluka.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.


Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #187 on: May 18, 2015, 08:00:47 pm »
Uzimam čim se pojavi u prodavnici kod komšija iz EU.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #188 on: May 18, 2015, 09:38:54 pm »
Videćemo, mada mi deluje da ekipa koja je uradila film shvatila da, kad već nisu zaradili ni kurca od njega, probaju na reciklaži uzmu koji dinar...

Koliko se sećam, podloga za film je bila knjiga "Kriminal koji je izmenio Srbiju"... Ne znam zašto ne pominju nigde Janka Baljka, koji je koautor filma...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #189 on: June 25, 2015, 10:06:47 am »
Preporuka neke knjige o zivotu i obicajima Inka?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #190 on: July 08, 2015, 11:18:02 pm »
628 strana Idiota od Dostojevskog i na kraju sam shvatio da je tu najveci idiot... pa ja  :lol:


Imam naviku da svake godine procitam po jedan klasik i ove godine je to palo na Idiota, citala mi se neka obimna knjiga, pa reko do sada nisam gresio sa klasicima, svaka knjiga do sada je ostavljala jak utisak. Postoje klasici koji su vanvremenski tj z sva vremena, a ovu knjigu bih nazvao "vremenski" verovatno zanimljivu iskljucivo ljudima koji su ziveli u tim vremenima. Ja uopste ne razumem Dostojevskog, tj kako je uspeo da mu ime opstane do dana danasnjeg, niti su mu price aktuelne u bilo kom pogledu (ne moze apsolutno nista da se uzme da se iskoristi kao poruka ili pouka za danasnji svet) niti su mu price zanimljive niti su pozitivne, recju uzas.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #191 on: July 09, 2015, 12:11:36 am »
Nisam čitao Idiota ali Zločin i Kaznu jesam dva puta.

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #192 on: July 10, 2015, 07:22:33 am »
628 strana Idiota od Dostojevskog i na kraju sam shvatio da je tu najveci idiot... pa ja  :lol:


Imam naviku da svake godine procitam po jedan klasik i ove godine je to palo na Idiota, citala mi se neka obimna knjiga, pa reko do sada nisam gresio sa klasicima, svaka knjiga do sada je ostavljala jak utisak. Postoje klasici koji su vanvremenski tj z sva vremena, a ovu knjigu bih nazvao "vremenski" verovatno zanimljivu iskljucivo ljudima koji su ziveli u tim vremenima. Ja uopste ne razumem Dostojevskog, tj kako je uspeo da mu ime opstane do dana danasnjeg, niti su mu price aktuelne u bilo kom pogledu (ne moze apsolutno nista da se uzme da se iskoristi kao poruka ili pouka za danasnji svet) niti su mu price zanimljive niti su pozitivne, recju uzas.

Brate, nisi trebao da se patiš. Kad ne ide onda ne ide. Može biti autor ko god hoće... Mene je tako smorio Fokner sa knjigom "Buka i bes", a još je i napecao Nobela za to. Krenuo ja da čitam, i doterao do neke 50 strane, a ne ide pa Bog! Zatvorio i vratio na policu, hvala i domindženja.

Ako ti je do klasika, probaj Hemingveja jer sigurno ima nešto što si preskočio od njepa. Ili, od naših klasika, Pekića...
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #193 on: July 10, 2015, 07:24:17 am »
Probaj i Stojiljkovica.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline aleksandar

  • Starter
  • **
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #194 on: July 10, 2015, 08:15:04 am »
Brate, nisi trebao da se patiš. Kad ne ide onda ne ide. Može biti autor ko god hoće... Mene je tako smorio Fokner sa knjigom "Buka i bes", a još je i napecao Nobela za to. Krenuo ja da čitam, i doterao do neke 50 strane, a ne ide pa Bog! Zatvorio i vratio na policu, hvala i domindženja.

Ako ti je do klasika, probaj Hemingveja jer sigurno ima nešto što si preskočio od njepa. Ili, od naših klasika, Pekića...
Пекић је одличан што се мене тиче али је тежак. Можда почети са Беснилом или Атлантидом, ако ту не крене неће ни кренути :).

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #195 on: July 10, 2015, 03:55:06 pm »
Mene je tako smorio Fokner sa knjigom "Buka i bes", a još je i napecao Nobela za to. Krenuo ja da čitam, i doterao do neke 50 strane, a ne ide pa Bog! Zatvorio i vratio na policu, hvala i domindženja.

Meni je taj roman genijalan. Zeznuto je čitati prvo poglavlje ali moraš se skoncentrisati da skontaš šta se dešava i kako treba da se čita. Već drugo poglavlje i sve posle je dosta lakše. Obožavao sam da čitam Foknera, a to mu je najbolji roman.
Ko voli True Detective, Rectify i taj južnjački melosTM koji se poslednjih godina dosta eksploatiše, taj će da uživa u Fokneru.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Dreamlord

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1294
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #196 on: July 24, 2015, 01:44:55 pm »
Sece Faulkner samo tako, mada je meni Light in August daleko bolja knjiga od The Sound and the Fury.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #197 on: July 31, 2015, 04:37:20 pm »
Пекић је одличан што се мене тиче али је тежак. Можда почети са Беснилом или Атлантидом, ако ту не крене неће ни кренути :).

Kupio sam jos ranije Zlatno Runo, jedan tom naravno, i stvarno je, ne bih rekao tezak, vec cudan stil pisanja. Nikada onako nesto nisam citao. Pojma nemam o cemu taj covek prica. Prvo sto mi je palo na pamet jeste da namerno hoce da pise zakukuljeno i zamumuljeno kako neki glupi komunisticki mozak ne bi skappirao o cemu on pise. Uglavnom ja imam problem kad ga citam misli mi odlutaju ko zna gde a ja i dalje citam, slicno kao kada sam ucio Biologiju u srednjoj skoli. Procitao sam nekih 100 strana, i odlozio za knjigu za zimski period.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #198 on: March 05, 2016, 11:54:38 pm »
Starr је својевремено питао, па ... ево одговора:


Моја књига епске фантастике, "Ритам Сабедорије" је, после мале дораде, поново доступна. Наравно, бесплатно.

Овога пута ту је у три верзије: PDF, EPUB и azw3, за оне који користе Kindle.


Уживајте: www.ritamsabedorije.com

Kad će nastavak?

Offline Huddle

  • Starter
  • **
  • Posts: 63
    • View Profile
    • Sve o koledz fudbalu
Re: Knjige
« Reply #199 on: March 06, 2016, 10:04:46 am »
Хвала на питању :)

Неће баш ускоро. Последњих годину дана сам се посветио истраживању за роман о Гвозденом пуку.  Нараста из дана у дан, ускоро би требало да буде крај првог дела.  Доступан је у ПДФ формату овде: https://goo.gl/6kOYfV

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #200 on: July 04, 2016, 11:12:32 pm »
Čitam Kandže od Vidojkovića, moram da priznam da sam zadovoljan  !!!

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #201 on: September 06, 2016, 04:06:28 pm »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #202 on: October 24, 2016, 01:14:01 pm »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #203 on: October 24, 2016, 05:05:40 pm »
Da li neko zna gde su se "preselile" online knjige? Na knjigoteci ih više nema :(.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Knjige
« Reply #204 on: October 24, 2016, 05:11:58 pm »

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #205 on: October 25, 2016, 12:34:03 pm »
Da li neko zna gde su se "preselile" online knjige? Na knjigoteci ih više nema :(.
Cega nema? :O
http://www.knjigoteka.org/
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15013
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #206 on: October 25, 2016, 04:43:40 pm »
Vidi stvarno. Jedno vreme ih nije bilo i na četu su pisali da ih neće biti zbog autorskih prava. Nakon toga nisam ni posećivao forum. Hvala.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #207 on: October 25, 2016, 05:53:43 pm »
Jedno vreme ih nije bilo i na četu su pisali da ih neće biti zbog autorskih prava. Nakon toga nisam ni posećivao forum. Hvala.

Tako je, međutim raspitao se čovek na fakultetu i eto izgleda da ipak radi, omladina zna najbolje. I moji sa više su mi isto ovo rekli.

Offline Huddle

  • Starter
  • **
  • Posts: 63
    • View Profile
    • Sve o koledz fudbalu
Re: Knjige
« Reply #208 on: December 03, 2016, 01:37:28 am »
И, приближило се време да се штампа моја књига. Толико се приближило да је "Блиц" чак то објавио на насловној страни сајта
(Што испрва и не чуди, радим тамо. Али, то су урадили без да су ме обавестили да ће то да ураде :) Хвала им на томе, наравно)

Елем...

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/oziveo-gvozdeni-puk-novinar-blica-napisao-knjigu-o-najcuvenijoj-jedinici-srpske/vb0se84

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Knjige
« Reply #209 on: December 03, 2016, 07:20:25 am »
:worthy: :worthy: :worthy:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu