Author Topic: Rugby Union  (Read 25141 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #70 on: November 29, 2015, 02:48:20 pm »
Nije problem da probam, ali nedostatak vremena je veoma bitan faktor. Nije poenta odgledati utakmicu, treba tu pratiti igrače, vesti, pregled kola...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #71 on: February 07, 2016, 05:19:08 pm »
Irska vs Vels rat!  :brusli: Upravo napad Velsa od 32 faza!  :thumbsup:
Steta sto se Biggar povrijedi.
« Last Edit: February 07, 2016, 05:37:17 pm by sabotage »
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #72 on: March 13, 2016, 05:51:39 pm »
Engleska kolo pre kraja osvojila Kup 6 nacija. U poslednjem kolu će se Škotska i Vels boriti za drugo mesto. Prilično zanimljive utakmice ove godine. Škotska je posle SP, dobro odigrala i ovo takmičenje, tako da polako izlazi iz krize u kojoj su bili prethodnih godina. Irska je pala u igri i zreli su za rekonstrukciju. Vels solidan, povrede od prošle godine se još uvek osećaju.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #73 on: March 14, 2016, 08:30:18 am »
Engleska kolo pre kraja osvojila Kup 6 nacija. U poslednjem kolu će se Škotska i Vels boriti za drugo mesto. Prilično zanimljive utakmice ove godine. Škotska je posle SP, dobro odigrala i ovo takmičenje, tako da polako izlazi iz krize u kojoj su bili prethodnih godina. Irska je pala u igri i zreli su za rekonstrukciju. Vels solidan, povrede od prošle godine se još uvek osećaju.
Juce super mec Skotska vs Francuska. Skoti srcem odigrali, pack izdominirao, bekovi dali 101%  a Laidlow majstorski sutao i vodio. Bas mi je drago sto su pobjedili Francuze.

Ukrtako Fast Eddie opravdao reputaciju, razdrmao Engleze i juri Grand slam. Iskreno nisam siguran koliko je unapredio igru (i dalje nisam posebno impresioniran midfieldom Youngs-Ford-Farell-Joseph) ali je popravio stav i uveo svjezu krv. Prije svega mislim na Itojea, Nowella i poboljsane uloge za Robshawa i B.Vunipolu.

Razocarenje su mi Irci. Ipak su im jako nedostajali O`Connell, O`Mahoney i O`Brien. Izgledali su nekako umorno, bez ideje. Mislio sam da ce se oni i Vels boriti za titulu.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #74 on: July 19, 2016, 10:56:35 am »
Pa ja bih pre preporucio da covek gleda NRL ili Super 15, evropske lige na visokom nivou su uglavnom rvanje u blatu i tezak grind.

NRL je vec igra za becare.

Poslusao ja savjet. Bas sam solidno ispratio sezonu (3,4, 5 meceva po kolu) i stvarno je odlicno takmicenje. Mnooogo bolji ragbi nego u Evropi. Nivo skila, kreativnosti, napadcke orijentacije. Nije ni cudo su sto obicno tri prvo rangirane reprezentacije NZ, AUS, JAR. Dogurali su do cetvrtfinala. Prati neko?

Super Rugby Qualifiers
Friday 22 July           Brumbies v Highlanders      GIOStadium, Canberra   18.05   
Saturday 23 July   Hurricanes v Sharks              WestpacStadium, Wellington   19.35                        
Saturday 23 July   Lions vs Crusaders              Emirates Airlines Park, Johannesburg   16.30                        
Saturday 23 July   Stormers v Chiefs              Newlands,Cape Town   19.00
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #75 on: July 25, 2016, 10:21:49 am »
4/4  :cool:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #76 on: September 19, 2019, 11:58:39 am »
Iiiii poslije 4 godine docekali smo novi Rugby World Cup.

Igra se u Japanu, ucestvuje 20 reprezentacija. Favoriti standardno All Blacksi, jako blizu Irci i Englezi, iz drugog plana vrebaju Juznoafrikanci i Velsani.
Mislim da ce biti sjanih utakmica i sjajne napadcke igre u sudaru hemisfera i razlicitih filozofija ragbija.

Pratite li neko? SBK? Mixxer? Grandi?
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #77 on: September 19, 2019, 12:13:53 pm »
Ja pogledam ovako kad bude prvenstvno, ostalo retko, tako cu i sada. Vidim SK prenosi, mada mozda potrazim i streamove za itv bolje uz Engleze gledati.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #78 on: September 19, 2019, 01:09:02 pm »
Što se mene lično tiče jedini ragbi meč koji sam gledao, i to zilion puta...


Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #79 on: September 19, 2019, 02:14:14 pm »
Što se mene lično tiče jedini ragbi meč koji sam gledao, i to zilion puta...

A od koga je i dobro je.  :A

Evo jedan lijep highlight da makar znas kako izgleda taj sport.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #80 on: September 19, 2019, 04:10:06 pm »
Naravno da se gleda. Već u subotu klasik: Novi Zeland protiv Južne Afrike. Ova dva tima se lako mogu sresti ponovo u finalu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #81 on: September 19, 2019, 04:20:09 pm »
Naravno da se gleda. Već u subotu klasik: Novi Zeland protiv Južne Afrike. Ova dva tima se lako mogu sresti ponovo u finalu.
Imam neki osjecaj da ce ih All Blacksi zgaziti. Nista mi ne ulijeva povjerenje ovaj setup kod SAR. Ajde nekako naprijed ali bekovi su mi neuporedivo slabiji nego kod Novog Zelanda. Jbt pa B.Barret ce igrati na full backu za All Blackse. :napalm:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #82 on: September 20, 2019, 04:00:10 pm »
Očekivana pobeda Japana. Dvadeset poena razlike je OK rezultat i za jedne i za druge, mada je moglo biti i više. Stekao sam utisak da Japan može i bolje. Moguće je da je trema učinila svoje.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #83 on: September 20, 2019, 08:58:54 pm »
Manje vise rutinski. Ipak se vidi razlika u kvalitetu. Mnogo je Polinezana u Japanu.
Kotaro razbio. Izgleda da ce on biti Goromaru na ovom prvenstvu. 😁
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #84 on: September 20, 2019, 09:31:41 pm »
Ili će neko da provali da se igra Japana bazira na njemu, pa će da ga zatvore.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #85 on: September 21, 2019, 11:12:27 am »
Argentinci propustise golemu sansu...

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #86 on: September 21, 2019, 12:30:58 pm »
Argentinci propustise golemu sansu...
Jbg ne mogu ni Francuzi uvjek chokeovati. :) Sad krece prava akcija.  :staja:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #87 on: September 21, 2019, 06:54:14 pm »
Sjajne utakmice danas. Novi Zeland pokazao zašto je prvi favorit kupa. Argentinci loše otvorili utakmicu i probudili se tek u drugom poluvremenu. Ta nespremnost će ih verovatno koštati četvrtfinala. Fidži kao i uvek, veoma interesantan za gledanje. Bez skrama, krila koja mogu igrati liniju u većini timova sveta i mnogo dodavanja. Dosta su se dugo držali, ali su se raspali u poslednjoj četvrtini utakmice.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #88 on: September 21, 2019, 06:55:55 pm »
čudi me da je Fiji izgubio. Na OI u Riju su protutnjali do zlata ko krava kroz kuruze


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #89 on: September 21, 2019, 07:08:04 pm »
čudi me da je Fiji izgubio. Na OI u Riju su protutnjali do zlata ko krava kroz kuruze
Drugi sport miljeni. Najbolji igraci iz drugih zemalja igraju samo 15tku dok Fiji tradicionalno gura 7cu. Nisu losi ni u ovom formatu ali ocekivati pobjedu protiv Australije je ravno ocekivati da Jetsi uzmu diviziju.  :A
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #90 on: September 21, 2019, 07:11:55 pm »
Sjajne utakmice danas. Novi Zeland pokazao zašto je prvi favorit kupa. Argentinci loše otvorili utakmicu i probudili se tek u drugom poluvremenu. Ta nespremnost će ih verovatno koštati četvrtfinala. Fidži kao i uvek, veoma interesantan za gledanje. Bez skrama, krila koja mogu igrati liniju u većini timova sveta i mnogo dodavanja. Dosta su se dugo držali, ali su se raspali u poslednjoj četvrtini utakmice.
Ne bih rekao da su Argentinci nespremni. Danas su bili fizicki mozda i superiorniji ali definitivno nisu dovoljno napadaciki igrali i nisu koristili suteve koliko su mogli. Nije Medard toliko dobar full back da mu sutnes dvije lopte cijelu utakmicu.  :palm:
Da ne pricam koliko su slabo napadali 12 kanal na Ntamacku. Nekako ukupno takticki nezrelo mi je sve izgledalo.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #91 on: September 21, 2019, 07:28:20 pm »
7ca >>> 15ka
bojkotujem ovo sranje od SP i čekam olimpijadu


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #92 on: September 21, 2019, 07:57:49 pm »
Jel igraju jos brat Shabal i Dzoni Vilkinson?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #93 on: September 22, 2019, 11:17:22 am »
Jel igraju jos brat Shabal i Dzoni Vilkinson?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Penzionisali se ima 4-5 godina.

Irska upravo slomi Skotsku. Kako tvrdo igraju po ovoj kisi, Skoti ne mogu prici 22m Irske. Murray ih ubi ovim box kikovima.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #94 on: September 24, 2019, 08:36:54 am »
Prvo kolo gotovo. Prakticno bez iznenadjenja. Najvise pokazali All Blacksi i Irci, Boksi nelosi. Englezi dosta klimavi sto mi je drago. :)
Na individualnom planu Barret odlicno igra na FB, onaj kratez Kolbe je igracina  :cry: . Od forwarda su mi impresivni bili Petti i Savea.

Sledeca utakmica koju valja propratiti Australija vs Vels 29/09.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #95 on: September 24, 2019, 04:35:06 pm »
Dans je bio pravi pokolj. Ružna utakmica za gledanje. Rusi koji su se skupili sa konca i konopca i Samoa koja je došla da ubije nekoga na terenu (što uvek i rade). Artemjev ponovo pokazao da ima kamen umesto glave :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #96 on: September 25, 2019, 02:22:54 pm »
Ho ho ho Fiji izgubi od Urugvaja. Ne moze na WC da se igra bez teklova i suteva momci.  :lol:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #97 on: September 25, 2019, 03:53:09 pm »
Sve zaboravim da napišem komentar. Problem Fidžija su bile greške u napadu i promašeni šutevi. Suviše neozbiljno su ušli u meč i prosto je neverovatno da su izgubili samo sa 2 poena razlike. Videćemo kakva je Gruzija, jer protiv velsa nije pokazala ništa. Moraće da dobiju Urugvaj, inače ništa od trećeg mesta.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #98 on: September 28, 2019, 10:54:34 am »
Op, op, vodi Japan...

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #99 on: September 28, 2019, 11:32:28 am »
Op, op, vodi Japan...
I uzese ih Brave Blossoms.  :rofl: Budim se , drljam po telefonu i vidim rez 19:12 i mozak ne registruje da su japanci zapravo pobjedili  vec kontam: Jbt sta je sa Irskom, nisu mogli do bonusa ni protiv Japana.  :rofl:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #100 on: September 28, 2019, 11:35:06 am »
Steta sto onaj ne istrca ceo teren za esej na kraju kao cherry on top.  :D

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #101 on: September 28, 2019, 11:48:52 am »
znaš kaki je sport kad je prvorazredno iznenađenje poraz Irske


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #102 on: September 29, 2019, 11:00:18 am »
Ko se ovome nadao? Vels gazi Australiju u svim segmentima igre (sem u autu :D).  Dropke, eseji, odbrana... Australija totalno nemoćna.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2311
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #103 on: September 29, 2019, 02:07:33 pm »
Ko se ovome nadao? Vels gazi Australiju u svim segmentima igre (sem u autu :D).  Dropke, eseji, odbrana... Australija totalno nemoćna.
Iskreno meni nije neko iznenadjenje. Australija se bas muci zadnjih par sezona. Nemaju uopste identitet. Da ne pricam da sem Pococka kad igra i Hoopera ostali odbranu igraju fakultativno. I naravno Folley. Ja ne znam koja sila njega gura da igra startnog fly halfa. Imam osjecaj da bi i Toomua i Beale odigrali bolje. Da ne pricam o Cooperu.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Rugby Union
« Reply #104 on: September 29, 2019, 02:15:54 pm »
Odigrali su odlično drugo poluvreme. Da nisu nesrećno primili esej na kraju prvog poluvremena, okrenuli bi utakmicu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.