Author Topic: Arena NFL prenosi i internet streamovi  (Read 251452 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1296 on: December 21, 2019, 08:01:00 pm »
Ko gleda na SBB neka gleda na NOVA Sport




   

 

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1297 on: December 22, 2019, 01:18:41 am »
Ko gleda na SBB neka gleda na NOVA Sport




   

U cemu je razlika  ?

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1298 on: December 22, 2019, 07:39:35 am »
Bolji signal SK6 na nivou YY




   

 

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1299 on: December 22, 2019, 09:02:25 am »
jel' vi to ozbiljno?

utvrđujete da HD ima bolju sliku od SD?

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1300 on: December 22, 2019, 10:01:09 am »
jel' vi to ozbiljno?

utvrđujete da HD ima bolju sliku od SD?
Ne utvrdjujem nego znam...To sto negde pise da je HD pored imena kanala ne znaci da teraju taj kvalitet signala.Pa sam se i raspitao
 

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1301 on: December 22, 2019, 11:20:34 am »
4K is the shit. Gledao skoro El Classico i juce City-Leicester. Velika razlika u odnosu na HD prenose. Steta sto nema NFL-a vec samo bitnije PL i Primera tekme, F1 i Moto GP.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1302 on: December 22, 2019, 01:44:07 pm »
Može li da se gleda i na TV-u sa Full HD rezolucijom, ili mora da se ima 4K TV?

Mislim, da li se uopšte vidi slika, ili ne?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1303 on: December 22, 2019, 03:01:06 pm »
Ne moras da imas 4K TV.

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1304 on: December 22, 2019, 04:54:55 pm »
Hm, meni se na tom kanalu čuje ton, ali nema slike, zato pitam...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1305 on: December 22, 2019, 06:08:02 pm »
Ali je pitanje da li "vidiš" ta 4K?
Slika verovatno jeste bolja, no kad nemaš "odgovarajući" TV, nisam siguran da li uopšte gledaš 4K...
No ako je slika bolja, onda je bolja...




   

 

Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2334
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1306 on: December 22, 2019, 06:54:50 pm »
Slika je definitivno bolja i na televizoru koji nije 4K. Da li je to "pravi" 4K, verovatno ne, ali znam da sam pre neki dan kad sam prvi put upalio SK 4K bio u fazonu wow, bas se vidi razlika.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1307 on: December 22, 2019, 07:12:43 pm »
Slika je definitivno bolja i na televizoru koji nije 4K. Da li je to "pravi" 4K, verovatno ne, ali znam da sam pre neki dan kad sam prvi put upalio SK 4K bio u fazonu wow, bas se vidi razlika.

Definitivno! Ja imam 4k, ali nemam eon još uvek, ali kad sam uzeo tv jedno 10 dana sam gledao 4k klipove na yt te Maldivi 4k te Bali 4k itd itd, bio sam potpuno opijen kako to sve izgleda i još na 55`` TVu. I ja sam nedavno imao prilike da vidim fudbal na 4k i stvarno je razlika primetno velika. Definitivno uzimam eon sledeće godine.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1308 on: December 22, 2019, 07:46:30 pm »
Ako je signal koji dolazi do vas 4K a vi imate običan Full HD TV onda se taj signal konvertuje u, wait for it... Full HD signal. :tus:

U teoriji, ukoliko je originalni signal isti, onda ne bi trebalo da postoji nikakva razlika u kvalitetu snimka bez obzira da li gledate 1080p ili 4K koji vaš TV pretvara u 1080p osim u tome što ćete zbog dodatne obrade morati da sačekate neki deo sekunde duže.

U praksi, downsampling je relativno popularan pa oni koji mogu vole da "konzumiraju" materijal koji se iz više rezolucije dodatno obrađuje u nativnu za ekran koji poseduju.

Koliko tu ima istine najbolje sami da proverite, npr na nekom YT kanalu koji ima snimke u 4K. Pustite snimak u 4K pa posle pustite isti taj u 1080p i probajte da nađete razliku. Ja je nisam našao ali to možda ima veze i sa monitorom. Još bolje je da vam neko drugi pusti a da vam ne kaže koja verzija je u pitanju, čisto da eliminišete placebo efekat.

I za kraj da se vratimo na početak. Uopšte me ne bi iznenadilo da provajderi namerno šalju lošiji snimak na obične HD kanale pa kada neko vidi dodatnu razliku na Full HD kanalu koji prima 4K signal onda se neće libiti da se dodatno maši za džep i plati za skuplje kanale.

Dok je ovaca biće i vune za šišanje...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1309 on: December 22, 2019, 07:52:30 pm »
720p je bio revolucija. Ostalo su finese. Razliku između 720p i 1080p na 48 inča primećujem, ali pouzdano znam da je većina ljudi ne vidi. 4k jeste čistiji, ali mogu da gledam i 720p bez problema.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1310 on: December 22, 2019, 08:08:31 pm »
720p je bio revolucija. Ostalo su finese. Razliku između 720p i 1080p na 48 inča primećujem, ali pouzdano znam da je većina ljudi ne vidi. 4k jeste čistiji, ali mogu da gledam i 720p bez problema.

Nije 720p bio revolucija nego digitalni HDTV standard.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1311 on: December 22, 2019, 08:11:15 pm »
Slažem se, još kada je progresiv zamenio interlejs konačno smo mogli da odmorimo oči.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1312 on: December 22, 2019, 10:15:14 pm »
Ako je signal koji dolazi do vas 4K a vi imate običan Full HD TV onda se taj signal konvertuje u, wait for it... Full HD signal. :tus:

U teoriji, ukoliko je originalni signal isti, onda ne bi trebalo da postoji nikakva razlika u kvalitetu snimka bez obzira da li gledate 1080p ili 4K koji vaš TV pretvara u 1080p osim u tome što ćete zbog dodatne obrade morati da sačekate neki deo sekunde duže.

U praksi, downsampling je relativno popularan pa oni koji mogu vole da "konzumiraju" materijal koji se iz više rezolucije dodatno obrađuje u nativnu za ekran koji poseduju.

Koliko tu ima istine najbolje sami da proverite, npr na nekom YT kanalu koji ima snimke u 4K. Pustite snimak u 4K pa posle pustite isti taj u 1080p i probajte da nađete razliku. Ja je nisam našao ali to možda ima veze i sa monitorom. Još bolje je da vam neko drugi pusti a da vam ne kaže koja verzija je u pitanju, čisto da eliminišete placebo efekat.

I za kraj da se vratimo na početak. Uopšte me ne bi iznenadilo da provajderi namerno šalju lošiji snimak na obične HD kanale pa kada neko vidi dodatnu razliku na Full HD kanalu koji prima 4K signal onda se neće libiti da se dodatno maši za džep i plati za skuplje kanale.

Dok je ovaca biće i vune za šišanje...
Provajderi vrlo često ne šalju "pretpostavljeni" kvalitet signala, ne toliko iz razloga da namame gledaoce "upoređivanjem", već zbog smanjenja troškova da li hardverski da li tarifno pri dopremanju signala....

Takođe, "opasnost" da slanje "obogaljenog" signala rezultuje nekim velikim primedbama korisnika je minimalna tako da se ne potresaju mnogo...




   

 

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1313 on: January 11, 2020, 10:35:56 pm »
Žule prenosi, spektakl može da počne  :rock:

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1314 on: January 11, 2020, 11:30:46 pm »
Garopulo

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1315 on: January 12, 2020, 12:22:30 am »
Prebacih na HR SK da se spasim od ovih




   

 

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1316 on: January 12, 2020, 01:34:16 pm »
I ja sam tamo gledao, al popizdeo sam i na njih

Sent from my P10 lite using Tapatalk


Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1317 on: January 12, 2020, 04:10:38 pm »
I ja sam tamo gledao, al popizdeo sam i na njih

Sent from my P10 lite using Tapatalk
Oni imaju tu "purgersku pretencioznost" ali mnogo manje lupetaju i bolje kapiraju igru. Po meni...




   

 

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1318 on: January 12, 2020, 04:24:36 pm »


Sent from my P10 lite using Tapatalk


Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1319 on: January 12, 2020, 04:24:49 pm »
Kako prebacis na hrvatski sk?


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1320 on: January 12, 2020, 05:05:52 pm »
Kodi?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1321 on: January 12, 2020, 06:17:54 pm »
Kako prebacis na hrvatski sk?
Imam vezu u SBB




   

 

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1322 on: January 12, 2020, 06:26:26 pm »
Ja imam ovo, mogu da gledam i na americkim kanalima i na engleskim, ima i red zone kanal na njemu. Sinoc mi je net nesto kocio americke pa sam malo duze gledao SK5 hrvatski, a nekad zbog silnih reklama na americkim kanalima gledam nase ili hrvate. Reklame ubiju sve usporene snimke, statistike koje izbace na ekran i tako... Dosadni su po tom pitanju

Sent from my P10 lite using Tapatalk


Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12735
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1323 on: January 12, 2020, 10:46:13 pm »
Quote
nagazio je liniju skrimidža

Žule prenosi 20 godina, a i dalje ne zna za ovo pravilo. Ne zna ni Erceg, moraju da im javljaju...

Quote
Ko ima Kelcea u fantasy može da slavi

Kakav kralj  :svi:

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1324 on: January 19, 2020, 07:01:55 pm »
Kako je verovatno dosta nas ostalo bez prenosa NFL-a, zbog naprckavanja izmedju SBB-a i Supernove, dajte ovde gde bi moglo da se odgleda nesto od tekmi, a da je kvalitetan strim.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1325 on: January 19, 2020, 07:29:37 pm »
Kako je verovatno dosta nas ostalo bez prenosa NFL-a, zbog naprckavanja izmedju SBB-a i Supernove, dajte ovde gde bi moglo da se odgleda nesto od tekmi, a da je kvalitetan strim.

https://home.nflbite.com/

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15002
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1326 on: January 19, 2020, 09:47:25 pm »
Korisne linkove niko ne čita?
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1327 on: January 19, 2020, 10:03:25 pm »
Kako je verovatno dosta nas ostalo bez prenosa NFL-a, zbog naprckavanja izmedju SBB-a i Supernove, dajte ovde gde bi moglo da se odgleda nesto od tekmi, a da je kvalitetan strim.
Ovaj nflbite je dobar a za sb se javi na vreme :)
 

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Sport Klub NFL prenosi, satelitski i internet streamovi (kepard, sopcast...)
« Reply #1329 on: January 19, 2020, 10:44:00 pm »
Korisne linkove niko ne čita?

Dok sam pratio topic, bilo dosta neaktivnih linkova, a ovako sam siguran da ce neko da procita, i da posalje kvalitetan link.   ;)

U svakom slucaju, zahvalan ...