Author Topic: SAAF 2015  (Read 44631 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #175 on: July 05, 2015, 09:17:47 pm »
Nisam gledao prvo poluvreme ali reče mi drugar da je bio wardrobe malfunction. :D

To nisam video. (Daleko je centar od tribine majku mu)  :D

Koreografija i sastav grupe -> odlična zabava.  :)  Bolje one nego onaj MC na poluvremenu.  :rofl:  "Poštuj oca, poštuj kevu"  :A

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 14999
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #176 on: July 05, 2015, 09:17:57 pm »
Čestitke za Djukse. Zaslužena titula.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #177 on: July 06, 2015, 12:40:21 am »
Bravo Pauel...erm bravo Dukesi. Drago mi je da je nekl treci sampion.
Ali utisak je da je liga dosta slabija ove godine. Vukovi sa Vini Mirotom ili Boarsi sa Bedvelom i Pejtonima bi se ispisali po danasnjim finalistima.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #178 on: July 06, 2015, 01:11:00 am »

Ali utisak je da je liga dosta slabija ove godine. Vukovi sa Vini Mirotom ili Boarsi sa Bedvelom i Pejtonima bi se ispisali po danasnjim finalistima.

A ja kad ovo kazem onda ispada da hejtujem.
Kvalitet AF je u opadanju.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #179 on: July 06, 2015, 02:05:39 am »
Pa kad najbolji igrači odlaze da igraju u inostranstvo.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #180 on: July 06, 2015, 08:57:39 am »
To nisam video. (Daleko je centar od tribine majku mu)  :D

Koreografija i sastav grupe -> odlična zabava.  :)  Bolje one nego onaj MC na poluvremenu.  :rofl:  "Poštuj oca, poštuj kevu"  :A

Ne sprdaj se sa Fox-om

Offline velja

  • HOF
  • *****
  • Posts: 11683
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #181 on: July 06, 2015, 09:43:16 am »
Pa kad najbolji igrači odlaze da igraju u inostranstvo.
 

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #182 on: July 06, 2015, 09:46:51 am »
 
Pa kad najbolji igrači odlaze da igraju u inostranstvo.
A dovode se stranci i treneri sumnjivog kvaliteta.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #183 on: July 06, 2015, 02:06:48 pm »
A dovode se stranci i treneri sumnjivog kvaliteta.

Mislim da veću ulogu ima smanjenje broja stranaca.

A kad spominješ trenere, nije mi jasna odluka trenera Dukesa da idu na 1 poen. Ništa sa tim nisu mogli da dobiju, čak je postojao i rizik da se izblokirani šut vrati za 2 poena i pobedu Vukova. Ako već nije hteo da ide na konverziju za dva poena onda je jedinog smisla imalo samo da odradi kneel down.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #184 on: July 06, 2015, 03:46:56 pm »
Mislim da veću ulogu ima smanjenje broja stranaca.

A kad spominješ trenere, nije mi jasna odluka trenera Dukesa da idu na 1 poen. Ništa sa tim nisu mogli da dobiju, čak je postojao i rizik da se izblokirani šut vrati za 2 poena i pobedu Vukova. Ako već nije hteo da ide na konverziju za dva poena onda je jedinog smisla imalo samo da odradi kneel down.
To je onda jos gore, znaci da nasi igraci nemaju pojma. I sad kad se vise zavisi od njih onda bude raspad sistema.
Ono sto sam video je da dobar deo importa ove godine jedva da je pravio neku razliku, a to je upravo poenta kada dovodis nekoga da ti donese razliku.
 

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #185 on: July 06, 2015, 03:53:34 pm »
Ono sto sam video je da dobar deo importa ove godine jedva da je pravio neku razliku, a to je upravo poenta kada dovodis nekoga da ti donese razliku.
Kvalitetan import uvek napravi razliku.
Evo ti primer iz Vukova, Vosington i ona cetvorka koja je igrala na QB-u.
Vosington je motor ekipe, a ovog QB-a se niko nece ni secati za godinu dana.

Dukesi su ove godine pogodili sa importima, ali su i domaci igraci odigrali vise nego kvalitetno.

Offline Maslać

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 743
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #186 on: July 06, 2015, 05:17:21 pm »
Mislim da veću ulogu ima smanjenje broja stranaca.

A kad spominješ trenere, nije mi jasna odluka trenera Dukesa da idu na 1 poen. Ništa sa tim nisu mogli da dobiju, čak je postojao i rizik da se izblokirani šut vrati za 2 poena i pobedu Vukova. Ako već nije hteo da ide na konverziju za dva poena onda je jedinog smisla imalo samo da odradi kneel down.

A onside kick u sred prve cetvrtine zbog kog su i upali u sranje niko ne komentarise?

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #187 on: July 06, 2015, 05:25:25 pm »
A onside kick u sred prve cetvrtine zbog kog su i upali u sranje niko ne komentarise?

 :palm:

I to u trenutku kada su vodili 12:0 a vukove ništa nije išlo.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #188 on: July 06, 2015, 06:00:17 pm »
Nisam gledao prvo poluvreme, ne znam za to.

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #189 on: July 06, 2015, 06:07:52 pm »
Nisam gledao prvo poluvreme, ne znam za to.

sličan onside kick kao što je imao Sijetl protiv vas.  :cackalica:  Samo što je igrač vukova (za razliku od Bostica) uhvatio loptu, "prevario" dva igrača dukesa i ušetao se u end zonu.

Offline Grandilof

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4875
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #190 on: July 06, 2015, 06:12:10 pm »
Ma idi begaj, ne znam da li sam ikada video ono i kod nas, mislim da su sami Dukes-i bili vise iznenadjeni od ostalih sa onim.

"Philadelphia is the only city, where you can experience the thrill of victory and the agony of reading about it the next day."

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #191 on: July 06, 2015, 07:12:06 pm »
dajte tape ili statse ili bilo šta od tih igrača koji su igrali ovde, a bolji su od Powella  :yawn:
kakvo šuketanje  :worthy:

i stvarno mi je žao što se vaši AF centriTM gase, kvalitet vam je u padu, sport je u propadanju i na ivici egzistencije.  :(
kod nas u NS nikad bolje  :thumbsup:



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #192 on: July 06, 2015, 07:52:36 pm »
Omiljeni,
Imali ste vise srece no pameti ove sezone tako sto vam se QB sjebao pa je Powell  :worthy: okusao kao organizator igretm.

Problem par godina unazad (IMHO) jeste nedostatak kvalitetnih defanzivaca, koji bi bili u stanju da neutralisu ili barem pokusaju da umanje znacaj dual threat QB. Ovde prvenstveno mislim na domace igrace.
Cinjenica da se Washington i Powell igrali kao kvoterbekovi u finalu lige je porazavajuce za razvitak shporta ako mene pitas.

Zao mi je sto se ne secas partija Vinija Mirota koji je igrao kao jebeni Brees za Vukove tamo negde pre 4 godine.  :facts:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #193 on: July 06, 2015, 08:14:39 pm »
Sto se importa tice, Pauel, pa onda par mesta prazno...

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #194 on: July 06, 2015, 08:32:36 pm »
Po meni Pejtoni, pa onda svi ostali. I ovaj iz Nisa Semjuel, kao i Sejn Vong.

Velika je prednost kad si veliki studentski centar/ grad pa ti svake godine dodje po 10tak upotrebljivih igraca, a na ruku pojedinim klubovima ide i sto se jedan broj manjih klubova ugasio kao sto su Vrbas, NK, ML, KV ...

Pogledaj sastave Kragujevca (Cacani, KV, Jagodina), Beograda (Cacak, ML, zmajevi) i Novog sada ( Sombor, Vrbas i sl) ,oduzmi im igrace sa strane i sta dobijas.
 

Problem par godina unazad (IMHO) jeste nedostatak kvalitetnih defanzivaca, koji bi bili u stanju da neutralisu ili barem pokusaju da umanje znacaj dual threat QB. Ovde prvenstveno mislim na domace igrace.
Tesko da bi Vukovi sa Lisaninom, Savom, Skolsom i sl u odbrani onako pustili Pauela da trci.

Kao sto bi i protiv KGa da se Djole nije povredio na sred utakmice, i da su Veprovi imali celu odbranu sa Scekicem, Djurom, Mrvicem i sl,  Novi sad imao mnogo vise problema.

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #195 on: July 06, 2015, 10:39:42 pm »
već vidim da će ovde zaključak priče biti da su svi bili oslabljeni, a da su Dukesi imali sreću što su Doder i import QB bili povređeni, što nije igrao ni Vasilić itd itd 

odbranu protiv dobrog dual threat qb ne mogu da naprave saban, urnan meyer ili les miles, ali je išak poražavajuće što su domaće odbrane na +50 celzijusa pržili momak koji je bio pozvan u camp seahawksa i dečko koji sa I-AA ekipom razvali gopherse na gostovanju. 

i sećam se svih tim igrača (ili bi se setio kad bi ih mi pokazali) jer sam ih gledao i 100% sam siguran da ni jedan od njih nije uticao na rezultate utakmice ni izbliza koliko je to radio Powell.



Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #196 on: July 06, 2015, 11:20:08 pm »
Realno, možda najslabije prvenstvo još od kako se kod nas takmiči sa opremom. Dukesi iskoristili gomilu problema sa kojim su se nosile ostale ekipe i srećno došli do titule.




:A

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #197 on: July 06, 2015, 11:59:17 pm »
već vidim da će ovde zaključak priče biti da su svi bili oslabljeni, a da su Dukesi imali sreću što su Doder i import QB bili povređeni, što nije igrao ni Vasilić itd itd 

odbranu protiv dobrog dual threat qb ne mogu da naprave saban, urnan meyer ili les miles, ali je išak poražavajuće što su domaće odbrane na +50 celzijusa pržili momak koji je bio pozvan u camp seahawksa i dečko koji sa I-AA ekipom razvali gopherse na gostovanju. 

i sećam se svih tim igrača (ili bi se setio kad bi ih mi pokazali) jer sam ih gledao i 100% sam siguran da ni jedan od njih nije uticao na rezultate utakmice ni izbliza koliko je to radio Powell.



Vasilic je dobar, ali Doder bio i ostao drvo.

Pauelu priznajem da je bolji atleta, ali da je QB ne bas, Krizin ili Rateford su bolji dual threat QBevi.

Novom sadu se slozile kockice posle XX godina, i to su iskoristili. Ostalima pamet u glavu, pa dogodine da se opet teraju po livadama.






Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #198 on: July 07, 2015, 12:57:47 am »
Powell možda nije igrao kao Qb još od high school (ako je igrao i tamo), a verovatno je ista stvar i sa DB pozicijama...ali dečko je, što se kaže, football player. Može da igra m2m cover protiv Washingtona, tackluje mnogo bolje od bilo koga u našoj ligi, trči tako da mu možeš samo soli na rep staviti, a ume i dosta dobre pasove da baci. A kad igra kao wide onda to nije fer prema domaćim DBs
Gde god da ga staviš on je playmaker.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #199 on: July 07, 2015, 01:59:29 am »
Ma omiljeni slazem se da je strasan atleta. Skoro kao braca Pejton plus je raznovrstan. Ali ako pricamo o poziciji QBa ja nisam video boljeg u Srbiji od Mirota. Bedvel je nivo ispod pa onda svi ostali. Krizin jeste domimirao ali je to radio na slican nacin kao i Pauel - nosenje lopte 1st,  kvotebeking 2nd. OK to ocigledno prolazi na ovom nivou (prolazi i ma mnogo ozbilnijem) ali ja hocu da vidim da QB ukljuci tim i da se svi osete na terenu a ne da gledam one man show i da se divim do imecilnosti :D

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #200 on: July 07, 2015, 09:16:31 am »
to ocigledno prolazi na ovom nivou (prolazi i ma mnogo ozbilnijem)

Zato ce sledece godine biti copy/paste , pa ce cela liga juriti importe da divljaju po terenu dok ostali statiraju.
Mada i to sto kazes , ako daje rezultate .... jbg.

Offline aleksandar

  • Starter
  • **
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #201 on: July 07, 2015, 09:29:14 am »
Zato ce sledece godine biti copy/paste , pa ce cela liga juriti importe da divljaju po terenu dok ostali statiraju.
Mada i to sto kazes , ako daje rezultate .... jbg.
Читајући ваше постове, не знам да ли да упутим извињење што смо освојили дуплу круну :).  Поред свих пехова у историји клуба, и повреда које су нас спречавале да одемо до краја, ова година је награда за све пропуштено. Неделим мишљење да домаћи играчи статирају. Тај Пауел и Вашингтон не би тако трчали да им статисти нису помогли. Офанзивна линија вукова је одличан и поред великих промена, момци су ударали јако до краја и хвала им на онаквој утакмици. Оба тима су оставила срце на терену зато би једно "свака част" за почетак било прикалдно, па тек онда мудропросеравање.

Offline mardok

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4448
  • Keep walking
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #202 on: July 07, 2015, 09:46:10 am »
Ja sam lepo rekao gore da su vam se slozile kockice posle XX godina, sa vama se nikad ne zna, ili se raspadate ili jurite titulu, sredine nema.
Svaka cast na titulama.
Trenutna OL i DL  Vukova je mozda najslabija zadnjih 4-5 godina i to je cinjenica.
A komentar da domaci igraci statiraju nije ogranicen na NS, odnosi se i na ostale ekipe.

Online starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21031
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #203 on: July 07, 2015, 09:51:07 am »
Umesto da nam se izvini što su tolike godine igrali bez titule on još traži neke čestitke!?! Kako ga nije sramota!!!!!!!!!111

:D

Offline aleksandar

  • Starter
  • **
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #204 on: July 07, 2015, 11:08:40 am »
Ja sam lepo rekao gore da su vam se slozile kockice posle XX godina, sa vama se nikad ne zna, ili se raspadate ili jurite titulu, sredine nema.
Svaka cast na titulama.
Trenutna OL i DL  Vukova je mozda najslabija zadnjih 4-5 godina i to je cinjenica.
A komentar da domaci igraci statiraju nije ogranicen na NS, odnosi se i na ostale ekipe.

Što se tiče OL vukova tu potpisujem da nisi upravu i to mogu da kažem kao neko ko je protiv svih kombinacija njihovih ofanzivaca igrao. Što se tiče defanzivne jeste slabija. Znam da nisi mislio samo na Novi Sad, ali ni tu nismo saglasni jer sve ekipe imaju izuzetno kvalitetnih domaćih igrača, posebno Beograd, Kragujevac i Novi Sad koji su sve samo nisu statisti. Ono sa čim kubure sve ekipe je domaći QB, to je pozicija za koju treba najviše godina da bi napravio igrača koji će da vodi. Koliko sam čuo priču iz saveza možda bude doneta odluka da uskoro bude dozvoljen samo jedan import. Ova promena na samo dva je po meni dobra.

Offline aleksandar

  • Starter
  • **
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #205 on: July 07, 2015, 11:09:45 am »
Umesto da nam se izvini što su tolike godine igrali bez titule on još traži neke čestitke!?! Kako ga nije sramota!!!!!!!!!111

:D
Evo ove godine smo osvojili dve bar da se izvinemo za prethodnih 5 godina :)

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #206 on: July 07, 2015, 11:20:07 am »
@Aleksandar

Nego, kad ces ti opet u penziju ?   :D

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10712
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #207 on: July 07, 2015, 11:39:00 am »
Laza MVP finala

Offline aleksandar

  • Starter
  • **
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #208 on: July 07, 2015, 12:27:29 pm »
@Aleksandar

Nego, kad ces ti opet u penziju ?   :D
Činimi se da je ovo dobar način da se oprostim od igračke karijere :).

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: SAAF 2015
« Reply #209 on: July 07, 2015, 01:38:38 pm »
Činimi se da je ovo dobar način da se oprostim od igračke karijere :).

Steta, retko korektan covek,na terenu.
Cestitke tebi i Dukes-ima na tituli.
I srecna ti penzija.