Author Topic: Nije Njuz  (Read 344962 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2345 on: May 06, 2019, 06:38:52 pm »
Veoma cesto se pitam da li smo sami krivi za sve sto se desava ili je zapravo sve izrezirano iz inostranstva i od strane raznih mocnika (verovatno je lakse razmisljati na ovaj nacin...).
U vezi toga mi je pala na pamet jedno vrlo zanimljiva ideja.
Evo ja sam sada bio u Norveskoj koja je po mnogo cemu izvanrendna zemlja. Bogata, uredjena, socijalno odgovorna, sigurna...

Pitanje je sledece: sta bi se desilo kada bi neko rekao "Evo narode Srbije, dosta je bilo patnje i muke i svega kroz sta ste prosli, narod Norveske je odlucio da zameni mesta sa vama, pa da vi od naredne godine zivite u Norveskoj, a Norvezani u Srbiji. Sve vam ostaje: pare, fondovi, fabrike i firme, sva nafta prelazi u vase vlasnistvo. Od danas je Norveska vasa nova zemlja."

1. Da li bi se Srbija izvukla i postala mocna?
2. Da li bi se opet pojavile podele, novi Vucici, Djilasi, tajkuni, navijaci, lopovi i mafijasi?
3. Da li bi za 50 godina Norveska spala na Srbiju sada ili bi ostala na istom nivou?
4. Sta bi se desilo sa Srbijom za 50 godina ako bi se u nju doselili Norvezani?

Za velike promene je potrebno mnogo vremena, neke nove generacije će se sigurno krstiti kad budu učili o ovom istorijskom periodu.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2346 on: May 06, 2019, 09:44:14 pm »
Samo pogledaj koja beda su bili Norvežani do pre 60 godina, pa ćeš dobiti odgovore na pitanja 1 i 4. Što se tiče odgovora na pitanja 2 i 3, siguran sam da bi Norveška napredovala kada bi 90% Srba bilo doseljeno tamo, unajmili Nemce da vode državu, a u Srbiji ostali političari.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2347 on: May 07, 2019, 03:04:55 pm »
Da, da, nema veze sa tim sto Vucko reklamira nasu radnu snagu kao najjeftiniju u Evropi.  :kafa:


Зашто је немачка „MTU Aero Engines” изабрао баш Србију


Cтабилности земље, одлична инвестициона клима, саобраћајна инфраструктура и високо обучени и мотивисани стручњаци - то су разлози који су пресудили да немачки авио концерн МТУ одлучи да инвестира у Србију. То је данас у Београду пренео новинарима члан Управног одбора МТУ Михаел Шрајег, преноси Танјуг.

„Одабрали смо Србију да буде нови члан МТУ породице јер смо видели како је повољна инвестициона клима. Мислим, председниче, да радите сјајан посао, да сте направили одличну инвестициону климу”, рекао је Шрајег на конференцији за штампу, обраћајући се председнику Вучићу.

Он је истакао да компанија није лако донела одлуку о одабиру дестинације за своје улагање.

Навео је да је МТУ у Србији открио изузетну мотивацију код људи, који су изузетно мотивисани да раде, као и да земља пружа подршку образовању и тиме ствара високо квалификовано окружење.

Указао је и да је близина и саобраћајна умреженост Србије била битна, јер се камионом за само десет сати може доћи из Немачке, а за још мање до Беча где МТУ има велико карго чвориште.

„Захвалио бих се и премијерки на великом залагању за образовни систем, који је ремек дело у овом делу света и који омогућава да имате високо обучене професионалце”, рекао је Шрајег.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2348 on: May 07, 2019, 03:21:31 pm »
Znao sam da su Nemci đubrad, ali da pričaju ovakve stupidarije do sada nisam čuo. Ovo je neki Tenisov kum, garant.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2349 on: May 07, 2019, 03:55:26 pm »
Zeleni, jesi siguran da to nije Njuz? :hm:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2350 on: May 07, 2019, 10:00:23 pm »
Priznajem da ću priznati. Čovek više ni ne krije da je spreman da prekrši ustav.
Quote
"Ne mogu da ponudim javno nešto što nisam uspeo da dogovorim ni s suprotnim taborom, ni sa međunarodnom zajednicom"
Ali mogu da optužim celu Srbiju da je kriva za neuspeh jer nije htela da prihvati moj predlog  :w
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2351 on: May 07, 2019, 11:34:00 pm »
Neće priznati Kosovo u ovim granicama, dodaće i Preševo...

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2352 on: May 08, 2019, 08:43:26 am »
...Bujanovac i Medveđu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2353 on: May 08, 2019, 10:54:25 am »

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2354 on: May 08, 2019, 11:46:26 am »
Čovek sa svojim banditima srušio Hercegovačku, lišio slobode nekoliko lica (jedno je umrlo mesec dana kasnije), učestvovao u pljačkaškim privatizacjama od 2000. na ovamo, kupovao ekskluzivne apartmane po Bugarskoj i ko na šta još čega ne mogu da se setim ili nije poznato široj javnosti, pa se izvukao bez većih problema. Plagirnje mu sigurno neće nakačiti na vrat.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2355 on: May 08, 2019, 12:40:23 pm »
Da sa domaćih bandita skrenemo pogled malo na belosvetske bandite...

Decade in the Red: Trump Tax Figures Show Over $1 Billion in Business Losses

5 Takeaways From 10 Years of Trump Tax Figures

U principu, to su stvari o kojima se dosta dugo priča, samo što su sada priče potkrepljene poreskim papirima koje je Tramp predavao u periodu 1985-95.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2356 on: May 08, 2019, 02:55:21 pm »
https://www.juznevesti.com/Ekonomija/Svi-cute-o-odbijanju-leta-Nis-Hurgada.sr.html

Egipatska kompanija ne dobija dozvolu da leti iz Niša dok Air Serbia dobija 12 subvencionisanih letova... Well, color me surprised! :yawn:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2357 on: May 08, 2019, 03:35:17 pm »
Mislim da ovo više ima veze sa nekom konkurentskom aviokompanijom, nego Er Srbijom.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2358 on: May 09, 2019, 06:22:32 pm »
Besmrtni Ruski puk.
Eto, sada se Srpskim nacionalizmom naziva i Ruski nacionalizan. Stvari treba nazvati pravim imenima. Srbska čast je organizacija koju finansira država Rusija. Ako se pogledaju zastave na mitingu, ako se pogledaju prilozi o njima na TV-u, mogu se videti samo Ruski predsednik i Ruske zastave. Same vođe Srbske časti ne kriju da su imali ranije problema sa zakonom i da obožavaju Vladimira Vladimiroviča. Volim 9. maj, ali ovakve stvari su gnusne. Pogotovo kada ih podržava država Srbija. Rusi jesu pomogli da se oslobodi Srbija, ali partizani su ratovali 4 godine i bili najveći(jedini) neprijatelj okupatorima. Naravno, njih nema nigde, a likovi koji učestvuju u ovoj koloni garant vole više Čiču nego Pinkija.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2359 on: May 09, 2019, 06:34:45 pm »
Partizana nema vise medju zivima, a tacno je da su se oni jedini odupirali okupatorima. To je za veliko postovanje, kao sto je za postovanje i to da su rusi dali najvecu zrtvu za globalnu slobodu. Sve ostalo je periferno, ko to ne ume da postuje i zbog drugih pobuda ucestvuje u ovome, tome treba oduzeti pravo na kiseonik.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2360 on: May 09, 2019, 07:10:46 pm »
U zapadnoj Srbiji otpor okupatorima nisu pruzali Partizani.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2361 on: May 09, 2019, 07:14:32 pm »
Nego cestiti srpski domacini?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2362 on: May 09, 2019, 07:37:16 pm »
A ja mislio da je od '41.-'45. u Kraljevini bio gradjanski rat i borba za vlast.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2363 on: May 12, 2019, 08:54:25 pm »
A papa je musliman.
Kada god pomislim da me ništa ne može iznenaditi i nasmejati, uvek se pojavi neka grupa koja je spremna da od sebe pravi budale.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2364 on: May 14, 2019, 12:00:07 am »
Nesto razmisljam.
Slabo ovo ide sa Djilasom, Jeremicem i Sergejom. Bas neko zesce natezanje bez skoro ikakvog efekta.

Ranije sam postavio pitanje da li bi narod posao za Djokovicem, Jokicem ili Spanovickom (nisam znao da je i ona u SNS-u), ali sada su mi na pamet pala neka druga imena.
Pitam se, da li bi Zoran Kesic ili Ivan Ivanovic (kada bi odlucili da udju u politiku) bili dovoljan okidac da se narod podigne i smeni ovu vlast i ovaj usrani sistem koji unistava Srbiju?

Meni se cini da obojica imaju daleko veci kapacitet od jednog Trifunovica, a da ne pricam o Djilasu, Jeremicu i ostaloj boraniji koja se gura iza njih.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2365 on: May 14, 2019, 07:23:30 am »
Bez problema bih stao iza Spanovicke.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2366 on: May 14, 2019, 07:24:03 am »
Ne, dokle god SAD i EU podržavaju Vučića.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline bejo

  • Starter
  • **
  • Posts: 248
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2367 on: May 14, 2019, 09:38:51 am »
Podjednako dobri kandidati kao Sapic i Udovicic. Sa Udovicicem sam jednom morao da sedim u kafani i realno ima mesto u top5 seljacina koje sam sreo u zivotu.

Od sportista samo Darko Milicic  :svi:

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2368 on: May 14, 2019, 08:01:13 pm »
Ma Luka Milivojevic ili niko! :pablo:

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2369 on: May 16, 2019, 05:13:14 pm »
Evo dokaza da zakoni mogu da se donesu i preko noci ako treba.
Ovaj zakon u prevodu znaci: mozemo da radimo sta hocemo i niko ne moze u tome da nas ometa.

Bas vam je lijepa ta igra sto bi rekli na negujmou.




Град од сада може да тужи због ометања радова

Oдборници Скупштине града Београда усвојили су данас закључак којим се омогућава да Град Београд поднесе тужбу против оних који наносе штету граду и спречавају раднике да изводе радове, односно да та лица плате насталу штету лично.

Други део закључка, који је предложио шеф одборничке групе СНС Александар Мирковић, односи се на осуду „насилничког понашања појединих одборника градског парламента”, пренео је Танјуг.

Мирковић је рекао да ће свако ко у наредном периоду буде наносио штету граду и спречавао раднике да изводе радове морати ту штету и да плати, као и да „оно што председник општине Стари град Марко Бастаћ већ недељама ради на Тргу Републике створили потребу да се закључак уврсти на дневни ред данашње седнице”.

Заменик шефа одборничке групе СНС Радослав Марјановић је рекао да закључак треба да охрабри институције да раде свој посао и да се именом и презименом евидентирају сви који упадају на градилишта.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Nije Njuz
« Reply #2370 on: May 16, 2019, 05:23:20 pm »
Pojma o pravu i zakonima nemas. Jedinica lokalne samouprave moze imati legitimaciju (aktivnu ili pasivnu) u parnicnom postupku.

O kakvim zakonima preko noci pricas? Skupstina Grada ne donosi zakone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2371 on: May 16, 2019, 05:34:57 pm »
Izvini Niksa jbt.
Nisam hteo da te uvredim.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2372 on: May 16, 2019, 07:36:08 pm »
Odgovorna politika naseg predsednika ce dovesti do toga da se Betula & Co presele u Beograd ili barem malo dalje od Nis.



ПРИШТИНА – Председник косовског парламента, Кадри Весељи, поново је данас помињао Ниш, рекавши да је тај, иначе, стари српски град некада био настањен многобројним Албанцима за које тврди да су их Срби протерали, па су се у највећем броју населили у Приштини, преноси Танјуг.

Понављајући провокације помињањем Града Ниша, Весељи је рекао да када год то чини Срби му замерају.

„Међутим, Ниш је био настањен од многих Албанаца који су касније протерани. Наши стари Приштинци су дошли из Нишке зоне, посебно из околине Куршумлије”, рекао је Весељи, пренео је пришински портал Индексонлајн.

Он је то рекао током обиласка локације на којој ће, како се планира, бити изграђен Меморијални центар наводно протераних Албанаца од српских снага током последних сукоба.

Весељи је још једном потврдио посвећеност приштинских институција доношењу тих, како је навео, праведних одлука, о осуди наводног геноцида и формирању трибунала за злочине које су починили Срби.

Уверен је да ће формирање трибунала подржати и међународни фактори, али да би се, како је рекао, та подршка догодила на одлукама теба радити професионално.

„Српска држава мора да плати за злочине, злочинце нећемо оставити мирно да спавају, тако да за њих нема толеранције”, навео је Весељи.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2373 on: May 16, 2019, 07:46:34 pm »
Gotovo, već sledeće nedelje idem u Sarajevo...

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2374 on: May 16, 2019, 07:55:57 pm »
Ti ne moras, ali tvoja deca ili mladji rodjaci ce se seliti samo tako ako se nesto ne promeni u Srbiji i ako se ovo zlo ne zaustavi.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2375 on: May 16, 2019, 07:56:38 pm »
Prištinci su došli iz Niške zone, najviše iz Kuršumlije :rofl: Ovo me podseti na kumovu ženu kada sam je pitao odakle je. Reče, iz jednog mesta u okolini Beograda. Kog? Pitam ja. Iz Velike Plane...
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2376 on: May 16, 2019, 09:00:56 pm »
  Ovo me podseti na kumovu ženu kada sam je pitao odakle je. Reče, iz jednog mesta u okolini Beograda. Kog? Pitam ja. Iz Velike Plane...
Pa ovi iz Smedereva isto tako kazu okolina Beloggrada.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2377 on: May 16, 2019, 09:54:43 pm »
Samo Zemunci kažu da nisu iz Beograda. :D

Offline zujo23

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4316
  • Jašta, brate!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2378 on: May 16, 2019, 11:59:59 pm »
Samo Zemunci kažu da nisu iz Beograda. :D
Word! Znam iz ličnog primera!

Uostalom, ne peva Ceca džaba ono "Znam za jedan grad, pored je Beograd"

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Grakću gavrani -
još dublje u jaknu
uvlačim glavu.

Majčina senka
preko cele sobe -
loži peć u mraku.

"Život nam uglavnom vraća ono što dajemo drugima" - Ivo Andrić

"We make living based on what we get, and we make a life based on what we give" - Winston Churchill

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #2379 on: May 19, 2019, 03:01:03 pm »
Veoma cesto se pitam da li smo sami krivi za sve sto se desava ili je zapravo sve izrezirano iz inostranstva i od strane raznih mocnika (verovatno je lakse razmisljati na ovaj nacin...).
U vezi toga mi je pala na pamet jedno vrlo zanimljiva ideja.
Evo ja sam sada bio u Norveskoj koja je po mnogo cemu izvanrendna zemlja. Bogata, uredjena, socijalno odgovorna, sigurna...

Pitanje je sledece: sta bi se desilo kada bi neko rekao "Evo narode Srbije, dosta je bilo patnje i muke i svega kroz sta ste prosli, narod Norveske je odlucio da zameni mesta sa vama, pa da vi od naredne godine zivite u Norveskoj, a Norvezani u Srbiji. Sve vam ostaje: pare, fondovi, fabrike i firme, sva nafta prelazi u vase vlasnistvo. Od danas je Norveska vasa nova zemlja."

1. Da li bi se Srbija izvukla i postala mocna?
2. Da li bi se opet pojavile podele, novi Vucici, Djilasi, tajkuni, navijaci, lopovi i mafijasi?
3. Da li bi za 50 godina Norveska spala na Srbiju sada ili bi ostala na istom nivou?
4. Sta bi se desilo sa Srbijom za 50 godina ako bi se u nju doselili Norvezani?



Evo imam ja pitanje na pitanje. Zamisli recimo dogovori se 50-tak Norvežana da igraju fantasy NFL i da osnuju ligaški sistem, i dogovore sva pravila igre i sve u vezi promocije i democije i odaberu glavnog komesara koji će da sprovodi donešene odluke u delo, nazovimo ga Sigurd. I sada u jednom trenutku liga III-N kaže e mi nećemo više igramo po pravilima, ali oćemo da budemo deo ekipe, a Sigurd kaže jao pa to je baš cool, vi se baš dobro zezate što bih vas dirao, a pošto se time ruše pravila nema veze onda ću ja u datom trenutku da ubacujem i izbacujem  kog briga uostalom, a ostali svi ćute, stvarno ih nije briga. Jel ti misliš da bi se to tako odvijalo sa Norvežanima? Nemcima? Amerima?

I to je tako kod nas svuda, svuda kod nas postoji podsistem u okviru sistema koji ti moraš da provališ, snalaženje se smatra za vrhunsku osobinu kod nas, a posebno su na ceni oni koji znaju da izvrdaju sistem i za to dobiju poštovanje, a oni koji bi da poštuju pravila, to su budale.

Baš na tu temu mi je jak utisak ostavila čini mi se Ceca Bojković u jednom intervjuu pričala o utiscima kada je naše pozorište gostovalo u Oslu, i došli naši glumci da vide scenografiju i tu ih dočeka neki Norvežanin zadužen za scenu, i nekom našem se nije dopala zavesa kako je postavljena i on je hteo da odškrine i da pomeri, neka glupost obična, da bi mu Norge guy rekao ne može, naš je pitao zašto ovaj samo ne može i ne može, i ovaj naš uzme merdevine i pomeri tu zavesu tj namesti kako je on zamislio, a Norvežanin u šoku ne zna šta da radi ostao zatečen. Na ovom glupom primeru možemo da zaključimo koliko nama podsvest ne dozvoljava poštovanje pravila i procedura [čak je to sada postala i zabavna anegdota koja nas veliča na uštrb glupih i uštogljenih Norvežana]