Author Topic: Euro 2016  (Read 58527 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #70 on: June 13, 2016, 10:36:36 pm »
Palo je sasvim dovoljno golova, obzirom da igraju Italijani.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #71 on: June 13, 2016, 10:48:21 pm »
Iako ih ne mirisem, ubedjen sam da zabari osvajaju.

Da izbace Nemce i ja prezadovoljan.  :D

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #72 on: June 13, 2016, 10:51:36 pm »
Još napraviše i gol razliku. Mnogo su se ispucali u ovoj utakmici, ako ovako nastave, odmah ispadaju u nokaut fazi :).
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Euro 2016
« Reply #73 on: June 13, 2016, 10:52:15 pm »
Dresovi Belgijanaca :worthy:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #74 on: June 13, 2016, 10:54:23 pm »
Kvota 20, ide sutra petstotica.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #75 on: June 13, 2016, 10:55:02 pm »
sad su izgubili, al belgija će na kraju biti bolje plasirana od ovih slepaca

Iako ih ne mirisem, ubedjen sam da zabari osvajaju.

 :palm:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #76 on: June 13, 2016, 11:02:39 pm »
Forza Italia!!!

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #77 on: June 13, 2016, 11:14:35 pm »
kako immobile posprema  :worthy:

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #78 on: June 14, 2016, 09:25:27 am »
Рекох вам - Италијани, добра је Белгија али жабари увек добро прођу када их сви отпишу. Мада у овом систему "пролазе сви" добри резултати у групи су обесмислени, може и онај који проже као трећи да освоји турнир на крају.

Offline chkode

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3003
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #79 on: June 14, 2016, 11:25:28 am »
Kvota 20, ide sutra petstotica.
na Island?

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #80 on: June 14, 2016, 11:28:34 am »
Bila je pre pocetka na talijane. Sad su verovatno oborili kad su videli silinu formacije.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #81 on: June 14, 2016, 01:04:28 pm »
sad su izgubili, al belgija će na kraju biti bolje plasirana od ovih slepaca

+1

sve sto zabari odu dalje od 1/4 finala je senzacija pa koliko god da ih sere.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #82 on: June 14, 2016, 01:07:32 pm »

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #83 on: June 14, 2016, 01:10:08 pm »
Pa nisu suspendovani, nego ako jos bude nesto onda ce kao...

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #84 on: June 14, 2016, 01:20:24 pm »
pa nisu ali im deportuju masu navijaca da ih ne bi suspendovali posle druge utakmice

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #85 on: June 14, 2016, 01:21:57 pm »
93.8% utakmica završeno 1-0
plus su njemci i žabari pokvarili taj rez laganim kontrama u '93

tuga jbt  :(
mogu tek misliti kako je kamaradima koji se klade i forsiraju 3+ ili 2-3 


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #86 on: June 14, 2016, 01:25:22 pm »
Pa recimo poslednja dva svetska, Nemci i Spanci dobijaju 1-0 svaku elimicionu tekmu (izuzev mucenih Brazilaca), a neki kukaju na Italijane...

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #87 on: June 14, 2016, 01:30:08 pm »
e, aj leba ti  :lol:
španija napada sa 7-8 igrača i svi se brane sa svih 10 i naravno da će biti teško dati golove.
uostalom te vaše žabare su naduvali 4-0  :yawn:


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #88 on: June 14, 2016, 01:46:19 pm »
e, aj leba ti  :lol:
španija napada sa 7-8 igrača i svi se brane sa svih 10 i naravno da će biti teško dati golove.
uostalom te vaše žabare su naduvali 4-0  :yawn:

Oni ne napadaju, oni samo cuvaju loptu kad daju gol, a ponekad i na 0-0. Mozda ranije sa Villom i Torresom u prajmu i 'ajde dok je jos tu bio Xavi, poslednje vreme gnjave do zla boga, nebitno sa koliko se ljudi branili. Uzavno me nervira taj Pep style, pre njega su i oni bili konkretniji, a po imenima mozda najjaci tim ikad. A Zabari igraju kako moraju, jbt poslali su vece staraca i ovde pola foruma nije culo za barem pola tima i opet lagano igraju sa nabedjenim Belgijanicma, Nemce oduce od fubala otkad postoje. Ja ni proslo ni ovo prvenstvo nisam ista ocekivao od njih, ali ljudi dodju odigraju kao tim i u vecini slucajeva dodju izuzetno spremni na veliko takmicenje.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #89 on: June 14, 2016, 01:56:45 pm »
da, Španci ne napadaju nego čuvaju loptu u protivničkih 25-30 metara.  :yawn:

i opet lagano igraju sa nabedjenim Belgijanicma

hehe
jbt jes ti gledao utakmicu? pa belgija se baš ružno ispromašivala i bila bolja ekipa, a delovalo je da mogu da odigraju još dosta kvalitetnije.

Ja ni proslo ni ovo prvenstvo nisam ista ocekivao od njih

e tad si bio u pravu. urugvaj i beše kostarika ih nabili?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #90 on: June 14, 2016, 02:15:21 pm »
Omiljeni davljenje mrtve žabe poistovećuje sa napadom. :lol:

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #91 on: June 14, 2016, 02:16:54 pm »
e tad si bio u pravu. urugvaj i beše kostarika ih nabili?

Pricao sam o poslednja dva evropska. Jeste Urugvaj na SP u solidnoj utakmici za prolaz sa Suarezom i ujednajnem.

da, Španci ne napadaju nego čuvaju loptu u protivničkih 25-30 metara.  :yawn:

Tih 25-30m je sve dalje i dalje u poslednje vreme.

jbt jes ti gledao utakmicu? pa belgija se baš ružno ispromašivala i bila bolja ekipa, a delovalo je da mogu da odigraju još dosta kvalitetnije.

Jesam, da im Italijani nisu poklanjali lopte na pola i da nisu pocrkali ovi ne bi ni prisli golu. A delovalo je kao da ga do sutra nece dati. Pritom Italijani su imali jos 3-4 super sanse takodje u otvorenoj utakmici.
Pritom ceo tim Belgije je inace najskuplji po transferima i po imenima jedan od jacih, dosli su otprilike kao da su se skupili vece pre sa selektorom amaterom.

Ovo se svodi ko sta voli da gleda, ja taj kao sto rekoh Pepov stil ne podnosim. Meni je prototip ekipe koji volim da gledam Heynckesov Bayern, Barsa pre Pepa sa Ronaldinhom, Dortumd kad je igrao finale CL i uopste. Visok presing uzmes pokusas konkretno nesto, sta uradis uradis i ponovo onda. A sada jbg kako da igras protiv ovih milijadera, sta da trcis na centru za njima dok oni pimplaju loptu ili da ostavis Neymara 1na1 sa nekim na krilu, ocu zabole me, postavis odbranu, opali 3-4 kontre, das 2 komada ako umes kao Atletico ili Juve i teraj dalje, ako izdrzis u odbrani dobro, ako ne probao si, druge nemas.
 


"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #92 on: June 14, 2016, 02:18:01 pm »
Omiljeni davljenje mrtve žabe mrtvih žabara poistovećuje sa napadom. :lol:



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #93 on: June 14, 2016, 03:30:08 pm »
To bi bilo kao kad bih ja post ovako nesto...



Davili su i udavili su se. Malo se zezam, ali uzimas samo jedan primer, protiv kao sto rekoh bedne Italije koja je sve gora i gora od '06. Na toj utakmici je izasao Kjelini u 20. min na 0-0 i do 85. minuta je bilo 2-0. Inace jedini koji su igrali nereseno sa njima na tom prvenstvu Zabari u odlicnoj utakmici u grupi. Mene mrzi da ponavljav vise, Spanija mi je bas bila ok, cak sam igrao i njih pre SP '10. Ali kad su poceli sa kojekakvim ekperimentima a la Fabregas ili David Silva jedini spicevi i mnogo vise da gnjave sve manje mogu da ih gledam. Takodje ta njihova taktika ocigledno radi, jbt uzeli su 2 EP i SP, ali su otupili dobrano.

I da, od 1998. otkad sam pogledao sve, danas neces nigde dogurati bez odbrane, na ispadanje se igra na 1-0 skoro uvek, ja bih voleo da je drugacije i da ima vise golova, ali tako je. Recimo poslednja tri finala ja nesto ne vidim da su Spanija ili Nemacka nesto maestrlano odigrali i da je to bolja utakmica od Italija - Francuska '06 kao sto si ti pricao jednom da je to prvenstvo ocaj. Po meni su cak i gore. A nesto i ne vidim da su se sile od Nemacke i Spanije rasturile od napadackog fudala. Da su Higuain ili muceni Robben pogodili 100% sanse, niko ne bi rekao da su nezasulzeno uzeli u tvrdim utakmicama sa obe strane, sa po par sansi na obe strane.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #94 on: June 14, 2016, 03:37:12 pm »
Belgija nije sinoc bila slabija nikako.
Lukaku i Oridjidji su se ispromasivali samo tako, ono bi Benteke resio na 1.

Ajmo sad da vidimo gol Italijana, Bonuci salje pas dug 50ak metara na sta Aldevireld, verovatno najbolji stoper u PL prosle sezone, reaguje kao prosek iz JSLa. Svaka cas' Djankeriniju na prijemu i realizaciji ali taj gol se ne prima, hocu reci da bi svaki iole normalan stoper izbio zogu u treci red.

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #95 on: June 14, 2016, 03:43:04 pm »
hehe
jbt jes ti gledao utakmicu? pa belgija se baš ružno ispromašivala i bila bolja ekipa, a delovalo je da mogu da odigraju još dosta kvalitetnije.
:rofl: Ekipa? De si tamo video bilo kakvu ekipu? Samo 11 prepucanih individualaca, pojedinacno svaki fizicki i tehnicki bolji od svakog italijana. I izgube 2:0. Jer je igrala samo jedna ekipa - Italija. Belgija kad bude imala ekipu, mozda ce i uraditi nesto, i te sanse sto je imala dzabe im dok igraju kako igraju. Nula mozga/taktike..

Alderweireld najbolji stoper PL ove sezone, Bonucci ga probusi onako za asistenciju za prvi gol..

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #96 on: June 14, 2016, 03:46:59 pm »
@Grandi
Španija je bila super dok je Fabregas bio u špicu. Kad su doveli onog Brazilca da im bude špic onda su doživeli propast na SP

To vaše da Španija davi i da igra na 1-0 je nebuloza. Od svih ekipa dosad na EP, oni su odigrali ubedljivo najbolju utakmicu iako su pobedili samo 1-0 i najviše su napadali od svih. Česi su se natisnuli u svoj petarac jbt.

Belgija nije sinoc bila slabija nikako.
Lukaku i Oridjidji su se ispromasivali samo tako, ono bi Benteke resio na 1.

+1
ta dvojica su mogla da naprave 4-1 utakmicu.
neka samo malo poboljšaju finishing i odoše oni u 1/2 finale.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #97 on: June 14, 2016, 03:54:08 pm »
Sto se tice Spanije, shvatite vec jednom da oni ne igraju u protivnickom u protivnickoj trecini zato sto to tako ljudi poput omiljenog traze, i sto je tako moralno da se igra fudbal, oni tako igraju jer takve igrace imaju i bilo koji drugi fudbal im ne bi odgovarao i gubili bi.

Tu je samo Morata opasan iz kontri, ostali su sve paseri koji se isticu u guzvi na malom prostoru, sa puno lopte u nogama, sa sto manje dugackih sprinteva. Oni se time sto drze loptu brane, jer da se brane bez lopte ne znaju i bili bi mnogo ranjivi. Tako da kolko je to ofanzivno, toliko je i defanzivno, ako ne i vise.

Pa tako i s druge strane Italija da napadne sa 7-8 igraca primala bi 15 golova po utakmici, jer sa tako ogranicenim fizikalijama ne bi moglo da izdrze kontra napade. I ne igraju tako nisko jer vole - nego jer moraju!

Ljudi oce li se ove rasprave kod nas jednom vise prevazici  :palm: svuda u svetu je prihvaceno da postoji possession i transition fudbal i da svako igra sta mu odgovara, i da oba jednako mogu da budu lepi ili ruzni..


Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #98 on: June 14, 2016, 03:58:36 pm »
@Grandi
Španija je bila super dok je Fabregas bio u špicu. Kad su doveli onog Brazilca da im bude špic onda su doživeli propast na SP
Ovo veze sa zivotom nema.

Costu su odlicno koristili u prvom poluvremenu prve utakmice sa Holandijom, malo je falilo da daju dva gola, ali nebitno - Costa sa potopom nikakve veze nema. Spanija je izdominirana na sredini terena agresivnim man-markingom i od strane Holandije i od strane Cilea, njihova igra totalno provaljena i doslo je preokreta u fudbalu, sto se desava stalno i ciklicno, problem im je bio sto nisu spremili nikakav plan B. Za taj plan B bi im Costa bi idealan, tako da bi sa Fabregasom bilo samo jos gore!

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #99 on: June 14, 2016, 04:09:21 pm »
Pa oko toga se i povela rasprava, ja sam rekao sam da vise volim da gledam kako ga ti zoves transition fudbal i to naveo koji, i da mi se Spanci manje svidjaju kako vreme protice (ne i da su manje uspesni). A i sve ovo sto si naveo manje vise je pomenuto u postovima.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #100 on: June 14, 2016, 04:14:48 pm »
oni igraju takav fudbal jer svi znaju da su slabiji od njih i povlače se i natisni svih 11 u svoj šešnasteracTM
i to kako se oni preuzmu totalnu kontrolu nad igrom, kako se dodavaju u gužvi je najteža stvar u fudbalu.
brazil 94 i ova generacija barse i španije su jedine ekipe koje su umele tako da igraju, a da sam ih ja gledao.
a dobru odbranu sa brzim kontrama, dobar transsition ili possesion fudbal može da odigra svaka budala. porediti to sa igrom španije je izjava u rangu sa Borotom iz Pravog fudbala i "valjda će na EP pobediti rusi jer igraju antifudbal a ja volim taj neki antifudbal"


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #101 on: June 14, 2016, 04:24:23 pm »
i to kako se oni preuzmu totalnu kontrolu nad igrom, kako se dodavaju u gužvi je najteža stvar u fudbalu.
Nije. Ako imas 11 vrsnih pasera, svaki bolji paser i tehnicar od svakog protvnickog igraca, na primer ceskog i te kako je lako i to su pokazali juce.

A da to sto zoves "antifudbalom" moze svaka budala da igra, pa sto samo Lester i Atletiko osvoje trofej? Brdo timova sirom planete igra tako i ne ide im. Cela britanija zadnjih par decenija redja 4411, akcenat stavlja na "compactness" i pokusava na kontru da umulja jedan gol, pa ni blizu nisu da postignu sta Simeone postize, kako? Dje ba zapelo?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #102 on: June 14, 2016, 04:39:30 pm »
Što se tiče jučerašnjeg fudbala, najteže mi je padalo da odlučim kada da gledam 8. epizodu "gejmotrona"

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #103 on: June 14, 2016, 04:41:25 pm »
Sto se tice Spanije, shvatite vec jednom da oni ne igraju u protivnickom u protivnickoj trecini zato sto to tako ljudi poput omiljenog traze, i sto je tako moralno da se igra fudbal, oni tako igraju jer takve igrace imaju i bilo koji drugi fudbal im ne bi odgovarao i gubili bi.

cek malo, ako je tako jednostavno, zasto im ne uzeti posed pa ih pobediti laganica?

Pa tako i s druge strane Italija da napadne sa 7-8 igraca primala bi 15 golova po utakmici, jer sa tako ogranicenim fizikalijama ne bi moglo da izdrze kontra napade. I ne igraju tako nisko jer vole - nego jer moraju!

sa ovim se delimicno slazem, protiv njih moras da das prvi gol i da ih otvoris, onda ne znaju gde im je levo i nakantas stoku bez frke. ako oni prvi daju gol kao sinoc, onda je probiti bunker od 10 igraca uglavnom nemoguce.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Euro 2016
« Reply #104 on: June 14, 2016, 04:49:01 pm »
Nije. Ako imas 11 vrsnih pasera, svaki bolji paser i tehnicar od svakog protvnickog igraca, na primer ceskog i te kako je lako i to su pokazali juce.

A da to sto zoves "antifudbalom" moze svaka budala da igra, pa sto samo Lester i Atletiko osvoje trofej? Brdo timova sirom planete igra tako i ne ide im. Cela britanija zadnjih par decenija redja 4411, akcenat stavlja na "compactness" i pokusava na kontru da umulja jedan gol, pa ni blizu nisu da postignu sta Simeone postize, kako? Dje ba zapelo?

znači, samo atletiko i lester osvajaju sve te silne trofeje, a španija može da dribla samo slabije ekipe poput čeha, a protiv jačih ne može ništa i zbog toga neće osvojiti trofej?

ti bi trebao da proveriš broj osvojenih trofeja lestera, atletika i španije  ;)

ako iniesta i drugari iz sredine odigraju kako mogu, španiju živ krst ne može pobediti. on (iniesta) već dugo nije na uobičajenom nivou i zbog toga su i španija i barsa propustili par trofeja, ali protiv Čeha mi je delovao fenomenalno pa se ja kladim na njih.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!