Author Topic: Hattrick  (Read 31232 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #35 on: March 06, 2013, 09:10:55 pm »
p.s.
jedino u cemu je HT bolji je to sto su vlasnici profesionalniji i sve radi kao singerica, a ovi sve rade sami i nekad im treba vremena da ispeglaju sve detalje i tako to.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #36 on: March 06, 2013, 09:28:09 pm »
bolja igrica jbg
imas utisak da igras fudbalski menadzer
igraci se ne razvijaju linearno, treniras sve igrace a ne samo odredjene pozicije, ne znas pre pocetka sezone koliko ce koji klub imati bodova na kraju sezone, zanimljivije je pratiti utakmicu...u sustini kao neki online klon FM-a gde igras protiv zivih protivnika i ume biti veoma zanimljivo

Na pitanje po ce mu je bolja igrica ti odgovaras bolja je igrica  :P


Nisi se bas proslavio sa odgovorima. Verovatno je igra lagana tj nema previse mozganja pa se to ljudima i svidja. Od saka jada argumenata koje si naveo jedino sto je zanimljivo je ovo vezano za trening, mada bi mi tu trebalo detaljnije objasnjenje.


Realno kolke bi sanse imao da budes prvak Srbije u HTu?

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #37 on: March 06, 2013, 09:34:06 pm »
Realno kolke bi sanse imao da budes prvak Srbije u HTu?

ja nikakve jer se uspeh u HT svodi na trading, a ja sam ovamo postao prvak Srbije i prosle sezone sam bio u top 20ak ekipa u Evropi, a da sam za 6 godina igranja ukupno kupio oko 30 igraca



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #38 on: March 06, 2013, 09:44:16 pm »
ja nikakve jer se uspeh u HT svodi na trading, a ja sam ovamo postao prvak Srbije i prosle sezone sam bio u top 20ak ekipa u Evropi, a da sam za 6 godina igranja ukupno kupio oko 30 igraca

Nekad bilo, tipa od 2008 je sve drugacije.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #39 on: March 06, 2013, 09:45:40 pm »
Kako stojite sa imenima? Jel moze npr da se desi da vam se srbin omladinac ovako zove: Narest Zoqishta  :bigfunny:



Trboyev podmladak.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #40 on: March 08, 2013, 10:27:14 pm »
Moša Tica (158832295) na TL  :rock:


Jeste oslabio i ostario ali jedan je Mosa Tica

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #41 on: October 18, 2013, 09:25:47 pm »
Pablo d.o.o. sa ponosom predstavlja:

www.ht-srbija.in.rs

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #42 on: October 18, 2013, 09:28:25 pm »
deca na casu informatike prave bolje sajtove

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #43 on: October 18, 2013, 09:44:04 pm »
Pablo d.o.o. sa ponosom predstavlja:

www.ht-srbija.in.rs
PHP majstor, šta više reći :worthy:
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Hattrick
« Reply #44 on: October 18, 2013, 09:53:57 pm »
*HTML5  ;)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #45 on: October 18, 2013, 10:18:04 pm »
deca na casu informatike prave bolje sajtove


Jbt, ja sad kad cujem rec informatika, prva asocijacija mi je novosodjani i skupljanje poena, kako mi se igra to  :(

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #46 on: October 18, 2013, 10:18:54 pm »
PHP ili HTML5, to sundjeru nista ne znaci  :mr.green:

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #47 on: October 18, 2013, 11:01:38 pm »
PHP ili HTML5, to sundjeru nista ne znaci  :mr.green:
Mislio sam da si povezao MySQL sa php-om, obzirom da stranica izgleda profi. Sa druge strane, poslednje linije koda sam napisao davne 2006. godine, tako da je moguće da sam nešto propustio u međuvrmenu.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline draganche

  • Starter
  • **
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #48 on: October 20, 2013, 02:19:01 pm »
Pablo d.o.o. sa ponosom predstavlja:

www.ht-srbija.in.rs

Dok ja sve povezem... vidim Pablo ovde, Pablo na ht-u (+ yahoo fantasy)... igramo u istoj ligi u ht-u.
Pozdrav
edit: dobra ideja za sajt...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #49 on: October 20, 2013, 02:34:18 pm »
pablo smradu, važniji ti je HT od Dinastije?  :(


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #50 on: October 20, 2013, 03:45:34 pm »
pablo smradu, važniji ti je HT od Dinastije?  :(


Nije to toliko do mene. Ja sam hteo prvo da odradim sajt za dynasty (i to sam hteo da bude iznenadjenje za pred dynasty draft)  ali me velja (koliko je ovaj covek beskoristan to nije normalno) potpuno ignorise tako da ne mogu slike da nabavim. Takodje sam cimao tonyka koji me isto iskulirao.

U hattricku je situacija potpuno obrnuta, pa sam naisao da dobar odziv, plus mi se javljaju ljudi sa sadrzajem za objavljivanje.
« Last Edit: October 20, 2013, 03:52:20 pm by Pablo »

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #51 on: October 20, 2013, 03:50:49 pm »
Dok ja sve povezem... vidim Pablo ovde, Pablo na ht-u (+ yahoo fantasy)... igramo u istoj ligi u ht-u.
Pozdrav
edit: dobra ideja za sajt...


Dobra ideja i odlicna realizacija  :smile3:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #52 on: November 27, 2013, 02:36:00 pm »
FINALE KUPA!!!


Alcatraz Jackals - Krledonci      4 - 2

Offline draganche

  • Starter
  • **
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #53 on: November 27, 2013, 11:32:01 pm »
Cestitke kolega iz lige. Srecno na mastersu.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #54 on: November 28, 2013, 03:01:02 am »
Hvala kolega, finale kupa u slici:


Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Hattrick
« Reply #55 on: November 28, 2013, 08:23:06 am »
FINALE KUPA!!!


Alcatraz Jackals - Krledonci      4 - 2


Svaka cast  :rock:

Offline trboye

  • Starter
  • **
  • Posts: 110
  • It's a Philly thing
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #56 on: December 07, 2013, 07:04:30 pm »
Bravo Pablo!

Ovako cu i ja uskoro!
Presao sam 950 miliona!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #57 on: April 30, 2014, 02:40:05 pm »
lord se reaktivirao  :rock:

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Hattrick
« Reply #58 on: May 07, 2014, 08:57:50 pm »
izgubio sam danas iako sam imao bolji midfield... jel su nesto menjali? :)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #59 on: May 07, 2014, 09:48:32 pm »
izgubio sam danas iako sam imao bolji midfield... jel su nesto menjali? :)


Nisu bas puno, samo oko 98% igre od kada si poslednji pput bio aktivan  :smile3:

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #60 on: May 08, 2014, 10:33:14 pm »


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #61 on: December 16, 2014, 04:16:37 pm »
 Želeo bih da napišem neke informacije o Hattrick životu u Iraku i da ih podelim sa ostatkom sveta. Možda će biti nekih informacija koje ljudi ne mogu ni da zamisle ili da razmišljaju o njima.. Sa druge strane, možda postoje i druge Hattrick nacije koje pate od istih problema koje mi imamo ovde u Iraku. Ja se zaista nadam da je tako samo u Iraku.
Moj članak je takođe malo ažuriranje članka mog kolege Akkada (9431). Taj članak je napisan 19.04.2010. što je bilo pre više od 4 godine.. U tom članku on je pisao o sigurnosti koju mi u severnom delu Iraka zvanom Kurdistan imamo, i o mogućnostima pristipa internetu za ljude koji igraju Hattrick.

Želeo bih Vas smestiti u trenutnu realnost Iraka i ukazati Vam na činjenice od kojih patimo tokom ovih teških vremena, kao što mnogi znate iz svetskih medija, o ratu protiv terorizma i IS (Islamic State – Islamska Država) u Iraku.
Postavljana su mi mnoga pitanja tipa, „Jesi li ti stvarno iz Erbila (Arbila, Arabele)?“ „Kakva je situacija tamo?“


Erbil – Glavni grad Kurdistana i grad turizma u 2014 godini

Siguran sam da vrlo malo Vas zna da je glavni turistički grad u arapskom svijetu Erbil. Kada pričamo o turizmu u arapskom svetu, automatski ćemo pomisliti na Dubai. Erbil je pod ogromnom izgradnjom u zadnjih 8 godina i milijarde dolara investicija su došle u Erbil, posebno nakon pronalaska nafte u blizini grada. Sve u svemu, grad je bio predodređen da postane „drugi Dubai“.

Da, ja sam rodom Kurd, iz Erbila i sada tu živim. Takođe imam norveški pasoš jer sam u prošlosti živeo tamo punih 17 godina. Vratio sam se u svoj rodni grad Erbil i radim za jednu nemačku firmu. Igram Hattrick mnogo godina, i trenutno sam selektor Nacionalnog tima Iraka.

Nažalost, teroristički IS je napao severni deo Iraka i žele preuzeti Erbil. Sećam se, tokom mog prvog meča kvalifikacija za NT Svjetsko prvenstvo, protiv Čilea, IS je bio samo 35 kilometara udaljen od mene! Bojao sam se! Sećam se da sam čitao čileanski forum da pregledam novosti oko meča, i video sam kako ljudi pišu po forumu, davali su podršku i njihova mišljenja oko ishoda meča. Gledao sam kako ljudi uživaju u životu, slobodni ljudi. Daleko su od problema i događaja kakve mi u Iraku imamo; s druge strane svijeta selektor Iraka sedi i strahuje za svoj život! Može se dogoditi u bilo kojem trenutku! Ali u stvari, iskreno, uvijek sam verovao da će naši hrabri vojnici Peshmerge i naši prijatelji iz Europe i Amerike zaustaviti teroriste. Nisam se odlogovao sa Hattricka i namjestio sam taktiku za meč (496510964)! To je moj posao i moram ga raditi! Takođe je to moja ljubav prema Hattricku!

Sećam se da sam pratio meč sa svoja dva bliska prijatelja tu na Hattricku, Berti (540948) i DevonRex (4314073) na Iračkom forumu. Nisam im govorio o trenutnoj situaciji, ali iskreno, pogled mi je stalno bio na ocu koji je bio u drugoj prostoriji, i gledao vesti na TV-u da proveri stanje rata.

No, situacija je sada mnogo bolja. I dalje traje rat protiv tih istih terorista, ali sa svom pomoći koju dobijamo od prijatelja širom sveta teroristi slabe svakim danom sve više. I sigurnost, dan za danom, sve se više vraća u naš voljeni grad Erbil.


Električna energija i Internet pristup

Kako često nestaje električne energije u Iraku, mnogo puta moram namestiti taktiku i naloge za mečeve dosta vremena pre početka meča. Ogromni problem za igranje Hattricka je električna energija. Dobijamo dve vrste električne energije, vladinu i lokalnu. Obično daju električnu energiju jednu po jednu, 18 sati vladine i 6 sati lokalne. Nema pristupa Hattricku kada je vreme promene između ove dve vrste, i može se dogoditi da budemo bez struje nekoliko sati.

Internet pristup je ažuriran i sve više i više ljudi ima Internet kod kuće. Postoje ADSL2 i 4G usluge u Iraku. To je razlog zašto većina Iračana HT igra kod kuće sada, za razliku od starih vremena kada smo uglavnom igrali po Internet kafićima.

Ipak, ponekad imamo problema sa Internet pristupom zbog loših kablova. To uzrokuje mnogo prekida u pristupu internetu. To je razlog zašto većina Iračkih korisnika mora imati i ADSL i 4G Internet uslugu. Ja sam lično izgubio mnogo nadbidavanja za igrače na transfer listi zbog ovakvih problema.

Generalno, ovo su neke od prepreka i problema koje mi kao korisnici iz Iraka imamo. Nadam se da korisnici iz drugih nacija Hattricka nemaju ovakvih problema.


Drugi timovi i Iračka zajednica

Kako sam ja jedan od najstarijih korisnika ovdje u Iračkom Hattrick svijetu, vrlo sam zadovoljan da su uprava Hattricka i ljudi zaduženi za razvoj igre pronašli rešenje za posedovanje drugog tima. Kako je naša zajednica skoro pa mrtva sa samo nekoliko korisnika, drugi timovi su vratili život toj zajednici sa menadžerima iz stranih država. Imamo mnogo jaču reprezentaciju i vrlo sam zahvalan svakom menadžeru koji pomaže Iračkoj zajednici.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #62 on: January 08, 2015, 10:40:04 pm »
au bre, pa ti jos ovde hvalis HT :)

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12734
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #63 on: January 09, 2015, 06:20:28 pm »
Sta cu kad volem  :)

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #64 on: January 09, 2015, 06:23:13 pm »
ja sam zbog foruma i hattricka pao na popravni u prvoj godini srednje ;z

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #65 on: January 09, 2015, 06:54:05 pm »
Da, baš si zbog toga pao :D.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #66 on: January 09, 2015, 07:05:15 pm »
ne, pao sam zato što sam glup :'(


delimično i zbog fantasy nfla :A

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #67 on: January 09, 2015, 07:08:51 pm »
Postavi Pablo ponekad zanimljivo štivo poput onog tipa iz Iraka ili onog što je slep.

Offline ulero

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 3488
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #68 on: January 09, 2015, 11:33:42 pm »
slabo sta se pise, jedino iz arhive da se iskopa neki interesantan tekst. ova je cuvena, usla u relikviju  :worthy:

Legendarna HT priča - LAŽNI MATIJA
(6755157.24)


Text pisao: MCiGGzy - OFK Balkan Mirijevo (8332375)
Dogodilo se na današnji dan, 26.08.2006.


Matija, Bojan i ja smo se dogovorili da zajedno pratimo mečeve u subotu.
Matija je trebalo da dođe u Mirijevo (igrao je meč sa Bojanom-Mombojem), i dogovor je bio da tekme pratimo kod Momboja na gajbi. Ja odlično znam Matiju, milion puta smo se viđali, a Momboj ga nije poznavao lično, samo preko HT-a... Ja se ništa nisam dogovarao, njih dvojica su se...

Trebalo je da Bojan pokupi Matiju kolima na Bulevaru, kako se ovaj ne bi izgubio u Mirijevu. Krenuo je da ga pokupi i Matija ga je pozvao mobom i rekao da je upravo stigao, na šta je Bojan rekao: ”Evo, tu sam blizu...”, i zaustavio kola na dogovorenom mestu. U kola je ušao lik sa mobom u ruci, koji naravno NIJE Matija, a koji je čekao nekog drugog, koga nije poznavao, u slično vreme na istom mestu, na kome se, by the way, niko nikad ne nalazi. :)

E sad, kad je Bojan pitao "Matija?", ovaj je nešto promuljao, možda je mislio da se Bojan tako zove. I sad neka neformalna priča... Na Bojanovo pitanje “Kako si stigao dovde?” lik odgovara da je tramvaj dosta odugovlačio (a inače je i Matija trebalo da dođe tramvajem). A na podbadanje “Je li, jesi li namestio taktiku?", čovek naravno da ništa ne razume, ali s’ obzirom da je više retoričko pitanje, Bojanu nije bilo sumnjivo ni mrmljanje u "ma, da" stilu. :)

I sad, otprilike, ja dolazim ispred Mombojeve zgrade, i on me cima na mobilni da kaže da ga sačekam, ubrzo stižu. I dolaze Bojan i taj baja. E sad, ja logično mislim da je to neki njegov ortak koji će sa nama pratiti mečeve... Ono, pozdravim se i svi uđemo u njegovu sobu. :)))

I ne da je bila tišina... Ja gledam što Bojan ne priča puno sa svojim ortakom (tj. skoro uopšte), i mislim se što ga je i dovodio ako će da ćute sve vreme, a i Bojan isto to misli za mene, zašto ja ne razgovaram sa Matijom kada se navodno odlično znamo. Tada mi je bilo malo sumnjivo i pitam Bojana: "Je li, jesi li se čuo sa Matijom?"...
E, sad Bojan kao Bojan - biser, misli da ga zezam i odgovori malko ironično, ali ipak odgovori: "Da, da, doći će Matija"...
I ja pomislim, u redu, objasnio je Matiji kako da dođe sam. :)

I tako vreme ide, možda i deset minuta ukupno, pričam ja o YP-u, a lik ne reaguje. Bojan ga pita: "Vidim da hoćeš da uigravaš 451 formaciju?" A, lik odgovara u stilu: "Ma pusti, zajebavam se nešto" :)

Bojanu sve normalno, ali ja se totalno pogubim... Gledao sam meč repke, znam za to...
Pa gledam dal’ me njih dvojca nešto namerno tripuju, pa da li je Matija imao sto osamdeset operacija lica :), pa da mi neko nešto nije sipao u sok :))).
Na kraju sam pomislio da je lik stvarno pravi Matija, a da sam se ja ranije viđao sa njegovim burazerom, a da se sada napokon upoznajem sa pravim Matijom, pa onda pomislim- možda je taj lik ipak Bojanov ortak kiji je nov na Hettriku, pa i njegov tim to uigrava (mislim i da Bojan igra tu formaciju). Totalni zbun :)))

Ali, ipak ponovo pitam: "A kada će Matija?"... Tada Bojanu već ništa nije bilo jasno, pa kaže (mnogo smešno): "Čekaj, sem nas trojice niko više neće doći!", a ja upitam: "A Matija?"
Bojan se onako izbezumljeno okrene ka baji i pita ga: "Čekaj, ti nisi Matija?"
A ovaj će izreći nikad čudniju rečenicu, kao da je neki masovni ubica/pljačkaš, šta već, tako da se i Bojan usrao :), mada se videlo da je i lik pogubljen više od nas: "Momci, moram da vam kažem da nije sve onako kao što izgleda". :)

I ništa, ja sam se ceo dan kidao od smeha...Bojan mu je čak PONUDIO prevoz nazad :))), a nije mi jasno kako Matija nije cimnuo kad je video da ne dolazi, tek bi tada Bojan prebledeo :)))

A, s obzirom da postoji verovatnoća i da je lik sa palme i slično, ne bi me čudilo da je pitao Bokija kad počinjemo, da bi ovaj rekao:"Pa, u 12:45"

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Hattrick
« Reply #69 on: January 10, 2015, 12:44:14 am »
suza :')