Author Topic: Euroleague 2014/2015  (Read 31647 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #70 on: November 24, 2014, 02:01:03 pm »
gori su zato što umesto da osude napad oni šalju nove pretnje, zato što umesto da pokažu saosećanje kao svi normalni ljudi oni se slade i nasladjuju izgubljenim životom, zato što umesto da ispoštuju minut ćutanja oni iz sve snage navijaju i pokazuju nepoštovanje.

cigani već najavili da će ići sa pravoslavnom braćom u obračun

 :stevan:

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #71 on: November 24, 2014, 02:03:30 pm »
isprovocirani a pride i maloumni, odmazda, ne znam ni ja šta...
kažem ista bagra ali su turci dno dna


Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #72 on: November 24, 2014, 02:43:48 pm »
Ovo kako si nam ti predstavio problem izgleda kao da nam je neko dete objasnilo: "Moja kaka smrdi, ali Perina kaka smrdi više i ja sam zbog toga srećan".

'Ajde prvo da pokušamo da sve objektivno objasnimo na osnovu svih članaka i vesti objavljenih prethodnih dana. Grupa od 400 "navijača" i navijača je krenula na 956 km dugačak put, koji sa svim pauzama i graničnim prelazima traje oko 12/13/14 sati. Za to vreme može dosta alkohola da se popije i linija da se izvuče jer ipak treba biti "naoštren" za navijanje. Dođu pred halu bez karata misleći da će Ćoki Mađija da završi nešto (koji sve to nije znao, ali kad ih je video zaiskrilo mu je nešto oko srca pa je ipak pokušao da im nabavi neke karte). Turska policija i organizator to naravno odbiju i pored dosta slobodnih mesta u hali zato što:

1) Policija je od organizatora dobila obaveštenje da je CZ kao klub zatražila 50-60 karata i na osnovu te brojke je odredila 200 policajaca da ih čuva smatrajući da je to u redu.

2) Čak i da je tirska policija bila spremna da stavi na raspolaganje još ljudi, organizatori mogu (nisam siguran da li i moraju) da ostave dosta lufta u hali zbog brze i efikasne evakuacije u slučaju potrebe.

Onda su navijači CZ nezadovoljni što ne mogu da uđu krenuli da lome izloge, automobile itd. Tu se onda uključuje ništa manja turska bagra jer u navijačkom svetu ne možeš da sediš skrštenih ruku dok ti neko urniše grad, pa još druge vere a dolazi iz države i naroda sa kojima si imao viševekovni sukob. Naš momak u tuči izvukao deblji kraj i čiča-miča gotova priča.

Što se tiče nereagovanja turske javnosti - zašto bi? Zašto očekivati od nekog da pokaže saosećanje prema nekom ko je poginuo u tuči dve navijačke grupe? Zviždanje tokom minuta ćutanja? Opet, to su radili isti oni navijači koji su se tukli u petak uveče a ne cela publika. Lepo se videlo i na licima obični ljudi da im je neprijatno i sramota.
Konačno, što se tiče reagovanja naše države mislim da je prenaglašeno a nastup Vulina idiota - potpuno neprimeren. Evo ga danas bolid poziva na preispitivanje odnosa sa Turskom ako se ne uhvati i osudi krivac?! Ja se ne sećam da nam je Francuska uručila demarš zbog Tatona ili da su Nemci uslovili davanje zelenog svetla za otvaranje prvog pregovaračkog poglavlja ako se ne osudi napadač na onog Nemca pre Parade ponosa.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #73 on: November 24, 2014, 02:54:44 pm »
Galata je sacekala delegaciju Zvezde na aerodromu (kako je i obavezno)
Coki nije oko 13h javio domacinima da ce oko 300-400 doci u Istanbul
Turska policija nije dovela navijace ispred hale, iako ih nece pustiti unutra
Turska policija nije ispalila suzavac medj cigane
Navijac nije izboden u opstem metezu s ledja
Niko nije ni poginuo
Niko nije izjavio posle meca da su Srbi teroristi
Niko nije zvizdao na minutu cutanja
Niko se nije javno hvalio zbog ubistva i pozvao na sledece

Zivimo u paralelnom univerzumu

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #74 on: November 24, 2014, 03:12:05 pm »
Ovo kako si nam ti predstavio problem izgleda kao da nam je neko dete objasnilo: "Moja kaka smrdi, ali Perina kaka smrdi više i ja sam zbog toga srećan".

'Ajde prvo da pokušamo da sve objektivno objasnimo na osnovu svih članaka i vesti objavljenih prethodnih dana. Grupa od 400 "navijača" i navijača je krenula na 956 km dugačak put, koji sa svim pauzama i graničnim prelazima traje oko 12/13/14 sati. Za to vreme može dosta alkohola da se popije i linija da se izvuče jer ipak treba biti "naoštren" za navijanje. Dođu pred halu bez karata misleći da će Ćoki Mađija da završi nešto (koji sve to nije znao, ali kad ih je video zaiskrilo mu je nešto oko srca pa je ipak pokušao da im nabavi neke karte). Turska policija i organizator to naravno odbiju i pored dosta slobodnih mesta u hali zato što:

1) Policija je od organizatora dobila obaveštenje da je CZ kao klub zatražila 50-60 karata i na osnovu te brojke je odredila 200 policajaca da ih čuva smatrajući da je to u redu.

2) Čak i da je tirska policija bila spremna da stavi na raspolaganje još ljudi, organizatori mogu (nisam siguran da li i moraju) da ostave dosta lufta u hali zbog brze i efikasne evakuacije u slučaju potrebe.

Onda su navijači CZ nezadovoljni što ne mogu da uđu krenuli da lome izloge, automobile itd. Tu se onda uključuje ništa manja turska bagra jer u navijačkom svetu ne možeš da sediš skrštenih ruku dok ti neko urniše grad, pa još druge vere a dolazi iz države i naroda sa kojima si imao viševekovni sukob. Naš momak u tuči izvukao deblji kraj i čiča-miča gotova priča.

gostujući navijači će uvek paliti grad i rušiti automobile, jer tako skreću pažnju na sebe, to nije ništa čudno i toga će uvek biti
to su isto radili i bešiktašovi huligani kad su pre nekako bili u bg-u pa niko nije ispaljivao suzavac u njih i mačetao ih bg-u :facts:

druga stvar, ukazuje se na problem neorganizacije istambulske policije, koja nije obezbedila dovoljan broj policajaca (jer je navodno bajden bio tu negde u poseti) pa je na njega potrošeno svo ljudstvo.


ne znam o kakvom luftu ti pričaš? ne postoji ništa što se zove luft. postoji samo zahtev gostujućeg tima za odredjenim brojem ulaznica, postoje ulaznice koje kupuju redovni domaći navijači i postoje ulaznice koje su u slobodnoj prodaji preostale da se kupe. ovi nisu hteli da im prodaju/obezbede tu vrstu ulaznica, cigani su kivni, kreću da lome, loša organizacija/manjak ljudstva, do zuba naoružani turci sa čakijama... dobije se to što se dobilo.

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #75 on: November 24, 2014, 04:14:08 pm »
Vučić priča nedavno kako je naša policija sačuvala navijače Bešiktaša i poslala kući one koji su palili i lomili po Beogradu. Ako se on nije trudio da zaštiti ovu zemlju od nasilnika iz inostranstva, i uz to im obezbedio ličnu zaštitu, ne znam kojim pravom sada traži od nekog drugog da kažnjava za zločin nad pripadnikom našeg naroda?

Više bih voleo da živim u nekom paralelnom univerzumu, u nekom gde se ne odaju počasti huliganima i gde država delima brine za svoj narod a ne rečima.

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #76 on: November 24, 2014, 05:51:06 pm »
gostujući navijači će uvek paliti grad i rušiti automobile, jer tako skreću pažnju na sebe, to nije ništa čudno i toga će uvek biti
to su isto radili i bešiktašovi huligani kad su pre nekako bili u bg-u pa niko nije ispaljivao suzavac u njih i mačetao ih bg-u :facts:
Pa je l' tebi to normalno?! Ako je ovo istina što si napisao i ako je to neminovnost u tom navijačkom svetu, onda mi nekako deluje logično da se ponekad desi i ovo: da razulareni gostujući navijači naiđu na podjednako bolesne i zatucane domaće navijače i da tu neko izvuče deblji kraj, zar ne?

@ Nikša: To da predstavnici Galatasaraja nisu dočekali delagecaiju CZ ne mogu nikako da dovedem u kontekst sukoba navijača pa čak i da je to obaveza domaćeg tima kao što si napisao (a nisam siguran da je baš tako, nisam uspeo da nađem odredbu o tome u Euroliginom pravilniku mada sam prelistao prvih 150 članova). Opšti metež? To neki novi eufemizam za tuču dve grupe "navijača"? Strašno je to što je sa leđa izboden, ali je isto tako i činjenica da se dogodila tuča između dve grupe ljudi. Znači niko nikoga nije napao iz čista mira. Nastradali momak konkretno možda nije ni učestvovao u tuči, ali se nalazio u jednoj velikoj grupi koja jeste i u situaciji kad su i jedni i drugi pijani ili se ponašaju kao pušteni sa lanca vođeni mržnjom ili čime već ovakve stvari se događaju nažalost.

Sve ostalo, izjave, zvižduci, da li je bilo protesta užasnutih građana itd je za mene potpuno nebitno jer momka ništa od toga ne može da vrati. Turska ima 76 miliona, Istanbul 16 miliona stanovnika, napeta je društvena situacija, verska netrpeljivost velika, normalno je da imaš gomilu mladog zatucanog sveta opijeno mržnjom i da nemaju jaku ekonomiju bili bi kao Sirija. Znači, nisam ni Boško Jakšić ni Lazanski da bi se toliko opterećivao drugima. Mnoga pitanja ostaju nerazjašnjena:

1) Ko je i koliko kvalitetno sproveo graničnu kontrolu? Pretpostavljam da većina ima dosije zbog raznoraznih pizdarija na stadionima.
2) Kako niko od naših službi nije znao za "ekskurziju" naših navijača?
3) Konzul je rekao da je 2-3 dana pred meč upozoravao da se radi o utakmici visokog rizika. Zašto onda npr. nije pokrenuta inicijativa od strane naše policije da oni budu ispomoć turskoj policiji?
4) Evroliga se u ovom formatu igrao od 2000. Za deceniju i po bilo je xy susreta svih turskih klubova sa svim izraelskim (druge vere), ruskim (druge vere, dosta skinsa među navijačima), grčkim (druge vere, istorijski sukobi, vekovna netrpeljivost) klubovima pa se ne sećam da sam negde pročitao o međusobnim tučama. Čak sam i sad na brzinu pokušao da nađem neki članak ili klip na YT na tu temu ali nisam uspeo. Kako bre baš nas sve najgore da zadesi?
« Last Edit: November 24, 2014, 05:53:31 pm by Mimi »

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #77 on: November 24, 2014, 05:59:07 pm »
Izvinjavam se. Ubistvo je potpuno opravdano jer su mozda neki bili pijani ili glasni i sto su naleteli na turke. Desava se...

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #78 on: November 24, 2014, 06:25:10 pm »
Kako bre baš nas sve najgore da zadesi?

Ginu Englezi, Francuzi, Grci, Turci, Nemci, Italijani... Samo je smak sveta kada neki naš pogine. Možda si ti mislio samo na pogibije u vreme odigravanja Evrolige ali ja ne pravim razlike naročito što takvim likovima nije bitno koji sport je u pitanju.

Ja ne pravim razliku u engleskim žrtvama koje izbodu italijanski huligani u odnosu na srpske žrtve koje izbodu turski huligani. Možda me to čini čudovištem u Nikšinim očima ali u mojim očima ne ispadam hipokrit.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #79 on: November 24, 2014, 06:33:39 pm »
Pa je l' tebi to normalno?! Ako je ovo istina što si napisao i ako je to neminovnost u tom navijačkom svetu, onda mi nekako deluje logično da se ponekad desi i ovo: da razulareni gostujući navijači naiđu na podjednako bolesne i zatucane domaće navijače i da tu neko izvuče deblji kraj, zar ne?
ja ne znam mimi burazeru jel ti ne znaš da čitaš ili šta. već koji put mi zaredom stavljaš nešto što nisam rekao. NIJE NORMALNO, ali će biti toga uvek, jer jednostavno ne može da se spreči kao i brdo drugih stvari na svetu :D

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #80 on: November 24, 2014, 06:40:50 pm »
Retoričko pitanje, znam da ne podržavaš  :D

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #81 on: November 24, 2014, 07:18:21 pm »
Neraskidiva veza Istanbula i Nisa

Offline seek boy

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 4013
  • Московский завод малолитражных автомобилей — MЗМА
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #82 on: November 24, 2014, 09:49:06 pm »
Malog ovo pogodilo za sve pare...
Za par dana biće neko novo sranje a ovo će se zaboraviti. Jedino mi smeta što sad od pokojnika prave sveca, a ko je bio bar malo u tom navijačkom svetu zna koja je procedura za ulazak u jake ekipe poput ekipe pokojnog momka. Tamo fine dece nema
Боже спаси Боже храни
Српског Краља српски род

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #83 on: November 25, 2014, 09:31:06 am »
Наши навијачи се дуго времена труде да у Европи на помен њиховог имена асоцијација буде насиље и страх, и после нам је крив ђаво када дођу нове будале које хоће да наследе трон.

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #84 on: November 25, 2014, 04:52:22 pm »

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #85 on: November 27, 2014, 10:59:34 pm »
Braca nas jebu, al dobro. Ne moze bas svaki rez da se pogodi :D

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #87 on: December 05, 2014, 10:55:10 pm »
Radonja doktore!

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #88 on: December 11, 2014, 10:32:31 pm »
Spajk Li dominira u Milanu :D

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #90 on: December 12, 2014, 11:24:59 am »
darko-meter ftw :A

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #91 on: December 12, 2014, 11:51:09 am »
Juce se pojavila prica iz kuhinje debelog coveka sa bolesnim bubrezima kako je Vucko zvao Djordija i pretio istupanjem iz EL
:A

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #92 on: December 12, 2014, 01:23:38 pm »
Link ili se nije desilo  :)

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #93 on: December 19, 2014, 07:07:48 pm »
Da mi je znati čija je ideja bila da se postave slike navijača u pioniru.  :bigfunny:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #94 on: December 20, 2014, 12:42:11 am »
Da mi je znati čija je ideja bila da se postave slike navijača u pioniru.  :bigfunny:
To se zove marketing kluba. Oni sto vi nemate...

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #95 on: December 20, 2014, 12:45:19 am »
Koji to mi?  :rofl:   Pogrešio si sa procenom.

Baš je bilo lepo videti reakciju sličica posle svakog drugog koša.  :worthy:

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #96 on: December 20, 2014, 03:30:46 am »
Koji to mi?  :rofl:   Pogrešio si sa procenom.

Baš je bilo lepo videti reakciju sličica posle svakog drugog koša.  :worthy:

Ako nisi sa njima onda si protiv njih. :mr.green:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #97 on: December 20, 2014, 02:02:41 pm »
Koji to mi?  :rofl:   Pogrešio si sa procenom.

Baš je bilo lepo videti reakciju sličica posle svakog drugog koša.  :worthy:
Nisam pogresio, ne boj se. Svoje frustracije mozes leciti na topicu Domaci basket.


Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #98 on: December 20, 2014, 04:30:04 pm »
Ovo je sjajno.  :A

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #99 on: December 20, 2014, 05:46:39 pm »
Ovo je sjajno.  :A
Prolazak u top16 sa druge pozicije i 6 pobeda (prvi put za sfrj ekipu od '96), kad pritom imas MVP-a(proglasen za najboljeg centra u poslednjih deset godina EL) i najboljeg asistenta regularnog dela je zaista sjajan. Slazemo se.


:A

Offline Sundjer Bob Kockalone

  • HOF
  • *****
  • Posts: 15014
  • Jedni čovek kome ljudi veruju!
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #100 on: December 20, 2014, 05:58:34 pm »
Sve je lako, kad lelekom daje pare.
Do kada ćemo morati da peremo ruke, zna li se šta?
Amerika, za razliku od Srbije, nema dovojan broj testova na korona virus.

Offline Dome Patrol

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 2381
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #101 on: December 20, 2014, 06:11:41 pm »
Prolazak u top16 sa druge pozicije i 6 pobeda (prvi put za sfrj ekipu od '96), kad pritom imas MVP-a(proglasen za najboljeg centra u poslednjih deset godina EL) i najboljeg asistenta regularnog dela je zaista sjajan. Slazemo se.


:A

Jel si ti lud ili se praviš?  :D

Igru, ind. partije, rezultate nisam uopšte ni spomenuo već sam se samo osvrnuo na po meni debilni potez sa slikama navijača. Sa tim možeš da se slažeš ili ne. Izvoli, nastavi da se svađaš sam sa sobom.  :lol:

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #102 on: December 20, 2014, 06:14:34 pm »
Jel si ti lud ili se praviš?  :D

Igru, ind. partije, rezultate nisam uopšte ni spomenuo već sam se samo osvrnuo na po meni debilni potez sa slikama navijača. Sa tim možeš da se slažeš ili ne. Izvoli, nastavi da se svađaš sam sa sobom.  :lol:

Kao sto rekoh, uleteo si u pricu sa prozivkom, a nisi ni cestitao plasman u top16. Cak ni cvece nisi doneo.

Kontam da te boli, al nemoj javno izlaziti s tim  ;)

Offline stevancar

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 5384
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #103 on: December 20, 2014, 06:16:54 pm »
što je fora za slikama navijača na stolicama glupost!? ;z

Offline Mimi

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3602
    • View Profile
Re: Euroleague 2014/2015
« Reply #104 on: December 20, 2014, 07:31:01 pm »
Prolazak u top16 sa druge pozicije i 6 pobeda (prvi put za sfrj ekipu od '96), kad pritom imas MVP-a(proglasen za najboljeg centra u poslednjih deset godina EL) i najboljeg asistenta regularnog dela je zaista sjajan. Slazemo se.


:A
A?  :huh:
Ko ga je proglasio? Ne nađoh vest o tome. Preterana je ta tvrdnja.
P.S. Čestitke na uspehu, ovo je uspeh srpske košarke. Nemoj sad drvlje i kamenje na mene, čestitao sam  :D