Author Topic: 2015 Endzone NFL Mock Draft  (Read 11433 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
2015 Endzone NFL Mock Draft
« on: April 15, 2015, 04:48:27 pm »
***OBAVEŠTENJE: Ova tema služi isključivo za biranje igrača!***

Sve rasprave u vezi sa draftom i mokovanjem se nalaze na sledećoj temi: 2015 NFL Draft i prateće manifestacije

Više o draftu možete pročitati na sajtu NFL.com: http://www.nfl.com/draft/2015

Draft traje od 30. aprila do 2. maja. Do početka drafta je ostalo još...

It is time now!!



1. RUNDA

1    Tampa Bay Buccaneers - lordnex - Marcus Mariota, QB, Oregon
2    Tennessee Titans - Digger - Leonard Williams, DE, USC
3    Jacksonville Jaguars - mardok - Dante Fowler Jr, DE , Florida
4    Oakland Raiders - Foldingo - Amari Cooper, WR, Alabama
5    Washington Redskins - matteus - Vic Beasley, OLB, Clemson
6    New York Jets - omiljeni - Jameis Winston, QB, Florida State
7    Chicago Bears - sashadpb - Kevin White, WR, West Virginia
8    Atlanta Falcons - Reignman - Alvin Bud Dupree, DE, Kentucky
9    New York Giants - starr - Trae Waynes, CB, Michigan St.
10  St. Louis Rams - sashadpb - Brandon Scherff, OT/OG, Iowa
11  Minnesota Vikings - starr - DeVante Parker, WR, Louisville
12  Cleveland Browns - sabotage - Danny Shelton, DT, Washington
13  New Orleans Saints - Dome Patrol - La'el Collins, OT, LSU
14  Miami Dolphins - Stana - Breshad Perriman, WR, Central Florida
15  San Francisco 49ers - Digger - Arik Armstead, DL, Oregon
16  Houston Texans - Stana - Landon Collins, S, ALabama
17  San Diego Chargers[tie] - lordnex - Todd Gurley, RB, Georgia
18  Kansas City Chiefs[tie] - Foldingo - Cameron Erving, C, FSU
19  Cleveland Browns - sabotage - Shane Ray, DE, Missouri
20  Philadelphia Eagles - Grandilof - Jaelen Strong, WR, Arizona State
21  Cincinnati Bengals - draganche - Andrus Peat, OT, Stanford
22  Pittsburgh Steelers - sabotage - Randy Gregory, DE, Nebraska
23  Detroit Lions - marasin - Malcom Brown, DT, Texas
24  Arizona Cardinals - matteus - Melvin Gordon, RB, Wisconsin
25  Carolina Panthers - Reignman - D.J. Humphries, OT, Florida
26  Baltimore Ravens - sabotage - Byron Jones, CB, Connecticut
27  Dallas Cowboys - Marvin - Jalen Collins, CB, LSU
28  Denver Broncos - mardok - Ereck Flowers, OT, Miami
29  Indianapolis Colts - omiljeni - Marcus Peters, CB, Washington
30  Green Bay Packers - starr - Jordan Phillips, DT, Oklahoma
31  New Orleans Saints - Dome Patrol - Eric Kendricks, ILB, UCLA
32  New England Patriots - Stana - Eddie Goldmann, DT, Florida st.
« Last Edit: May 01, 2015, 08:04:01 pm by lordnex »

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #1 on: April 15, 2015, 08:48:13 pm »
Tampa Bay Buccaneers

Prosle godine sam poceo opis plakanjem, a sada smo prvi pik, tako da ne znam sta bih jos mogao da dodam na temu tima.

Jos tada sam birao QB i pisao da nam treba i ove godine definitivno ostajem pri tome, doduse sada je to i opsti konsenzus svih mockova. Prosle godine je konsenz bio Evans i na opste 'iznenadjenje' tim je na kraju i uzeo Evansa. Tesko da se moze reci da je Evans greska, jedna od najboljih rookie WR sezona ikada, ali mislim da ni moj pick sa Bridgewaterom ne bi bio greska. No svejedno - tu smo gde smo - QB je ove godine fix, a izbor je i bolji nego prosle godine.

Samo ostaje pitanje koji QB :)

Jos dok je sezona bila pred zavrsetkom i dok smo se borili za #1 pick, prizeljkivao sam Mariotu, i stvarno bio odusevljen i njegovom igrom i idejom da ce stici kod nas. U medjuvremenu, kao frontrunner na svim mockovima pojavio se Winston, koga svi dizu u nebesa i smatraju spremnijim za NFL od Mariote. Cak sam i ja poceo da se dvoumim, i iako sam do juce bio siguran da cu uzeti Mariotu ovde, danas sam bio u totalnoj dilemi i x puta se premisljao. U trenutku kada sam poceo da pisem ovaj post, jos uvek nisam imao odluku, cak sam bio vrlo blizu da bacim novcic, ali na kraju sam presekao i ...

With the #1 overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Tampa Bay Buccaneers select:

Marcus Mariota, QB, Oregon



Prvo - odgledao sam jos jednom higlightse obojice i - definitnvo je Mariota, ako ne bolji, bar lepsi za gledanje. Mislim na igru, ne na fizicki izgled :) Naravno ni Winston ne bi bio greska, i verovatno ce u pravom draftu njega i uzeti, ali ja cu ostati sa Mariotom, ako nista makar zato sto svi biraju Winstona. Ovako ce nas draft biti malo zanimljiviji, da ne prepisujemo sve mockove na netu ;)

Dakle, Mariota...

Dominirao celu proslu sezonu, osvojio je sve moguce nagrade, ukljucujuci Heismena i na kraju doveo svoj tim do meca za titulu. Nije je osvojio ali, good enough. Usput zavrsio i dovoljno ispita da dobije i neku diplomu (i to sa dobrim prosekom).  Visok, brz, jaka ruka, precizan, ume da trci, inteligentan, lider na terenu.. itd.. sve sto ocekujete od svog franchise QB-a. Kao glavnu zamerku mu navode to sto nije igrao pro-style offense i sto ce mu trebati mozda vremena da se navikne na NFL, ali mislim da je dugorocno dobro resenje.

Vise detalja o njemu mate na linkovima ispod, ja ne znam sta bih mogao da dodam, a da ne uzmem samo da prevodim te tekstove. Koga zanimaju detalji snaci ce se.

http://www.nfl.com/draft/2015/profiles/marcus-mariota?id=2552466
http://walterfootball.com/scoutingreport2015mmariota.php

Naravno na kraju i highlights video.  :teg:


Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #2 on: April 16, 2015, 09:09:49 pm »
Tennessee Titans

Leonard Williams, DE, USC

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #3 on: April 16, 2015, 09:59:02 pm »
With the 3rd overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft,   Jacksonville Jaguars  select:

Dante Fowler Jr, DE , Florida

Height:6' 3"
Weight:265 lbs.



Vec sam opisao  na temi Dzeksonvila kako se koja pozicija pokazala prosle sezone, i neko moje vidjenje  sezone
http://www.endzone.rs/extrapoint/index.php?topic=21.280
Broj sekova smo dosta popravili, u odnosu na porazavajucu brojku prethodne sezone, ali statistika kaze da smo i dalje poslednji u NFL sto se tice pritiska na QBa, iako smo pokusavali da to popravimo i draftom i kroz FA, taj problem ostaje.
Tako da je ovo skroz draftovanje potrebne pozicije , sto kazu NEED, a ne BAP za nas.
Od svih DL na draftu L.Williams mi je najbolji (licno  bih njega birao jer je Marks povredio ACL), pa onda ide ovaj "nas" Fowler Jr,  ostali su mi nekako tanki da budu draftovani sa no.3, ako odradimo neki trejd down ( tj ako se ovako bude odvijao draft i Vinston bude slobodan , mozda se neko upeca za trejd) , onda ne bih imao nista protiv RB Gurley/Gordon , WR Cooper/Parker, ili DE/OLB tipa Ray, Beasley, Dupree.


Dole sam citirao neke od strucnjaka koji su ga analizirali, ima neku nezgodnu crtu koju gotivim kod def igraca , dobar atleta, igrao vise pozicija, sto moze samo da mu koristi i njemu i nama za raznovrsne frontove, nesumnjam da bi nasi treneri od njega izvukli maximum, tj stavili ga u poziciju za uspeh, kao sto su uradili sa Brancom i Dejvisom prosle godine. Moze jos da napreduje.



Pros:
One of the most violent pass rushers in recent memory.
Doesn't let much get in the way between him and ravaging the quarterback
Explosive athlete; combines elite speed and power in a rare form
Quickness and first step to beat blockers inside across their face
Has the size and strength to set the edge
Heavy hands; enables him to shed blocks and deliver strong initial punch
Can dip and turn corner against upright tackles
Slants inside with devastating quickness
Outstanding versatility; lined up at DT, DE and OLB. Can rush from two or three point stance


Cons:
Needs to improve against the run; sacrifices gap integrity for one-gap penetration
Technique still developing;



« Last Edit: April 16, 2015, 10:01:37 pm by mardok »

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #4 on: April 17, 2015, 05:09:58 pm »
Oakland Raiders

Drugu sezonu zaredom se krenulo u rekonstrukciju tima kroz FA, ali ovoga puta su uzeti mladji i kvalitetniji igraci (cast izuzecima). Depth u timu je bolji, ali dosta toga jos fali kako bi Raiders-i bili kompletan tim. Najvise skripi na poziciji WR i DE, ali McKenzie je pred draft opet sredio tim tako da moze opet da ide na BPA. Ipak, manje ima rupa, a one su u skladu sa onim najboljim sto nudi ova klasa, tako da na jednu od gorepomenute dve poziciji bi trebalo obratiti paznju kada Oakland bude birao.

E sad, tu lezi problem: sve vise se prica o tome da bi Williams mogao da dospe do #4, i de je on tada skoro sigurno pick Raiders-a. Ako, pak, ne bude tu, oni ce biti spremni za trade (nova prica je da bi opet to uradili sa MIA), a kasnije bi jurili igrace poput Gregory-a ili Parker-a. Navodno im se dopao i Armstead sa Oregona. Elem, posto ovde ne mogu da oradim trade...

With the #4 overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Oakland Raiders select:

Amari Cooper, WR, Alabama



Ima mnogo kvalitetnih WRs na ovom draftu, kao i prosle godine, pa mozda i ne bi bilo dobro da se sada pokupi jedan igrac na toj poziciji. Ali Raiders-ima je potreban "difference maker", a Cooper to obecava da ce biti od samog pocetka. Sjajne ruke, fenomenalna agilnost i trcanje ruta, odlican u YAC i tesko ga je oboriti, brz je i snazan, moze da dobije i 50/50 duele, lako se oslobadja na liniji skrimidza jer mu je tehnika na visokom nivou...

Sa druge strane, ljudi kazu da sa #4 treba pokupiti vrhunskog igraca a Cooper nije neki fizicki specimen, smatra se da ne moze jos mnogo da napreduje i blokiranje pri trcanju mu je lose. Ipak, i pored tih mana on je mozda najkompletniji igrac na draft-u. Iskreno, meni je ovaj draft skroz dobar jer ima dosta dobrih igraca koji bi mogli brzo da pomognu Raiders-ima, pa necu zaliti i ukoliko pokupe npr. White-a koji ima veliki potencijal i koji u nekim segmentima (visina, blokiranje...) mozda vise odgovara OC Musgrave-u. Prica se da je McKenzie prosle godine vise cenio Evans-a nego Watkins-a, pa moze i to da bude zanimljiv info  :hm:

Ako moze Williams, sjajno. Ako ne onda trade, a ako ne i to, onda Cooper...ili White...ili neko treci  :mr.green:

Ovom prilikom prepurucujem i sajt Draft breakdown koji ima sjajne klipove o brojnim igracima. Evo linka za Cooper-a:

http://draftbreakdown.com/players/amari-cooper/

“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #5 on: April 17, 2015, 10:03:18 pm »
Washington Redskins

Neočekivan razvoj događaja, svakako, ali ne i nemoguć. U ovoj situaciji, uprkos novoj tužbi za silovanje protiv Winstona, njegove krađe hrane i psovanja na TVu, prosto moram da napravim ovakav uvod i da se sprdam  :D.

Ne mislim da su problemi van terena, percepcija nezrelosti i tome slično razlog zašto Skinsi u ovoj situaciji ne bi uzeli Winstona, već to što verujem da nisu još spremni da puste RG3 niz vodu. Previše su dali za njega, on jeste pokazao dosta toga u prvoj sezoni, i mislim da će pre rebuildingom oko njega pokušati, još jednom, da opravdaju tu investiciju.

Sa ove pozicije je trade-down sasvim logičan potez, i sigurno bi bilo timova koji bi radili trade-up ili za Winstona ili za Kevina Whitea. Kako to nije moguće izvesti u našem mock draftu...

With the #5 overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Washington Redskins select:


Vic Beasley, OLB, Clemson

Osim QBa, Skinsima su potrebni upgrade kojekude, ali nema igrača koji opravdavaju tako visok pick. Scherff bi mogao biti dobar pick, a druga mogucnost u ovoj varijanti je Alvin "Bud" Dupree.

Beasley je odlicna kombinacija dobro tehnički potkovanog igrača i sjajnog atlete. Ima eksplozivan prvi korak, ali ne odustaje ako ne prodje iz prve već ima snagu i disciplinu da nastavi da se bori dok ne dodje to QBa. Ove godine je nabacio 15lbs mišića, tako da će sezonu dočekati sa 245lbs, što je za njegov tip igrača solidna kilaža. Ima dobru tehniku kada je rad ruku u pitanju, i ne deluje da je "one trick pony". Takodje je jako agilan i teško ga je odgurati jer konstantno menja težište i koristi snagu OLa protiv njega.

Ovaj pick pravi dobar OLB tandem za Washington i odmah nadoknadjuje odlazak Orakpoa.

Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #6 on: April 18, 2015, 02:58:36 pm »
New York Jets

James Winston, QB, Florida State


posle ću napisati nešto malo, pa ćemo editovati


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #7 on: April 18, 2015, 03:12:55 pm »
With the 7th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, Chicago Bears select:

 Kevin White, WR, West Virginia

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #8 on: April 18, 2015, 07:42:12 pm »
With the 8th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Atlanta Falcons select:
Alvin Bud Dupree DE, Kentucky

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #9 on: April 18, 2015, 10:38:54 pm »
New York Giants

Njujorški Plavi već duže vreme su Super Bowl or Bust u pravom smislu tog izraza. Istina, uglavnom su ovaj gori deo ali verujem da bi se većina navijača drugih timova rado menjala.

Šta birati za Giantse? Reklo bi se da je neki DE uvek moguća opcija. JPP je popio franchise tag i ne izgleda da imaju neke dugoročne planove sa njim. Dupree bi lepo legao ali on je nedostupan. Prince Amukamara ulazi u poslednju godinu ugovora pa i CB Trae Waynes dolazi u obzir. Prošle godine je uboden džekpot sa Odell Beckhamom mlađim ali ne bih tek tako otpisivao ni novog WRa ako Kevin White ili DeVante Parker budu dostupni. Vidim kako im neki mokovi daju OL ali ne verujem da će se ići u tom pravcu, makar u prvoj rundi.

With the 9th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the The New York Giants select:

Trae Waynes, CB, Michigan St.




Fenomenalan talenat, dokazani plejmejker na koledžu sa workout warrior brojkama na kombajnu. Dobro, malo preterujem, :D ali 4.31 na 40y i 19 ponavljanja na benču se ne sreće svaki dan.


Offline sashadpb

  • Starter
  • **
  • Posts: 281
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #10 on: April 18, 2015, 11:57:40 pm »
With the 10th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, Saint Louis Rams select:

Brandon Scherff, OT/OG, Iowa

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #11 on: April 19, 2015, 01:52:42 am »
Minnesota Vikings

Vikingsi imaju razloga da misle kako su konačno uboli franchise QBa, ne bez razloga. Sada treba da ulože u njega i daju mu kvalitetne saigrače. Mike Wallace je deep threat, Charles Johnson se pokazao kao solidna opcija (Cordarrelle Patterson je bust u nastajanju) ali dodavanje talentovanog WR je ono što bi moglo da izdigne hvatačku grupu iznad proseka.

U odbrani je najveća potreba na LB pozicijama ali ove godine ponuda 4-3 bekera nije za vrh prve runde.

With the 11th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the The Minnesota Vikings select:

DeVante Parker, WR, Louisville




Igrač sa sjajnim fizikalijama i odličnim rukama. Kažu da nije sjajan route runner, i to će sigurno odbiti neke timove, ali to važi za većinu koledž igrača i može da se nauči. Naravno da ne škodi to što je Parker bio Bridgewateru omiljena meta na koledžu.


Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #12 on: April 19, 2015, 03:28:25 pm »
Cleveland Browns

Jos jedna sezona bolja od prethodne ali I dalje gubitnicka, I dalje na dnu dvizije. Poceli su mnogo bolje , u 12 sedmici bili na 7:4 skoru I u trci za PO. I onda se desilo ono sto su svi ocekivali, pocelo je forsiranje Johnny Football –a I sunovrat. Izgbuljene su sve utakmice do kraja sezone, tim se raspao po svim savovima, odbrana koja je do tada solidno igrala je zavrsila na poslenjem mjestu (posebno su bili ocajni protiv trcanja, nema ko im nije trcao 200y. Maskarirali su ih posebno Hill I Forsett). I vec tada se vidjelo da ce I sledeca pauza izmedju sezona biti provedena u preispitivanju osnova frasnize. QB pocetak i kraj za ovaj tim, Johnny to nije. Pitanje je samo kada ce priznati to i krenuti dalje. Tim je bio na 6:3 sa Hoyerom a oni su ga se odrekli. Nisam siguran da fransiza ima kapacitet da donese racionalne odluke tako da vjerovatno guraju ovog mucenika i dalje.
Tim nema ociglednih i bolnih rupa (bar koliko se to moze reci za 7:9 tim) sem na pozicijama QB, WR i DL. Dovodjenje McCowna znaci da se nastavlja projekat Manziel , na WR su dovedeni Bowe I Hartline tako da ocekujem lagan pick za Brownse.


With the 12th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Cleveland Browns select:
Danny Shelton, DT, Washington

6-2 / 339 LBS


Mamut u sredini, blok na kome fransiza moze da gradi run-D. Cvrst, jak, moze da igra protiv dva igraca, zna da urusi protekciju na sredini. Ono je sto odbrani Brownsa ocajnicki treba, dominantan igrac u rovovima, kombinovan sa Taylorom, Bryantom i Wynnom trebalo bi da dadne novi, jaci, agresivniji izgled prvoj liniji odbrane. Pomalo podsjeca na Wilforka. 
Jake strane su mu snaga, instinkti, nije bio povrijdjen nikada, solidan pass rush za unutrasnjeg DLa a slabosti su relativna nezrelost u tehnici (pad level, pass rush tehc, I sl) .


"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #13 on: April 19, 2015, 05:57:34 pm »
New Orleans Saints


Posle jako loše prošle sezone (7-9) neke stvari su očigledno postale jasne treneru saintsa. Jedna od njih je da ne može više da se zanemaruje problem u ofanzivnoj liniji. Poslednjih par sezona ta grupa igra sve lošije. Pocket presence Drew Breesa je često zamaskirao te probleme ali prošle sezone situacija je postala alarmantna. Najveće probleme su pravili Grubbs, Evans i centar Goodwin. Ben Grubbs je imao jednu ispod prosečnu sezonu i na kraju je trejdovan u Chiefse. Evans je bio još gori od njega i za njegove standarde sezona je bila za zaborav. Igrao je povređen (povreda ruke) pa je to možda i jedan od razloga za tako loše izdanje. Goodwin je bio najsjabiji deo ofanzivne linije i veći deo vremena je proveo na leđima ili su ga „lansirali“ na Breesa. Na poziciji LT nema problema i tu jedan od boljih mladih igrača u ligi Armstead. Strief je solidan na RT ali i tu bio poželjan neki upgrade pa da on bude u ulozi swingmana. Znači problem je unutrašnjosti ofanzivne linije. Evans je produžio ugovor tako da on ostaje na poziciji RG. Na poziciji centra je doveden Unger iz Sijetla i tu je napravljen ogroman upgrade. Ostaje rupa na LG.

Što se tiče ostalih pozicija dobro bi došao neki WR. Na primer ako Devante Parker bude tu kada mi biramo na 13 poziciji. Bez obzira na odlazak Grahama, TE pozicija nije prioritet na draftu. Tu su Josh Hill i Ben Watson. Josh Hill je jako zanimljivi igrač koji će pozitivno iznenaditi dosta ljudi koji ne prate Saintse.

U odbrani ima dosta problema. Najveća boljka su lajnbekeri. ILB pozicija je jedan od prioriteta na ovom draftu i tu će se verovatno birati igrač na 31 ili 44 poziciji. (Kendricks, Anthony). Dobro bi došao jedan pass rusher ali na ovom mocku  najbolji su već birani. Randy Gregory je budaletina i čisto sumnjam da se isplati rizikovati sa njim. Na 13 poziciji samo Trae Waynes dolazi u obzir kada su kornerbekovi u pitanju. Jedan NT takođe ne bi škodio. Idealan scenario Shelton (teško na 13 poziciji) ili možda Malcolm Brown.



With the 13th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the The New Orleans Saints select:

La'el Collins, OT, LSU



Uz Scherffa jedan od najsigurnijih pikova kada su OL igrači u pitanju. Kod nas bi bio starter na LG poziciji i to je verovatno njegova prirodna pozicija u NFL-u.
« Last Edit: April 19, 2015, 06:04:08 pm by Dome Patrol »

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #14 on: April 21, 2015, 04:53:21 pm »
MIAMI DOLPHINS

U februaru je doveden novi GM Mike Tannenbaum koji bi trebalo da bude cap guru,ali nisam siguran da zna kako                                     
da formira tim koji ce uci u plej of u najmanju ruku.Bivsi Jet GM je od 2006 do 2012 vodio ovu fransizu i bio je poznat                                    
po tome da nije znao da napravi depth u ekipi,ali je imao solidan nukleus.Ceo offseazon u Delfinima mi je i licio na vec vidjeno u Jetsima.                                    
Miami je izgubio 5 hvataca i TE Charls Clay-a ,a ostao je samo softmore slot Jarvis Landry.                                    
Ofanzivna linija koja je otisla ove godine imala je ukupno 2.234 snepova.                                    
Dva vrhunska DT su otisla takodje Odrick i Starks.                                    
sekondari je ostao bez Finegana i Wilsona...Bome dosta startera je otislo.                                    
Ali zato:                                    
-potpisan je DT N.Suh za 114 miliona na 6 godina.Najvise u istoriji NFL-a za igraca koji nije QB.                                    
- trejdovali su pik trece runde i LB Ellerbe koji nosio veliki cap sa Saintsima za WR Kenny Stills,koji je prilicno jeftin                                     
i koji je FA posle 2016.                                    
-potpisan je TE Jordan Cameron na 2 godine za 15 miliona (12.5 garantovano) .Covek nijednom nije odigrao punu                                     
sezonu zdrav.Imao je 3 ili vise TD u sezoni samo jednom,uhvacenih vise od 425 yardi samo jednom,jest da je dosao iz                                     
Brownsa ali mnogo je to para za takvog TE,jos kad se uzme u obzir kakav im je otisao u Billse.                                    
-potpisan je na godinu dana OL J.D.Walton i to za 1 milion USD. 2012 i 2013je odigrao 4 utakmice (kombinovano) i svih 16 u 2014.za Giantse i bio je treci najgori centar u ligi po Pro Fudball Focus-u.                                    
-potpisan je CB Brice McCain na 2 godine i 5.5 miliona.Ovo jedobar potpis jer je on jedan od boljih slot cornera...                                    
-ostao je S Delmas                                    
                                    
Znaci mnogo promena je uradjeno.Cini mi se da je sistem postavljen tako da umesto rotacije pojedinih igraca na jednoj poziciji, sada ce igrati jedan skupo                                    
placen igrac. Tako je sastavljen tim Coltova bio prosle godine i Jetsi ranijih godina. Na papiru tomoze biti solidan tim po imenima,ali                                    
sta ako se desi povreda???                                    
Da napomenem da je po Rotoworldu Philbin najgori trener.
Sistem eliminacije.Mislim da su pozicije DT,DE,QB popunjene tj u prvoj rundi to nece biti birano.                                    

With the 14th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the The Miami Dolphins select:
WR Breshad Perriman,Central Florida



Strengths Height, weight and speed numbers that every team covets. Quick accelerator off the snap and destroys the cushion, forcing cornerbacks into "turn-and-run" mode. More sudden than most big receivers. Able to break routes off sharply or go from stop to start instantly. Consistent separation at top of his route. Always gets over the top of cornerbacks on verticals. Varies route speed and has ability to body up and box out smaller cornerbacks downfield. Explosive leaper with timing and catch radius to make the difficult catches look easy. Shows off plus body control and ball tracking on deep ball. Able to gear up or down when needed and is a legitimate big-play threat on every snap. Athleticism and long speed for yards-after-catch production. Gives good effort as run blocker.

Weaknesses Raw in his routes, relying on speed and athleticism over any precision. Rounds routes and is inconsistent at selling and finishing routes that don't involve him as primary target. Sits and waits on the throw rather than working back to it. Redirected in his routes more than expected for receiver his size. Disappointing hands that might always haunt him. Slow catch readiness, allowing too many throws to beat him up. Too much double catching and his focus drops over second half of the season were maddening to watch.

                                 
                                    
                                    
                                    
« Last Edit: April 21, 2015, 04:57:25 pm by Stana »

Offline Digger

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2677
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #15 on: April 23, 2015, 12:55:11 am »
With the 15th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, San Francisco 49ers select:

Arik Armstead, DL, Oregon


Kapiram da bi mogao biti novi Balmer, ali cini mi se penje na draftu i da ce ga uzeti pre Malcom-a Brown-a. Mozda bih pre isao na CB-a, ali da je Waynes ostao kod nas kao opcija.
Dodajem tekst za oba pick-a, cim prodje guzva na poslu.

Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #16 on: April 23, 2015, 09:37:07 pm »
Houston Texans

Hjuston je iznenadjujuce dobro odigrao proslu sezonu,obzirom da je 2013-tu zavrsio kao poslednji.Imao je pik broj jedan i nije se usrecio sa njim do sad.
                                                                                                                              
Novi trener O'brien je dobro namestio kockice i da su imali nekog normalnog QB (ili srece sa povredama istih),verovatno bi osvojili prvo mesto u diviziji.


                                                                                                      
                                                                                                                              
Potrebe tima su svakako QB,C,S,WR,RT,ILB,CB,DE i OLB
                                                                                                                              
Pozicija RB se nigde ne pominje kao potreba,mada je A.Foster u poslednje vreme podlozniji povredama i jedan talenat tipa Gurley bi ovde vrlo dobro legao.Pominjem Gurleya jer je talenat kojeg je tesko propustiti,ako vec nema slobodnog QB koji je vredan prve runde. Centar verovatno moze da se nadje i u nizim rundama.Najbolji risiveri su vec otisli i ipak dobrog risivera mozemo kasnije da nadjemo  ,makar u ovom draftu. Ostaje pozicija sejftija. Bivsi pik druge runde je bust za sad (D.J.Swearinger) ,a potpisan je Rahim Moore.                                                                              

With the 16th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, Houston Texans select:

SS Landon Collins,ALabama
                                 
   

Strengths Thick safety with a no-nonsense demeanor typical of a Nick Saban-coached player. Decisive against the run. Gets high to low quickly and is all over the ball. Leverages running backs to sideline and keeps contain. A true sheriff against the run. Tracks and stalks ball carriers with patience. Hits the gas and explodes into his tackles with purpose. Feet are under him and balanced when ready to strike. Aggressive and tough with a desire to intimidate. Disciplined eyes -- is not easily moved around field by quarterbacks. Wrap-up tackler. Physical enough to match up against tight ends and has the feet to carry big, slot targets. Transitions to throws quickly in zone coverage and limits yards after catch. Finds and tracks ball and times his leaps well. Aggressive in playing the ball and disrupts the catch with his physicality. Core special-teams player.

Weaknesses Average hands. Dropped easy interceptions against Texas A&M and Arkansas. Looked much quicker in 2013 than he did in 2014. Can be beaten in a foot race. Average recovery speed. Sometimes shows too much confidence in recovery speed. Gets caught peeking into backfield and can be beaten over the top after a late jump. Inconsistent route recognition. Beaten for game-tying and game-winning touchdowns by Ole Miss. Shows some hip stiffness when asked to open up and run. Might be carrying too much bulk.       
                                                                                                                              

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #17 on: April 23, 2015, 10:08:31 pm »
San Diego Chargers

Broj jedan prioritet Chargersa na ovom draftu bi trebalo da bude RB. Pominju se te price za tradeup za QB-a i zamena "ostarelog" Riversa, ali od toga slaba vajda. Next best thing je zver RB da ga rastereti. S obzirom da je takav RB trenutno dostupan i da je verovatno i BPA trenutno, necu ni da se upustam u razmisljanje o drugim pozicijama.

With the 17th pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the San Diego Chargers select:

Todd Gurley, RB, Georgia

#283

RB pozicija je poslednjih godina nestala iz prve runde drafta, ali ovaj momak je definitvno vraca, uprkos problemima koje je imao sa povredom kolena - sto dovoljno govori da je rec o vanserijskom talentu. Retka kombinacija brzine i snage, i najcesce poredjenje je Marshawn ”Beast Mode” Lynch. Vise detalja i sve nabrojane vrline na linkovima ispod, a glavna mana je vec pomenuto koleno.

http://www.nfl.com/draft/2015/profiles/todd-gurley?id=2552475
http://walterfootball.com/scoutingreport2015tgurley.php

« Last Edit: April 24, 2015, 01:31:35 am by lordnex »

Offline Foldingo

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2138
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #18 on: April 25, 2015, 09:13:22 am »
Kansas City Chiefs

CHiefs-i nisu bili mnogo aktivni tokom FA perioda, ali su uspeli da dovedu dobre igrace poput Maclin-a i Grubbs-a. Sto se samog tima tice, mesta za napredak jos ima i pozicije koje bi trebalo na draftu da pokupe su C, RT, CB, LB, DL i WR.

Da ne duzim previse, otisao im je C Hudson, a na draftu nema mnog kvalitetnih igraca na toj poziciji, stoga...

With the #18 overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Kansas City Chiefs select:

Cameron Erving, C, FSU



http://draftbreakdown.com/players/cameron-erving/

http://www.turfshowtimes.com/2015/2/16/8035263/2015-nfl-draft-scouting-report-cameron-erving



“Winning is not a sometime thing, it is an all the time thing.” - Vince Lombardi

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #19 on: April 25, 2015, 03:38:13 pm »
Cleveland Browns
O Braunsima sam vec napisao par redova, nema potrebe da se ponavljam. Razvijanje naseg drafta (koje po meni nema veze sa mozgom :D ) je ucinilo ovaj pik ultra laganim.
Opet idemo sa odbranom.

With the 19th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Cleveland Browns select
Shane Ray, DE, Missouri
6`3" / 245 lbs



Iza Krugera i Mingoa Braunsi nemaju neki pass rush. Ray moze biti bolji od obojice. SEC Def POY, instinkitivan, ekspolozivan, jak, dobar motor. Ko pogleda malo trake shvatice da je top 10 pik. Prelazi na OLB poziciju na sl nivou, mozda mu nedostaje malo mase i snage ali svakako ne nedostaje brzine. Premalo ostajao u pokrivanju da bi uopste mogli ocjeniti njegove kvalitete u tom aspektu ali ne bi trebao da ima mnogo problema uzimajuci u obzir eksplozivnost i brzinu. Mozda ce mu veci problem biti run D.
 
http://www.nfl.com/draft/2015/profiles/shane-ray?id=2552451
http://www.cbssports.com/nfl/draft/players/1860857/shane-ray
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #20 on: April 26, 2015, 09:31:06 am »
Philadelphia Eagles

'Ajde malo cu ispisati o sezoni, FA i potrebama tima, mada se skoro sve zna. Pogotovu sto se svaki potez Chip-a, koji je dobio odresene ruke da sam sastavlja tim, ispraca sa velikom paznjom. A kako i ne s obzirom sta sve radi.

Sezonu krenuli 9-3 i pose toga imali Seattle i Dallas kod kuce (u tom trenutku 6-0 kuci) gde nam je trebala jedna za PO. Utakmica protiv Dallas-a ipak najvise boli, vratili su iz velikog deficita i onda izgoreli. OL za razliku od godine pre jedva sastavila tek pred kraj godine i trcanje je odmah ispastalo. Posle se Foles povredio pa je nastavljeno u losem maniru sa Ljepim, a kako drugacije. I tako smo dosli da biramo sa najgore pozicije od ovih sto nisu usli u PO.

FA je najblaze receno vrloooo cudan. Najveci sok, trade Shady-ja za Kika i gomilanje RBs u vidu Murray-ja i Mathews-a i jos uvek imaju i Polk-a. Mislim razumem sta ovde pokusavaju, ali ne odrices se tek tako igraca tog kalibra. Za Maclin-a je KC fino odresio kesu, dok moji nisu hteli da daju tolike pare. Mislim da je bio idealan za tag i cim se to nije desilo mogao se ocekivati ovakav scenario. Potpisali smo Maxwell-a, sumnjam da je vredan tih para, ali smo na CB blago receno katastrofalni, pa se moralo nesto raditi na tom polju. Takodje tu su jos neki potpisi ispovredjivanih igraca i par sitnih. Bradford, za njega smo dali i pick pored Foles-a, Walter Thurmond, Miles Austin, Brad Jones i naravno medijski ispraceno Tim Tebow. Sanchez i Graham su dobili nove ugovore, za ovog drugom mi je drago sto ostaje. Takodje i DeMeco Ryans je dobio fine pare posle drugog kidanja ahilove. Tu ce se nesto menjati sigurno i trenutno Kendricks izgleda da ce popiti trade :(. Pored pomenutog Maclin-a, otisli su Trent Cole, Cary Williams, Todd Herremans, Nate Allen, Bradley Fletcher, Casey Matthews. Uglavnom kad se sabere hrpa ispovredjivanih igraca na svim pozicijama, to nece na dobro izaci.

Sto se tice potreba tima posle FA je veliki disbalans u ekipi, na nekim pozicijama su prenatrpani, dok na nekim stanje blagi uzas i kompletna slika ce se tek dobiti posle drafta. Ja cu navesti par najvecih potreba. WR - Ta pozicija je izgledala obecavajuce, a mi smo zadrzali najgoreg od trojice, Coope-ra i jos mu dali fine pare. Dobili smo Matthews-a, sasvim ok sezona za rookie-ja. CB - Tu imamo sada Maxwell-a, Boykin-a na slotu (pricalo se mozda da probaju da ga prebace na outside) i jos stakleni Thumond. S - Samo Jenkins kao starter, ostalon krs. Od jos nekih potreba, treba pokupiti OL i mozda nekog rusher-a.

Sto se tice drafta, ko zna sta ce tu biti. Vise i ne znam koliko puta sam cuo neki scenario za Mariotu i raznorazne verzije trade-ova. Chip misli da sa Foles-om nista znacajno u PO ne bi uradio i iz dosadasnjih poteza ako nekog zeli i misli da je odgovara, on ce pokusati svim silama i da dodje do tog igraca, sto me malo plasi. Posto toga ovde nema, a vec je otisao Collins, ja sam se odlucio da izaberem nesto od preostalih WR i CB.

With the 20th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Philadelphia Eagles select :

Jaelen Strong, WR, Arizona State



Generalno dobar WR, najvise mu se zamera separtion, mene najvise podseca na Boldin-a. Decko je inace iz Philly-ja, otac mu sta sve radio za grad. Vise o njemu na :
http://www.nfl.com/draft/2015/profiles/jaelen-strong?id=2552463
http://draftbreakdown.com/players/jaelen-strong/
http://articles.philly.com/2013-10-20/sports/43201951_1_arizona-state-text-messages-philadelphia-police-department

Naravno i video :



Od potencijalih pikova na #20 mogao bi biti i kao sto rekoh mozda jos CB Byron Jones ili Marcus Peters.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline draganche

  • Starter
  • **
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #21 on: April 26, 2015, 09:02:21 pm »
Cincinnati Bengals

Mislim da bih mogao da iskopiram isti deo o sumiranju sezone sa teme od proslog mock drafta. Ocekivano usli u play off ali i ocekivano ispali u prvoj rundi. Podsecaju malo na Arsenal u fudbalu (iz poslednjih nekoliko godina)... imaju kvalitet, uvek su tu negde u gornjem delu (udju u playoff, ligu sampiona) i to je to. I kao svi su zadovoljni sto su to uopste ostvarili.  :zvizdanje: Lewis dobio contract extension pre neki dan, a iskreno mislim da on jednostavno ne ume da spremi dobro ekipu za najjace utakmice (divisional games i play off). Kao i uvek, malo aktivnosti u free agency.

Potrebe tima su: OT (Whitworth i Smith ulaze u poslednju godinu ugovora - Whitworth je vec malo mator ali je vodja linije i odlicno je odigrao ovu godinu dok Smith ima cesto problema sa povredama; DL - u prethodnim godinama Bengalsi su imali dosta sack-ova - 40+ u prethodne 3 sezone, dok u ovoj samo 20. U mid rundama mozda uzmu nekog TE, WR.

With the 21th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Cincinnati Bengals select :

Andrus Peat, OT, Stanford

Kasnije cu dodati ostatak teksta i highlights...


Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #22 on: April 26, 2015, 11:15:14 pm »
Pittsburgh Steelers

11-5, prvaci divizije, ispadanje u prvom kolu PO. Ne mozes reci losa sezona ali u svakom slucaju nije bila spektakularna. Relativno mlak start (3-3) uz frustrirajuce i lude poraze od Tampe i Klivlenda nisu mnogo obecavali ali onda krece preokret. Napad pocinje da divlja uz maestralne partije Big Bena, Bella i AB koji je postao prakticno prvih hvatac lige. Napad je nosio igru uz solidan run game i doktorsku igru Big Bena do 7-2 zavrsetka sezone. Odbrana je jos jednom bila jako jako losa. Pogotovo u odbrani od pasa( 27 u ligi) sto je u neku ruku i izazvalo odlazak legendarnog DCa Dicka LeBeua.
Roster definitivno ima rupa na obe strane lopte ali mislim da je odbrana u daleko losijem stanju. Pogotovo ako se uzme u obzir da su otisli Polamalu, Kiesel, Ike, i onaj retard Worilds. Pass rush je bio u kurcu cijele sezone, DB su igrali jako lose, obaranje je bilo babsko. Stvari se moraju mjenjati iz korijena, jednostavno se ne moze ignorisati nedostatak talenta na pozicijama CB i OLB. Na to se i sveo moj izbor pika.

With the 22 overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Pitsburg Steelers select

Randy Gregory, DE, Nebraska
6`5", 240 lbs

Jones je bust, Harrison ima 37 godina i najbolji pass rusher ekipe je izvjesni Arthur Moats. Trebamo li nesto dalje analizirati? Mislim da se CB moze uzeti u drugoj rundi i razviti u pristojnog igraca na slotu.
Gregry je jako talentovan, sirov, brz i dobro gradjen prospekt za OLB poziciju. Ima problema sa krakterom i vutrom ali ce mu to Joey Porter izbiti iz glave i silom ako treba. :) Mora da nabaci jos 20lb minimalno, prosiri arsenal poteza, savlada osnovne duznosti u pokrivanju i poradi na snazi. Sirov ali sa potencijalom. Vrijeme je za sledeceg velikog celicnog OLBa u Stil sitiju. 

http://www.nfl.com/draft/2015/profiles/randy-gregory?id=2552446
http://www.cbssports.com/nfl/draft/players/2060630/randy-gregory
« Last Edit: April 27, 2015, 12:51:25 am by starr »
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline marasin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2079
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #23 on: April 27, 2015, 12:07:00 am »
Detroit Lions

Posle dugo vremena dobra sezona, pozitivna energija, ulazak u PO i... ispadanje na cudan nacin od Dalasa. Tim je pokazao da moze da se nosi i da je konkurentan. Ali... u prelaznom roku ostali su bez Suh-a i Fairlya. U zamenu je doveden Ngata. Koliko sam video, nista specijalno nije dovedeno jos, da popuni rupu, tako da mi je to prva opcija. Jos se pomine mogucnost uzimanja OL i CB, negde i RB. Nekako mi se ipak cini da bi se trebalo popuniti primarni need, stoga

With the 23 overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Detroit Lions select

Malcom Brown   DT   Texas
6-2   319


Po meni malo undersized za poziciju DT, ali poseduje dosta dobar agiliti za tu poziciju. Kako mu je to dobra strana, na zalost je i losa, posto se vise oslanja da njega nego na tehniku i poteze. Trebalo bi jos da poradi na snazi prilikom napada, kao i na motoru koji mu nije konstantan.

Offline matteus

  • Starter
  • **
  • Posts: 383
  • Andre Woodson's Right Arm
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #24 on: April 27, 2015, 07:28:06 pm »
Da se draft stvarno ovako odigra, Zona bi bila na mukama jer ima nekoliko opcija, od kojih ni jedna nije vredna 24og picka.
RB Melvin Gordon, OLB Shaq Thompson, ILB Eric Kendricks. Kendricks bi lepo legao umesto Washingtona, koji će verovatno biti suspendovan 4-8 utakmica. Isto važi i za Thompsona, koji bi još bolje uleteo na poziciju koju je prošle sezone igrao Buccanon, a Buccanon da se vrati na safetyja. Ipak, čini mi se da slični igrači mogu da se nadju i u 2-3 rundi, dok za Gordona to ne važi, koliko god bilo nepopularno draftovati RBove u prvoj rundi.

With the 24th pick of the 2015 Endzone Mock Draft, the Arizona Cardinals select

Melvin Gordon, Running Back, Wisconsin

Dovoljno upside-a da se uzme u prvoj rundi. preko 7ypc na koledžu. Ima mnogo da radi na 3rd down skill setu (hvatanju, blokiranju) ali za to je već tu Andre Ellington. Iako bi Gordon bio tu da napravi RB combo sa Ellingtonom, i možda bi bilo za očekivati da Cardsi draftuju pravog "road grader" RBa, mislim da je Gordon dobra alternativa jer ima dovoljno sličnosti sa Ellingtonom da ne mora da se menja plan igre. Mora da nauči da odlučnije trči between the tackles, ali se u toj ulozi prošle godine ok pokazao Stepfan Taylor, pa čak i (u ograničenoj ulozi) Kerwynn Williams.
Sa odbrambene strane mislim da je verovatnije da se vidi šta ume da uradi Okafor, koji je odlično završio sezonu, da se proveri šta ume Woodley i da se vidi da li ijedan od DEova draftovanih prošle godine mogu da igraju OLB.
Nenad Čanak štapom bije Kristijana Karembea.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #25 on: April 27, 2015, 11:41:58 pm »
With the 25th pick of the 2015 Endzone mock draft, the Carolina Panthers select, DJ Humphries OT Florida Gators



Blind side je tu da popuni rupu dok se DJ ne snadje i preuzme LT poziciju. WR je veliki need po meni ali svi safe pickovi su otisli a mislim da Panthers-i nemaju locker room koji bi "hendlovao" 1 DGB...

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #26 on: April 28, 2015, 02:56:56 pm »
Baltimore Ravens

10-6, jedna pobjeda u PO (znamo protiv koga  :dumrem:) i tjesan poraz protiv Patriota. Dosta bolja igra u drugom dijelu sezone gdje su nasli pravi ritam u run gameu prije svega zahvaljujuci Yandi i Forsettu. Odbrana nije bila na nivou na kojem zna biti u Ozzie/Harbaugh eri. Generalno utsak je da tim izgubio na intenzitetu i da je to prouzrokovalo dosta oscilacija u formi i rezultatima. Odgledao sam par utakmica, veoma neimpresivno uglavnom (izuzev mozda utakmica protiv NO i Pitt u PO).
  Otisao je Torrey Smith kao jedna od vaznih napdackih opcija i centerpice odbrane Ngata. Zaista roster je prilicno izbanasiran i Ozzie ce da ide sa svojom mnogo puta oprobanom filozofijom, BPA. Neke najociglednije potrebe su na pozicijama WR, CB i DT a obzirom kako se nas draft razvija mislim da je CB logicna opcija.

With the 26th pick of the 2015 Endzone mock draft, the Baltimore Ravens select
Byron  Jones, CB, CONNECTICUT

6-1 / 199 LBs



Visok, jak, atletski nadaren. Neki bi rekli i freak . Agresivan i dovoljno snazan da igra press kornera, dobro obara, solidno cita akcije i snalazi se u prostoru. Ima problema sa ramenom, ponekad je preagresivan pa ga brzi slot wr vjerovatno moze muciti, porede ga sa Amukamarom.

http://www.cbssports.com/nfl/draft/players/552996/byron-jones
http://www.nfl.com/draft/2015/profiles/byron-jones?id=2552568

"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #27 on: April 28, 2015, 05:03:34 pm »
Dallas Cowboys

Mnogi su predviđali da ce Dallas biti jedna od gorih ekipa ove sezone. Nakon poraza od 49ersa kod kuce u prvom kolu i mediji su počeli sa sprdnjom. No, slede sjajne partije, serija od 6 pobeda, mala kriza(tokom koje je doduše jednom startovao Brandon Weeden), a na kraju 4 vezane pobede kojima su zatvorili sezone su im umalo donele i first round bye. Jedna povučena zastavica dovela ih je na Lambeau Field gde su zahvaljujući nebuloznom pravilu završili sezonu.

No, šta je bilo bilo je, zanima nas roster ekipe:

QB - Romo ima problema sa zdravljem, Weeden nije kvalitetna rezerva, medutim prva runda ove godine sadrži najverovatnije samo 2 kvoterbeka, te možemo ovu poziciju da otpišemo.

WR - Bryant, Williams i Beasley se vracaju, te ni tu ne bi trebalo tražiti instant pojacanja iz prve runde.

TE - Pored Wittena koji je godinama medu najboljima u ligi na svojoj poziciji, lagano se probija i skorašnji pik druge runde Gavin Escobar.

OL: Na ofanzivnu liniju, po mišljenju mnogih najbolju u ligi prošle sezone, potrošeno je 3 od prethodnih 5 pikova prve runde, te i ovde nemamo need.

LB: Jači deo odbrane, a ni draft nije baš prepunjen kvalitetom na ovoj poziciji, te sumnjam da tražimo ovde nešto.

Team needs: HB, DL, CB

HB: Jedina pozicija u napadu koja se može okarakterisati kao need u ovom trenutku. DeMarco Murray je imao fenomenalnu sezonu, no, Cowboysi su odlučili da ga puste što je on iskoristio na način koji se baš i ne svida navijačima Cowboysa.
Ja i onako nisam mislio da draftujem HBa u prvoj rundi, a dosadašnji tok mocka mi je samo olakšao tu odluku, pošto su otišli i Gurley i Gordon.
Randle je imao dobru sezonu kao backup(mada mu preti suspenzija), doveden je McFadden koji može da pomogne ukoliko ga služi zdravlje, a verovatno ce i u nižim rundama drafta potražiti još neku opciju na ovoj poziciji.

DL: Cowboysi su se našli na dnu lige po broju sekova, čemu je svakako doprineo odlazak jednog DeMarcus Warea. Doveden je Greg Hardy, no suspenzija će ga držati duže vremena van terena. Igrači poput Minceya, Selvieja i sličnih su prosek, te je ovo deo ekipe koji treba popraviti. Run defense im nije slabija strana, a slab pass rush donosi više posla za secondary, gde imamo verovatno najveći need.

CB: Prošlu sezonu su završili na 26. mestu u pass defense, a vraćaju se Carr i Scandrick kao prve dve opcije na poziciji cornerbacka. Sterling Moore je otišao u Tampu, a kao zamena doveden je Corey White iz Saintsa. Morris Claiborne je najveće draft razočaranje Cowboysa u poslednjih nekoliko godina, nakon što je izabran šestim pikom 2012. Corneri su slabo išli u našem mocku, te bi bilo čudno ne uzeti jednog.

With the 27h pick of the 2015 Endzone mock draft, the Dallas Cowboys select
Jalen Collins, CB, LSU




Eh sad, šta znam, nisam očekivao da će da bude ovoliko teško. Gledao sam preostale CB prospecte i ja lično mislim da ne bih uzeo Collinsa(koji dolazi sa LSU, kao i Claiborne da bude grđe), ali imam utisak da su Cowboysi spremni da naprave ovakav potez, uprkos činjenici da je startovao samo 10 utakmica na koledžu i da je blago problematičan. Ono što ga izdvaja je građa(što i nije dobar znak, ali evo 2015. je a skautovi još uvek pridaju tome veliki značaj), viši je i veći od ostalih koji dolaze u obzir. Tackling mu je isto jača strana. Sve u svemu, potencijal je prisutan, kao i rizik, ovo je ekipa koja voli da rizikuje, te živi bili pa videli.


http://www.nfl.com/draft/2015/profiles/jalen-collins?id=2552573
http://draftbreakdown.com/players/jalen-collins/

« Last Edit: April 28, 2015, 05:06:56 pm by Marvin »
Mike McCarthy je idiot.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4451
  • Keep walking
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #28 on: April 28, 2015, 07:40:40 pm »
With the 28th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, Denver Broncos   select:


Ereck Flowers , OT
Miami
H:6-5
W:322



Kasnije malo vise o ovom piku, trenutno najveca runa u ekipi je po mnogima RT.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #29 on: April 29, 2015, 06:47:58 pm »
Indianapolis Colts

Marcus Peters, CB, Washington


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #30 on: April 29, 2015, 08:24:34 pm »
Green Bay Packers

Nakon razočaravajućeg završetka sezone nekoliko igrača sa velikom minutažom je napustilo klub, nekima je istekao ugovor, dok su drugi otpušteni. Najznačajnija imena su Tramon Williams, AJ Hawk, Davon House, Brad Jones i Matt Flynn.

Napad

Ovde nema mnogo promena, Rodgers je tu a menjaće ga Tolzien. Ako i bude draftovan neki QB to će biti tek poslednjeg dana drafta. OL se stabilizovala, svi starteri su pod ugovorom još najmanje dve sezone, ne treba očekivati pojačanja u prve tri runde. U backfieldu se vraćaju Lacy i Starks ali ako Todd Gurley ili Melvin Gordon budu dostupni sve je moguće... Pozicija WR je izuzetno jaka, tu su Jordy Nelson, Randall Cobb i Davante Adams a priliku da se dokažu trebalo bi da dobiju i prošlogodišnji pikovi Jeff Janis i Jared Abbrederis. Najslabija tačka u napadu je TE pozicija. Richard Rodgers, prošlogodišnji pik treće runde je krajem sezone počeo da dobija ozbiljnije minute, videćemo kako će da se razvija. Quarless za sada ima prednost ali on je običan prosek iako on o sebi ima znatno povoljnije mišljenje. Moguće je da će biti draftovan neki TE ali teško da ove godine ima neki talent vredan prve runde.

Odbrana

Mike Daniels je ubedljivo najbolji igrač u DL, ulazi u poslednju godinu ugovora i verovatno ga sredinom sezone čeka produžetak istog. Guion i Raji su potpisali jednogodišnje ugovore a tu je gomila nedokazanih igrača i pitanje je šta se misli sa njima. Jordan Phillips me ne bi iznenadio. Ne treba otpisivati mogućnost da se prvim pikom pojača upravo ovaj deo tima. Nakon nekoliko odlazaka, najveće promene će pretrpeti središnji deo odbrane. Ili možda neće ;). Clay Matthews je očajno otvorio sezonu na OLB ali prebacivanjem na ILB odigrao je fenomenalno pa nije nemoguće pretpostaviti da će Dom Capers nastaviti da ga rotira i tako izvuče maksimum iz njega. Sam Barrington je uveren da je prošle godine dovoljno pokazao da ga zadrže kao startera na ILB ali realnost je da treba još igrača na toj poziciji. Eric Kendricks, Stephone Anthony, Paul Dawson i Denzel Perryman su moguće opcije. O potrebama na OLB se ne priča toliko ali tu je možda i veća potreba. Julius Peppers neće moći još dugo, Clay Matthews ne može sve sam a Mike Neal je solidna zamena. Nick Perry nije opravdao reputaciju sa koledža i ulazi u zadnju godinu ugovora a tu je i gomila projekata. Randy Gregory, Shaq Thompson ili Eli Harold su moguće opcije. Secondary je slabiji za startera i backupa, videćemo da li Casey Hayward može sa istim uspehom da igra uz aut liniju kao što je igrao na slotu. Clinton-Dix je nadmašio očekivanja pa Micah Hyde neće morati da igra na S pa će biti full time nickel što ga u odbrani Packersa čini de facto starterom. CB će biti biran, to je sigurno, samo je pitanje kada. Mogući kandidati su Byron Jones, Jalen Collins, PJ Williams... Mnogo je opcija ovde.

With the 30th overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the Green Bay Packers select:

Jordan Phillips, DT, Oklahoma




Izuzetne atletske sposobnosti koje se retko sreću kod ljudi sa tim dimenzijama. Zbog povrede leđa propustio dobar deo pretprošle sezone, to je uvek loš znak, ali odigrao je celu prošlu sezonu bez problema.

STRENGTHS Massive frame with long arms. Athletic lower body for a man his size. Read-and-react two-gap nose with ability to eat space and free linebackers. Uses length effectively and was able to split double teams as season wore on. Swim move for quick wins and trips into backfield when Sooners let him penetrate. Athletic with nimble feet and pursuit speed of a man much lighter. Should be able to carry additional muscle and girth.
WEAKNESSES Scouts consider him a flash player who can dominate a game but will disappear during stretches. Needs to play with better knee bend and lower pad level. Loses some leverage and becomes top-heavy wrestler at times. Not effective as pass rusher. Stalls out early and settles for looking to bat down passes. Doesn't crank up a consistent bull rush. Consistency of motor could be improved.
« Last Edit: April 29, 2015, 08:28:31 pm by starr »

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #31 on: April 29, 2015, 09:57:22 pm »
New Orleans Saints

Pošto je Eric Kendricks dostupan na ovoj poziciji onda nema mnogo filozofiranja.  :D  Pokrpila bi se velika rupa u odbrani Saintsa sa 3-down LB-om.

With the 31st overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the The New Orleans Saints select:

Eric Kendricks, ILB, UCLA






Offline Stana

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1847
    • View Profile
Re: 2015 Endzone NFL Mock Draft
« Reply #32 on: April 29, 2015, 11:02:44 pm »
Superbowl XLIX champion NEW ENGLAND                           
Tesko ce biti ponoviti sezonu 2014 po mnogo cemu. Mislim da to niko ni ne ocekuje,bar ne ove godine. Cak ni potezi uprave (citaj Bill Belichick) u ovom                           
presesonu ne nagovestavaju tako nesto. Iz tima su otisli starteri RB Ridley i Vereen,DL Wilfork,CB Revis i Browner,G Connolly (jos uvek FA)                           
Od pridoslica nista preterano atraktivno: TE Scott Chandler i DL Jabaal Sheard,ostalo je depth.                           
Potrebe tima su G,DL,CB,LB,WR                           
Najveca potreba je svakako CB i to kvalitetan.                           
Zao mi je sto je Wilfork izabrao da ode i sto se nisu uspeli dogovoriti,ali cinjenica da je NFL veliki biznis i da nema milosti cak ni za ikone poput velikog Vinca.                                             
U strucnom stabu jedino je trener specijalnog tima otisao u penziju,ostali su vise manje isti,sto  je veliki plus.      

Obzirom kako se ovaj mock kretao,sigurno u obzir dolazi DL Goldman,WR Agholor i CB Johnson. Johnsona odmah otpisujem jer je slabiji protiv trcanja i mnogo se prica da ce ove godine odbrana biti vise zonski orijentisana nego press mann,iako je covek atletski freak i ne verujem da ce pasti u drugu rundu.
               
With the 32nd overall pick in the 2015 Endzone NFL Mock Draft, the The New England patriots select:      

DL EDDIE GOLDMANN,Florida st.




 Strengths
Carries broad shoulders and well-proportioned frame. Plays the run like a full-grown man. Outstanding power in upper body. Plays with good hip flexion. Explodes out of stance and into defenders with force and leverage. Violent hands that jar offensive linemen and force them into defensive posture. Able to shed blockers with hands or with clubbing arms and spring into ball carrier. Can two-gap at the point of attack and plays square throughout, leveraging gap when offenses try to block him on an angle. Bull-rusher with ability to invert pocket, ringing up six sacks over last two seasons.

Weaknesses
Scouts consider him incomplete as a player due to his lack of consistent pass rush. Marginal burst upfield. Square rusher who hasn't learned to get to shoulder of the guard consistently yet. Rushes with leg stiffness and plays too tall when attacking. No pet move to create an opening. Scouts have questions about whether or not he can be an explosive penetrator in a 4-3 front.