Author Topic: 12th man - Za nas navijace Seattla  (Read 79209 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
12th man - Za nas navijace Seattla
« on: October 10, 2011, 09:12:00 am »
Pa posle ovakve utakmice moralo se i ovo otvoriti. Mnoge stvari sam nabrojao vec u prethodnim postovima, kao recimo prva pobeda na istocnoj obali i to u jutarnjim satima. Onda tu su cak tri presecene lopte, sto je vise nego u prve cetiri utakmice zajedno. I jos mnogo, mnogo toga.
Ali najvise od svega ova utakmica je pokazala da mozemo da se nosimo sa ozbiljnijim timovima, sto nije bas izgledalo u utakmici protiv Pittsburgha ili u prvom poluvremenu sa Atlantom. Ono sto mogu da izdvojim sa nekim optimizmom je da OL polako pocinje da odrasta i da lici na nesto. Jeste da je bilo 6 sackova, s tendencijom da bude jos koji, ali veci deo je nedostatak osecaja u pocketu kod nasih QB-ova i dobro pokrivanje protivnickih CB-ova. Uz to bila je u stanju da gura malo DL divova tako da i bez onog velikog prodora ML bi imali oko 100y sto je vise od proseka do sada. U napadu bi izdvojo i Doug Baldwina kao jedno iznenadjenje i mozda cak i kandidata za ROY titulu, mada pored Newtona, JJ i AJ tesko da ce proci. Ali za nedraftovanog rukija i to je mnogo.
DL pocinje polako da lici na sebe. Mozda pass rush i nije toliko dobar ali uspesno smo zaustavljali trcanje. Pokrivanje WR je bilo vise nego solidno. Dve presecene lopte idu direktno na dusu Iliji, a bila bi i treca ali se odbila od kamene ruke naseg SS direktno ka Cruzu. Sto nam je on posle vratio izgubljenim famblom i presecenom loptom. I Turmond i Browner su se pokazali kao odlicni 2. CB sa tendencijom napredovanja.
Ono sto najpre trebamo da popravimo su prekrsaji. Ovaj put smo nekako napredovali i pored prekrsaja u napadu, ali u odbrani i specijalnim timovima nas je debelo zezalo. Sada treba da vidimo ko je i koliko povredjen, posto mnogo ih je izaslo sa terena pre kraja.
I za kraj jos jednom  :jupi: :jupi: :jupi: :svi:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #1 on: October 11, 2011, 08:06:53 pm »
Svaka čast za pobedu. Želim vam da ove godine imate bar jednog kasvetnog igrača, kako bi navijač na forumu mogao da ga stavi na avatar i prestane da me buni za koga navija, ko na starom forumu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #2 on: October 12, 2011, 12:40:42 am »
Ma ja sam njega drzao iz postovanja prema liku i delu. I pre mozdanog udara i zato sto se vratio. A gotivim ja i patriote i jos par timova, sto rekose spotski nastrojen. I fala na cestitkama, ova pobeda mnogo znaci, po narucito zbog nacina na koji je izvojevana.  :football: :football: :football:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #3 on: October 13, 2011, 09:44:56 am »
Uff... Sad kada je Curry trejdovan (mada jos nije zvanicno potvrdjeno od lige) postavlja se pitanje naseg LB deptha. Tu je Hawthorne koji je vec imao problema sa kolenom, Hill koji je uvek imao neke povrede i K.J. Wright koji je ruki, kao starteri. McCoy je na IR. Malcolm se vraca posle povrede i pitanje je da li se do kraja oporavio, a uz to je i ruki. Konz koji je neki miks izmedju LB i DE ce isto na IR. Tu je jos i Vobora koji je u predsezoni pokazao solidno. Dakle imamo 3 LB koji su manje vise zdravi i dva koja imaju povrede. Mislim da cemo ovaj slobodan vikend iskoristiti da okacimo oglas za trazenje dva nova LB. Po mogucnosti jednog koji zna da igra MLB poziciju posto mi se ne svidja kako to radi Hawthorn.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #4 on: October 18, 2011, 08:52:58 am »
Trufant je stavljen na IL tako da se sada nas secondary sastoji od igraca kojima je ovo prva ili druga sezona u NFL-u  :palm: I Bigby
Posto se na poziciji LB-a vec menjaju dva rukija, mislim da na sledecem draftu uzimamo 4 DL i jednog LB, pa da zvanicno imamo odbranu staru 3 sezone  :vinjak:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #5 on: October 21, 2011, 03:50:33 pm »
U nedelju Seahawksi pod vodstvom Petea dolaze u Cleveland da igraju protiv Brownsa ciji je GM Mike Holmbren, a sve to ce da prenosi FOX u cijem ce sastavu biti Jim Mora. Spremite se za ljubavni trougao zadnja tri Seahawks trenera.  :tus: Ako ni zbog cega drugog, mislim da cu bar zbog toga da pratim ovu utakmicu  :w00t:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #6 on: November 17, 2011, 09:53:56 pm »
Uff.... nesto nas uklela ova pobeda nad baltimorom. Prvo je na utakmici Moffitt pokidao MCL i PCL, a sad je i Carpenter pokidao ACL. Tako da nam je otisla startna ruki  strana OL. A taman smo krenuli da trcimo.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #7 on: January 26, 2012, 12:02:38 pm »
Hm... dakle Jetsi veruju u lijepog, a Miami iako je doveo HC iz GB namerava da dovede pusija. Da napravim malu retrospektivu.
Cinci, Jacksi, Tenesi, Minesota, Carolina su draftovali novog QB. (5)
NE, Pit, Hou, SD, OAK, NYG, DAL, GB, DET, CHI, NO, ATL, TB, STL, imaju dugorocna resenja. (ako NO potpise Breesa u sta verujem)(14)
NYJ, BUF, BAL, DEN izgleda ko da jos uvek veruju u svoje QB, bar ove sezone. (4)
PHI, SF ako i neveruju imaju izbor (2)
IND i WAS (najverovatnije ako trejduju) ce da draftuju novog. (2)
Miami ce da juri pusija (1.5, pusi sam vredi kao ceo tim :P )
Ostaju CLE, KC, SEA, ARI.
Meni Matori morz ipak deluje ko covek koji voli da razvija QB-ove tako da ako bi wasington trejdovao ispred njih verovatno bi se zadrzao jos jednu sezonu na McCoyu i eventualno  uzeo jos jednog QB-a u 3-4 rundi cisto neke sigurnosti radi.
Arizona je trejdovala prosle dve sezone za QB-ove i deluje mi cudno da to rade i ove. Ponarucito sto nije bilo predsezone i sto je Kolb bio povredjen. Mislim da bi mogli ipak da mu daju jos jednu godinu.
Tako da u sustini ostajemo mi i KC u nekoj trci za Flyn-a. Jos je zanimljivo sto je Cassel u KC tako da ako KC uzme Flyn-a mozda bi Cassel mogao napokon i da zaigra za Pete-a, posto nije celu karijeru u USC  :mr.green:

Offline Iceman

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2393
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #8 on: January 26, 2012, 02:27:06 pm »
Sto se kvoter racunice na draftu tice, ja ne bih potcenjivao niciju zelju za kvoterom u kog veruju, seti se kad je i kako draftovan Aaron Rodgers. Uopste, na forumu se o draftu prica kao da su timovi uglavnom need orijentisani, a mislim da je need sekundaran prema BAP-u. 
U FA, da, za tu lovu za koju ce Flynn da ode moraju ga uzeti ocajnici:
WAS, SEA, MIA. Na Arizonu bih zaboravio, ne znam napamet kako oni stoje sa capom ali tesko da ce se odreci svojih ovogodisnjih resenja tek tako, to bi bilo ludacki!Slicno vazi i za KC. Ako bi i Cassel i Kolb bili ruzna proslost bez cap i ostalih implikacija, bas njih dvojica bi bili razlog vise da ne napadnu na nedokazanog i zelenog Flynna. Sto se Clevelanda tice, licno mislim da od toga nema nista, da je cena prevelika s obzirom da imaju neke ok opcije.  Medjutim ako se Packersi kockaju, i taguju Flynna, to je vec druga prica i otvara se solucija za dosta vise timova.
Licno mislim da ce Packersi pokusati unapred da dogovore deal sa SEA ili MIA da ide tamo putem trejda, dakle Cassel prica, ako od dogovora ne bude nista, WAS ga uzima.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #9 on: January 26, 2012, 09:35:20 pm »
Ja mislim da niko osim WAS, CLE, MIA, KC, SEA i ARI ne razmislja o RGIII.
Buffalo je previse para stavio u Fitzpatricka a Phila u Vicka da bi jurili Flyna ili RGIII.
WAS ili CLE ce da potpisu RGIII. Miami zbog HC ima najvece sanse za Flyn-a ali pitanje je da li ce pusi hteti kod njih. Jeste da KC ima problem sa Casselom, ali je to tim sa najvise cap spacea. Dali su voljni da to malo bace samo zarad promene QB. Uz to imaju Ortona, mada nisam cuo da zele da mu produze ugovor.
Ali sve ovo ce da ceka pocetak FA. Ili mozda ranije ako pre toga pocinje period trejdova. Ili to pocinje u isto vreme  :hm: :P

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #10 on: January 26, 2012, 09:44:10 pm »
Zašto PM ne bi hteo u Dolphinse? Prvi put u karijeri bi imao ozbiljnu odbranu gde čitav tim ne bi zavisio od njega...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #11 on: January 26, 2012, 10:20:13 pm »
Pejton puni 36 ove godine. Ja i dalje mislim da će biti dovoljno pametan i povući se kao Kolt, ili prihvatiti ulogu mentora. Neće biti prvi put da se prevarim, ali glupiranje Favrea nije bilo toliko davno. Valjda je nešto naučio na tuđim greškama.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #12 on: January 26, 2012, 11:44:30 pm »
Pa nece on nesto da se glupira. On je dobro ocuvan QB koji se drzao iza odlicne OL. Mogao bi da baci jos par puta po 4k+ yardi. Tek ako bi popio neke zesce batine onda bi se povukao.
A zasto ne Miami. Pa njegov zalazak karijere bi poredili sa Marinovim vrhuncem i bio bi odlican, ali ne ko Marino. A i igrao bi dvaput protiv Bradyja, a mislim da ni jednom od njih ne odgovara da sad dokazuju ko je bolji. To bi bilo sjajno za novinare i kafanske rasprave, ali to radis dok si mlad ne pred zalazak karijere. Sada uzimas pare.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #13 on: January 27, 2012, 07:46:10 am »
Šta znam, ima on para za još 3 života. Legenda Indija može da ostane samo ako ne pređe ni u jedan drugi tim. Montana je imao sličnu situaciju kao Mening, čak je pauzirao 2 godine. Imao je dve dobre sezone u KC, ali mi se čini da bi ostao veći da se povukao 1991, ili 1992 recimo.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #14 on: January 27, 2012, 09:32:09 am »
Pa nece on nesto da se glupira. On je dobro ocuvan QB koji se drzao iza odlicne OL. Mogao bi da baci jos par puta po 4k+ yardi. Tek ako bi popio neke zesce batine onda bi se povukao.
A zasto ne Miami. Pa njegov zalazak karijere bi poredili sa Marinovim vrhuncem i bio bi odlican, ali ne ko Marino. A i igrao bi dvaput protiv Bradyja, a mislim da ni jednom od njih ne odgovara da sad dokazuju ko je bolji. To bi bilo sjajno za novinare i kafanske rasprave, ali to radis dok si mlad ne pred zalazak karijere. Sada uzimas pare.
Ima puno losijih scenarija od toga da stojis iza Longa i bacas Brendonu i Redziju.

Svi pricaju samo o parama a meni se vise cini da ce on igrati negdje drugo iz inata. Napravis za fransizu ono sto je on napravio, povrijedis se posije toliko sezona konstantnosti, tim forsira neke slijepce QB izgubi prvih X utakmica odluci da nema potrebe da te forsira nazad jer je sezona izgubljena i ispadnes kriv?
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #15 on: January 27, 2012, 10:17:31 am »
Ma miami u sustini ima odlicnu bazu i samo im fali QB. Cak ni Moor nije bio los. A i klima je penzionerska. Jedino sto bi dobio bespotreban pritisak, sto sam vec napisao.

A sa konstatacijom oko fransize se bas i neslazem. Mislim da je pocelo fer sa pricom da je Manning zasluzio svoj bonus za sve ono sto je do tada igrao. Onda su se poceli neki drugi ljudi da ubacuju sa kojekakvim izjavama pa je Manning rekao da ne namerava da se povuce. Sto je opet dovelo do gomile izjava nebitnih ljudi zeljnih medijske paznje. Ali koliko vidim, na kraju su to uspeli da umire izjavom da ce zajedno da sednu i popricaju o njegovoj sudbini. Tako da je za mene sve to samo medijski napumpano jer se uvek trazi nesto spektakularno.  :thumbdown: Kapitalizam  :thumbdown:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #16 on: February 05, 2012, 10:31:14 pm »
Posle par neuspelih pokusaja napokon je Cortez Kennedy usao u HOF. Covek koji je imao samo tu nesrecu da je igrao u Seattlu i najvece uspehe postigao kada je drugi deo tima bio najgori napad u ligi.  :teg:

Offline waukesha

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3924
  • Fire Capers.... Fire....
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #17 on: April 27, 2012, 03:36:40 am »
Adam Schefter‏@AdamSchefterReply

Seahawks pull of 1st round shocker: West Virginia LB Bruce Irvin

Kriminalac u Seattlu. :palm:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #18 on: April 27, 2012, 04:13:42 am »
nije on kriminalac nego propali diler droge :p

Offline waukesha

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3924
  • Fire Capers.... Fire....
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #19 on: April 27, 2012, 04:26:48 am »
Slažem se. Dileri droge nisu kriminalci. :P

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #20 on: April 27, 2012, 08:57:23 am »
On nije uspeo ni kao diler droge, a uhapsen je kada je obijao kucu drugog dilera droge tako da tuzbe nisu podnete  :mr.green: Nista nije dokazano  :mr.green: :mr.green: :mr.green:

Offline nestorZ

  • Starter
  • **
  • Posts: 265
  • Who Dat?
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #21 on: April 27, 2012, 12:56:48 pm »
Dobar je Irvin, jesu ga prerano uzeli ali bit će dobar  :)


Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #22 on: April 27, 2012, 03:42:42 pm »
Pa po meni, posle Coplesa, on je najtalentovaniji pass rusher. Na zalost, ima diskutabilnu proslost.

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #23 on: April 27, 2012, 07:37:00 pm »
Ja rekoh na mock-u da mu je popularnost bas porasla u poslednje vreme...
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #24 on: April 27, 2012, 11:37:13 pm »
Kad su ga pokupili, svi su po blogovima hateovali. Malo se situacija smirila i sad je pola pola. Valjda ce ga ljudi prihvatiti kad pocne kamp.
Ja sam njega primetio na kombajnu gde je bio brzi od Zeka. Onda sam malo pogledao skracene utakmice na YT i svideo mi se kao zamena za Clemsona. Nadao sam se da ce ga pokupiti u 3 rundi, mozda da padne jos koju. Sad slusam price da su mu Ravensi garantovali da nece izaci iz prve runde, a ovi moji se uplasili da ga Jetsi mozda ne pokupe. Ako ne pocne da sverca maline i krade kisobrane, mislim da moze da bude odlican igrac. Slicno ko sto je uradio Smith prosle sezone.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #25 on: April 29, 2012, 03:56:09 pm »
Da stavim samo koga su sve pokupili na draftu

Round 1/15 – Bruce Irvin, DE, 6-3, 248, West Virginia
Round 2/47 – Bobby Wagner, MLB, 6-0, 241, Utah State
Round 3/75 – Russell Wilson, QB, 5-11, 206, Washington
Round 4/106 – Robert Turbin, RB, 5-10, 222, Utah State
Round 4/114 – Jaye Howard, DT, 6-3, 301, Florida
Round 5/154 – Korey Toomer, OLB, 6-2, 234, Idaho
Round 6/172 – Jeremy Lane, CB, 6-0, 190, Northwestern State
Round 6/181 – Winston Guy, SS, 6-2, 218, Kentucky
Round 7/225 – J.R. Sweezy, DT, 6-4, 298, N.C. State
Round 7/232 – Greg Scruggs, DE, 6-3, 284, Louisville

UDFA
Phil Bates, WR, Ohio U
London Durham, CB, McNeese State
Rishaw Johnson, OG, California (PA)
Jermaine Kearse, WR, Washington
Sean McGrath, TE, Henderson State
Jon Opperud, OT, Montana
DeShawn Shead, DB, Portland State
Monte Taylor, LEO, Cincinnati
Lavasier Tuinei, WR, Oregon
Carson Wiggs, K, Purdue

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #26 on: April 30, 2012, 03:34:14 pm »
Ajd malo o pickovima
Bruce Irvin   West Virginia   6'3   245    40/4.50   225/23   vert/33.5   shut/4.03    cone/6.70 broad/10'3"
Elem... Bruce Irvin. Zver sa WV koja voli da jede QB-ove :P Njegova zivotna prica je vise puta prepricavana. Prica se da ga je Pete scautovo jos za USC ali nije prosao zbog losih ocena. Verovatno najbolji pass rusher na draftu. Od kada je Aldon Smith uzeo 14 sackova, situation pass rusher vise nije reach. Prica se da su ga merkalil Jetsi, Ravensi, Patriote, pa cak i SF (mada neznam zasto), ali sigurno nebi izasao iz prve runde. Ako bude priblizno kao Smith, ovo je onda odlican pick. Imao je najbrzi cone i shuttle medju LB ovima.

Bobby Wagner. Zbog upale pluca nije bio na kombajnu. Ovo bi trebalo da su njegovi podaci.
6'  235  vert/39 ½ broad/11 225/24 40/4.45 cone/7.03 shut/4.2
Proglasen za Def MVP senior bowla. I on ima istoriju sa Peteom. Navodno ga nije pokupio zbog toga sto je bio 5'8" ili tako nesto.  Voljan tekler koji po svemu sudeci dolazi na poziciju MLB. Pete je rekao da ce da uzme brzinu u odbrani i ovo je posledica toga. Nisam ga nesto pratio tako da neznam nista vise da kazem.

Russell Wilson 5-11 206 kada bi se merio kvalitet na kilograme onda bi definitivno njegovi biti najkvalitetniji. Njega su celi zivot okarakterisale dve reci. Previse nizak. Sto bi reko Gruden, a i u Seattlu pada kisa, mozda i poraste. :D Ovo vise znaci da Flyn nije siguran. I ovde se pominje da su ga merkali da ga pokupe u trecoj. Mislim da o njemu nemam sta mnogo da pricam. Za dve godine promenio je dva razlicita sistema. Igrao okruzen visokim OL. I pored toga je bio veoma uspesan.

Dakle, prva tri su sve igraci koji imaju dosta da dokazu, a neki jos imaju istorijat sa Peteom. O ostalima cu nesto kasnije. Ima tu jos svacega  :smile3:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #27 on: May 15, 2012, 03:56:39 pm »
Pa, posto je proslo par dana da su  potpisani svi pickovi mozda da nastavim jos po nesto.

Robert Turbin. Covek koga su svi na forumima zeleli. Zovu ga hulk i ima neverovatne bicepse. Na zalost, pominju da mu noge nisu toliko jake koliko bi trebalo. Uzeti nekog ko bi menjao Lyncha je bila obaveza ovog drafta tako da je ovaj pick najlogicniji od svih. Treneri su odusevljeni kako se prilagodio zonskom trcanju, posto je uglavnom trcao iz shot guna, ali treneri su uvek odusevljeni kada su novinari u pitanju. Ja sam pogledao par clipova na YT i nisam video nista bas interesantno, tako da nemam  neko misljenje.

Jaye Howard. Prvi Gator koji je potpisan, sto zvuci strasno za tim koji je harao do pre  par sezona. Zanimljivo za njega je sto mu je DC bio bivsi  DL trener Seahawksa, tako da ovo  moze da  bude neki insajderski call. Dosta bolje je igrao zadnju sezonu. Koliko ce tako nastaviti u NFL-u videt cemo.

Korey Toomer. 6-2, 234, 4.53 40y, 42 vertical. Vrlo malo znam o njemu. Pete zeli brzinu  i visinu za mesto LB-a tako da on donekle odgovara tim zeljama. Bio je povredjen proslu sezonu, dok je ovu igrao gde god su ga postavili, ukljucujuci i FB sa konverzijom za 2 poena.

Jeremy Lane 4.48 40, 42 vertical. Kazu da je prospekt, sa dobrim potencijalom. Imam osecaj ko da je Alov duh presao u nas stab tako da skupljamo igrace ako mogu da skoce preko 40 i trce ispod 4.5-4.6

Winston Guy. O ovom znam malo sta. Bilo je za ocekivati da cemo uzeti neki depth na Safety poziciji posto smo pustili Bigbija da ode.

J.R. Sweezy. Pricc se da su u poslednjoj rundi ceo stab otisao da proslavi draft (i to sto su zeznuli gomilu analiticara) a da se Cable usunjao i pokupio igrace koji su mu zanimljivi. Sweezy je projektovan da bude OL makar neigrao to nikada. I prica se da se cak dobro snasao. Uz to ima napad na vozaca autobusa i posed marihuane. Kaze da su mu dve nedelje u zatvoru bile najbolja stvar u zivotu. Bez daljnjeg komentara. Covek po meri Cabla.

Greg Scruggs. Jos jedan Cablov covek. Nisam procitao da ce da mu menjaju poziciju ali me nebi cudilo. I on je hapsen zbog DUI, mozda cak i napada na policajca.


Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #28 on: May 15, 2012, 04:24:38 pm »
Da dodam, potpisani su i Alex Barron (cuveni holder StL) Deuce Lutui (fat boy slim :)) i Frank Omiyale (stub cuvene OL chicaga) Ako od njih ispadne jedan prosecan igrac svaka cast.

Ima jos par  igraca, sto UDFA sto FA kao sto su TE Kavario Middleton i DL Renard Williams ali to je standardno za Petea

Ako neko ima neki komentar ili iskustvo sa svim  gore navedenim igracima neka slobodno napise. I mene interesuje vise podataka.

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #29 on: May 15, 2012, 07:21:33 pm »
Da dodam, potpisan i Frank Omiyale (stub cuvene OL chicaga)
Ako neko ima neki komentar ili iskustvo sa svim  gore navedenim igracima neka slobodno napise. I mene interesuje vise podataka.

 :bigfunny:
Jbg, jos uvek ne verujem da se neko zajebao da potpise Omifaila. :1:

Najveci deo vremena kod nas je proveo pregazen na travi...
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #30 on: May 15, 2012, 10:42:56 pm »
U  sustini, komentari za tu trojicu i nisu bitni  :P
Mislio sam za one draftovane i UDFA

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #31 on: May 16, 2012, 11:05:10 pm »
Jedino Turbina znam :D A ne znam vise od vecine ovde. Mislim da bi mogao da bude solidan backup u NFL-u. S obzirom na hype itd, mislim da je izabran u pravoj rundi. Ono sto mene zanima, zasto nije zadrzan Forsett?
“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #32 on: May 17, 2012, 12:03:02 am »
Prosto, imamo Washinktona koji slicno trci a uz to vraca puntove i KO. Kada Lynch nije igrao protiv Clevelanda nije imao niko posten da ga zameni. Morali su da dovedu nekog ko ce da ga zameni ako se povredi. Prosle sezone je bila polemika zasto Lynch a ne Forsett. Ove godine se videlo da on donosi skoro 3-5y po nosenju u odnosu na njih dvojicu i niko ni rec nije prozborio u zastitu Forsett-a. On je dobar RB za 3-down i promenu tempa, eventualno za puntove, ali to je njegov krajnji domet.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #33 on: September 17, 2012, 03:07:07 pm »
Posle duzeg vremena da ubacim neki komentar ovde.
Na zalost, gledao sam samo drugo poluvreme tako da utisak nece biti potpun. Razlog za to je sto je u prvom poluvremenu ST nosio igru i fakticki obezbedio 10 poena dok su Kauboji imali jedan dugi napad za TD.
Sto bi se reklo, u drugom poluvremenu postojao je samojedan tim na terenu. Seattle je licio na onaj tim iz prosle sezone koji je trcanjem pobedio Baltimor. Dalas je licio na neki tim, bez imena i igre. A sudije, izgleda da su samo pazile da ne bude neki false start i personal faul (po narucito na QB-u) i to bi im bio krajnji domet.
Wilson vec dosta manje lici na rukija. Dosta je mirniji u pocketu. Zanimljivo mi je, posto je nizak, da verovatno dosta baca na instinkt i ono sto vidi izmedju igraca. Rekli su da je skoro bacio Int u prvom poluvremenu, ali ovo ostalo su bili relativno sigurni pasovi. Tako da za dve utakmice ima samo jedan Int koji je bio HM pas u isteklom vremenu, sto su komentatori prokomentarisali kao da je isto ko i da je puntovao loptu.
OL i dalje ima svojih bubica i desi joj se da napad lici ko da niko nije blokiran, ali vecinom je solidna i odlicno je gurala protiv trcanja. Verovatno je tome pomoglo sto je Dalas igrao bez startnog NT.
DL je bila dosta dobra. Na zalost, pass rush jos ne funkcionise kako treba ali zato se nedaju pomeriti kada je trcanje u pitanju. Secondary je isti ko i prethodne godine i trudi se da nanese bol. Pretpostavka je da je zbog tog bilo toliko ispustenih pasova, jer su hvataci previse gledali gde se oni nalaze. LB-ovi odlicno pokrivaju prostor izmedju DL i DB-a.
Postoji dosta mesta za napredovanje, ponarucito u napadu, ali ako tim bude drzao ovaj nivo onda je u granicama igranja PO kao WC tim. Ono sto je pravo pitanje je koliko je ustvari dobra Arizona, posto se i dalje nezna da li je prva utakmica bila losa ili je pobeda nad NE ustvari najava novih vetrova u NFL-u.
Sa tacke fantazija neznam sta da vam preporucim. Ako OL nastavi ovim tempom Lynch ce verovatno imati 100+y i 1TD po utakmici. Wilson ce imati 150-200y pasom i mozda 1-2 TD. Ne verujem da ce i jedan WR ili TE imati preko 100y ili 2 TD.
Odbrana ce uspesno da zaustavlja trcanje. Moguce da ce da napravi 1-2 sack-a osim ako Bruce Irvin ne podivlja. Verovatno po 1 INT na utakmici sa 200-300 pustenih yardi pasom. ST je diskutabilan posto su kickeri pazili kako ispucavaju washingtonu, a za ostalo nikad se nezna. Verovatno 1-3 FG po utakmici.
Nadam se da ovim postom nisam urekao Seahawkse  :pop:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #34 on: September 17, 2012, 05:34:12 pm »
Sledeći ponedeljak stižemo u goste, budi pravi domaćin i spremi pivo i čips. :D