Author Topic: 12th man - Za nas navijace Seattla  (Read 79207 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #315 on: November 12, 2020, 06:21:28 pm »

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #316 on: November 12, 2020, 06:41:00 pm »
neko je nedavno tuitovao da će oboriti rekord najgore passing odbrane u istoriji i to za preko 1000 yarda


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #318 on: January 19, 2021, 12:10:21 am »
Evo jedne veoma, veoma lepe vesti za sve fanove Sijetla:

ESPN's Jeremy Fowler reports the Seahawks spoke with ex-Jets coach Adam Gase for its vacant offensive coordinator job.
The front office will also speak with Chiefs QBs coach Mike Kafka as it continues casting a wide net to fill its OC role. The Jets gained the fewest yards in football in each of Gase's years on the job with the Jets, but Seattle's continuous journey to make life as hard as possible for Russell Wilson usurps any other approach. It would obviously be an unmitigated disaster for the Seahawks both on the field on offense and in the locker room with S Jamal Adams if Gase is hired.


 :ninja:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #319 on: October 08, 2021, 05:25:00 am »

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #320 on: October 08, 2021, 12:50:42 pm »
Dobra :D. Niste se baš proslavili, ali pobeda je ono što se piše.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #321 on: May 01, 2022, 01:58:15 am »
Ovaj draft je bio neuobicajan. Nismo tradeovali unazad u prvoji drugoj rundi i pokupili smo dosta potrebstina.
1. Charles Cross OT Mississippi State - Uzet najbolji Pass Protekrot na draftu, trecerangirani OT. To mensto nam je upraznjeno
2. Boye Mafe EDGE Minnesota - DE uvek fali. Kazu da bi mogao da prodje kao pick prve runde
3. Kenneth Walker III RB Michigan State - Izgleda da je Carson ozbiljnije povredjen, sto nam ostavlja samo Penija. Onda je ovo potreba.
4. Abraham Lucas OT Washington State - Veoma dobar pass protector, RT. Slabije iskustvo u igri trcanjem. RT nam je isto upraznjen
5. Coby Bryant CB Cincinnati - Imamo jednog CB-a koji je na IR. Tako da je ta pozicija need.
6. Tariq Woolen CB Texas-San Antonio - jedan od zvezda zadnjeg kombajna.
7. Tyreke Smith EDGE Ohio State
8. Bo Melton WR Rutgers
9.  Dareke Young WR Lenoir Rhyne

Nije radjen Trade Down sto je iznenadjujuce. Mada povratna vrednost i nije bila neka.
Nije uzet QB, cak ni u trecoj rundi dok su skoro svi QB-ovi bili tu.
Ocekivao sam nekog ILB u kasnijim rundama i to je mozda jedina mana ovog drafta
Ojacana je OL sa obe strane i uzet je RB koji je dosta trcao iz shotgun-a. Deluje mi da cemo se orijentisati ka tome.
Uzeti su WR-ovi za razvoj. TE imamo dovoljno.
Uzeta su dva Pass rushera, Pominje se menjanje sheme i naginjanje vise ka 3-4 tako da je ovo trazenje adekvatnog kadra.
Uzeta su dva CB-a u kasnijim rundama. Pete voli CB-ove koji nisu zvezde, da moze da ih uci tehnici.Tako da nisam ocekivao da uzmemo CB-a u prvoj rundi cak i da smo imali prilike.
Sve u svemu, veoma dobar draft. Moze ma napravi dobre temelje za naredne sezone.
Pete je vec jednom dao sansu no name QB-ovima da se dokazuju 2011, dace im i ove godine.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #322 on: May 05, 2022, 12:51:31 am »
Pete je vec jednom dao sansu no name QB-ovima da se dokazuju 2011, dace im i ove godine.

Drew Lock nije no name QB, on je dobro poznato, etablirano ime u NFL svetu, čovek od zadatka, specijalac, doveden da pogura SEA ka No1 overall picku 2023  :smile3:

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #323 on: May 05, 2022, 11:17:02 pm »
Za neupućene a dobro informisane...Sijetl nikad nije imao prvi pik na draftu..Pa neće ni sad... :dipl:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #324 on: May 06, 2022, 09:07:40 pm »
Sijetl nikad nije imao prvi pik na draftu..Pa neće ni sad... :dipl:

Pa kad su tu Bearsi i Texansi, samo će njih biti teško preveslati ali vi krećete sa 0-6 na startu, nije još sve izgubljeno  :P

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #325 on: October 16, 2022, 12:10:31 am »
Ajde recimo da ovde ostavim...

There is nothing fluky about how Geno Smith and Russell Wilson have started the 2022 NFL season

Ima u tekstu nešto što je čini mi se sixokss govorio - kako Wilson može samo kod Seahawksa da igra. Kako su godinama gradili tim gde će se pojačati njegove dobre strane a umanjiti njegove slabe strane.

Denver očigledno nije imao takvu ekipu a pitanje je koliko će im trebati vremena i da li će već biti kasno za ovaj voz sa Wilsonom.

Naravno, tek je 5 kola prošlo, možda već sutra stvari dođu na svoje mesto i ova epizoda bude brzo zaboravljena.

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #326 on: October 16, 2022, 02:11:19 am »
Uhh..Dobra prića..Ali Denver se upecao na priču..Russ je tražio kao trejd..Jer sixoksi nisu hteli da mu daju novi ugovor..E sad..Za mene vrhunski kvoter za ono što je odigrao kod nas..Imao je taj pobednički mentalitet gde smo bili ubedljivo prvi u ligi sa tekmama koji su bili u jednom posedu lopte..Prošle sezone smo imali 0-5..Denver mu je dao mastan ugovor,ali hvataći su im mnogo tanki..Lako je bilo u Sijetlu kad si imao Boldwina.Loketa i Metklefa...

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #327 on: January 09, 2023, 01:28:22 pm »
ali vi krećete sa 0-6 na startu, nije još sve izgubljeno  :P

 :A
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #328 on: January 10, 2023, 01:06:51 am »
Ja sam prognozirao 5-6 pobeda, ali mislim da smo izgubili svaku od tih koje sam mislio da cemo da dobijemo. Carolina, atlanta, NO, Oakland. Jedino smo Detroit uspeli da dobijemo.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #329 on: January 10, 2023, 02:37:48 pm »
:A

Pa kad su tu Bearsi i Texansi, samo će njih biti teško preveslati

Bio sam u pravu, šta?

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #330 on: January 10, 2023, 08:53:21 pm »
njih je definitivno bilo tesko preveslati :(

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #331 on: January 10, 2023, 09:32:25 pm »
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #332 on: January 12, 2023, 01:16:57 pm »
0-6?

Ok, omašio sam 4-2 i 0-6 je razlika ko nebo i zemlja, SEA je prošao odlično ove sezone, imaju visok pik od Denvera plus igraju PO, bravo.

Međutim kada se zagrebe dublje stvari nisu crno-bele, pre svega ovaj uspeh je zahvaljujući činjenici da su se Ramsi i Cardsi raspali do neprepoznatljivosti. Da nije bilo sudija i pokvarenosti igrača Sijetla (igrač Sijetla gurnuo igrača Ramsa na puntera i sudije svirale faul, Metkalf drži i gura Remzija na koga naleće QB i sudija svira faul) sada bi imali 8-9 skor.

PO je prava prilika da vidimo gde je SEA, protivu SF imaju 0-2 i ako njih uspeju da pobede e ondak bravo, svaka čast sve najbolje.

Offline Otis

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3438
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #333 on: January 12, 2023, 05:01:46 pm »
Ne slažem se. :dzombica:
Ušli u PO sa Đinom legendom,gomilom rukija,odbranom koja je onako realno wtf...
Svaka čast već sad,nebitno šta urade dalje.
Šampion Endzone III-B lige za 2015.godinu!
Šampion Vince Lombardi Keeper lige za 2019.godinu!
Šampion AllDef lige za 2021.godinu!
Šampion Dynasty NBA za 2022/23!

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #334 on: January 12, 2023, 11:47:05 pm »
Ok, omašio sam 4-2 i 0-6 je razlika ko nebo i zemlja, SEA je prošao odlično ove sezone, imaju visok pik od Denvera plus igraju PO, bravo.

Međutim kada se zagrebe dublje stvari nisu crno-bele, pre svega ovaj uspeh je zahvaljujući činjenici da su se Ramsi i Cardsi raspali do neprepoznatljivosti. Da nije bilo sudija i pokvarenosti igrača Sijetla (igrač Sijetla gurnuo igrača Ramsa na puntera i sudije svirale faul, Metkalf drži i gura Remzija na koga naleće QB i sudija svira faul) sada bi imali 8-9 skor.

PO je prava prilika da vidimo gde je SEA, protivu SF imaju 0-2 i ako njih uspeju da pobede e ondak bravo, svaka čast sve najbolje.
Ne slazem se za guranje igraca u puntera. To sto ga je igrac kao gurnuo nije mu nista promenilo smer. Vise je punter uspeo da mu podvuce ruku i da padne sa njim. Da je dobro izscenirao, jeste. Ali punteri su uvek padali i glumili. Tako da je to greska igraca sto nije pazio.
Za Remzija, mogli bi da polemisemo da je njegova glupost ili sta, ali taj play nije uzrokovao FG-lom, tako da je nebitan.
Ja bi radije da smo ovu izgubili, mislim da bi Detroit bio zanimljiviji. Mi mozemo da igramo samo protiv jednodimenzionalnih timova, tako da ce nas SF ruzno ugaziti. I uzeli bi neki 13-14 pick. Ovako cemo da zavrsimo sa 18-19.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #335 on: April 10, 2023, 10:34:31 am »
Mislim da ovo znači definitivnu penziju. :D

https://twitter.com/RussellOkung/status/1645161647323873287

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #336 on: April 10, 2023, 11:37:06 am »
Samo da nije teško bolestan.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #337 on: April 10, 2023, 07:58:30 pm »
Ko kad je Joe Tommas otiso u penziju. Drugi covek.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #338 on: April 28, 2023, 08:54:00 am »
 :palm: :wall: :dumrem:

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #339 on: April 28, 2023, 10:34:53 pm »
Pa sad..Kažu da su najbolji CB i WR na ovogodišnjem draftu..Mi i onako briljiramo u kasnijim rundama... :svi:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #340 on: April 28, 2023, 11:22:29 pm »
A što ste nezadovoljni?

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #341 on: April 29, 2023, 01:19:44 am »
jer nam sredina OL ne moze da cuva QB ili da otvori trcanje, a DL i LB ne mogu zaustaviti trcanje.
A mi uzimamo treceg WR u prvoj rundi koji moze da igra samo slot i malog CB kojeg cemo verovatno isto prebaciti na slot
A imamo prvog CB i trojicu koja ravnopravno mogu da se bore za mesto drugog CB, i prvog i drugog WR koji standardno imaju preko 1000y zadnjih par sezona

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #342 on: April 29, 2023, 02:55:37 pm »
Kako smo krenuli, ocekujem u naredna cetiri pika da pokupe safety-ja, TE, QB i OT  :dry:

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #343 on: April 29, 2023, 06:47:50 pm »
Tako će i biti..Runda 4..GUARD...Garant Pete misli da će se svi usrati kad vide Wagnera pa odustati od trčanja... :thumbsup:

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #344 on: April 29, 2023, 11:41:26 pm »
Dobro je, setili su se da imamo rupe. Jos samo da neko od njih bude nesto vise od rezerve.

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #345 on: April 30, 2023, 01:48:51 am »
Sta se draftovalo, draftovalo se. Uradili smo samo jedan trade down, i to za denverov pick 3. runde 2024. Ovo je spisak:
Round 1. Devon Witherspoon CB Illinois
Round 1. Jaxon Smith-Njigba WR Ohio State
Round 2. Derick Hall EDGE Auburn
Round 2.Zach Charbonnet RB UCLA
Round 4. Anthony Bradford G LSU
Round 4. Cameron Young DT Mississippi State
Round 5. Mike Morris DE Michigan
Round 5. Olu Oluwatimi C Michigan
Round 6. Jerrick Reed II SAF New Mexico
Round 7. Kenny McIntosh RB Georgia

Moje misljenje:
-Ocekivao sam draftovanje slot CB-a negde oko 3-4 runde, da se pojaca konkurencija. Ne kao top 5 pick. Ako (najverovatnije) bude LCB, onda imamo dva kornera koji su u prethodne dve sezone bili solidni starteri na toj poziciji, postaju backup korneri. I jednog koji igre slot CB-a a nije mu pozicija (bolji bi bio kao LCB). Nepotrebno napravljena guzva i propadanje igraca).
-Slot WR se isto videlo kao potreba. Mada smo bili jedan od timova sa najvise 2-TE formacija. Mislio sam da ce uzeti nekog u 3. eventualno 2. rundi jer je bilo dosta slot WR-a u ponudi. Ovako, uzet je u prvoj rundi, kao prvi WR, sto znaci da cemo koristiti mnogo vise 3-WR formacija, a ako ga ne koristimo i ne gadjemo dovoljno, onda se postavlja pitanje sto smo ga draftovali ko pika prve runde pored dva WR-a koji imaju 10M+ ugovore i koje treba dovoljno gadjati. Opet nepotrebna guzva.
-Poziciju DE smo i prosle godine draftovali pocetkom druge runde, a potpisan je i Nwosu koji je bio odlican. Uz to, tu je i Taylor koji je dobar pass rusher, ali los u odbrani trcanja, i jos dvojica koja su bila povredjena cele prosle sezone. Tako da ce bar jedan od njih morati da ode, a da nije imao vremena da se prilagodi novom sistemu. Eventualno da trejdujemo Taylora za pick 3-5 runde uz mnogo srece.
-Drugi RB je bila neka vrsta potrebe, ali opet, uzeti ga sredinom druge runde, dok je KW3 uzet pocetkom druge prosle godine, govori da ce da dele trcanje. Uz to imamo i 3 WR-a koji ce morati da dobiju svoje lopte. Cim nesto ne bude radilo kako treba ima svi da budu nezadovoljni. I treci RB je bio potreba, ali on je srecom uzet u zadnjoj rundi.
-U 4. i 5. rundi popunjene su rupe u linijama. RG i C sa jedne i DE i NT sa druge. Na zalost, kod nas, ako to nije secondary ili NT, onda ti ljudi draftovani posle 3.runde najcesce zavrse kao backup. Tako da od njih ne ocekujem mnogo.
-Safety je uzet za svaki slucaj. Mada ne ocekujem mnogo od njega. Mozda da bude backup u slotu.
Ocekujem jos nekog NT i RG da se nadje u UDFA, eventualno jos jednog WR-a. I veliku kolicinu ILB, pa valjda neku i bude vredan pozicije.
Evo. To je razlog za moje gundjanje.
Moja ocena drafta je D+. U prve dve runde uzeti su top igraci na pozicijama koje su se smatrale jakim i u slucaju DE i CB dobro popunjenim. Tako da solidni igraci od prosle godine ili ce dobiti daleko manju minutazu ili uopste nece da igraju(CB)
U ostalim rundama su popunjene najvece rupe, ali sa igracima koji ce tek trebati da se razviju ili nisu dovoljno dobri. Nisam siguran koliko bolji izlazimo posle ovog drafta u odnosu kakvi smo bili pre. Ako se solidno ne popravimo, deluje mi kao da ce to pozuriti prodaju tima i dovodjenje nove uprave i trenera :/

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #346 on: November 20, 2023, 01:32:26 am »
 :pablo:

Offline sixokss

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 746
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #347 on: November 20, 2023, 12:53:31 pm »
 :dumrem:

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15000
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: 12th man - Za nas navijace Seattla
« Reply #348 on: November 20, 2023, 10:05:25 pm »
Ono sinoć je bilo njablaže rečeno - užas.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.