Author Topic: Nije Njuz  (Read 344839 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1925 on: July 19, 2018, 08:58:08 am »
Trojica visokih funkcionera Socijalističke partije Srbije - Ivica Tončev, Veljko Odalović i Dragan Simović, udomila su svoju decu u Ministarstvu spoljnih poslova.

Za otprilike dve godine, čak trojica visokih funkcionera ove stranke udomila su svoje naslednike u jednu od nekada najprestižnijih institucija. Najpre je generalni sekretar MSP Odalović na Diplomatsku akademiju, za koju je lično zadužen, primio svog sina Uglješu. Godinu dana kasnije, u sledećoj generaciji, polaznice Akademije postale su ćerke državnog sekretara MSP Ivice Tončeva, Marija Tončev i naslednica nekadašnjeg Dačićevog savetnika, biznismena Dragana Simovića, Dragana. Kao šlag na tortu, ovih dana je došla informacija da je Marija Tončev na konkursu MSP od 213 prijavljenih zaposlena među 10 pripravnika.

Tončev kaže da nije zaposlio ćerku preko veze.

- Moja ćerka po svom obrazovanju je sigurno jedan od najkvalitetnijih kandidata koji je konkurisao u poslednje vreme za rad u Ministarstvu spoljnih poslova. Ona nije zaposlena mimo procedure, već je prošla sve krugove testiranja sa izvrsnim rezultatima i kao takva se zaposlila u skladu sa zakonom. Iskreno, da sam se ja pitao o njenom zaposlenju, ona bi sada radila u Austriji, a s njenim kvalifikacijama mogla bi da bira i radno mesto i platu. Ona je sama izabrala svoj životni poziv jer voli diplomatiju, tako da se zaposlila kao pripravnik u MSP-u za 50.000 dinara. Po pitanju ostavke na mesto državnog sekretara ne vidim razloga da to uradim. Ovo nije slučaj nepotizma - kaže Tončev za “Blic”.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1926 on: July 19, 2018, 10:03:03 am »
Народ коме су у власти Вулини, Бабићи, Дачићи, Вучићи, Омеровићи, Ристичевићи... не може бити нарочито бистрог кова. Тако да ако покушате неком њиховом гласачу да објасните ово они вам неће рећи да је то неисправно, нити ће то рећи за било који идиотизам странке у власти, већ ће урадити исто што и Вучић ради, поставиће контрапитање "А ДОС-овци су били бољи?".
Ми живимо у земљи где и ако се пожалиш да те ципеле жуљају неко из масе ће те приупитати "А шта ти имаш против Вучића?", а камоли да поставиш питање исправности вођине одлуке.

Како рече један паметни паор пре неколико година: "Овај народ треба јебати!".


Online Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1436
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1927 on: July 19, 2018, 02:05:04 pm »
Taj lik je iz sela pored mog. Malo mu posle popularnost dosla glave ali nista ozbiljno. :D
Mike McCarthy je idiot.

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1928 on: July 19, 2018, 02:31:40 pm »
Taj lik je iz sela pored mog. Malo mu posle popularnost dosla glave ali nista ozbiljno. :D
Скроз неозбиљно са твоје стране да не образложиш ово. :)

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1929 on: July 19, 2018, 03:16:48 pm »
ma sta ima da obrazlaze, lokalni srbi mu skakali po traktoru

Online Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1436
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1930 on: July 19, 2018, 07:23:34 pm »
Au, skroz sam se loše izrazio ovaj put, nisam na to mislio.
Malo se uživeo u selebriti status sam mislio. nabacio kožnu jaknu, naočare za sunce, mislim da je neki auto bio kupio u to doba. Na nekoj svadbi smo bili pa se žalili ovi njegovi da je sad zvezda, promenio se.  :D
Mike McCarthy je idiot.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1931 on: July 19, 2018, 07:37:59 pm »
pa reko sam vam ja i kad je bila ona frka sa likom koji je hteo da povrede ovce u zatvor, da su ti što voze traktore najveći fakeri


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1932 on: July 19, 2018, 07:43:24 pm »
Evo Omiljence, polako se okupljate.  :kafa:


Drugog dana zvanične posete Tirani, hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović je, obraćajući se u parlamentu, osim kurtoazne podrške putu Albanije ka EU, poručila da su Hrvati i Albanci "doslovce braća po oružju", te da su mnnogi Albanci žrtvovali svoj život za Hrvatsku.

"Hrvatska i Albanija mogu zajedno puno toga učiniti", kazala je predsednica, preneo je zagrebački Večernji list.
Hrvatska, rekla je, pridaje veliku važnost stabilnosti, sigurnosti i prosperitetu jugoistočne Evrope i snažno zagovara evropsku perspektivu celog tog prostora.
"Albanija je veoma važan partner, strateški i politički, i EU je to prepoznao", navela je Grabar Kitarović.

Osvrnuvši se, kako se navodi, na "trajno i nerazdvojno prijateljstvo" između dve zemlje i ulogu albanske nacionalne manjine u hrvatskom društvu, rekla je da je Albanija bila prijatelj Hrvatske kada je to njenoj zemlji bilo potrebno.

Posetivši na na brojne Albance koji su se borili u Domovinskom ratu, Kitarović je kazala:
"Bili smo doslovce braća po oružju, pre nego što smo 2009. ušli zajedno u NATO. Mnogi su Albanci žrtvovali svoje živote za Hrvatsku i verujte mi - Hrvatska to neće zaboraviti".
Rekla je i da je Hrvatska, zemlja na raskršću hršćanstva i islama, pomorske i kontinentalne tradicije, izvrstan primer suživota, uključivosti i integracije raznih kultura i religija.
"Albanci su u potpunosti integrirani i cenjeni pripadnici hrvatskog društva (...) da vole i poštuju Hrvatsku, a istovremeno su ponosni i domoljubni Albanci, sjajan primer pozitivnog uticaja na odnose naših zmalja", rekla je i posebno podsetila na zajednicu Arbanasa kod Zadra, koja tamo postoji od 18. veka.
Podsetila je takođe i da prijateljstvo između dve zemlje seže još u doba kada su Dalmacija i Albanija bile pod vlašću Venecijanske Republike i u tom kontekstu istakla ulogu albanskog Đerđa Kastriotija Skenderbega.

Albanija je inače 2018. proglasila "Godinom Skenderbega", s brojnim kulturnim događanjima, a Grabar Kitarović je kazala da valja znati da su Skenderbeg i njegov sin primili titulu počasnih građana Dubrovačke Republike za njihov doprinos u borbi protiv Osmanlija.

Podsetiviši na još neke detalje iz istorije, Grabar Kitarović je svoj govor u parlamentu završila rečima: "Neka dugo živi hrvatsko-albansko prijateljstvo".


Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1933 on: July 19, 2018, 08:46:06 pm »
Nema jače veze od one čiji je temelj mržnja prema zajedničkom neprijatelju  :napalm:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1934 on: July 19, 2018, 09:21:43 pm »
Još uvek smo najjači na Balkanu. Kada SAD budu počele da nas vojno pomažu, znaću da smo pukli.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1935 on: July 23, 2018, 01:53:05 am »
Ja tek sada saznajem za ovo  :ohmy:




EDIT: OMILJENI STOP  :lol:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1937 on: July 31, 2018, 10:12:07 pm »
http://rs.n1info.com/a408410/Vesti/Iguman-Sava-Politicki-lideri-iz-Beograda-i-Pristine-da-demantuju-dogovoreni-incident-na-severu-Ko.html
Ne, ovo nije tabloidna vest. Javnost se već neko vreme sprema za ovak scenario, glupih ljudi koliko hoćeš. Cenim da bi veliki procenat ljudi sa obe strane naseo na ovu grozotu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1938 on: August 01, 2018, 09:01:44 am »
Mene najvise brine sto moramo cekati cak 40-50 godina da im uvalimo Vranje.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1939 on: August 02, 2018, 01:34:33 am »
Akcija pocinje na 1:30.  :D



Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Online ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1940 on: August 02, 2018, 08:32:53 am »
Jeeebem ti  :krst:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Nije Njuz
« Reply #1941 on: August 02, 2018, 09:28:35 am »
Nakon svih katastrofa - pozara i poplava koje su zadesile Grcku, sad i ovo...


Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1942 on: August 02, 2018, 10:00:20 am »
Pablo ubija tugu u alkoholu jer zbog povrede zgloba nije mogao da igra kolo sa Palmom. :(

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1943 on: August 02, 2018, 12:09:49 pm »
Pablo ubija tugu u alkoholu jer zbog povrede zgloba nije mogao da igra kolo sa Palmom. :(

 :thumbsup:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1944 on: August 02, 2018, 04:21:17 pm »
Potrebno je biti posebnog sklopa ličnosti, pa letovati u Paraliji. Ja sam jednom bio u tom mestu na proputovanju. Planirali smo da ostanemo 2-3 sata, ali smo zbog nesnosnog smrada napustili mesto posle manje od pola sata. Pored smrada, zapamtio sam i vodu, koja je toliko štrokava da se ne vidi više od par centimetara u dubinu. Ja razumem kad je neko glup, ali da je slep a vidi  i da mu ne radi čulo mirisa a oseća na nos, ne mogu da razumem.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1945 on: August 02, 2018, 05:10:13 pm »
Potrebno je biti posebnog sklopa ličnosti, pa letovati u Paraliji. Ja sam jednom bio u tom mestu na proputovanju. Planirali smo da ostanemo 2-3 sata, ali smo zbog nesnosnog smrada napustili mesto posle manje od pola sata. Pored smrada, zapamtio sam i vodu, koja je toliko štrokava da se ne vidi više od par centimetara u dubinu. Ja razumem kad je neko glup, ali da je slep a vidi  i da mu ne radi čulo mirisa a oseća na nos, ne mogu da razumem.
Kao i uvek osecaji i dozivljaji su vrlo subjektivni.
Dok sam bio u vojsci radio sam sa mnogim ugovorcima. Uglavnom mlade licnosti, bez puno iskustva i tako to.
Uglavnom, jednom nam u jedinicu dodje nova generacija, a medju njima i jedna devojka iz Vlasotince. Ona i njena porodica su bili toliko siromasni da je njen jedini izlaz bio da dodje u vojsku da radi kao ugovorac, jer su tu bile "dobre pare". Prvu platu koju je dobila bila je oko 24.000 dinara. Kada je videla kolika joj je plata ona se toliko rasplakala da smo je jedva smirili. Kada je dosla sebi objasnila nam je da je cela njena porodica (otac, majka, dva brata i ona) zivela od 25.000 mesecno i da ona ne moze da veruje koliko je para dobila. Da ce kupiti poklone svojima i tako.
Tog istog dana popodne u drugu smenu dodju druga dva momka iz Zemuna i NBG i obojica pocnu da kukaju kako je sramota da drzava tako malo placa vojne ugovorce i da je ispod svake casti raditi za te pare.
Elem. Devojka iz Vlasotince je to leto otisla na letovanje u Sutomore. Prvi put u svom zivotu je otisla na more. Pre polaska je opet plakala od srece kao dete jer nije znala sta je ceka niti kako more izgleda, ali je bila presrecna sto ce videti morsku obalu. Kada se vratila okacila je na fb milijardu slika i nije mogla da veruje da je bila na moru uz konstataciju kako ce od sada stalno ici u Sutomore jer je tamo prelepo.

Ko je jednom bio u Sutomoru imao je priliku da vidi kolika je to provalija i uzas od "mora". Medjutim, njoj je to bilo najlepse na svetu.

Isto tako i sa Parallijom. Verujem da 90% onih koji odu dole preko Palme odu prvi put u Grcku i da im je to i jedina sansa da letuju u inostranstvu.
Neki bi pre crkli nego da odu u Hanioti, Pefkohori, Polihrono... ali mnogi bi sve dali da vide grcko more.

Tako da ono... nije u pitanju poseban sklop licnosti, vec pre (ne)mogucnost izbora.

Meni je u tom YT klipu bilo smesno sta politicari rade zbog popularnosti, a ne narod koji se kupa u moru.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1946 on: August 02, 2018, 05:19:53 pm »
99% Srba u Paraliju nije otišlo preko palme.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1947 on: August 02, 2018, 05:27:53 pm »
To što kaže Zeleni ali ima i drugo. Paralija svoju popularnost među Srbima verovatno mnogo duguje blizini, to je jedno od prvih mesta na koje se naiđe kad se udari na more. Jer lepo nije, a ne mora mnogo dalje da se ide da bi se naišlo na lepše mesto.

A čistoća mora je promenljiva stvar, naiđe prljava voda baš kad je Sunđer u prolazu i on pomisli da je svaki dan tako. Isto i za smrad, ko zna od čega je naišao. Ne verujem da smrdi svaki dan, sigurno se mnogi ne bi vraćali. Ja sam bio u Budvi pre petnaestak godina. Imali su neke probleme sa kanalizacijom pa je prepodnevno kupanje ličilo na izbegavanje plutajućih govanaca. Bez preterivanja. Popodne bi struja pročistila vodu pa se moglo bezbednije ući u vodu. Kada smo videli da se ne popravlja situacija, nakon 2-3 dana smo se spakovali i produžili za Herceg Novi. U Budvu se nikad nisam vratio.

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1948 on: August 02, 2018, 07:54:31 pm »
Darko Glišić, prvi čovek Izvršnog odbora SNS, o postupku Zorane Mihajlović (komentarisala poruku Vjerice Radete na twitteru nakon sto je Vucic izneo svoje misljenje o tome):

-Oni koje je opila funkcija i koji su se od iste te funkcije obogatili i počeli lepo da žive daju danas sebi za pravo da sa raznoraznih sredozemnih mora i ekskluzivnih destinacija komentarišu nešto što se njima lično nije svidelo. I Zorana Mihajlović i neki drugi treba da se zahvale Aleksandru Vučiću, pre svega za sve što su uradili u svojim karijerama i mestima i pozicijama koje su dobili, jer su ih dobili isključivo zahvaljujući njemu. Smatram da je njen komentar vrlo neprimeren, ali danas ljudi u Srbiji daju sebi za pravo da budu bolji teniseri od Novaka Đokovića, bolji košarkaši od Lebrona Džejmsa i bolji političari od Aleksandra Vučića. Vučić je jasno osudio izjavu Vjerice Radete, zatvorio time sve ono što je bila tema u vezi sa Vjericom Radetom i mislim da ovo što je Zorana uradila jeste uvreda za SNS, jer član SNS ne treba da se ponaša na taj način i svakako ćemo na sednicama organa stranke da debelo prodiskutujemo o tome - izjavio je Glišić.


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12732
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1949 on: August 03, 2018, 03:41:26 pm »
Pablo ubija tugu u alkoholu jer zbog povrede zgloba nije mogao da igra kolo sa Palmom. :(

Ja se iskreno nadam da ovo nije sezonski događaj, i da će se izroditi u tradiciju...

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4444
  • Keep walking
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1950 on: August 03, 2018, 08:20:37 pm »
Ko je jednom bio u Sutomoru imao je priliku da vidi kolika je to provalija i uzas od "mora". Medjutim, njoj je to bilo najlepse na svetu.

Isto tako i sa Parallijom. Verujem da 90% onih koji odu dole preko Palme odu prvi put u Grcku i da im je to i jedina sansa da letuju u inostranstvu.
Neki bi pre crkli nego da odu u Hanioti, Pefkohori, Polihrono... ali mnogi bi sve dali da vide grcko more.

Tako da ono... nije u pitanju poseban sklop licnosti, vec pre (ne)mogucnost izbora.

Prvo
Sutomore je najveca septicka jama koju sam ikada posetio TACKA
Drugo mi se zajebavamo , ali dobar deo stanovnistva ne moze sebi ni to sranje od CG da priusti.  Realnost.
Srecem ljude od 25-35 godina koji nikada nisu bili na moru, pa se kao razmisljam sta je njima, a onda shvatis da je to realnost.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4444
  • Keep walking
    • View Profile

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1952 on: August 05, 2018, 05:10:41 pm »
http://mondo.rs/a1123385/Info/Drustvo/Zastava-Srbije-nosenje-zastave-kazne.html

 :pop: :pop: :pop:

Ja sam mislio da je to opštepoznata stvar a onda sam pogledao komentare na vest... :krst:

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1953 on: August 06, 2018, 08:19:55 am »
Није уопште фрка, можемо албанске да носимо, то није кажњиво.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1954 on: August 06, 2018, 11:20:30 am »
bitere osjećaš li se kao manjina u sopstvenoj državi?  :(


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1955 on: August 06, 2018, 11:57:37 am »
Уопште не, осећам се као већина, јер овде већина најебава.

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1956 on: August 06, 2018, 03:53:20 pm »
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline brm

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 2582
  • i tako...
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1957 on: August 06, 2018, 04:28:14 pm »
Date founded:   3/18/2015

Ugovor o pružanju usluga i savetovanja su 21. marta 2015. godine potpisali....

do the math  :facts:

Nejde brze...

Offline mr.green

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 6417
  • Scott Sterling: The Man, The Myth, The Legend!
    • View Profile
Re: Nije Njuz
« Reply #1958 on: August 06, 2018, 05:07:19 pm »
I jos smo izgubili spor protiv njih, pa smo dali dodatne pare za odstetu.

Sampion IIIb lige za 2016. godinu

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Nije Njuz
« Reply #1959 on: August 12, 2018, 05:06:06 pm »
Okrecena fasada samo gde snima televizija.