Author Topic: Kriza na Bliskom istoku  (Read 11495 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stevancar

• Probowl
    • View Profile
Re: Kriza na Bliskom istoku
« Reply #245 on: May 11, 2018, 04:41:19 pm »
Drecun i Lazanski dobili konkurenciju? Još nisam čuo za tog Petrušića.
ozbiljan si? :)

Baja teska dileja, dupli spijun francuski i nas
Deluje kao jedna od onih budala koja govore istinu
;z

Offline mardok

• Probowl
  • Keep walking
    • View Profile
« Reply #246 on: May 11, 2018, 06:27:51 pm »
Podržavam svakoga ko raketira Iran, Tursku i ostale države koje su finansirale mudžahedine koji su vršili zločine nad Srbima na prostorima bivše Jugoslavije.
Nivo njihove bahatosti malo iritira.
"extremis malis extrema remedia"

Offline mr.green

• Super Moderator
  • Pisam po sirotinji, zato me narod gotivi.
    • View Profile
« Reply #247 on: May 11, 2018, 06:48:28 pm »
Podržavam svakoga ko raketira Iran, Tursku i ostale države koje su finansirale mudžahedine koji su vršili zločine nad Srbima na prostorima bivše Jugoslavije.
Ovo je kontradiktorno jer su upravo oni koji raketiraju Iran i ostale finansijere mudžahedina vršili zločine nad Srbima.
Što znači da podržavaš Ameriku i Francusku koji su činili zločine nad Srbima, ali ne podržavaš Iran koji je činio zločine nad Srbima.

Dragan Torbica: Da ovi Sirijci gledaju naš Dnevnik ne bi ni išli u Nemačku, mislili bi da je ovo Nemačka.
Šampion IIIb lige za 2016. godinu.

Offline omiljeni

• Probowl
    • View Profile
« Reply #248 on: May 11, 2018, 07:05:41 pm »
kako mislite raketiranje? pa asad i iranci imaju Pantsir-S1, ne može njih niko da raketira

Offline Sundjer Bob Kockalone

• HOF
  • Jedini čovek kome ljudi veruju, ide gde je najteže
    • View Profile
« Reply #249 on: May 11, 2018, 07:59:18 pm »
Ovo je kontradiktorno jer su upravo oni koji raketiraju Iran i ostale finansijere mudžahedina vršili zločine nad Srbima.
Što znači da podržavaš Ameriku i Francusku koji su činili zločine nad Srbima, ali ne podržavaš Iran koji je činio zločine nad Srbima.
Ajde molimte pročitaj još jednom moj post, nije dugačak. Mogu i da ga prevedem na engleski, nemački ili norveški ako treba.
Blagodarimo Gospodu što nam je podario čoveka koji se lavovski bori za srpski narod, a posebno za mučeničko i stradalno Kosovo i Metohiju.

Offline mr.green

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #250 on: May 11, 2018, 09:23:13 pm »
Ajde molimte pročitaj još jednom moj post, nije dugačak. Mogu i da ga prevedem na engleski, nemački ili norveški ako treba.
Procitao sam i zakljucio da sam dobro napisao.
Sta sada da radim?

Dragan Torbica: Da ovi Sirijci gledaju naš Dnevnik ne bi ni išli u Nemačku, mislili bi da je ovo Nemačka.

Offline starr

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #251 on: May 11, 2018, 09:45:19 pm »
Kad je to Izrael vršio zločine nad Srbima?

Offline mr.green

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #252 on: May 12, 2018, 03:45:15 am »
Kad je to Izrael vršio zločine nad Srbima?
Izrael nikada ne bi napao Iran da im Amerika nije dala dozvolu za to.
Mislio sam da se podrazumeva da to svi znamo i da je jasno da kada Izrael nekoga napadne, da je u stvari napala Amerika preko svog mladjeg brata.
Ali ok, izvinjavam se, neka bude da sam pogresno razumeo.

Offline starr

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #253 on: May 12, 2018, 04:45:45 pm »
Izrael nikada ne bi napao Iran da im Amerika nije dala dozvolu za to.
Mislio sam da se podrazumeva da to svi znamo i da je jasno da kada Izrael nekoga napadne, da je u stvari napala Amerika preko svog mladjeg brata.
Ali ok, izvinjavam se, neka bude da sam pogresno razumeo.

Ti znaš da kralj Bibi u kongresu redovno kritikuje američke vlasti kad god bezuslovno ne stanu iza svih njihovih zahteva? Sećaš se valjda kako je držao bukvice Obami? Izrael nije samo produžena ruka američke "diplomatije" na Bliskom istoku nego temelj na kom se čitava njihova politika zasniva. Izrael to zna i obilato koristi.

Situacija sa Iranom je dosta komplikovana. Obama je potpisao sporazum protiv koga se Bibi žestoko bunio, konačno su dočekali da Tramp sastavi ratnohuškačku grupu oko sebe i da ukinu prethodni sporazum. Tako da, jeste Izrael sada bombardovao Iran u dogovoru sa amerikancima ali žestoko su lobirali da bi došli do ove situacije.
« Last Edit: May 12, 2018, 04:51:32 pm by starr »

Offline Pablo

• Probowl
    • View Profile
« Reply #254 on: June 12, 2018, 11:53:25 pm »
Lazanski:
Кинеска авио-компанија за понедељак је најавила обуставу појединих редовних летова за Пјонгјанг, главни град Северне Кореје, наводно због слабе продаје карата.

Америчка телевизијска станица Ен-Би-Си саопштава да ће САД извршити превентивни, конвенционални, ракетни удар по севернокорејским нуклеарним постројењима уколико Пјонгјанг изврши још једну нуклеарну пробу. Истовремено, Доналд Трамп упозорава Кину да ће, „ако она не обузда Северну Кореју, САД то учинити саме”.

Ка обалама Северне Кореје плови ударна група америчке флоте са носачем авиона „Карл Винсон”.

Два америчка разарача опремљена крстарећим ракетама већ су на 480 километара од Северне Кореје. Тешки бомбардери Б-52 са крстарећим пројектилима, у бази на острву Гуам, у повећаној су борбеној приправности. Јапан и Јужна Кореја такође су ставили своје снаге у повишени степен борбене приправности.

Руски извори јављају да је у Пјонгјангу извршена евакуација око 600.000 становника.

Offline starr

• Super Moderator
    • View Profile
« Reply #255 on: June 13, 2018, 07:29:39 pm »
LAŽanski...