Author Topic: Reforma EZ liga  (Read 29321 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #70 on: September 24, 2014, 10:42:12 pm »
Ja bih sada argumentovao za jos jednu stvar. O njoj je i Nidzge na prvoj strani govorio. Radi se o povecanju BN mesta.

Cemu to vodi, odnosno koji bi razlozi za to bili:

- presudna je sposobnost anticipacije cele sezone na draftu kada su stvari neizvesne... sa druge strane smanjuje se presudnost momenata kada stvari vec u aktulenoj sezoni postanu izvesne , pa svi mozemo da vidimo ucinak igraca
- presudna postaje sposobnost izbora kada su stvari neizvesne, nasuprot slucajnosti i licitaciji kada stvari postane vec izvesne

- veci broj BN mesta dozvoljava igracu da se osigura od povreda RBova, na primer, selektovanjem njegove stvarne zamene, ne brinuci da li mu to mesto na rosteru moze zatrebati za nesto drugo
- smanjuje se presudnost momenata kada se jednom igracu povredi top 5 RB, a onda neki drugi igrac pokupi njegovu stvarnu zamenu
- veci broj BN mesta dozvoljava svima zadrzavanje po dve DEF i dva K, sto je korisno za bye week, bez razmisljanja da li mu to mesto na rosteru moze zatrebati za nesto drugo
- posledicno prethodnom, kako ako bi svi imali mogucnost da selektuju i zadrze najmanje dve DEF i dva K, bez da razmisljaju da li su bezveze potrosili mesto na rosteru, kvalitet preostalih DEF i K bi bio slab i time bi se povecala vaznost anticipacije ucinka DEF i K za celu sezonu, vec na samom draftu
- napokon bi se DEF i K selektovani na draftu manje-vise svi zadrzavali tokom cele seozne, kao sto je slucaj i sa QB/RB/WR/TE, a ne bi se menjali pred i posle svakog kola
- selektovanje DEF i K za celu sezonu bi bilo vazno , a ne njihov izbor u licitaciji pred svako kolo i u odnosu na svaki matchup.


Ja bih povecao na minimum 10 BN slotova.
« Last Edit: September 24, 2014, 10:45:17 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #71 on: September 24, 2014, 11:31:39 pm »
A igrač koji draftuje top 5 RB ima neko moralno pravo i na njegovu RL zamenu?

Protiv sam povećanja BN. FA je sastavni deo ove igre, ne vidim zašto bi draft trebalo da bude toliko značajniji.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #72 on: September 25, 2014, 08:30:26 am »
Najbolje da imamo 25 BN mjesta, 300 rundi drafta i da se fantazi svede na podesavanje postave 5 min nedjeljom popodne.  :kafa:

Meni je smisao ovoga da kroz fantazi onekad ispratim nekog igraca kojeg ne bih primjetio, da kopam po waiveru, razmisaljm ko ce biti primarna a ko sekundarna opcija. Sigurno mi nije smisao da na slijepo blejim po preporukama eksperata u avgustu i da mi samo to odredi sezonu.
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #73 on: September 25, 2014, 09:07:47 am »
koliko se sećam karala je i odustao od ekipne lige baš zato što nema šta da se radi tokom sezone, nego samo draft

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #74 on: September 25, 2014, 09:20:45 am »
Ne znam samo zasto se mlatite sad Karalom. Uvek ce imati fix ideje. Revizija pravila za 3-5 godina je sansa sa njega...

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #75 on: September 25, 2014, 10:49:06 am »
koliko se sećam karala je i odustao od ekipne lige baš zato što nema šta da se radi tokom sezone, nego samo draft

ne secam se da sam ja ovo naveo kao razlog (ne znam sto mi vec u vise navrata pripisujes tvoje misljenje), kao sto to i nije bio razlog... razlog je bilo nesto drugo - a to je da je vise prepusteno slucaju i sreci nego u standardnim ligama ili ligama bliskom njima gde se draftuju igraci licno.

ma, uostalom meni je najlakse da kazem - dogovorite se vi oko pravila, kada ih budemo imali svako od nas ce doneti za sebe odluku koja je samo na nama samima - ucestvujem ili ne ucestvujem?
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #76 on: September 25, 2014, 11:28:02 am »
ma, uostalom meni je najlakse da kazem - dogovorite se vi oko pravila, kada ih budemo imali svako od nas ce doneti za sebe odluku koja je samo na nama samima - ucestvujem ili ne ucestvujem?
Cek, cek. Tebi je bodovanje QB kljucna determinanta da li ces igrati?  :kafa:
Razumijem da imas svoje misljenje i neki preferian sistem ali da ce te  6 umjesto 4 poena za QB pass TD odvratiti od igranja to ne mogu da razumijem.

PS Gdje se izgubi ideja o eksperimentalinoj EZ ligi? Da probamo neke koncepte oko kojih se vec prepiremo?
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #77 on: September 25, 2014, 11:47:21 am »
Ako povecamo  broj BN-a, mislim da bi onda trebalo ukinuti waiver budget.
Po meni, gubi smisao sa povecanjem broja igraca u rosteru.
My 2 cents.

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #78 on: September 25, 2014, 12:41:12 pm »
Meni je ok to da se poveća broj BN slotova.
Neće to uništiti free agency. Imali bi 3-4 igrača po timu više (2-3 BN i taj flex starter), ali i 2 tima manje.
Morali bi baš dosta BN slotova ubaciti pa da Asiata, Taliaferro i slični da ne ostanu undrafted.
Nema razloga da brinete. Biće dosta bidovanja i biće aktivna liga i posle drafta. A mogli bi da preguramo nedelju i sa par bye week i povređenih igrača.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #79 on: September 25, 2014, 12:44:06 pm »
Upravo ovo sto Omiljeni kaze, 9-10 BN slotova bi taman kompenzovali nedostatak ta dva tima a i ostace dovoljno igraca na FA
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline djomlao

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1627
  • ;)
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #80 on: September 25, 2014, 01:07:16 pm »
OK, to je samo predlog.
Na kraju, videcemo vec posle prve sezone odigrane po novim pravilima gde gresimo, pa to moze da se ispravi za sezonu 2016.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #81 on: September 25, 2014, 01:19:55 pm »
Cek, cek. Tebi je bodovanje QB kljucna determinanta da li ces igrati?  :kafa:
Razumijem da imas svoje misljenje i neki preferian sistem ali da ce te  6 umjesto 4 poena za QB pass TD odvratiti od igranja to ne mogu da razumijem.

Da budem iskren, jeste. Nije meni namera da teram inat. Za mene to znaci veci odraz realnosti. Prosto, ja QBa smatram najvaznijom pozicijom u fudbalu. I mislim da se vec dovoljno uciniti u korist vrednovanja WR/TE/RB naspram QBa (ako vec dosada nije bilo dovoljno) time sto ce se uvesti jos jedan slot za sve njih koji bi bio fleks. Nipodastavanjem vrednosti TD QBa naspram TD ostalih pozicija, igra za mene gubi na smislu. I ne mili mi se da igram. No ne sumnjam da ce se oglasiti Niksa da mi pozeli srecan put... mozda se mojim odustajanjem od tih liga u kojima dodje do promene ukaze i njemu priliku da negde nekad osvoji makar nesto.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #82 on: September 25, 2014, 01:49:08 pm »
Karalin moto je: Ocu onako kako ja ocu ili necu da igram.


Ja sam ranije bio veliki protivnik smanjenja pass TD/INT jer me je mi je smetalo to sto ce tom promenom trkacki QBs dobiti boost u rankingsima jer im se ne smanjuje bodova za trcanje i TDs trcanjem. Sa ove distance se ispostavilo da takvi kvoteri ne mogu da potraju, to su u principu one-two season wonderi (u trkackom smislu) i to je sve dok ih ne polome (RG III, Vick, pa cak i Cam iz sezone u sezonu ima sve slabiji rush stats, kao i Russ Wilson i Caep)
Mogli smo doduse otici i u drugom pravcu pa zameniti 25ypass/1p za 50ypass/1p a ostaviti TD6/INT-2  i to mi je ok.

Sto se tice dodavanja klupe, ne treba tu ici u krajnost. Obzirom da dodajemo flex i smanjujemo ligu, dojmi mi se logicno da se poveca bench za 2 mesta, taman.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #83 on: September 25, 2014, 01:56:15 pm »
Toliko i planiram.

Offline Marvin

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1438
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #84 on: September 25, 2014, 01:59:31 pm »
Karalin moto je: Ocu onako kako ja ocu ili necu da igram.

Koliko sam ja ispratio sve ovo, coveku ste nakacili taj moto do te mere da ga je i prihvatio.
Mike McCarthy je idiot.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Reforma EZ liga
« Reply #85 on: September 25, 2014, 02:04:11 pm »
Za mene to znaci veci odraz realnosti. Prosto, ja QBa smatram najvaznijom pozicijom u fudbalu.

Nisi u pravu kada pricas o realnosti. Naime, kada RB istrci TD taj se racuna samo njemu +6 poena - ukupna vrednost tog TD je 6 poena. Kada QB baci TD, taj isti neko i uhvati - dobijaju poene i QB i hvatac. Znaci taj TD se broji QB-u 6 ili 4 poena i WR-u 6 poena. Trenutno taj TD vredi 12 poena. Ako bi hteo full realno, onda bi trebalo da oni podele 6 poena (npr po 3 za recieving i passing TD), ali ideja da ga smanjimo na 10 je svakako bliza realnosti?

Srecom realnost ne mora da ima veze sa fantasyem. Cilj fantasyja je zabava i sva bodovanja i pravila bi trebalo da budu sa ciljem da igra bude sto zanimljivija igracima, a ne da sto realnije odslikava pravi sport. Sad vidjenje sta je zabavno je mozda razlicito od osobe do osobe, ali mislim da je generalna ideja najsiroj populaciji da se ide na neizvesnost i na to da sve pozicije imaju sto je moguce ravnopravniji uticaj i sa sto manje variranja iz nedelje u nedelju. Stoga smavianje ide za passing yarde i TD, a ne za recieving, jer prosto - QB ucestvuje u svakoj passing akciji, a WR tek u ponekoj. Ako bi bilo realno, onda bi svi hvataci jednog tima trebalo u zbiru da imaju poena kao njihov QB?

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #86 on: September 25, 2014, 02:08:36 pm »
Koliko sam ja ispratio sve ovo, coveku ste nakacili taj moto do te mere da ga je i prihvatio.

Nismo mu ga mi nakacili sam ga je nakacio sebi letos u DEF ligi kada smo dogovarali bodovanje. Tada je cak otvoreno i rekao da ako se ne promeni bodovanje za fumble (pitanje zivota i smrti) nece da igra. Sada ovde nastavlja u istom ritmu. Valjda je logicno, obzirom na godine zivota i godine igranja fantasya aka iskustvo, da nekim dogovorom dodjemo do vecinskog stava, nego da se postavljaju ultimatumi i tera inat.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #87 on: September 25, 2014, 02:28:18 pm »
Nisi u pravu kada pricas o realnosti. Naime, kada RB istrci TD taj se racuna samo njemu +6 poena - ukupna vrednost tog TD je 6 poena. Kada QB baci TD, taj isti neko i uhvati - dobijaju poene i QB i hvatac. Znaci taj TD se broji QB-u 6 ili 4 poena i WR-u 6 poena. Trenutno taj TD vredi 12 poena. Ako bi hteo full realno, onda bi trebalo da oni podele 6 poena (npr po 3 za recieving i passing TD), ali ideja da ga smanjimo na 10 je svakako bliza realnosti?

Srecom realnost ne mora da ima veze sa fantasyem. Cilj fantasyja je zabava i sva bodovanja i pravila bi trebalo da budu sa ciljem da igra bude sto zanimljivija igracima, a ne da sto realnije odslikava pravi sport. Sad vidjenje sta je zabavno je mozda razlicito od osobe do osobe, ali mislim da je generalna ideja najsiroj populaciji da se ide na neizvesnost i na to da sve pozicije imaju sto je moguce ravnopravniji uticaj i sa sto manje variranja iz nedelje u nedelju. Stoga smavianje ide za passing yarde i TD, a ne za recieving, jer prosto - QB ucestvuje u svakoj passing akciji, a WR tek u ponekoj. Ako bi bilo realno, onda bi svi hvataci jednog tima trebalo u zbiru da imaju poena kao njihov QB?

Jeste, ali isto tako za 1 poen RB treba da nakupi 10y, a QB 25y. Losa ti ta logika, pri tom taj isti RB moze da bude taj hvatac. On ne trci samo. Dakle isti taj TD koji on uhvati taj isti QB o kojem ti pricas mu namesti u ruke. Losa ti ta logika.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Reforma EZ liga
« Reply #88 on: September 25, 2014, 02:34:03 pm »
Jeste, ali isto tako za 1 poen RB treba da nakupi 10y, a QB 25y. Losa ti ta logika, pri tom taj isti RB moze da bude taj hvatac. On ne trci samo. Dakle isti taj TD koji on uhvati taj isti QB o kojem ti pricas mu namesti u ruke. Losa ti ta logika.

Naravno, moze i QB i WR da istrce TD. i RB da baci TD koji ce QB da uhvati, i bilo ko od njih moze da sutne FG... Ne razumem kako to sto si napisao cini "logiku losom". Naprotiv to je upravo potvrdjuje :)

Poeni se ne prave prema pozicji (QB,WR,RB) nego prema akciji (passing, rushing, receiving).


EDIT: Ideja nije da se ucini da QB vredi manje od RB ili WR, nego da passing vredi manje od rushinga i receivinga. Ne zato sto je to realno, nego zato passinga po igracu ima mnogo vise od rushinga i recievinga i da bi se izbalansirao odnos poena koji na kraju pozicije donose.
« Last Edit: September 25, 2014, 02:42:31 pm by lordnex »

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #89 on: September 25, 2014, 02:37:33 pm »
Pa kad si ovu zadnju recenicu rekao zasto onda hocete da unizite QBa?
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #90 on: September 25, 2014, 02:39:49 pm »
Da bi uneli nemir u tvoj mikrokosmos.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #91 on: September 25, 2014, 02:48:31 pm »
Pa kad si ovu zadnju recenicu rekao zasto onda hocete da unizite QBa?
Pa zato sto trenutno nije izbalanisran taj odnos, zar to nije logicno od pocetka rasprave??

Malopre bas gledah nesto, jbn Tanehill je imao vise poena prosle godine od McCoya isamo 10 poena manje od Charlesa
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Reforma EZ liga
« Reply #92 on: September 25, 2014, 02:52:42 pm »
Karala je postavio pitanje pre nego sam ja dopisao onaj EDIT. Kao 'zadnju' recenicu je misio onu pre toga. Moj EDIT je cak ispao kao odgovor na to pitanje, iako sam i ja pisao ne videvsi pitanje :)

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #93 on: September 25, 2014, 03:23:23 pm »
To sto ti kazes da treba da bude izbalansirano je vec izbalansirano brojem igraca, plus sada uvodimo za njih jos jednu poziciju.

Ma i dalje stoji ono da je po yahoo default Peyton Manning za kliniku u prvom kolu dobio 22 poena, a Julius Thomas 28. Sta tu treba balansirati ja se pitam? Nemojmo mesati piona i topa. Piona ima osam, topa dva na sahovskoj tabli. Isto ovde imas jednog QBa i 5, evo sad 6 skill igraca.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #94 on: September 25, 2014, 03:53:26 pm »
Ubijaš me brt
Zašto imaš toliku potrebu da u ovo uvučeš neku filozofiju, romantizam, estetiku itd ?
Nemoj mi to raditi.

Peyton je imao 270 yarda i 3 TD.
To jesu odlični statsi, ali on lagano može povezati takve 3-4 utakmice, a da to maltene niko i ne primeti jer je to ipak common statsi. I ne samo za Peytona već za masu QBs
Thomas je imao 105 yarda i 3 TD...to je ipak neuporedivo ređi događaj. Calvin Johnson je u karijeri imao 1 utakmicu sa 3 uhvaćena TD

A šta je tebi tu klinika, a šta su pešadinci i topovi...to ostavi za sebe.
I meni je sa emotivnog, filozofskog i estetskog aspekta neporedivo miliji svaki Genov pass za 3-4 yarda, nego bilo koji TD pass bilo kog drugog QB, pa ne satirem sa tim po fantasy podforumu.

A i šta je dođavola Yahoo deafult?
I za šta je to relevantno?
Igram i ja ligu gde su Freak i Dildo odlučili da turnover bude -6, da se za sack dobija -1, da se boduju i return yarde...i Aaron Rodgers daje manje bodova od baš svakog kickera, ali ne vidim razlog da to ubacujem ovde u priču. Valjda zato što to bodovanje nema veze sa ovom debatom. Kao što nema ni neko default yahoo bodovanje.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #95 on: September 25, 2014, 03:58:23 pm »
Koliko puta ce se to desiti tokom sezone?? Uzeo si tu utakmicu za primer a to se desava jednom u 100 meceva. Sam si napisao da je Payton prosle godine uzeo 500+ poena sto je preko 30 poena u proseku. Ako se protivnikov QB povredi na pocetku (desilo mi se vec par puta ove godine) ili jednostavno odigra slabije on prakticno nema sanse da pobedi jer je odmah u zaostatku od 20+. Dok recimo ako se povredi jedan RB, RB ili TE ili ako uzmu 0-5 poena sa druge strane moze da bude i Charles, Megatron ili Graham i dalje si u igri. Naravno desi se da i skill pozicije odluce mec ali to su izuzeci kao i ova tvoja utakmica i ne mozes da ih racunas u ozbiljnoj diskusiji.

EDIT:
I da kad se vec toliko zalazes za real life slicnosti sto ne bi izbalansirali bodovanje da odbrane budu bitnije od QB, i da recimo SEA def donosi 30+ bodova po kolu jer su ionako dokazali da je odbrana najbitniji deo NFL tima?
« Last Edit: September 25, 2014, 04:02:33 pm by vladarule »
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #96 on: September 26, 2014, 03:09:45 pm »
Podnaslov ovih reformskih topića bi mogao i trebao biti "Zašto kao Škotska, kad možemo i kao proruski aktivisti?"
Šta dete zna šta je flex, ono uzme listić i izglasa kalifat. Ili Republiku Šumsku. Ko šta voli.

30ak ljudi je već glasalo, a veliko je pitanje koliko njih shvata (eufemizam za nema blage veze) šta se tu dešava.
Na istom listiću i pitanje o dozvoli za mešanje stranih sila u unutrašnja pitanje nekog malog ratničkog ali iznad svega slobodarskog naroda i pitanje o asfaltiranju ulice 1300 kaplara.
Ne zna se ni ko je glasao, ni kako je glasao, ni do kad može da se glasa, ali se zna da je glasanje počelo i pre nego što je počela izborna kampanje.
Jednom rečju debakl demokratije.

Pablo je poveo celu priču, a njegov argument je "smara uticaj Qb".
A draftovao Rodgersa u 1. ili 2. rundi pre 20 dana. O čemu se ovde radi?
Propao mu eksperiment u super ligi, pa će za week 4 da napravi eksperimentalnu ligu. Eksperiment se eksperimentom izbija.

R/W/T flex...sa smanjenim passing TD...zanimljivo.  :hm:
Možete li da zamislite kako će izgledati draft?
Uradite simulaciju drafta u svojoj glavi. Vizualizujte mock, takoreći.
Pa ćemo onda pričati.


Provejava blagi pesimizam
Neće ovo izaći na dobro, braćo.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Reforma EZ liga
« Reply #97 on: September 26, 2014, 03:16:45 pm »
Možete li da zamislite kako će izgledati draft?

Da

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #98 on: September 26, 2014, 04:35:51 pm »
R/W/T flex...sa smanjenim passing TD...zanimljivo.  :hm:
Možete li da zamislite kako će izgledati draft?
Uradite simulaciju drafta u svojoj glavi. Vizualizujte mock, takoreći.
Pa ćemo onda pričati.

Nema potrebe za simulacijom u glavi kada je tu eksperimentalna liga i live draft, pridruzi se   :facts:

Online omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #99 on: September 26, 2014, 08:41:03 pm »
Da

Pa onda sigurno vidiš da će to ultražešće da smara.
A tobože vršimo reforme da bi smanjili smaranje i modernizovali lige.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #100 on: September 26, 2014, 08:43:46 pm »
ajde ti obražloži u čemu je tu problem?
draft kao i većina draftova u svetu.

mogao bi pablo da da link od experimentalne lige, da mogu svi da vide kako je to izgledalo za prošlu godinu.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #101 on: September 26, 2014, 08:52:11 pm »
mogao bi pablo da da link od experimentalne lige, da mogu svi da vide kako je to izgledalo za prošlu godinu.

http://football.fantasysports.yahoo.com/f1/1516817

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #102 on: September 26, 2014, 08:52:31 pm »
30ak ljudi je već glasalo, a veliko je pitanje koliko njih shvata (eufemizam za nema blage veze) šta se tu dešava.

Ne zna se ni ko je glasao, ni kako je glasao, ni do kad može da se glasa
Jednom rečju debakl demokratije.

a zašto misliš da ne shvataju?
javili su sve iskusni igrači, a ko nije znao pitao je o čemu se radi.

ne znam što uplićeš demokratiju uopšte, otkud ti to?
zna se da sam ja vrhovni komesar i kao takav pravim anketu, a ne izbore :D

u prvom postu piše do kad je glasanje, takođe svi pismeni mogu videti ko je i kako glasao.

odgovorio sam ti čisto da možeš novu repliku da smišljaš, iako znam da prosto iz dosade sve pišeš ;)

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: Reforma EZ liga
« Reply #103 on: September 27, 2014, 01:10:51 am »
Nema potrebe za simulacijom u glavi kada je tu eksperimentalna liga i live draft, pridruzi se   :facts:
evo prilike da pablo osvoji bar neku ligu, kad se zeka rodzer usrao.
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #104 on: September 27, 2014, 01:21:09 am »
Od srca zelim Pablitu da uspe u ovoj ligi