Author Topic: Liverpool FC  (Read 109772 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #420 on: September 05, 2017, 10:51:56 am »
Dakako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #422 on: September 09, 2017, 03:38:55 pm »
Mastere, po tvom mišljenju, ko ima goru odbranu Liverpool ili New England?  :hm:

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #423 on: September 09, 2017, 06:39:45 pm »
El igrao Oks?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Offline Old School

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2335
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #424 on: September 09, 2017, 07:08:41 pm »
https://twitter.com/EPLBible/status/906510100734586882

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #425 on: September 09, 2017, 09:33:08 pm »
Nemojte da padate

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #426 on: September 09, 2017, 10:04:37 pm »
Mastere, po tvom mišljenju, ko ima goru odbranu Liverpool ili New England?  :hm:

ne sekiram se, rano je za podjebavanje tog tipa bre.

Nemojte da padate

hehe, jel ocekujes sad 9:0 od Citya?
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline omiljeni

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7010
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #427 on: September 09, 2017, 10:06:10 pm »
barem su naši nagnali moldaviju


Šampion Endzone III-B lige za 2007.godinu!

Šampion Endzone III-B lige za 2021.godinu!

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #428 on: September 09, 2017, 10:11:01 pm »
ne, to su nasi.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #429 on: September 10, 2017, 02:13:23 pm »
rano je za podjebavanje tog tipa bre.

Ne postoji rano ili kasno, postoji samo prilika koja se ili iskoristi ili ne  :cool:

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #430 on: September 19, 2017, 08:35:38 pm »


I dalje mi je u divnom sećanju gol Vardija iz šampionske sezone, ne bih imao ništa protiv da se to sve ponovi i večeras  :yes:


Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #431 on: September 19, 2017, 08:42:02 pm »
ne igra Vardy. ali igra Gruja, jebace im dandalo!  :cackalica:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Liverpool FC
« Reply #432 on: September 19, 2017, 11:54:00 pm »
Otkako je Ox presao - Liverpool bez pobede, Arsenal bez poraza...

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #433 on: September 20, 2017, 12:34:54 am »
ovakve nebitne utakmice su dobre da se vide igraci koji obicno ne startuju. od onog sto sam ja ovde video, Grujic je bio odlican, izbrojao sam ukupno jedan njegov pas koji nije bio precizan, a i taj su mu vratili u noge. da bi ozbiljnije konkurisao za startnu postavu, treba mu jos malo snage u duelima i da prestane sa onim debilnim uklizavanjima koji su na granici crvenog kartona. mali Woodburn ce biti zmaj ali to smo vec i znali. takodje, sada sam siguran da Ox, Gomez i Flanagan nisu za Liverpool, nemaju tu sta da traze, iz aviona se vidi da od njih nema 'leba nikako, Origi klasa. Lucas Leiva je za svu trojicu po kvalitetima Messi licno.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #434 on: September 20, 2017, 01:23:10 pm »
ovakve nebitne utakmice

Ehej polako prijatelju, možda je za tebe nebitna, meni je ono sinoć bilo i te kako bitno, ali je bitnije i to kako statistika gleda na taj "nebitan" meč:

...Klopp's record drops below Moyes' at United...

Offline lordnex

  • Administrator
  • *****
  • Posts: 7382
    • View Profile
    • www.sql-kefalo.net
Re: Liverpool FC
« Reply #435 on: September 20, 2017, 01:53:10 pm »
...Klopp's record drops below Moyes' at United...

Po Win%, Moyes je jedan od najuspesnijih trenera u istoriji Uniteda  :facts:


Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #436 on: September 20, 2017, 02:12:46 pm »
ja sam u vreme Moyesa bio ubedjen, a i sada sam, da je on dobro resenje za utd na duge staze. obradovalo me je kad ga je nasledio holandjanin.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #437 on: September 20, 2017, 05:11:51 pm »
ja sam u vreme Moyesa bio ubedjen, a i sada sam, da je on dobro resenje za utd na duge staze.
Zasto?

Offline Reignman

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 7477
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #438 on: September 20, 2017, 05:23:48 pm »
Woodburn deluje solidno zaista

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #439 on: September 20, 2017, 08:31:20 pm »
Zasto?

zato sto je sa relativno skromnim budzetom uvek imao ok i konkurentan tim i redovno igrao evropu, stavise bilo je tu nekih bas dobrih transfera, to ne moze neko ko ne zna fudbal i nema viziju sta hoce. pogledaj LFC recimo i transfere koje su pravili Hodgson, Dalglish i Rodgers. sa mnogo vecim budzetom pravili su promasaje samo tako. jedno vreme sam bio ubedjen da dovode igrace koji im se svidjaju, a onda nemaju pojma sta da rade sa njima i kako to da povezu. Moyes nije iz tog filma, siguran sam da bi sa stotinama miliona budzeta za transfere skockao utd bez problema. samo, to ne moze za par meseci, a srecom ovi nisu bili strpljivi.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #440 on: September 21, 2017, 12:37:59 am »
zato sto je sa relativno skromnim budzetom uvek imao ok i konkurentan tim i redovno igrao evropu, stavise bilo je tu nekih bas dobrih transfera, to ne moze neko ko ne zna fudbal i nema viziju sta hoce. pogledaj LFC recimo i transfere koje su pravili Hodgson, Dalglish i Rodgers. sa mnogo vecim budzetom pravili su promasaje samo tako. jedno vreme sam bio ubedjen da dovode igrace koji im se svidjaju, a onda nemaju pojma sta da rade sa njima i kako to da povezu. Moyes nije iz tog filma, siguran sam da bi sa stotinama miliona budzeta za transfere skockao utd bez problema. samo, to ne moze za par meseci, a srecom ovi nisu bili strpljivi.

Jedna stvar je najbitnija u celoj toj priči, Moyes nikada nije ništa osvojio! Da je bar uzeo neki liga kup za tih 10 godina u Evertonu i to protiv nekog favorita pa da ima čovek za šta da ga vežeovako...jedna je stvar držati prosečan klub na malo iznad prosečnom nivou, potpuno je druga stvar osvajati trofeje za trofejni klub koji je btw usput postao i kapitalističko-marketinški dinosaurus. Upravo je to ta razlika koja briše paralelu između Moyesa i Fergija, Fergi je došao sa ugrađenim šampionskim mentalitetom u praskozorje kapitalističog osvajanja sveta. Fergijev tajming je bio sjajan, Moyesov ne, Fergijev pedigre je obećavao Moyesov ne. Imali smo samo iluziju da je Moyes moderna verzija Fegrija, ništa više od toga. Ali da budem otvoren, i ja sam verovao, i ja sam bio tužan što je sackovan 2014, i mrzeo što dolazi VanGal, ali kako godine prilaze sve više u više se udaljavam od prvobitnog utiska koji je više zasnovan na emocijama i ličnoj percepciji a manje na zdravom razumu.

Osim toga, i sve druge okolnosti mu nisu išle na ruku, sada se vidi da je čovek bio jednostavno osuđen na propast, evo 4 stvari koje bih izdvojio:

1) Nasledio je Fergijev šampionski tim, koji je najblaže rečeno bio beda i užas, jedna od najgorih timova koji su uzeli titulu ikada. Meni je te sezone bila glavna zanimacija da sabiram bodove koje smo "osvojili" zahvaljujući sudijama, i sećam se da je brojka bila 8-12 i to samo od neke sredine februara kada mi je palo na pamet da se tako zabavim...znači kao šampionski tim a vamo kršina
2) Oba Moyesova prelazna roka su odrađeno užasno, najviše zato što je tada Bale prodavan. Javna je tajna da je ManUtd nudio 20,30M više od bilo koje ponude Reala, ali da ovaj hoće samo u Real, ove iz Spursa je bolelo uvo oni su celo leto troškarili i već spiskali preko 120M pre nego li je Bale na koncu odlomio da neće u UTD i zvanično prešao u Real dan pred kraj prelaznog roka, da bi nakon toga u panici preplatili Felainija a zatim očajnički u Januaru doveli Matu. Ništa nije pomoglo
3) Ti milioni o kojima pričaš dolaze tek kada se matori Glazer preselio u večna lovišta 2014. Škrtica nije htela da troši da bi napokon njegovi sinovi odrešili kesu i krenuli da kupuju nemilice:
17/18...165M
16/17...185M
15/16...156M
14/15...195M
Malcom Glazer died May 28, 2014
13/14...77M (Felaini i Mata)
12/13...76M - Fergies last season
11/12...62M
10/11...30M
09/10...27M
Ove cifre su samo kupovina...
4) Moyes deluje kao osoba koja ne drži stvari u svojim rukama i koji nema nikakvu viziju vođenja jednog ovakvog kluba. Delovao je pogubljeno još na pripremama u SAD. Sećam se da mi je utisak bio da Moyes vodi tim tako što ima keže radite sve isto kao kod Fergija pa kada ne ide onda se jednostavno ukipi i krene da se moli da se nešto promeni samo od sebe. Svaka čast za ono što je uradio za Everton i što je stabilizovao klub, ali sa ove tačke gledišta on je za mene samo Arsen Venger za siromašne. Dobio je nakon toga još 2 prilike da počne iz početka i kreira novi Everton ali se zadržao koliko i u UTDu.


Jedino za šta se Moyes može uvatiti to je alternativna istorija. Šta bi bilo da je Fergi ostao još jednu sezonu, koja bi 100% užasna, zatim umire Glazer, i dolazi Moyes kao neko ko treba da reformiše tim u nove pobede a ne da brani titulu sa "šampionskim timom" sa novim "vlasnicima" koja mu daju no limits sredstva bez Bejla nad glavom...

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #441 on: September 21, 2017, 12:42:17 am »
Po Win%, Moyes je jedan od najuspesnijih trenera u istoriji Uniteda  :facts:

wow! I šta to znači? Moderna istorija ManUTD počinje od Fergija i meri se trofejima. To što je on imao bolji win% od nekih likova koji su vodili tim pre više od 30 do 80 godina, koga to zanima? Imao je veći % od van gala za 0,51 ali je ovaj uspeo da za sobom barem ostavi FA cup i Markusa Rašforda...

Offline bdj

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1081
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #442 on: September 21, 2017, 06:28:49 pm »
zato sto je sa relativno skromnim budzetom uvek imao ok i konkurentan tim i redovno igrao evropu, stavise bilo je tu nekih bas dobrih transfera, to ne moze neko ko ne zna fudbal i nema viziju sta hoce. pogledaj LFC recimo i transfere koje su pravili Hodgson, Dalglish i Rodgers. sa mnogo vecim budzetom pravili su promasaje samo tako. jedno vreme sam bio ubedjen da dovode igrace koji im se svidjaju, a onda nemaju pojma sta da rade sa njima i kako to da povezu. Moyes nije iz tog filma, siguran sam da bi sa stotinama miliona budzeta za transfere skockao utd bez problema. samo, to ne moze za par meseci, a srecom ovi nisu bili strpljivi.
Otprilike sto i Pablo govori, kako ga to malo overachievovanja sa Evertonom cini sposobnim da vodi jedan od najvecih klubova na svetu? Ono sto je pricao da se koristio football managerom i kako je to davalo rezultate u proceni talenata koje je dovodio, super, ali ga to ne cini narocitim trenerom. Ne pamtim da je taj Everton igrao neki lep i progresivan fudbal ili ista sto bi govorilo o nekom njegovom velikom znanju osim procene talenata.

Za klub takve velicine kao MUFC, koji gadja na samu elitu, na top 5 u Evropi, na mestu trenera se ocekuje isto tako elitni strucnjak, a ni on niti bilo koji Britanac danas nije dorastao tome. Jednostavno je engleski fudbal zaostao, i za bilo kakav uspeh neophodni su strani treneri.


Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #444 on: October 13, 2017, 06:41:10 pm »
Pabla  :D  cita dailymail, dobro nisi Sun linkovao.

Nego raja, najebali smo bez Manea narednih mesec i po.  :palm:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #445 on: October 13, 2017, 06:54:23 pm »
Pabla  :D 

Nisi razumeo, nije preobratio moj nick u ženski rod, nego kod @ on umesto da koristi nominativ kao što bi trebalo, on kombinuje genitiv, dativ i akuzativ verovatno u zavisnosti od raspoloženja ili nepismenosti. Imaš iz prošle sezone @Omiljenog @Sinišu


cita dailymail, dobro nisi Sun linkovao.

Šta fali dailymailu? Tj konkretno fudbalskoj stranici koju ja pratim, ne smaraju sa 100 textova dnevno, aktuelni su i navijački neutralni i objektivni, sve stvari koje su meni bitne. Ako imaš neki bolji izvor koji poseduje sve ove elemente slobodno podeli sa nama (po mogućstvu do utakmice, jerbo ako sutra lpool izgubi neš se javljati do kraja meseca )

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #446 on: October 13, 2017, 09:20:03 pm »
Nisi razumeo, nije preobratio moj nick u ženski rod, nego kod @ on umesto da koristi nominativ kao što bi trebalo, on kombinuje genitiv, dativ i akuzativ verovatno u zavisnosti od raspoloženja ili nepismenosti. Imaš iz prošle sezone @Omiljenog @Sinišu

ma skapirao sam, nije jedini koji tako radi, nailazio sam na vise ljudi kojima je @ u prevodu ZA.

Šta fali dailymailu? Tj konkretno fudbalskoj stranici koju ja pratim, ne smaraju sa 100 textova dnevno, aktuelni su i navijački neutralni i objektivni, sve stvari koje su meni bitne. Ako imaš neki bolji izvor koji poseduje sve ove elemente slobodno podeli sa nama (po mogućstvu do utakmice, jerbo ako sutra lpool izgubi neš se javljati do kraja meseca )

to je kao da si me pitao sta fali Informeru?! ne smaraju sa 100 tekstova, napisu ukratko vecinu toga na dve strane, osim ako Ana Ivanovic nije pokazala batake na plazi, onda njoj i zetu posvete i 3. stranu. uostalom, na ostrvu ga svi zovu Dailyfail, aludirajuci na tacnost informacija koja se tamo plasira. Teamtalk je bio do jaja do pre godinu dana, onda su promenili izgled sajta i otisli u kurac, vise ne moze covek da se snadje ko da cita Vecernje novosti.
A za ovo drugo kenjas jbg, nikada nisam bio od onih koji kad im tim izgubi zapale u Dansku ili na Venac, u sustini si me pomesao sa omiljenim uglavnom.
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #447 on: October 13, 2017, 09:39:16 pm »
to je kao da si me pitao sta fali Informeru?! ne smaraju sa 100 tekstova, napisu ukratko vecinu toga na dve strane, osim ako Ana Ivanovic nije pokazala batake na plazi, onda njoj i zetu posvete i 3. stranu. uostalom, na ostrvu ga svi zovu Dailyfail, aludirajuci na tacnost informacija koja se tamo plasira. Teamtalk je bio do jaja do pre godinu dana, onda su promenili izgled sajta i otisli u kurac, vise ne moze covek da se snadje ko da cita Vecernje novosti.

Ne slažem se. Doduše ja pratim samo fudbalsku stranicu tako da za ostalo ne znam. Ja sam na njih naišao slučajno, tj pre 2,3 sezone kada su svi i domaći i strani sajtovi svakodnevno objavljivali igrače koji dolaze u MANU (sećaš se onog charta sa sastavom MANU za narednu sezonu sa 50 igrača :) i onda naiđem na ovaj sajt koji to ne radi i krenem da pratim i sasvim sam zadovoljan.

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #448 on: October 13, 2017, 09:58:00 pm »
@ u prevodu ZA.

Ja nisam to provalio priznajem. Ja još gledam one padeže pokušavam da provalim koji mu je sistem kad ono ZA  :palm:

Offline masterplan

  • Probowl
  • ****
  • Posts: 3086
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #449 on: October 14, 2017, 04:54:53 pm »
@Pabla

ispustili smo 2 boda, vas ukenjalo da uzmete 1, a tebe nema da likujes ovde.  :pablo:
Lepo spavaj druže, dobri dečko naš
i dok gore sveće znaj da ima nas,
vernih istoj priči što stojimo u redu,
vidimo se uskoro u nekom nebeskom bendu

Offline starr

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 21038
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #450 on: October 14, 2017, 04:56:53 pm »
Uspavao se, ne stiže on da gleda te tekme u jutarnjem terminu. :D

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #451 on: October 14, 2017, 05:28:02 pm »
@Masterplaneta

Čestitke, Klop izbegao da porazom bude gori od Rodgersa za isti vremenski interval na klupi, veliki uspeh  :P

Offline Nikša

  • HOF
  • *****
  • Posts: 10713
  • Reddit je keva.
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #452 on: October 14, 2017, 07:35:39 pm »
Veliki bod za autobus ekipu. Ona izmena u '92 je smehotres.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Pablo

  • HOF
  • *****
  • Posts: 12748
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #453 on: October 14, 2017, 07:57:30 pm »
Uspavao se, ne stiže on da gleda te tekme u jutarnjem terminu. :D

U 11h sam ustao, bio mi zauzet dan  :P

Offline BitterLemon

  • Veteran
  • ***
  • Posts: 1124
    • View Profile
Re: Liverpool FC
« Reply #454 on: October 25, 2017, 09:22:49 am »
Налетех на нету на књигу "Сви наши ПЛ трофеји", аутори Бенитез, Хоџсон, Даглиш, Роџерс, Клоп: