Author Topic: Reforma EZ liga  (Read 29354 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #35 on: September 24, 2014, 11:24:25 am »
Protiv

protiv čega?
aukcije ili svega navedenog?

prosto idi pa glasaj, da znamo

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #36 on: September 24, 2014, 11:26:21 am »
ps: uostalom niko valjda nije toliko opsednut igranjem u visoj ligi da ce se ljutiti ako ne prodje :)

nemaš pojma koliko nekima to znači :)
mada teže ćemo omiljenog naterati na gore, nego nekog da ostane dole  :D

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #37 on: September 24, 2014, 11:29:46 am »
Ja nemam nista protiv predlozenih promena, ako se pitamo i mi relativno novi.

svi se pitate, naravno
a možete imati i neke povlastice vi šro aktivno učestvujete u radu lige  :zvizdanje:

zamoliću i tebe da glasaš gde treba, iz napisanog ne mogu da provalim 100%

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #38 on: September 24, 2014, 11:35:09 am »
nema potrebe, prelazak u nižu ligu će biti dovoljan da razmisle.
iz elitne IIIb nema prelaska

PICK 6

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #39 on: September 24, 2014, 12:45:05 pm »
Dakle, samo mali podsetnik na ono sto sam vec ranije argumentovao.

Glavni problem koji smo pokusavali da promenimo jeste primat QBova koji su poceli da zadobijaju promenama u NFL stilu igre  ka pass happy offense. I predlog prvi je bio da se uskladimo sa 4/-2 sistemom za bodovanje QBa. Medjutim to je pravilo i nerealno smanjivalo razliku u kvalitetu izmedju QBova koji trce u odnosu na one koji ne trce, pa bi cak Cam Newton mogao ispasti bolji od Peytona Manninga, sto svako pri cistoj svesti i zdravoj pameti vidi kao apsurd. I onda sam ja izasao sa novim predlogom.

"Ja imam JEDAN NOVI PREDLOG, da ne kazem mozda i resenje za ovu situaciju.

Da se poveca TO na -3 za sve, dakle i za INT i za F.
Posledica toga bi bila da vrednosti TD i TO ostaju jednake za sve, a da RBovi ukupno dobijaju na vrednosti u odnosu na QBove koji prave vise gresaka (zbog broja INT)
, kao i da WR/TEovi sada dobijaju na vrednosti u odnosu na RBove, sto je isto realno, jer oni prave manje F.

Pri tom, pravi igraci dobijaju na znacaju.

Ovo bi bila sto se mene tice idealna situacija. Mada, sto se mene tice moze i TO na -4."

kasnije je tonyk dodao primer Breesa koji je 2012 u jednoj utakmici bacio 5 INTa.

"niko ne pominje breesa od noćas? :D

po sadašnjem 3 poena
po Y!  8 komada
po karali -2"

s tim da bih ovih -2 islo na cak -7, ako bi TO bio bodovan sa -4

@tonyk - zasto sam ja protiv da se prvo izglasa promena, pa tek onda da kazemo kakva?
i tada sam rekao

1.predlog sa -4 za TO
2. predlog sa -3 za TO
3. trenutni EZ sistem
5. yahoo! default sistem


takodje bih rekao da je ovo sa vecim negativnim poenima dovoljno da ne mora da se kaznjava dodatno pick 6 i komplikuje stvari, jer se ne mogu jednako kaznjavati RBovi,  a sa druge strane svaki TO je potencijalni return za TD i treba onda svaki TO kaznjavati. mislim da bi se i NFL coach slozili. dakle, ja sam protiv pick 6 negativnih poena, jer se ne moze jednako primeniti i na RBove za Fumble return, a i ovo je dovoljno.
« Last Edit: September 24, 2014, 12:48:48 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #40 on: September 24, 2014, 12:55:46 pm »
Mislim da je primer recimo Matthew Stafforda najmerodavniji. Covek krca jarde, ali i INT i ne moze da pobedi godinama, a po yahoo default je uvek visoko. Sa druge strane Tom Brady je cist winner koji retko baca INT, a fantasy svetu ne vidimo cesto razliku. Povecanje TO na najmanje -3, ili jos bolje -4 pravi razliku.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #41 on: September 24, 2014, 01:04:29 pm »
Tonyk u glasanju stoji promena QB bodovanja, jel to vazi za pass TD da bude 4 ili moze da se podesi da bilo koji TD koji postigne Qb bude 4? Ako je ovo drugo u pitanju onda Newton nece nikako biti bolji od Pussija i najbolje bi bilo 4/-2 a ako cemo je prvi slucaj onda je bolji ovaj Karalin predlog, 6/-3. Mada ce i tako ostati da elitni QB automatski znaci makar PO ali makar ce se malo smanjiti njihov uticaj
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #42 on: September 24, 2014, 01:20:58 pm »
Pogresno sam ja to predstavio u ovom uvodu, nije u pitanju samo ta razlika vec  i navedena izmedju nekih QBova kao sto je Tom Brady koji retko predaj eloptu u ruke protivniku i nekog koji ono zna da baci po 3 picka u ruke protivnika na utakmici.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #43 on: September 24, 2014, 01:23:26 pm »
Znaci cela prica je da se Tomica iznivelise sa ostalima, jer je bulja od igraca

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #44 on: September 24, 2014, 01:30:14 pm »
pricam o Tomici od pre dve sezone.

sigurno se moze naci bolji primer, ovde i nije drasticno.

Drew Brees i Tom Brady 2012. kada je NO vristao.

1. TO -4 Brees 391 Brady 392
2. dosadasnji sistem Brees 431 Brady 408
3. yahoo default Brees 364 Brady 349

ako nisam nesto pogresno izracunao... namerno sam uzeo da vidimo razliku izmedju dva QBa koja ne trce, ali izmedju kojih je postojala tada definitivan razlika, ali ju je fantasy pogresno izrazio, u korist onog losijeg
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #45 on: September 24, 2014, 01:33:53 pm »
i jos jedna stvar koju niko nije napomenuo... yahoo default je 4/-1, a koliko ja znam na mestima gde je to 4/-2 kako vi hocete yards QB je 10y 1 poen (ispravite me ako gresim). sto je sve u svemu jos ludje. jos vise brise raliku izmedju onih koji kao Stafford samo gruvaju i oni kojih pobedjuju.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #46 on: September 24, 2014, 01:49:20 pm »
Cam Newton ruki sezona i Peyton Manning prosla sezona (tj. najbolja sezona jednog QBa u istoriji). Ovo pokazuje slabosti yahoo default.

1. TO -4 Cam Newton 366 P. Manning 486
2. dosadasnji Cam Newton 404 p. Manning 518
3. Yahoo default cam Newton 379 P. Manning 418

zar je ovo zadnje samo bila razlika...
dajte da se ne salimo... gledamo svi i ove sezone Manninga i izuzev zadnjeg kola, pa to je klinika. a on nece ponoviti sezonu od prosle, a nece ni Cam njegovu ruki, ali razlika izmedju napada Broncosa i napada Panthersa nije sigurno u 40 poena. Na kraju cemo doci da izbor matchupa odlucuje i da se QBovi menjaju kao DEF i K.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Reforma EZ liga
« Reply #47 on: September 24, 2014, 01:54:39 pm »
Ja sam protiv izmisljanja bilo kakve tople vode. Ako cemo da menjamo bodovanje, da menjamo iskljucivo na Y default ili eventualno neki slicni standard (ESPN/NFL).

Koliko god da neko drugo bodovanje mozda ima nekih prednosti - to je sve beznacajno. Kakav god da je sistem, draftujes i biras prema svom sistemu. Da li ce QB A ili QB B donositi vise poena, pogledaces i uzeces boljeg ako mozes da biras.

S druge strane: sve analize, rankings, tekstovi po netu su uglavnom bazirani na default settingsima i ako bismo imali takve settingse olaksalo bi eventualno pracenje istih...


Sad malo podesacanja na istoriju dogadjaja, a zanimiljivo za one koji ne znaju:
Nasa setovanja su zapravo setovanja koja su bila default na NFL.com kada smo prvi put igrali (2002). Naredne godine smo presli na Yahoo koji je u to vreme imao drugacija setovanja (4poena za passing TD, 10y). Glasanjem (valjda) smo odlucili da umesto Y! zadrzimo NFL.com setovanja. Par godina kasnije Yahoo je promenio svoj default i podigao takodje na 6p sve TD i maltene se izjednacio sa nama. Jos par godina kasnije (pre 2-3 godine?) Yahoo je opet vratio na 4TD/10y, a mislim da su i ostali polako presli na taj sistem.


tl;dr;
Ja sam za to da predjemo na Yahoo! default i da ga pratimo ako se u buducnosti bude menjao.

Offline sabotage

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2312
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #48 on: September 24, 2014, 02:02:44 pm »
Koliko god da neko drugo bodovanje mozda ima nekih prednosti - to je sve beznacajno. Kakav god da je sistem, draftujes i biras prema svom sistemu. Da li ce QB A ili QB B donositi vise poena, pogledaces i uzeces boljeg ako mozes da biras.
:tus: :tus: :tus:
"Give us a blade of grass, we'll defend it, or attack. We got a blade there. Good to have a little fortune sometimes."

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #49 on: September 24, 2014, 02:04:48 pm »
Ja sam protiv izmisljanja bilo kakve tople vode. Ako cemo da menjamo bodovanje, da menjamo iskljucivo na Y default ili eventualno neki slicni standard (ESPN/NFL).

Koliko god da neko drugo bodovanje mozda ima nekih prednosti - to je sve beznacajno. Kakav god da je sistem, draftujes i biras prema svom sistemu. Da li ce QB A ili QB B donositi vise poena, pogledaces i uzeces boljeg ako mozes da biras.

S druge strane: sve analize, rankings, tekstovi po netu su uglavnom bazirani na default settingsima i ako bismo imali takve settingse olaksalo bi eventualno pracenje istih...


Sad malo podesacanja na istoriju dogadjaja, a zanimiljivo za one koji ne znaju:
Nasa setovanja su zapravo setovanja koja su bila default na NFL.com kada smo prvi put igrali (2002). Naredne godine smo presli na Yahoo koji je u to vreme imao drugacija setovanja (4poena za passing TD, 10y). Glasanjem (valjda) smo odlucili da umesto Y! zadrzimo NFL.com setovanja. Par godina kasnije Yahoo je promenio svoj default i podigao takodje na 6p sve TD i maltene se izjednacio sa nama. Jos par godina kasnije (pre 2-3 godine?) Yahoo je opet vratio na 4TD/10y, a mislim da su i ostali polako presli na taj sistem.


tl;dr;
Ja sam za to da predjemo na Yahoo! default i da ga pratimo ako se u buducnosti bude menjao.

Koliko ja razumem, yahoo je menjao, pa vracao pa menjao, jer ne zna sta hoce a vi ste drzali svoje. Ali sad i vi hocete da menjate pa da na svake dve sezone bude drugacije, jer ni yahoo nije najsigurniji sta hoce, pa ni vi niste najsigurniji sta hocete.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Reforma EZ liga
« Reply #50 on: September 24, 2014, 02:19:53 pm »
Koliko ja razumem, yahoo je menjao, pa vracao pa menjao, jer ne zna sta hoce a vi ste drzali svoje. Ali sad i vi hocete da menjate pa da na svake dve sezone bude drugacije, jer ni yahoo nije najsigurniji sta hoce, pa ni vi niste najsigurniji sta hocete.
Da, upravo tako.

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #51 on: September 24, 2014, 02:23:18 pm »
Po meni glavni problem sa sadasnjim bodovanjem je to sto QB ima preveliku ulogu. Ukoliko ne pokupis kvalitetnog QB ili ti se on povredi vrlo tesko mozes biti konkurentan. Stoji da je to najbitnija pozicija ali sa ovakvim stanjem stvari ima preveliku tezinu jer trenutno ta jedna pozicija prosecno donosi oko 30% poena nedeljno. Super bi bilo kad bi kroz korekciju bodovanja to doslo na 20ak %. E sad dal ce Stafford da donosi vise poena od Brejdija je manje bitno, jednostavno imas fantasy rankinge pa po njima biras.
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #52 on: September 24, 2014, 02:56:16 pm »
Da ima toliku ulogu, birao bi se sa prvim pikovima, ali niko ih ne bira medju prvih 5 pikova. Medju prvih pet pikova se biraju RBovi po cemu se vidi ko ima najvecu ulogu po sadasnjem bodovanju.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline vladarule

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2394
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #53 on: September 24, 2014, 03:38:45 pm »
Opet mesas stvari, QB se ne bira sa prvim pikovima jel ih ima nekoliko sa priblizno slicnim brojkama. Nije tolika razlika izmedju Brejdija, Staforda, Brisa, Newtona... dok em moras da startujes 2rb em nije isto dal imas Lyncha, pitersona ili CJ2K, Busha... Iz istog razloga se i Graham i J. Thomas draftuju u prvoj rundi, kao i Megatron
Vernon Davis je jedna zena i nije sluzio vojsku

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #54 on: September 24, 2014, 05:11:11 pm »
Tonyk u glasanju stoji promena QB bodovanja, jel to vazi za pass TD da bude 4 ili moze da se podesi da bilo koji TD koji postigne Qb bude 4? Ako je ovo drugo u pitanju onda Newton nece nikako biti bolji od Pussija i najbolje bi bilo 4/-2 a ako cemo je prvi slucaj onda je bolji ovaj Karalin predlog, 6/-3. Mada ce i tako ostati da elitni QB automatski znaci makar PO ali makar ce se malo smanjiti njihov uticaj

smanjenje važi samo za pass TD.
ako QB istrči važi 6, ako neki WR baci važi 4.
drugačije ne postoji da se bira.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #55 on: September 24, 2014, 05:14:32 pm »
i jos jedna stvar koju niko nije napomenuo... yahoo default je 4/-1, a koliko ja znam na mestima gde je to 4/-2 kako vi hocete yards QB je 10y 1 poen (ispravite me ako gresim). sto je sve u svemu jos ludje. jos vise brise raliku izmedju onih koji kao Stafford samo gruvaju i oni kojih pobedjuju.

gde si video da hoćemo 4/-2? 
i kakve veze ima stafford?
uvek je bilo i biće nekih koji štrče kako god podesio pravila.
i uvek će neko birati te koji bacaju bez gledanja ili one što trče preko svake mere jer prosto tako vole, tj. imaju takvu taktiku i sl.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #56 on: September 24, 2014, 05:16:53 pm »
Na kraju cemo doci da izbor matchupa odlucuje i da se QBovi menjaju kao DEF i K.

pa svi to rade odavno, ako ne uspeju da ščepaju top 5-6 na draftu.
prosto je takva situacija u NFL

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #57 on: September 24, 2014, 05:24:12 pm »
pa kad sve to sto si ti rekao stoji, zasto menjate? vi hocete da menjate, ne ja. iako smo izglasali zadnji put da ne menjamo. i isto smo ovako poceli, vi ste poveli, ali bojim se da cemo mi da pobedimo. i zamolite onda sve ucesnike da glasaju, a ne da se ovde saka vas skupi i da izglasa.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #58 on: September 24, 2014, 05:28:35 pm »
I molim da se uzme u razmatranje predlog da povecamo broj slotova na klupi. Mislim da je sjajan primer WR lige gde nakon drafta uvek bude mali broj FA pickup i najbolji uvek pobedjuje. Ja bih povecao sa 6 ili 7 koliko je sada na minimum 10, tako da ne moramo svaki cas da izbacujemo DEF i K, vec mozemo da ih zadrzimo vise. Na taj nacin bi se i DEF ukljcio malo vise u draft strategije.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #59 on: September 24, 2014, 05:31:52 pm »
Ja sam protiv izmisljanja bilo kakve tople vode. Ako cemo da menjamo bodovanje, da menjamo iskljucivo na Y default ili eventualno neki slicni standard (ESPN/NFL).

Koliko god da neko drugo bodovanje mozda ima nekih prednosti - to je sve beznacajno. Kakav god da je sistem, draftujes i biras prema svom sistemu. Da li ce QB A ili QB B donositi vise poena, pogledaces i uzeces boljeg ako mozes da biras.

S druge strane: sve analize, rankings, tekstovi po netu su uglavnom bazirani na default settingsima i ako bismo imali takve settingse olaksalo bi eventualno pracenje istih...


Sad malo podesacanja na istoriju dogadjaja, a zanimiljivo za one koji ne znaju:
Nasa setovanja su zapravo setovanja koja su bila default na NFL.com kada smo prvi put igrali (2002). Naredne godine smo presli na Yahoo koji je u to vreme imao drugacija setovanja (4poena za passing TD, 10y). Glasanjem (valjda) smo odlucili da umesto Y! zadrzimo NFL.com setovanja. Par godina kasnije Yahoo je promenio svoj default i podigao takodje na 6p sve TD i maltene se izjednacio sa nama. Jos par godina kasnije (pre 2-3 godine?) Yahoo je opet vratio na 4TD/10y, a mislim da su i ostali polako presli na taj sistem.


tl;dr;
Ja sam za to da predjemo na Yahoo! default i da ga pratimo ako se u buducnosti bude menjao.

slažem se u potpunosti da nema potrebe izmišljati pravila, samo bih dodao da je Y! default sad 25y za poen.
tako da nisu vratili na staro zbog toga što ne znaju šta bi, već prate NFL, sugestije igrača, ponekad i experte poslušaju, šta da se radi.

sa druge strane, ne kažem da karala nije u pravu, ali to ipak treba malo ispitati pre promene.
može napraviti ligu po njegovom savršenom sistemu (mislim na sve, ne samo na QB bodovanje) pa da vidimo kako to ide.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #60 on: September 24, 2014, 05:40:21 pm »
pa kad sve to sto si ti rekao stoji, zasto menjate? vi hocete da menjate, ne ja. iako smo izglasali zadnji put da ne menjamo. i isto smo ovako poceli, vi ste poveli, ali bojim se da cemo mi da pobedimo. i zamolite onda sve ucesnike da glasaju, a ne da se ovde saka vas skupi i da izglasa.
mi hoćemo da menjamo da bi bilo igrivije da se tako izrazim. da svi budu konkurentni ako znaju šta rade.
a ti jedino želiš da neki igrači ne budu ispred nekih drugih jer to nije realan odraz njihovog kvaliteta.

glasaju ono koji žele, oni koji ne žele ili im je svejedno ili nisu ni pročitali, a za takve me zabole, da iskoristim tvoj rečnik.

ne znam ko ste vi, a ko mi, ali znam da brojim.
a ti si se ovde postavio sam protiv svih. možda si i u pravu, ali ne ide na takav način.
ili će biti po tvom ili da se razilazimo, tj . ti nećeš da se igraš.

u principu mogao sam ja izmenjati kako ja mislim da je najbolje, jer sam tako u mogućnosti ;)
pa kome se ne sviđa neka ne igra. ali nisam, jer ipak volim da čujem i vas.
i slušam i tebe iako umeš baš da budeš naporan.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #61 on: September 24, 2014, 05:59:03 pm »
ili će biti po tvom ili da se razilazimo, tj . ti nećeš da se igraš.

Da sam se ja postavio da treba da bude po mom, ja bih rekao ili TO -4 ili ne igram, ali kao sto vidis igram unazad dve godine.
a da nisam sam protiv promene koju vi nudite videce se uskoro... uostalom opet ponavljam da zanemarujete da smo izglasali vecinom ne tako davno da do promena ne dodje...

ali da u pravu si, ja cu napustiti lige u kojima dodje do promene, ne iz nekog inata vec jer mislim da ne odrazavaju realnost. I siguran sam da necu biti jedini koji ce tako uraditi.

I umesto moje "savrsene lige", mozda da vi razmislite da uvedete za vase potrebe ligu gde ce roster ciniti samo WR/RB/TE... jer vi zelite promene, ne ja... a mislim da je to ono cemu tezite.
« Last Edit: September 24, 2014, 06:08:42 pm by Karala »
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: Reforma EZ liga
« Reply #62 on: September 24, 2014, 07:28:07 pm »
Ja sam za uvodjenje dodatnog WR ili flexa, ostalo sam protiv manje vise.
Takođe.
Sto dublje, to bolje, po meni. A sa 32 NFL kluba, ima prostora.

...

Sto se tice QB bodovanja. U potpunosti se slazem sa Karalom i svime sto je naveo. -4 za INT je ne toliko neracionalno koliko nesvakidasnje, pa msm da bi -3 bila prava mera.

Na kraju da istaknem da losim (ili nesrecnim, svejedno) fantasy igracima ni ove promene nece pomoci, tako da je u krajnjoj liniji iz perspektive rezultata manje vise svejedno.
Ali opet, po meni, Karalin sistem je najbolji i najrealniji.
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #63 on: September 24, 2014, 07:52:05 pm »
ajde karala daj malo ozbiljniju argumentaciju, tj. statistiku izvuci pa možda pridobiješ još nekog.
ja bih to uradio, ali ne stižem prosto. i pablo je iskusan u tome, ali ne verujem da ga interesuje.

dakle pregled prvih 20-50-100 sa sadašnjim, 4/-1 i tvojim bodovanjem.
meni lično poređenje dva-tri  igrača ne znači previše.

mogu ti pomoći na PM ako treba nešto.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #64 on: September 24, 2014, 07:54:40 pm »
Karalin predlog moze na glasanje za 3-5 godina, kad budemo opet menjali...

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #65 on: September 24, 2014, 07:56:10 pm »
A šta je poenta tih Karalinih reformi?
Da se sa -4 za turnover dokaže i u fantasy da je Stafford loser, a Brady winner? 

Ajd što mi te priče idu na onu stvar i kad se priča o RL fudbalu, sad ću morati da ih trpim i u fantasy?
Možemo onda davati 10 bodova za pobedu na utakmici. Kao u baseballu za startne pitchere što se boduju pobede.

Ili možemo postaviti pitanje o Eli Manningu, luzer koji iskrivi te vaše ultimativne winnere, iako voli baciti pick više nego leba jesti.
Mene u III-b sprdalo prošle godine jer sam ga uzeo u nekoj 17. rundi, a sad bi mu to još dodatno uništilo value. To je odmazda zato što urušava neke vaše winner mitove?
Ben Roethlisberger? MUDOVIŠTE!!! a fantasy value mu je slab. Ajde da naštelujemo bodovanje tako da on bude top 5 umesto da mu dodatno sjebavamo value.
Čudi me da još niko nije napisao da je Cam Newton. Mada, kakav je ovo forum ništa nije isključeno.

Ljudi, ajde nemojte se zajebavati.
Pričamo o fantasy i držite se fantasy argumenata. Čuj krca yarde i ne dobija utakmice. Krcao bi ih i Brady da ume da kompletira pass duži od 10 yarda.


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Online Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #66 on: September 24, 2014, 08:39:50 pm »
Predlažem da se svim igračima smanji broj osvojenih poena. Zaštićena kategorija treba da budu igrači koji osvajaju 3 boda po utakmici. Onima koji osvajaju od 4 do 15 treba umanjiti broj poena za 10%, dok onima preko toga treba umanjiti 15%. Treba razraditi granične slučajeve, kao i to da li oporezovati osvojene poene preko 25 sa 20%. Treba napraviti oštru kontrolu trošenja para na waivere, crnu berzu trejdova smanjiti na minimum, a broj aktivnih igrača smanjiti 5% u 2015. godini. Ovakvim merama možemo očekivati konačno poštenu i zanimljivu ligu 2017. godine.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Karala

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1270
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #67 on: September 24, 2014, 09:39:41 pm »
@ tonyk - probacu ako nadjem vremena

da napomenem i jos i na odnos QBa i njegovih hvataca.

u 1. kolu ove sezone po sadasnjem (a tako bi bilo i po mom predlogu) P. Manning i Julius Thomas su obojica osvojili po 28 poena, a po yahoo deafult Peyton Manning bi uzeo 22, a J. Thomas 28.
"Whoever wrote that narrative can shove that where the sun don't shine"

Offline Dzombica

  • Starter
  • **
  • Posts: 242
  • Costi Forza
    • View Profile
    • NHL Serbia
Re: Reforma EZ liga
« Reply #68 on: September 24, 2014, 10:27:26 pm »
Pa eto, -3 umesto -4. Ugl, svakako bolje nego TD4/INT-1. Po meni je jednostavno pogresno da QB TD vredi manje. TD je TD jbg. Ako QB jbn ne moze da baci TD, to treba i da se oseti, a ekipe sa QBovima koje imaju muda (i dobre TE/WR) i idu na pass i u red zoni npr. treba nagraditi.
Sve u svemu, 4/-1 je najgora opcija po meni. Al ono, misljenje je kao dupe - svi ga imaju.

btw, nije mene karala ubedio, ja ovako razmisljam otkad igram fantazi. ja se samo slazem sa onim sto je rekao, i ako vec menjamo, glasao bih za taj sistem.
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's successes or put its failures behind and start again. That's the way life is, with a new game played each time.

Offline tonyk

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7335
  • Endzone is back
    • View Profile
Re: Reforma EZ liga
« Reply #69 on: September 24, 2014, 10:37:48 pm »
i fg je fg, pa opet vredi i do 5 poena.